Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39   Do dołu

Autor Wątek: Agility:D  (Przeczytany 115848 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zakla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #960 : 2005-11-20, 15:37 »
No widzisz, i tu Cie nie rozumiem. Widzisz, jaka jest bioeda, coraz wiecej astopodobnych(czyt.bez papierkow) przewija sie przez schroniska, a ty ich jeszcze dodajesz. I ktos, zamiast wziac ASTa ze schroniska, kupi od Ciebie...
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #961 : 2005-11-20, 15:39 »
No widzisz, i tu Cie nie rozumiem. Widzisz, jaka jest bioeda, coraz wiecej astopodobnych(czyt.bez papierkow) przewija sie przez schroniska, a ty ich jeszcze dodajesz. I ktos, zamiast wziac ASTa ze schroniska, kupi od Ciebie...
Zapisane

Gerwia

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #962 : 2005-11-20, 20:59 »
No widzisz, i tu Cie nie rozumiem. Widzisz, jaka jest bioeda, coraz wiecej astopodobnych(czyt.bez papierkow) przewija sie przez schroniska, a ty ich jeszcze dodajesz. I ktos, zamiast wziac ASTa ze schroniska, kupi od Ciebie...


Niektórzy sami chcą wychować psiaka......... jak ktoś chce wziąść psa ze schroniska to i tak go weźmiwe choćby nie wiem co a jak ktoś chcę kupić to i tak kupi jak nie odemnie to od pierwszej lepszej innej osoby !!!  I musisz się z tym zgodzić bo to szara rzeczywistość !!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Agility:D
« Odpowiedz #962 : 2005-11-20, 20:59 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #963 : 2005-11-20, 21:49 »
Ta a pomyślała, ze powiekszasz populacje kundelkow? :roll:
Teraz twoja suka urodzi kundelki, moze kolejny mądry wlasciciel bedzie chiał rozmnożyc twoje szczenie w przyszłości i tak w kółko. Wiesz czym to grozi? U ciebie urodzi się przypoścmy 8 psów, ale potem dzięki tobie kolejnych 40 juz mało przypominającyh rase o skrzywieniu psychicznym... :roll:

naprawde tego chcesz? :roll:

a tak ugolnie prosze nie nazywaj się tylko hodowcą ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

czasem

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #964 : 2005-11-21, 16:50 »
Ta a pomy¶lała, ze powiekszasz populacje kundelkow? :roll:
Teraz twoja suka urodzi kundelki,
Dobra nie popieram tej decyzji, ale żeby od razu kundelki????????? Wg. mnie to nie beda kundelki!
Zapisane

czasem

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #965 : 2005-11-21, 16:51 »
został wykupiony przez moją; kochaną; mamusię
Rzeczywiście kochana :-) Jak Twoja mam go do tego przekonała??
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #966 : 2005-11-21, 17:08 »
Wiez niektórym zależy na psom danej rasie i wtedy kupują bez rodowodu niestety ludzie się nie zmienią i tez nie rozumiem dlaczego nie można rozmnażac psa bez rodowodu przecież psy z rodowodem tak czy siak mogą trafić do schroniska!!

zakla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #967 : 2005-11-21, 17:37 »
Chociazby dlatego, ze rozmnazajac psy, ktore maja uprawnienia, "produkujemy" szczeniaki po psach odpowiadajacych wzorcowi, zarowno pod wzgledem psychicznym jak i fizycznym. I znacznie czesciej bezdomne i w schroniskach sa psy "rasowe bez rodowodu", niz psy rasowe. Tych jest garstka, a wiekszosc szybko znajduje wlasciciela, bo najczesciej sa zguba.

Niektorzy chca sami wychowac psa... I chca miec szczeniaka- ok! Bylas moze na dgm na psach w potrzebie? Na to wyglada, ze nie. Ostatnio szczeniak stalowy ASTa bez papierow oczywiscie zostal wyrwany ze schroniska, gdzie czekalaby go pewna smiersc glodowa. Przez kilka tygodni go odkarmily i w wielkim trudzie, przez takich wlasnie roizmnazaczy, znalazly psiakowi z takiej wlasnie chodoffli dom( o ile go znalazly, bo nie ejstem tego pewna :|). Teraz w schronisku czeka CALY MIOT malych leonbergerow bez papierow...:|
Masz cos jeszcze do powiedzenia??
Zapisane

Russelka

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #968 : 2005-11-21, 19:27 »
Wrócmy może do tematu, he? Nie chcę przerywać kłutni, ale to nie jest miejsce na to :P Kto poleca jakąś szkołe agility w Gdańsku? Bo do Gdyni za daleko :( Nie będę z psem zapierniczać autobusem czy kolejką... Zna ktoś?
PS- Fajny gifek :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Agility:D
« Odpowiedz #968 : 2005-11-21, 19:27 »

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #969 : 2005-11-21, 19:35 »
ja tak sie zastanawiam czy z Yorkiem na takie agility sie wybrać :P
czy jakąś inną dyscypline :P
nie wiem :P
narazie solidnie sie szkolimy  :lol:
a potem sie zastanowie   :lol:
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)

Rudi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 28
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #970 : 2005-11-21, 19:49 »
U nas w klubie biega suczka yorka, bardzo ładnie jej to wychodzi :D.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #971 : 2005-11-21, 22:39 »
kora i ty chcesz się brac za hodowle? :roll:

Russelka na wiosne, ma powstac nowa  szkoła agility w Gdańsku :)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Vizsla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #972 : 2005-11-22, 11:11 »
Goldenmena , glukoza trenuje ze swoim yorczkiem :)
Spróbuj chociaż :D

Co do pseudo hodowli to juz w niejednym wątku sie wyklocalam, ze przyrost psow jest tak wielki, ze nikt nad tym nie panuje. Po co wiec ma byc ich jeszce wiecej?

i kora jesli komus zalezy na okreslonym wygladzie psiaka to jest dla mnie kretynem. Przede wszystkim wazne tu sa cechy psychiczne. Pies musi nie tylko przestrzegac norm wzrocowy z budowy, ale równiez psychiki. Gdzie w wypadku pso bez rodowodu, z tzw. pseudohodowli moze to byc rownie dobrze pies z mocno poszarpaną psychiką, po rodzicach, których nie bedziesz widziała na oczy. CO nawyzej matke (chociaz najcesciej sie podstawia na targach inna suke).
Warto ryzykowac? Skoro pies to decyzja na całe życie, planowana przez długi okres czasu? Kazdy jest w stanie zebrać na swojego psa. jeśli nie, to bardzo mi przykro, ale wtedy wogóle nie powinien go mieć. Co by się stało jeśli nagle miałby jakies problemy zdrowotne? Operacje są przeciez bardzo kosztowne. A przypadek zachorowania u psow z psuedohodwli jest kilkakrotnie razy wiekszy (przekonalam sie o tym). Na dodatek w przypadku, gdy rodowodowy pies Ci zacoruje mas zprawo zadzwonic do hodowcy, ten moze Cie wesprzec pinieznie w leczeniu.
Jesli pies to tylko rasowy rodowody lub kundelek.
Najczesciej rozmnaza psy ten, ktory w zyciu nei byl w schronisku. Przejdzcie sie, obacaczcie na meki tych stworzec i pomyslcie ze za  kilka lat schronisko moze to wypelniac po brzegi potomstwo Waszych psów...
Mam psa z pseudohodowli _to byl moj peirwszy pies, pochorwal sie. Bardzo go kocham, ale zaluje, ze jest to psiak z pseudohodowli. - wiadomejest ze go nie zmianie na milion innych, tylko zaluje wybranego prze zmoich rodzicow pochodzenia psa). Drugi pies juz jest z rodowodem. Zakup był planowany, na psa musialam sama uzbierać. Nastepny psiak jesli mial by być to tylko schroniskowy.
Bardzo mi przykro, ze niektorzy z Was uwazaja rozmnazanie kundelkow i zwiekszanie ich ilosci w schroniskach za wspanialywyczyn.
Zapisane

Gerwia

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #973 : 2005-11-22, 14:53 »
Ta a pomyślała, ze powiekszasz populacje kundelkow? :roll:
Teraz twoja suka urodzi kundelki, moze kolejny mądry wlasciciel bedzie chiał rozmnożyc twoje szczenie w przyszłości i tak w kółko. Wiesz czym to grozi? U ciebie urodzi się przypoścmy 8 psów, ale potem dzięki tobie kolejnych 40 juz mało przypominającyh rase o skrzywieniu psychicznym... :roll:

naprawde tego chcesz? :roll:

a tak ugolnie prosze nie nazywaj się tylko hodowcą ;)


Psiaki Diny nie bedą kundelkami bo jej "men" nie ma papierów ale jest AST-em takie potomstwo można nazwać conajwyżej mieszańcami !!!
A tak pozatym hodowcą nigdy nie byłam i nie będę bo jak dla mnie to taka osoba która ma hodowle i poświęca temu prawie całe życie....... więc o to się NIE MARTW !!!


Data wysłania: 2005-11-22, 14:43
Rzeczywiście kochana :-) Jak Twoja mam go do tego przekonała??

Poprostu zapłaciła chyba 150zł i facet dlatego że potrzebował siano bez problemów oddał Vegule :)


Data wysłania: 2005-11-22, 14:45
Chociazby dlatego, ze rozmnazajac psy, ktore maja uprawnienia, "produkujemy" szczeniaki po psach odpowiadajacych wzorcowi, zarowno pod wzgledem psychicznym jak i fizycznym. I znacznie czesciej bezdomne i w schroniskach sa psy "rasowe bez rodowodu", niz psy rasowe. Tych jest garstka, a wiekszosc szybko znajduje wlasciciela, bo najczesciej sa zguba.

Niektorzy chca sami wychowac psa... I chca miec szczeniaka- ok! Bylas moze na dgm na psach w potrzebie? Na to wyglada, ze nie. Ostatnio szczeniak stalowy ASTa bez papierow oczywiscie zostal wyrwany ze schroniska, gdzie czekalaby go pewna smiersc glodowa. Przez kilka tygodni go odkarmily i w wielkim trudzie, przez takich wlasnie roizmnazaczy, znalazly psiakowi z takiej wlasnie chodoffli dom( o ile go znalazly, bo nie ejstem tego pewna :|). Teraz w schronisku czeka CALY MIOT malych leonbergerow bez papierow...:|
Masz cos jeszcze do powiedzenia??

No pewnie....... Mój pies odpowiada wzorcowi bo jak by nie odpowiadał to Dina nie miałaby papierów......... A tak w ogóle to człowiek psuje psu psychę a nie korzenie, co ztego że kupie psa z rodowodem... to co jak go bede bić i kopać (czego nigdy bym nie zrobiła) to wyrośnie aniołek kochający ludzi ???
Czegoś tu chyba nie rozumiem....a niektórzy chyba za dużo siedzicie w siecia zamiast czytać książki !!!
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #974 : 2005-11-22, 15:04 »
Gerwia, to ze twoja suczka ma rodowód, to wcale nie znaczy, ze jest super z wyglądu...

Dużo było takich przypadków, ze psy z rodowodem nie mogły uzyskać żadnej pozytywnej oceny na wystawie...

Zresztą ojciec szczeniaków nie ma papierów....

Mozna nazwać mieszańcami, a wiec czemu rozmnażasz mieszańce? mało ich jest w schroniskach?
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Agility:D
« Odpowiedz #974 : 2005-11-22, 15:04 »

Gerwia

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #975 : 2005-11-22, 16:32 »
Gerwia, to ze twoja suczka ma rodowód, to wcale nie znaczy, ze jest super z wyglądu...

Dobrze przeczytaj to co napisałam..... "Mój pies odpowiada wzorcowi bo jak by nie odpowiadał to Dina nie miałaby papierów" - czy ja napisałam że jest super z wyglądu ??? Chyba nie ale jeśli nie wdedy to teraz to napisze !!!

Dina jest ładniejsza od nie jednej suki wystawianej na wystawie np. w Poznaniu i to nie moje zdanie tylko HODOWCÓW !!!

Mozna nazwać mieszańcami, a wiec czemu rozmnażasz mieszańce? mało ich jest w schroniskach?

Ja nie rozmnażam mieszańców tylko American Staffordshire terriera -  a to duża róznica !!! Nie wiem jak u Was ale w Poznańskim schronisku nie ma żadnej rasowej psiany są tylko przez kilka dni na kwarantannie ale zaraz jak wyjdą trafiają do nowych domów (chodzi głównie o schronisko przy ul. Baśniowej) !!! Więc nie wiem czemu u Was tyle ich jest  może poznaniacy bardziej przywiązują się do zwierząt niż ludzie z waszych miast ??? Warto nad tym pomyśleć.....!
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #976 : 2005-11-22, 16:37 »
Akurat o moje ksiazki to Ty sie nie martw ;)
Kazdy szczeniak po rodzicach z uprawneiniami, jezeli nie ma jakis wad dyswkalifikujacych czy eliminujacych jako wzorcowego psa, moze miec wyrobiony rodowod. Ale wierz mi, ze aby pies byl wzorcowy, to trzeba go jeszvze ocenic w wieku doroslym...

Jezeli masz potrzebe bicia i kopania psa, to trzeba sie leczyc. Pewnie, ze kazdy pies, gdyby nie wiem jaki byl super kiedys, to jak trafi na takiego pojeba to bedzie mial zwlalona psychike. Ale czy Ty sobie to wyobrazasz, ze sa psy, ktore zjechana psychike maja od urodzenia? I ze moga ja przekazywac potomstwu? I ze do HODOWLI, czyli do rozmnazania sa dopuszczone tylko psy, ktore zarowno exterrierem, jak i PSYCHIKA odpowiadaja wzorcowio, nie wykazujac ani agresji, ani leku?
A tak pztm, to widac, ze nie masz zadnych pozadnych argumentow... Hmm..."bo moja suczka jest ladna"... :|


Data wysłania: 2005-11-22, 15:33
Gerwia, sama powiedzialas, ze to nie beda kundleki tylko mieszance...:| I ja sie zrsezta pod tym podpisuje, biorac pod uwage to, ze jedno rowna sie drugiemu...

TO JEZELI JEST TAKA KURNNA PIEKNA, TO CZEMU JEJ NIE ZROBISZ TYCH PIEPRZONYCH UPRAWNIEN?! NIE CHCE CI SIE RUSZYC I WYDAC TE 150ZL ZEBY TWOJA SUCZ MOGLA DAWAC RASOWE POTOMSTWO??!! pi pi pi...
Zapisane

Golden_Tina

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #977 : 2005-11-22, 16:41 »
Zakla, Rudi, Betty, nie wiecie może czy Cavano organizuje na wiosnę grupę dla początkujących? Jak często chodzi się na treningi? Czy może można sobie wybrać dni? no i ile kosztuje kurs?

ile pytań :P
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #978 : 2005-11-22, 16:42 »
Cavano na wiosne organizuje kurs zapewne. Treningi beda 1 w tygodniu, cena kursu...? Gdziez tu kiedys podawalam, nie chce m isie szukac, a sama nie pamietam. Ale nie bylo to duzo:)
Zapisane

Golden_Tina

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #979 : 2005-11-22, 16:44 »
no to od wiosny zaczynamy z Monulcem treningi :)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #980 : 2005-11-22, 18:09 »
Gerwia, mała poprawka RASOWY= RODOWODOWY, WIEC NIE ROZMNAZASZ AMSTAFFOW, TYLKO MIESZANCE CZY KUNDELKI(jak kto woli)!!!!!!!

a tak poza tym hodowcy nie są sędziami kynologicznymi, wieć nie mogą oceniac zadnych psów...

Zresztą co to są niby za chodowcy? :roll:
« Ostatnia zmiana: 2005-11-22, 18:13 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Agility:D
« Odpowiedz #980 : 2005-11-22, 18:09 »

Gerwia

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #981 : 2005-11-22, 18:28 »
Teraz w schronisku czeka CALY MIOT malych leonbergerow bez papierow...:|
Masz cos jeszcze do powiedzenia??
Wg was jeśli nie maja rod. to nie są leonbergery, nie????????? A takim psóm moiżna znaleźć dom bez żadnych problemów!!!!! Wystarczy chcieć............
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #982 : 2005-11-22, 18:43 »
tak, to nie są prawdziwe leonbergery, tylko psy przypominajace rase(mieszańce)
Wiec zrozum, ze ty własnie taki psy rozmnażasz...

Mówisz, ze mozna każdemu "rasowemu" psu znalesc dom? jesli tak, to moge przysłać ci zdjęcia, opsiac dokładnie charaktery psów ze schronisk, a ty im WSZYSTKIM znajdziesz dom?
W Gdańsku jest kilka rottków, kilka amstaffów, jednem pit bull, dwa dalmatyńczyki, kilka dobermanów, husky, boksery, jamniki itd. itd.
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Gerwia

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #983 : 2005-11-22, 19:23 »
Ja nie mówie że każdemu rasowemu psu mozna znaleźć dom! istnieje wiele stron z darmowymi ogłoszeniami na których ludzie szukaja psów!!!!! Dawałam ogłoszenia na takich stronach o psach z poznańskiego schroniska i dom znalazły bernardyn, jamniczka, mieszańce, owczarki i podobne, kaukaz, który jest trudna rasą, często agresywną!!!!!!! Bardzo chętnie pozamieszczam kilka ogłoszeń o psach których mówisz - wyślij notki i zdjęcia nie ma sprawy!!!!
  O tych jak to mówicie kundelkach przypominajacych dana rasę pyta bardzo duzo ludzi - UWIERZ!!!
 te leośki tez mozesz mi wysłac powstawiam!
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #984 : 2005-11-22, 19:25 »
Wg was je¶li nie maja rod. to nie s± leonbergery, nie????????? A takim psóm moiżna znaleĽć dom bez żadnych problemów!!!!! Wystarczy chcieć............

Skoro to takie proste dla Ciebie i logiczne, to ja nei wiem skąd te 400 psow w schroniskach i po 100 kotów. Moze zdradz nam sekret jak znalezc dom 400 psom? W tym 1/5 przypomninajaca rasowe, 1/5 psoe z kompletnie spaczona psychika (najczesciej przez przezycia, ale i przez pobyt w schronisku), 1/5 staruszkow i szczeniakow i no i tej osttaniej 2/5 zwyklych kundelków, które z utesknieniem czekaja na nowego własciciela. Bardzo nam sie przyda te informacje, skoro to takie proste ;)
A leonberger z papierow nigdy nei bedzie leonbergerem, bo jego wygląd zewnetrzny nie jest wszystkim. Równie dobrze moze byc to krzywoak 100 ras o podobnych cechac eksterierowych, za to o kompletnie roznej psychice :?


o widze, z enapisalas nowy post.
Słuchaj isteniej masa stron o adopcjach roznych psow, sa strony schronisk, gdzie sa psy. Wiec dziwnym zbiegiem okolicznosci nadal masa psów sie tam znajduje.
I skoro tak uczynnie pomagasz tym schroniskom, to po co na nowo je zapelniasz?

I powtorze tu pytanie zakli . Czy tak trudno wydać troszkę (tak naprawde niewiele) kasy, zeby szczeniaki byly rasowe? Czy twoja sunia ma tytuł suki hodowlanej wogóle?


Aha i nawiązując do tego uroczego zdania:

Mój pies odpowiada wzorcowi bo jak by nie odpowiadał to Dina nie miałaby papierów.........

to jest ono całkowicie bzdurne :P Sa psy, które nie odpowiadają wzorocowi, maja tylozgryz, przodozgryz, niepoprawne katowanie a maja rodowód :P I wogóle wybacz, ze zadam to pytanie, ale meczy mnie ono....

PO CO TY WOGÓLE ROZMNAŻASZ TE PSY?
Chodzi o kasę czy o co, bo ja innego wyjścia nei widzę :| Czy ot tak? Bo nie masz co robić?

Ale faktycznie niektórych to nie rusza, że w schroniskach jest tyle psów.
Ale kiedyś i ich coś podobnego spotka... Wtedy zobaczysz jak wiele złego zobaczyłaś, gdy pewnego dnia ujrzysz kilka Twoich psow w schronisku.
Ale co tam, poki co to zwisa, lata i powiewa.. :| A szkoda...


 
Zapisane

Gerwia

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #985 : 2005-11-22, 19:37 »
Mi nic nie zwisa lata i powiewa, bo jestem kobietą, a nie facetem :P  Nie mówię że każdemu psu idzie znaleźć dom, ale liczą sie chęci-ostatnio czytałam o jednym schronisku gdzie do psów podchodzą bardzo osobowo- są imiona, a nie nr itp. i tam na jakis tamn czas gdzie przyszło ok. 90 psów ponad 80 znalazło dom................. a oni ogłaszaja się w internecie i innych mediach! Więc trzeba brac sie do pracy a nie tak kłócić..... a jak pies bedzie miła trafuić do schron. to nawet jakby kosztował 25 tys. i tak trafi, bo słyszałam o psach z b.dobrymi rod., które takze tak skończyły!!!!!!!!
   PO CO ROZMNAŻAM PSY????????
Ja nie zajmuje sie rozmnażaniem psów - moja suczka będzie mieć dzieci i już - pierwsze szczeniaki w naszym domu - rozumiesz???????????
  A co do papierów Diny to nikt nie powiedział że jest idealna - po prostu spełnia wymagania (lub spełniała je jako szczeniak)...
 A ty napisałś cos co przeczy wcześniejszym poglądom:
 
Sa psy, które nie odpowiadają wzorocowi, maja tylozgryz, przodozgryz, niepoprawne katowanie a maja rodowód Razz I wogóle wybacz, ze

   A mówiliście że hodowla polega na rozmnażaniu zwierząt bez wad,to skąd się biora u psów rodowodowych skoro rozmnaża sie psy bez wad?????????????
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #986 : 2005-11-22, 19:39 »
skad sie biorą? a skąd sie biorą dzieci z zespołem downa, skad się biorą dzieci, które umierają odrazu po urodzeniu?

czasami to nie jest od nas zależne... Nawet w najlepszej hodowli na świecie, zdarzają się wady u szczeniaków, wtedy takich psów sie poprostu nie rozmnaża
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Gerwia

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #987 : 2005-11-22, 19:44 »
A JAK BĘDZIECIE NEGOWAC PSY BEZ PAPIERÓW "KUNDELKI" TO LUDZIE BĘDA SIE BAĆ PSA Z NIEWIADOMYM POCHODZENIEM I TE W SCHRONISKU ZAPUSZCZĄ KORZENIE!!!!!!!!!!!!


Data wysłania: 2005-11-22, 19:39
To jak normalna rodowodowa hodowla oferuje szczenię bez rodowodu (a często tak jest-chcesz przykłady z ogłoszeń???) to to jest kundelek.............................................   Nie porównujmy dzieci do psów bo to robi sie chore !!! zaraz wyjdzie ze jak ktoś ma np. czwórke dzieci to jest pseudohodowcą, a jak ktoś nie może podołac opiece niepełnosprawnego dziecka i powterza jego opieke komuś innemu, dioświadczonemu to znaczy że jest nieodpowiedzialnym "właściecielem"???????!!!!! a jak ktos mysli o dziecku to myślisz ze bada sie na wszelkie sposoby??? a psa hodowlanego bada się na przeróżne choroby!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Agility:D
« Odpowiedz #987 : 2005-11-22, 19:44 »

Vizsla

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #988 : 2005-11-22, 19:49 »


 A mówili¶cie że hodowla polega na rozmnażaniu zwierz±t bez wad,to sk±d się biora u psów rodowodowych skoro rozmnaża sie psy bez wad?????????????

Hymm...? Kto tak mówił?
Pies rodowodowy, jeśli nadal nei widzisz róznicy, to taki pies, po którym mozesz sie spodziewac okreslonego wygladu (jak nam wszystkim doskonale wiadomo - psy sie roznia budowa ( :roll: )), cech eksterieru oraz cech psychicznych. Tym własnie różnia sie od tych bezrodowodowych.


A JAK BĘDZIECIE NEGOWAC PSY BEZ PAPIERÓW "KUNDELKI" TO LUDZIE BĘDA SIE BAĆ PSA Z NIEWIADOMYM POCHODZENIEM I TE W SCHRONISKU ZAPUSZCZĄ KORZENIE!!!!!!!!!!!!

Czy Ty umiesz czytac ze zrozumieniem? :|
Nikt tu nie neguje kundelki, tylko stara sie Ci wytlumaczyc ze zapelnianie nowych schroniska (bo dla Ciebie to przeciez nic zlego) to nic dobrego. I moze sie zle skonczyc.
I tak Ps. Sama przyczyniasz się do coraz większej ilości psow w schroniskach :|

Nie jesteś pierwsza w tym swoim genilanym pomyśle o rozreklamowaniu. Otóż robi to każdy wolonatariusz, schroniska mają swoje strony. To pomaga, owszem. Ale przyrost jest tak silny, że dom znaduje dziennie 15 psow, a druego dnia przychodzi 20. Dzieki takim cudownym rozmnazaniu mieszańców ich przybywa.
A jak juz napisałąś: są takie przypadki, że pies z rodowodem trafia do schroniska.
Tzw. wyjatek potwierdza regułę.
Otóż spojrz prawdzie w oczy, ze rodowodwe trafiaja duzo rzadziej do schronisk. Żaden nieodpowiedzialny właściciel nie bedzie wydawał na psa 3000 zł, a potem ot tak, się go pozbedzie. Poza tym nie oszukujmy sie, ale polowa tych rasowych (rodowodowych - taaa jest ich po 5 na schronisko gora) to porpostu uciekinierzy, psy kradzione, badz tez z jakis powodow (np. alergia dziecka) oddane do schroniska.

Ale skoro jestes tak zaslepiona stwierdzeniem, ze nie robisz nici złego, to krzyz na droge, najlepiej zaloz jeszcze hodowle.

I Pees. Nie pytałam się, który raz twoja sunia ma szczeniaki, tylko po co to robisz. A to jak widać różnica.  
Zapisane

Golden_Tina

  • Gość
Odp: Agility:D
« Odpowiedź #989 : 2005-11-22, 20:16 »
Zakluś, a ile trwa kurs? :)
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 29 zapytaniami.