Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: oswojenie 7-letniej papugi  (Przeczytany 8342 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katie

  • Gość
oswojenie 7-letniej papugi
« : 2003-02-21, 11:58 »
Jak oswoić papugę (nimfę), której ktoś kiedyś zrobił krzywdę :( , ona teraz ma ponad 6 lat (nie wiem dokładnie ile). To wogóle jest możliwe? Jak ktoś jest w stanie cos mi doradzić, to proszę o odpisanie, wtedy podam więcej szczegółów.
Kasia
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
oswojenie 7-letniej papugi
« Odpowiedź #1 : 2003-02-21, 13:35 »
Papugi są bardzo pamiętliwe a krzywdy pamiętają całe życie. Ale doskonale rozróżniają osoby. Poznają je nawet po zapachu, głosie itp.
Tą krzywdę zrobił jej ktoś, czy jakieś zwierzę?
Za mało wiem o papużce, żeby coś poradzić.
A generalna zasada którą ja polecam żeby oswoić ptaka - nie robić nic. Śmiesznie to brzmi, ale się sprawdza. Po prostu ptak musi się czuć bezpieczny a więc należy wyeliminować jakiekolwiek stresy (stresować potrafi przedmiot w pokoju, jakieś odgłosy jak np bijący zegar...)
Zapisane

katie

  • Gość
oswojenie 7-letniej papugi
« Odpowiedź #2 : 2003-02-21, 18:29 »
Nie wiem dokładnie jak to było, mogę się tylko domyślać, że poprzedni właściciel. No bo w końcu "normalna papuga" nie bałaby się tak ludzi. A sposób z "nic nie robieniem" pewnie sprawdza się u młodych papużek (po prostu trzeba je zostawić na kilka dni, żeby się przyzwyczaiły) w tym przypadku to nie działa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

oswojenie 7-letniej papugi
« Odpowiedz #2 : 2003-02-21, 18:29 »

Joanna

  • Gość
oswojenie 7-letniej papugi
« Odpowiedź #3 : 2003-02-22, 12:22 »
Są sposoby, ale czasochłonne i długo trwają (kilka miesięcy lub nawet więcej) i nie zawsze się sprawdzają.

Napisz dużo więcej o papudze, wszystko co przyjdzie Ci do głowy w związku z jej zachowaniem. Jeśli chcesz odpowiedź to napisz do mnie na priva - papugi@autocom.pl ponieważ tutaj bardzo rzadko wchodzę.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

katie

  • Gość
oswojenie 7-letniej papugi
« Odpowiedź #4 : 2003-02-24, 12:13 »
To ja zaraz napiszę Ci coś o mojej papużce.
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
oswojenie 7-letniej papugi
« Odpowiedź #5 : 2003-02-24, 13:11 »
Joanna z pewnością pomoże Ci o wiele więcej niż ja jeśli chodzi o nimfę. Ale ogólne zasady oswajania papużki są w zasadzie te same. Nie należy nic robić i pozwolić papużce się przekonać, że teraz jest bezpieczna a Ty jesteś jej przyjacielem. Dużo z nią być, zagadywać, pogwizdać (bardzo to lubią), absolutnie nie wyciągać do niej rąk i nie stresować. Możesz ją zachęcać smakołykami żeby do Ciebie przyszła. Pierwsze kroki muszą należeć do ptaka, a zrobi je jak poczuje się bezpieczna. To może trwać nawet miesiące jeśli ptaszka ktoś skrzywdził. I pamiętaj - jeden błąd, Twoja niecierpliwość, ponowne przestraszenie ptaka nawet w dobrej wierze może spowodować wydłużenie oswajania o całe tygodnie. Oswajanie ptaków to robota dla bardzo cierpliwych. Możesz zerknąć na moje forum i poczytać jakie problemy z oswajaniem papużek falistych mają inni.
Życzę Twojej papużce i Tobie, żeby szybko się oswoiła. Ja straciłam mojego Zazusia i zaczynam oswajać nową papużkę od zera. Sama się zastanawiam jak mi to wyjdzie.
Zapisane

Bobek

  • Gość
oswojenie 7-letniej papugi
« Odpowiedź #6 : 2003-02-28, 19:56 »
A to się da oswoić jak papuga ma z5lat
 ;)
Zapisane

Bobek

  • Gość
oswojenie 7-letniej papugi
« Odpowiedź #7 : 2003-02-28, 19:57 »
sorry że tak gupio napisałem  :(
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
oswojenie 7-letniej papugi
« Odpowiedź #8 : 2003-05-10, 12:34 »
Da się? Hmm... Ja nie mam zdania... Chciałam oswoić papugę, która miała około 7 lat, ale nie wyszło. Myślę, że między innymi dlatego, że była bardzo schorowana. Przez leczenie się bała. W przypadku oswajania raczej nie pomogę, bo papugi nie oswoiłam i teraz jestem w trakcie oswajania kanarka. Jak go oswoję, to będę wiedzieć więcej. Ale o oswajaniu trochę jednak wiem...  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

oswojenie 7-letniej papugi
« Odpowiedz #8 : 2003-05-10, 12:34 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 25 zapytaniami.