Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Która najlepsza?  (Przeczytany 5142 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kleo

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4
Która najlepsza?
« : 2009-10-11, 12:35 »
Więc tak. Mieszkam w bloku, i mam zamiar kupić papugę. Tylko pytanie, jaką? Jak myślicie, która papuga najbardziej nadaje się do mieszkania? Wiele osób mi mówiło, że falista. Czy to prawda? Z góry dziękuję. ;)
Zapisane

Holly

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 18
Odp: Która najlepsza?
« Odpowiedź #1 : 2009-10-11, 15:28 »
Myślę , że falista jest bardzo dobra :) A jedną tylko kupujesz ? :D
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Która najlepsza?
« Odpowiedź #2 : 2009-10-11, 16:00 »
Więc tak. Mieszkam w bloku, i mam zamiar kupić papugę. Tylko pytanie, jaką? Jak myślicie, która papuga najbardziej nadaje się do mieszkania? Wiele osób mi mówiło, że falista. Czy to prawda? Z góry dziękuję. ;)
Na pewno nie polecam papug dużych gatunków. Papużki faliste i nierozłączki to jedyne gatunki, które ewentualnie można trzymać w domach. Jednakże pod warunkiem zapewnienia papudze odpowiednich warunków fizycznych i psychicznych (bardzo ważne!). Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup przynajmniej dwóch papug. Od siebie polecam jednak nie papugę, żółwia, ptasznika, kameleona czy węża, lecz psa lub kota (najlepiej ze schroniska).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Która najlepsza?
« Odpowiedz #2 : 2009-10-11, 16:00 »

Kleo

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4
Odp: Która najlepsza?
« Odpowiedź #3 : 2009-10-12, 14:02 »
Na razie jedną. Może później zdecyduję się na dwie. Tak naprawdę mam duże mieszkanie i postanowiłam umieścić klatkę w największym pokoju żeby miała więcej przestrzeni. Mam szczęście, że lekcje kończę często o 12, a o 13 jestem w domu, więc z czasem nie ma problemu. A co do kota lub psa, nie wiem dlaczego, ale rodzice wolą papużkę. Dziękuję za pomoc. :)
Zapisane

Stworek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
Odp: Która najlepsza?
« Odpowiedź #4 : 2010-01-08, 23:11 »
Jeżeli od razu kupisz dwie, nie będziesz miała problemów z łączeniem ich. A co do wyboru papugi to wpływa na to kilka ważnych rzeczy:
* Jak często będziesz zamykać (użyłam tego słowa, bo papugi cały czas powinny być poza klatką, chyba, że korzystają z niej jako sypialnię i jadalnię)
* W jak dużym pokoju będą
* Czy masz czas, aby po nich sprzątać, przygotowywać posiłki (codziennie trzeba podać im owoce, raz w tygodniu jajo na twardo)
* Czy w domu jest małe dziecko, alergik, albo palacz
* Czy sąsiedzi mają mocne nerwy
Nie ma sensu trzymać papugi w klatce na samej karmie i oglądać, jak się męczy. Papuga musi mieć odpowiednie warunki. Jeśli nie kupisz towarzysza - zrobisz jej tylko krzywdę. Ona nie będzie żyła z człowiekiem, bo potrzebuje papuziego przyjaciela. Nie zrozumiesz tego. Ona będzie chciała latać razem ze swoim kumplem, czyścić mu piórka, iskać dziobami i tak dalej, a Ty nie możesz tego zrobić. Inna sprawa, jeśli w domu ktoś pali papierosy, albo ma uczulenie na zwierzęta. W takich wypadkach papugę trzeba oddać, a nie wiadomo, w jakie ręce się dostanie. Niekoniecznie dobre. Są ludzie, którzy kupują papugę, aby była ozdobą pokoju.
Jeszcze coś. Skoro kończysz tak wcześnie, sądzę, że jesteś w podstawówce. Nie wiesz, jaki ciężar bierzesz sobie na głowę. Opisać Ci dzień poświęcony dla papug? Zawsze odpadała mi sobota, nie chodziłam nigdzie do koleżanek. Dla mnie papugi to przyjemność, ale i obowiązki. Minimum trzy godziny przy wprawie na sprzątanie - Doszorować meble z odchodów, wytrzeć je, zmyć podłogę, wcześniej odkurzyć śmietnik, który narobiły papugi i jeszcze sprzątnąć swój bałagan (tj. książki, zeszyty, papierki, łóżko itd.) Powinnaś taką decyzję podjąć później. Na razie wracasz do domu wcześnie, a później? Nie będziesz miała czasu. Wiedz, że średnie papugi (nimfy, nierozłączki, aleksandretty) żyją średnio ponad piętnaście lat. Ptaki ponadto są podatne na choroby. Nawet nie myśl o rozmnażaniu, bo to już by wydłużyło moją wypowiedź pięciokrotnie, jakie są z tym problemy.
Zapisane

Modrolotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7
  • Jestem jak dziki ptak.Pragnę jak najwięcej wolnośc
Odp: Która najlepsza?
« Odpowiedź #5 : 2010-04-08, 12:37 »
Mogłabyś kupić modrolotkę.Jest niewielkich rozmiarów ale  musi miec dużo
miejsca do latania.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 24 zapytaniami.