Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Toksyczna żaba  (Przeczytany 3748 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

onka

  • Gość
Toksyczna żaba
« : 2004-03-16, 09:09 »
wczoraj na spacerze moje psy "upolowały" żabę - goldek jest już bardzo mądry i nawet nosem żabki nie tknie  :)  ,ale sunia nie jest (nie była :lol:  ) do wczoraj uświadomiona co to takiego ,to co tak fajnie skacze i nad czym goldek stoi wpatrzony i tylko lekko łapa popycha :?:

więc z rozpędu podbiegła i ciach żabe w pyszczek - jak szybko złapała tak szybko puściła :lol:  i wtedy to się działo  :shock:  aż sie ośliniła cała
biegała jak szalona i tarła pyskiem po trawie

(wczesniej to samo przerabiałam z goldkiem  ;)  ale on juz wie,że żabki dotykać nie wolno ewentualnie łapka lekko coby poskakała  :) )

i tak sie zastanawiam co za związek - alkaloid? żaba ma na sobie? co działa anty zjedzeniowo na inne zwierzęta?
Zapisane

siba

  • Gość
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #1 : 2004-03-16, 09:25 »
To pewnie byla ropucha , wiem ze one costam maja w tych swoich grudkach na skorze ale nie wiem co. Moi tez juz ropuszki omijaja z daleka  :)
Zapisane

Husky13

  • Gość
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #2 : 2004-03-16, 11:19 »
Hmmmm. Ja niewiem czy ma cos na swojej skorze ale wiem ze jak ci opryska swoim "jadem (czy jak to tam nazwac :lol: )" to mozesz sie juz zaczac zwijac z bolu  :P  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Toksyczna żaba
« Odpowiedz #2 : 2004-03-16, 11:19 »

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #3 : 2004-03-16, 13:06 »
No... prawie podobna sytuacja za Twoim Goldkiem, tylko, że mój lekko odpycha łapą suchy pokarm, a jak mu już wleci przypadkiem do pyska, to wypluwa :lol:
Zapisane
-

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #4 : 2004-03-16, 13:20 »
Moja Viga jeszcze nigdy żaby nie próbowała, ale za to kiedyś usiłowała ugryzć jeża :lol:  Strasznie się zbulwersowała, że się nie dał i obszczekała go jak wściekła :lol:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #5 : 2004-03-16, 13:39 »
To pewnie byla ropucha. Ropuchy wytwarzaja taki jad. Moja sunia jak byla mala tez sie skusila na ropuszke, ale natychmiast ja wyplula, po czym bylo slinienie sie itp. I odtad omijala je z daleka  :wink:

A tyle znalazlam o jadzie ropuch:
ropucha zielona-w jadzie bufotenidyna i bufowirydyna; dzialanie drazniace naczynia krwionosne i blony sluzowe, podwyzszajace cisnienie krwi;
ropucha szara-w jadzie bufotoksyna, bufotalina, bufotenina; dzialanie zrace i drazniace blony sluzowe jamy ustnej i nosa
jeszcze mogl to byc kumak: dzialanie jadu silnie drazniace blony sluzowe oczu, nosa i jamy ustnej
Zapisane

Husky13

  • Gość
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #6 : 2004-03-16, 16:21 »
Przeciez mowilismy Ze to ropucha :idea:  :?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #7 : 2004-03-16, 16:46 »
No, a poniewaz mnie sie tez tak wydaje, wiec tez tak napisalam, o co chodzi?  :roll:
Zapisane

pola

  • Gość
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #8 : 2004-03-16, 16:57 »
oj Husky nie szukaj tematów do kłótni właściwie o nic :roll: :roll:
moja Tincia kontaktów z ropuchami i żabami nie miała :lol: :
Zapisane

Forum Zwierzaki

Toksyczna żaba
« Odpowiedz #8 : 2004-03-16, 16:57 »

AgaŚ

  • Gość
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #9 : 2004-03-16, 17:01 »
Cytat: pola

moja Tincia kontaktów z ropuchami i żabami nie miała :lol: :

Moje tes nie mialy  8)
Zapisane

pola

  • Gość
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #10 : 2004-03-16, 17:04 »
heeh Taruś chyba powinnyśmy sie cieszyć nie ?? ...... ale zaraz jak by sie spotkała z ropuchą to by miała nauczkę do końca życia :lol: :P
Zapisane

Talagia

  • Gość
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #11 : 2004-03-16, 18:19 »
Mój psiak by zaraz uciekł na widok ropuchy czy żabki on się nawet kotów boi :] :lol:  8)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Toksyczna żaba
« Odpowiedź #12 : 2004-03-16, 18:31 »
Cytuj
Mój psiak by zaraz uciekł na widok ropuchy czy żabki on się nawet kotów boi

Moja Bela tak samo hehe :lol: Tzn kotów się nie boi, ale jak wypuściliśmy świnkę morską z klatki, to Niunia przed nią uciekała :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 26 zapytaniami.