Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu

Autor Wątek: ślimaki  (Przeczytany 35809 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Preparat na ślimaki
« Odpowiedź #60 : 2005-07-23, 10:58 »
Czy może mi ktoś polecić jakiś niedrogi środek na ślimaki... Bo muszę iść dzisiaj po nową rybkę, nowy żwirek (bo tamten był tak zaślimaczony....) i ten preparat, bo wczoraj wymieniałyśmy wodę i opróżnuiłyśmy akwarium ze ślimaków... Ale zapewne jakiś się gdzieś ostał, więc muszę to kupić... Proszę o szybką pomoc!
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Preparat na ślimaki
« Odpowiedź #61 : 2005-07-23, 12:10 »
Zdajesz sobie sprawa z tego, że zrobiłaś restart akwarium i musisz czekać aż akwarium dojrzeje zanim wpuścisz do niego ryby.
Jak wpuścisz je od razau to mogę ci zagwarantować, że długo nie pożyją.

Jak żwirek mógł być zaślimaczony ?
1. Żwir przed włożeniem do akwarium dokładnie się płucze pod goroncą wodą.
2. Trzeba go sparzyć, lub wygotować, lub wyprażyć w piekarniku.
3. Jak masz ślimaki to umyj całe akwarium (puste, skoro i tak zakładasz od nowa) w occie.
4. Cały sprzęt umyj w occie i porządnie wypłukaj (tylko nie gąbke od filtra)
5. Rośliny (jak masz jakieś żywe potrzymaj z z 15 minut w nadmanganianie potasu, potem dokładnie wypłucz i zeskrob palcem jaja.
6. Patrz punkt 1, 2 - TO TRZEBA ZROBIĆ Z ZA KAŻDYM RAZEM JAK KUPUJESZ NOWY ŻWIR, A CO GORSZA JAK ZBIERASZ GO SAMA LUB DOSTAJESZ OD KOGOŚ

Po tych zabiegach nie będziesz potrzebować preparatu na ślimaki, pod warunkiem że zrobisz wszystko dokładnie.

A co do preparatu, kosztuje 4 zł;
LIMNA-TOX - Nadmierny rozwój populacji ślimaków i wypławków jest zjawiskiem niekorzystnym. Pod wpływem chemicznego działania preparatu LIMNA-TOX (w postaci roztworu) ślimaki i wypławki szybko giną.
Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody.

Z tym, że trzeba zbierać wszystkie padłe ślimaki, bo bardzo zanieczyszczają wodę.


Miałaś tam tylko 1 rybe ?


Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Slimaki!!!??? Na pomoc!!!!!!!!
« Odpowiedź #62 : 2005-07-23, 12:17 »
Jak bym miała akwarium twojej wielkości to bym się długo nie zastanawiała, małe stadko bocji nie zajmie aż tak wiele miejsca ;-)
Wyobraź sobie cadzienne wybieranie z tak dużeka baniaka  :?
Mi by się nie chciało  :lol:
« Ostatnia zmiana: 2005-07-23, 12:19 autor Kesi »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Slimaki!!!??? Na pomoc!!!!!!!!
« Odpowiedz #62 : 2005-07-23, 12:17 »

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Slimaki!!!??? Na pomoc!!!!!!!!
« Odpowiedź #63 : 2005-07-24, 21:02 »
Największym pogromcą ślimaków jest żółw czerwonolicy :) Odłowiłem ryby i do akwa 150l na 3-4 godz wpuściłem Kamyszka i ślimaków ani śladu :) Żółw byłem z niego dumny :) :) Hehe ostatnio 40 sztuk dla niego zjadł w około ghodzine hehe
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Slimaki!!!??? Na pomoc!!!!!!!!
« Odpowiedź #64 : 2005-07-24, 21:53 »
Kacper nie każdy ma żółwia pod ręką
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Slimaki!!!??? Na pomoc!!!!!!!!
« Odpowiedź #65 : 2005-07-25, 18:44 »
Hyhy wiem :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Slimaki!!!??? Na pomoc!!!!!!!!
« Odpowiedź #66 : 2005-07-29, 15:04 »
kacper, nie każdy zółw bedzie taki mądry i zje ślimaki, mój jejs wybredny co do ślimaków, ja też proponuje bocje :) i tak jak mówiła atusia możesz potem odpsrzedać komus jak podrosną :)
Zapisane

nokija

  • Gość
pożyteczne ślimaki
« Odpowiedź #67 : 2005-07-29, 22:39 »
Czy świderki są warte zakupienia? Czytalam o nich że są pożyteczne ale czy aby napewno? Jeśli ktoś je ma lub miał prosze o wypowiedzi bo zamierzam sobie je kupić.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: świderki
« Odpowiedź #68 : 2005-07-29, 22:48 »
Świderkó nie ma co kupować... dlatego że można je dostać w sklepie za dormo, tylko nie pomyl z zatoczkami. U mnie świderki był wzięte do akwa jako skład ekipy czyszczącej... :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: świderki
« Odpowiedz #68 : 2005-07-29, 22:48 »

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: świderki
« Odpowiedź #69 : 2005-07-29, 23:01 »
Świderki chyba raczej brudzą niż czyszczą, ich zadaniem jest "zwalczanie" stref beztlenowych w podłożu... No i są całkiem ładne ;) Ja bym ich do akwa nie wpuściła :P
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: świderki
« Odpowiedź #70 : 2005-07-30, 11:14 »
Świderki jedzą kupki i resztki pokramów. Nie jedzą glonów. Cały czas spędzają w żwirku i wogóle ciężko je wypatrzeć.
Dzięki nim moje dno jest czyściutkie i nie muszę tak często używać odmulacza.
U mnie ampularie zajmują się odglanianiem, a świderki czyszczeniem.
Zastanawiam się nad zakupem Neritina Natalensis, są bardzo dekoracujne.
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: świderki
« Odpowiedź #71 : 2005-07-30, 11:32 »
Ampularia też troche brudzi dno, natomiast Neritina ma same plusy ;)
+Nie brudzi tak jak ampularia
+Ma piękną muszelke
+Z wielkim zapałem pożera wszystkie glonki ;)
+Nie daje sie męczyć rybkom, bo nie wystawia dużo "nogi" poza muszlę (tak jak np. ampularia, u mnie ciągle musiała siedzieć schowana bo ją brzanki skubały)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: świderki
« Odpowiedź #72 : 2005-07-30, 11:37 »
"Neritina Natalensis"

He he, dużo ich się teraz widuje... :) Jak wcześniej był BOOM na ampularie, to wszyscy je sobie kupowali, a teraz pojawiły się te ślimolki (mają ładną skorupkę, bardziej dekoracyjną jak ampularie, ale te mają za to ładniejsze ciałko) i nowu wielki ślimokowy BOOM, na samym początku kosztowąły z 15 zł... teraz można kupić nawet za 5 zł... :) Tylko do końca nie wiem czy i jak mogą pomóc w akwa... :) Bo ampularie w teorii jedzą wszystko... :P

Po wypowiedzi Veroniki myślę poważniej o zakupie tego ślimaczka... Tyle, że widuje go głównie w taki beznadziejnym sklepie gdzie ryby na okrągło chrują, więc boję isę coś przynieść... :? Mogę spróbować w akwarystycznym koło Geanta (Ursynów)... Ktoś zna jakiś inny sklep w Wawie gdzie są te ślimaczki i jest zdrowo?
« Ostatnia zmiana: 2005-07-30, 11:40 autor charon »
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: świderki
« Odpowiedź #73 : 2005-07-30, 11:46 »
na allegro są bardzo tanie świderki, pozatym daj ogłoszenie w portalch akwarystycznych napewno ktoś się z tobą podzieli
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: świderki
« Odpowiedź #74 : 2005-07-30, 11:49 »
Mhm, chyba najpierw pojadę do tego sklepu, jak coś mi się nie spodoba, to będę szukać po necie... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: świderki
« Odpowiedz #74 : 2005-07-30, 11:49 »

Werona

  • Gość
Odp: Slimaki!!!??? Na pomoc!!!!!!!!
« Odpowiedź #75 : 2005-07-31, 19:30 »
dobra mysl!
Zapisane

jagaraa

  • Gość
Odp: Preparat na ślimaki
« Odpowiedź #76 : 2005-07-31, 22:00 »
jeśli masz slimaki to wypłusz dobrze żwir a pużniej wypaż  go dokładnie we wrzącej wodzie razem ze wszystkimi dodatkami takimi jak zamki i inne duperele, pościągaj jeśli zauważysz jakiegoś na roślinkach i powiennaś mieć spokuj  , ja tak miałam to była istna plaga ale już niema ani śladu ale pamiętj aby przed włożeniem ryb do świerzo umytego alwarium woda musi się dokładnie odstać ponieważ przez jakieś 2-3 godz będzie w niej chlor, chyba że kupiłaś sobie uzdatniacz.pozdro
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Slimaki!!!??? Na pomoc!!!!!!!!
« Odpowiedź #77 : 2005-08-02, 22:13 »
A po drugie żółw będzie ci w akwa rozgrzebywal wsyztsko, poniszcy ci wszytsko, a gdzie rybki wyłowisz? to tez problem... lepiej bez zamieszania kupić te kilka bocji. i co werona, koniec problemu? czy jescze nie?
Zapisane

ANGELOS

  • Gość
Odp: Slimaki!!!??? Na pomoc!!!!!!!!
« Odpowiedź #78 : 2005-08-07, 23:24 »
Najlepszy sposob to kupienie preparatu na slimaki ktory nie szkodzi dla ryb. Polecam sama wyprubowalam slimaczki zabija. Niestety jest to sposob okrutny ale skuteczny. Pozdrawiam Angelos
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Świderki
« Odpowiedź #79 : 2005-08-24, 19:05 »
niewiem z kąd ale w moim akwa przyszły na świat malusieńskie świderki ślimaczki, trudno je w akwa zaobserwować i mam takie pytanie. No bo moja rybka choruje i wlewam tam mfc czy nie zaszkodzi to ślimaczkom, temperatura wody jest dość wysoka, jest filtr, oświetlenie, akwa ma 8 l. zależy mi na tych ślimaczkach, mam je wrzucić do oddzielnego zbiornika? mam taką małą kule, w której nic nie trzymam i nie będe, czy ślimaczkom nie zaszkodzi?
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Świderki
« Odpowiedź #80 : 2005-08-24, 19:28 »
Nie nie zaszkodzi im... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Świderki
« Odpowiedz #80 : 2005-08-24, 19:28 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Świderki
« Odpowiedź #81 : 2005-08-24, 19:45 »
Dzięki Leloo :) nawet bym ich wszystkich napewno nie wylowiła :)
Zapisane

HaCzYk

  • Gość
Odp: Świderki
« Odpowiedź #82 : 2005-08-24, 21:15 »
A te ślimaczki mogły przyjść razem z jakąś roślinką..
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Świderki
« Odpowiedź #83 : 2005-08-24, 21:39 »
roślinki przed kupnem dokłądnie plukam, nie możliwe, az za dokładnie....
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Świderki
« Odpowiedź #84 : 2005-08-24, 22:46 »
ale iry slimakow nie da sie tak splukac... moze byc zawsze gdzies jakos ukryta tak ze jej nie spluczesz... ja tez zawsze plucze i teraz mam pelno slimakow w akwa... nie wiem jak sie ich pozbyc... musze kupic sobie takie fajne male bocje czarno biale nie pamietam jak sie nazywaja...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Świderki
« Odpowiedź #85 : 2005-08-24, 23:09 »
świderki o ile dobrze pamiętam są żyworodne
jesteś pewna, że to są te śliamki ?
http://www.akwafoto.pl/nieryby_slimaki.php
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Świderki
« Odpowiedź #86 : 2005-08-25, 12:30 »
na 99% a jakie są jescze te gatunki slimaków, bo znam jecsze jeden, ale zawzse zapominam nazwy :o ale na 100% pewna że to ślimaczki są, gdzieś się teraz wsyztskie poochowały, bo tylko jednego na szybie widze :)


Data wysłania: 2005-08-25, 12:29
w akwa znalazłam większego osobnika, lecz ten osobnik jest jescze mlody, jest tak o 1 mm. większy od pozostałych.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Świderki
« Odpowiedź #87 : 2005-08-25, 13:55 »
mi na szybkach w małym akwa do którego wpuściłam 2 świderki celem obserwacji jak toto się mnoży złożyły jajeczka, więc jednak nie są żyworodne, może pomyliłam z innymi ślimakami.
Są jeszcze;
ampularie
zatoczki
żyworudka rzeczna
szczeżuja
netrina zebra (jakoś tak, nie pamiętam jak się to pisze)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Świderki
« Odpowiedz #87 : 2005-08-25, 13:55 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Świderki
« Odpowiedź #88 : 2005-08-25, 14:52 »
hm... :) trudno mi powiedzieć... chyba zatoczki jescze znam.. ale przyglądnełam sie temu przez lupe i to na 100% świderki :mrgreen:

EDIT: w akwa znalazłam pełno jaj na sztucznej roślinie :shock: jaja ślimaków sa widoczne no nie??
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Świderki
« Odpowiedź #89 : 2005-08-25, 15:21 »
Tak są widoczne, takie coś galaretowatego, małego z punkcikami w środku, o owalnym kształcie.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 29 zapytaniami.