Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Pomocy alergia!!!!!!!  (Przeczytany 2608 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lupin

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« : 2003-12-13, 20:53 »
Dzisiaj byłem u siostry w Warszawie która ma labradora na przechowanie bo jej koleżanka musiała wyjechać(było super :D ). Napoczątku się bawiłem i wszystko było spoko lecz gdy wszyscy wyszli do restaracji ja zostałem aby przypilnować Nori(bo tak się nazywa sunia). Lecz zaczołem trzeć oko i oko zaczeło mi puchnąć przesco nie mogłem go do końca otworzyć :roll: .Ale to mi się skojarzyło z spotkaniem z goldenem (moi kuzyni mają )i były takie same obiawy. To bardzo pogarsza sprawe bo od uczulenia można dostać astmy  :cry: . Boże co ja mam robić RATUNKU POMUŻCIE!!!!!!!!!!!!!! :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #1 : 2003-12-13, 20:56 »
uu :( Jesli az tak reagujesz na pieska to zle :( Na razie musisz sie wstrzymac z labkiem.. pozostaje odczulanie.. :(
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #2 : 2003-12-13, 21:01 »
Tyle, ze podobno odczulanie nie zawsze pomoga do konca. Wspolczuje bardzo, ze akurat na psy jestes uczulony. Ja  mam tez alergie, ale nie puchne na szczescie tylko mam katar  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedz #2 : 2003-12-13, 21:01 »

Mlody

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #3 : 2003-12-13, 21:04 »
Tez mam cos takiego... nigdy nie pieka oczy u siebie w domu (przy mojim psie, dlugowlosym). Natomiast jak jest u kolegi co ma kota.... cholernie :| nie wiem z czego to wynika. Tak samo mialem jakbylem u taty kolegi co ma jamnika szorstkowlosego... Nie u kazdego w domu tak reguje (co ma zwierzeta...). Chodz do ludzi ze zwierzetami i sprawdzaj.... moze cos jest w mieszkaniu w powietrzu ?? Nie wiem co Ci poradzic ....
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #4 : 2003-12-13, 21:13 »
Jak sie nie wie dokladnie na co ma sie alergie to najlepiej zrobic testy alergiczne. To kosztuje na pewno, ale warto wiedziec i zaczac brac leki. Nieleczona alergia i ciagly kontakt z alergenami moze sie skonczyc astma tak jak pisze Lupin. Poza tym niewiedzac co wywoluje takie reakcje jak piszeciez az strach brac zwierzaka do domu bo pozniej moze sie okazac, ze nie da sie zyc jak ciagle cos swedzi i wraca opuchlizna. Wtedy konczy sie to oddaniem zwierzecia zazwyczaj...to bardziej boli niz ta cala alergia z pewnoscia :(
Zapisane

Lupin

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #5 : 2003-12-13, 21:13 »
właśnie mama gadała z moją siorą in powiedziała "ja się nigdy nie zgodze na pieska" tera siedziąłem i ryczałem :cry:  :cry: ( może to się wam wydawać głupie ale wy niewiecie ile to dla mnie znaczy) boże dlaczego co ja mam robić kurde. Już nie wytrzymuje psychicznie dlaczego!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Re: Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #6 : 2003-12-13, 21:21 »
Cytat: Lupin
...... To bardzo pogarsza sprawe bo od uczulenia można dostać astmy  :cry: . Boże co ja mam robić RATUNKU POMUŻCIE!!!!!!!!!!!!!! :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

po pierwsze - NIE PANIKUJ  NIkt po pierwszym spotkaniu z psem nie dostaje astmy !!!  
Po drugie - skoro juz wiesz, że jesteś uczulony na psa (prawdopodobnie na sierść) to koniecznie idź do alergologa.  Odczulanie (szczególnie w młodym  wieku)  jest doskonałym środkiem na to aby pozbyć się alergii na długie lata. Oczywiście  istnieje prawdopodobieństwo, że alergia z czasem powróci, ale przez ten czas na pewno wymyślą inne środki skuteczne na te chorobę.  Mam alergię i wcale mi to nie przeszkadza mieć psy w domu  8)
Zapisane

Lupin

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #7 : 2003-12-13, 21:29 »
nie chodzi o to że się boje astmy. Spoko poszedłbym na to wszystko naprawde i nawet kase bym uzbierał tylko mojej mamy już na psa nie namówkie bo to koloejna pszeszkoda :(
Zapisane

Mlody

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #8 : 2003-12-13, 21:38 »
Cytat: Lupin
właśnie mama gadała z moją siorą in powiedziała "ja się nigdy nie zgodze na pieska" tera siedziąłem i ryczałem :cry:  :cry: ( może to się wam wydawać głupie ale wy niewiecie ile to dla mnie znaczy) boże dlaczego co ja mam robić kurde. Już nie wytrzymuje psychicznie dlaczego!!!!!!!!!!!!!!


Ja wiem ile to dla Ciebie znaczy.... Tez dlugo moja mam sie nei zgadzala na psa az wkoncu :) Zaczepiaj na spacerach psy, glaskaj itp... Mama sie zgodz, tylko zebys sie wyleczyl z alergi...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedz #8 : 2003-12-13, 21:38 »

Gosia & kropki

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #9 : 2003-12-13, 22:18 »
Lupin nie poddawaj się!!!! Alergia może byc przeszkodą przy labladorze czy goldenie, ale nie koniecznie przy pudlu,grzywaczu, yorku, maltańczyku czy innym bichonie. Jeśli te rasy Ci nie odpowiadają to walcz dalej o swoje!!! Trzymamy kciuki!!!
Zapisane

zielonooka

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #10 : 2003-12-13, 22:20 »
Tak ja równiez mam większe uczulenie na kota niż na psa.
A jak byłam u alergologa to się mnie Pani doktór zapytała czy mam psa, a ja na to, że tak i owszem. A ona: to będzie się musiała go Pani pozbyć.
Powiedziała to jakgdyby nigdy nic, normalnie kobieta bez serca.
A jej na to odpowiedziałam, że ani myśle i wyszłam :) Pies już jest w domu ok. 2 lat i nic mi nie jest. Inny lekarz powiedział, że to, że mam psa w domu to jest to coś w rodzaju odczulania, bo przeciez przy odczulaniu podaje się alergen, a więc u mnie te "domowe odczulanie" pomogło :wink: Ale co do takiego normalnego to niestety różnie bywa, czasami trwa to bardzo długo(nawet do 3 lat) i bez żadnych skutków :?
Ale bądź dobrej myśli :)
Zapisane

kazuja

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #11 : 2003-12-14, 10:19 »
Lupin, to ja ci powiem cos baaaaaardzo pokrzepiajacego. ja od lat mam na cos uczulenie, ciagle chodzilam na wizyty do roznych alergologow, ciagle jakies testy itd i bez przerwy nic mi nie wychodzilo. mialam wtedy swinke i pani alergolog powiedziala ze zadnych zwierzat w domu i sie swinki mam pozbyc, na koniach tez zabronila mi jezdzic, ptakow tez mialo w domu nie byc...wrrr :grr: nie mowiac juz o psach...
oczywiscie nie posluchalam i nie zrezygnowalam z niczego  :)  a nawet zafundowalam sobie pieska no i jakos od roku ani jeden raz nic sie nie dzialo i rok juz nie bylam u alergologa  :wink:
tadam, wiec az tak bardzo sie nie przejmuj :)
Zapisane

anneri

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #12 : 2003-12-14, 11:15 »
Mam alergie - nie wiadomo na co( w testach nic nie wychodzi) a w domu psa i 4 koty.  Leki przyjmuje jak jest mi gorzej.

Mialam robione specjalne testy - czynnikami byla siersc i slina moich zwierzat - wszystko bylo ok. tzn. wyniki ujemne.

Lupin w ten spoob mozesz sprawdzic czy jestes uczulony na danego psa...Powiedz o tym mamie, kup sobie jakas fachowa literature a najlepiej nawiaz kontakt z dobrym alergologiem.
Zapisane

siba

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #13 : 2003-12-14, 11:52 »
Sa pewne rasy wskazane dla alergikow , poza tym pies musi byc bardzo czesto kapany, uczulenie bardziej dotyczy wydzielin skory ( tego tluszczu pokrywajacego wlosy) niz samej siersci , nie jest to mile dla psa , ale sa szampony do czestego uzytkiu i smialo raz na 10-14 dni mozesz psa kapac bez uszczerbku na jego zdrowiu. Jezeli masz kontaktowe uczulenie na psa to po prostu po kazdym jego dotknieciu bardzo dokladnie umyj rece. Warto zrobic testy , bo zadko kiedy jest sie uczulonym na jeden alergen . Astma sie nie przejmuj, ja z nia zyje juz 20 lat majac caly czas stado zwierzat w domu i jeszcze nie umarlam. Moj alergolog mowi , aby po prostu sie do nich nie przytulac. Zmienilam podloge na taka ktora moge codziennie przemyc i pozbawic kurzu i siersci. Alergia nie moze byc wyrokiem .
A rasy polecane alergikom to pudel- nie ma siersci tylko welne , york- ma wlosy(podobne do ludzkich) oraz psy nagie , ale to juz trzeba byc ich milosnikiem aby sie zdecydowac.
Zapisane

Mlody

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #14 : 2003-12-14, 12:03 »
U mojej babci jest pudel i raz (tylko raz...) zdarzaylo mi sie ze mnie oczy piekly... Nie poddawaj sie Lupin, jak bardzo chcesz psa to wczesniej czy pozniej bedziesz go mial :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedz #14 : 2003-12-14, 12:03 »

lawenda

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #15 : 2003-12-14, 13:22 »
ja nie mam  ci co poradzić bo naszczęscie nie mam alergi
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #16 : 2003-12-14, 13:25 »
Cytat: Mlody
Zaczepiaj na spacerach psy, glaskaj itp... ...


No nie wiem czy to akurat dobry pomysl... :?
Zapisane

Mlody

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #17 : 2003-12-14, 13:27 »
Cytat: Wiktoria
No nie wiem czy to akurat dobry pomysl... :?



Dlaczego ? Pisz dokładniej oco chodzi bo takie posty tylko robia w topiku balagan. Oczywiscie przed poglaskaniem cudzego psa wypada zapytac czy wolno ale to szczegol.
Zapisane

Lupin

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #18 : 2003-12-14, 14:09 »
trudno edzie mo mamasię na nic nie zgadza ale jeszcze będę walczył :evil:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #19 : 2003-12-14, 14:25 »
Ehhh... nie wiem jak do konca jest w twoim przypadku, ale jak bawie sie i gdy moj najmlodszy psiak dotyka mojej golej skory, od razu w tych miejsach zaczyna mnie swedziec! Gdy dotknie oka swedzi oko itp... przyzyczailam sie i nie mam zamiaru isc na jakiejs badania bo tam pewnie kaza oddac psa komus itp.... ;)
Zapisane

Lupin

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #20 : 2003-12-14, 15:23 »
a powiedzcie mi jak wygląda odczulanie. Moja mama mówi żę to trzeba brać ciągle lekarstwa ato niezdrowe :( . Słyszałem też że ktośmiał uczulenie i kupił se labka i mu uczulenie mineło czy takie wypafki też się zdażają. A tak wogule to poradżcie mi co mam tera zrobić isć do arelgologa i zrobić testy jak one wyglądają. Moja mama mówi że po testach się dowie tego samego co już wie że jestem uczulony na psiąsierść czy dostane jakieś specjalne wyniki na jaką sierść albo na jakie zwierze albo na jaką rase??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedz #20 : 2003-12-14, 15:23 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #21 : 2003-12-14, 15:43 »
Młody, nie wiem, czy zapytanie przed pogłaskaniem to taki szczegół. Raz się nie zapyta i może się skończyć źle. Poza tym ja na miejscu właściciela bym dostała cholery gdyby ktoś ciągle podchodził i głaskał mojego psa. Raz tak było, że stałam z Napim, gadałam z koleżanką, a koło niej stał jej mały, 3letni brat. Zapytał się czy może pogłaskać, na co odpowiedziałam że nie, bo może ugryźc. Mały nie posłuchał, i pogłaskał, bo przecież pies taki nieduży, na co Napi odpowiedział kłapnięciem zębów i warknięciem :wink: Od tej pory Krystian nie dotyka obcych psów :)
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #22 : 2003-12-14, 17:13 »
Testy alergiczne robi sie przez nakluwanie igla z alergenem skory na wewnetrznej stronie przedramienia. To nie boli - uwierz mi (ja piekielnie boje sie igiel a jakos to przezylam ;) ). Nie pamietam ile czasu dokladnie musi minac, zeby lekarz zaczal ogladac wyniki - juz troche czasu minelo odkad to mialam robione. W kazdym razie polega to na tym, ze mierzy sie babel, ktory robi sie na skorze jesli wystepuje reakcja alergiczna na dany alergen i w zaleznosci od tego jak on jest duzy jest przyznawana ilosc plusow (ja dostalam wyniki wpisane w taka tabelke).
Gdy mialam robione testy mialam juz w domu psa. Przez caly czas gdy czekalam na wyniki trzeslam sie, zeby nie wyszla alergia na psa. I na szczescie nic nie bylo w tym miejscu :wink: Odczulania nigdy nie mialam bo moja alergia nie jest tak uciazliwa, zeby mi przeszkadzala. Astmy do tej pory tez nie mam mimo, ze lekow juz dawno nie biore. Szczerze mowiac niewiele mi one pomagaly bo katar jak mialam caly rok na okraglo tak mam :roll: ALe z tym da sie zyc. A testy warto na pewno zrobic bo watpliwe, zebys byl uczulony jedynie na siersc psa. Byc moze jeszcze na jakies zwierzeta jestes uczulony.
Zapisane

Lupin

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #23 : 2003-12-14, 17:21 »
AAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!! igła ratunku ja się boje igły od dzieciństwa bewnie mam uraz bo jak się urodziłem wkuwali mi igły w głowe AAAAAA!!! i tera się boje!!!! ale to boli??
Zapisane

Carlunia

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #24 : 2003-12-14, 17:29 »
Lupin: pisalam, ze tez sie boje i to pewnie dlatego, ze w dziecinstwie ciagle chorowalam i mialam zastrzyki :wink: Ale to akurat nic nie boli. To takie malutkie igielki i prawie wcale nie czuc jak lekarz nakluwa skore. Nie ma sie czego bac, naprawde ;)
Zapisane

Lupin

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #25 : 2003-12-14, 17:35 »
naprawde bardzo wam dziękuje!!!!!!!!!!!!!!!! teraz tylko musze przekonać mame żybyśmy pojehali do alergologa i srobie sobie wszystkue badania trzymajcioe kciuki
Zapisane

siba

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #26 : 2003-12-14, 18:36 »
Lupin- to , ze spuchlo ci oko w zasadzie nie musi oznaczac, ze masz alergie, zawsze jak potrze sie oko brudna reka to bedzie czerwieniec, lzawic lub puchnac bo jest bardzo delikatne , nawet wystarcza spocone palce aby podraznic spojowki. Niemniej testy dobrze sobie zrobic aby potem nagle sie nie okazalo, ze ukochane zwierzatko , ktore masz juz np. od roku , bezwarunkowo musisz oddac. Ja tak mialam z szynszylami , co prawada mialam je tylko okolo miesiaca ale zdazylam je polubic i potem byla rozpacz.
Zapisane

Lupin

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #27 : 2003-12-14, 18:38 »
tak tylko mi sie pojawiły krosty na twarzy i katar straszny miałem
i to oko
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedz #27 : 2003-12-14, 18:38 »

milka004

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #28 : 2003-12-14, 18:43 »
Lupin mam nadzieje ze mi wybaczysz malutka notke nie na temat ;)

Ja do siby, znam osobe ktora jest uczulona na szylki, lekarz tez kazal jej usunac przyczyne alergi z domu w tym przypadku szylki, no ale oczywoscie to nie takie proste i maluchy zostaly a alergia przeszla ;)

A czy czasem nie jest tak ze jak od dziecka ma sie stycznosc z czyms to pozniej nie jest sie na to uczulonym??? Nie wiem jaki to powinien byc wiek, wogle nie pamietam nic wiecej na ten temat ale kiedys rozmawialam o tym z weterynarzem. Moze ktos z was wie cos na ten tem.
Zapisane

siba

  • Gość
Pomocy alergia!!!!!!!
« Odpowiedź #29 : 2003-12-14, 19:07 »
Podobno czesto tak jest, ze jest sie ogolnie uczulonym na psia siersc a na swojego nie, moze jest to kwestia autosugestii albo wlasnie przyzwyczajenia . W koncu sa szczepionki na pylki czy kurz to moze wlasny pies tez dziala jak szczepionka na siebie samego.
 Jak przyczepilo sie do mnie to g... lekarz mi powiedzial, ze jest to troche choroba psychosomatyczna, czyli alergikowi bardzo latwo wmowic , ze jest na cos uczulony.A juz najgorzej jak rodzice takiego dziecka zaczynaja sie nad nim trzasc i organizowac caly jego swiat pod katem choroby.

 
milka004- niestety nie zdazylam sie przyzwyczaic , bo wyladowalam na pogotowiu a w tym czasie rodzina podjela za mnie decyzje. Nigdy ich nie odzalowalam, szczegolnie, ze to byly szylki z hodowli przemyslowej(na skory) , takie "wadliwe"  do ktorych los sie na chwile usmiechnal a potem...Zawsze mowie, ze takich ludzi jak ja powinno sie usypiac po urodzeniu  :(
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 28 zapytaniami.