Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: I znowu weekend... ;)  (Przeczytany 3923 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
I znowu weekend... ;)
« : 2005-10-08, 16:24 »
Cóż... kolejna romantyczna historyjka... :mrgreen:

***
   Tego dnia Blanka rozpromieniona wróciła ze szkoły. Rzucając krótkie:"cześć" mamie stojącej przy stole w kuchni, z mozołem dziabiącej czosnek, wybiegła z powrotem z domu. Minęła godzina. Blanki nie ma w domu. Druga. Mama nerwowo zerkała to na osiedle, to na nierówno pociapany czosnek. Zdążyła już nakroić jego dwie pełne miski, a Blanki nadal nie było. Aby ukryć zdenerwowanie, zaczęła wydzwaniać po wszystkich znajomych, poszukując przepisu na dania z czosnkiem. Około siedemnastej jej córcia nareszcie wpadła do domu. Nie obyło się, oczywiście, bez rozmowy.
-Gdzie się podziewałaś? Martwiłam się o Ciebie!
-Mamo, tylko czemu? Ja nie jestem już taka mała, zapomniałaś?! Wciąż boisz się o mnie, żebym się na przykład nie zgubiła, jak będę szła do sklepu. Naprawdę, nie musisz się o mnie martwic...
-Ale...
-Tak?
-Boje się o Ciebie...
-Ale nie musisz.
-Zobaczymy.
I kiedy Blanka myślała, ze wreszcie uwolniła się od niezręcznych pytań mamy, usłyszała za plecami:
-Ale powiesz mi wreszcie, co się stało i gdzie byłaś?!
-Ojejkuuuuuuuuuuuuu... Przecież nic się nie stało... Byłam w parku... :P
***
   Leżąc na łóżku i wpatrując się bezmyślnie w fosforyzujące gwiazdki na suficie, starała się nie myśleć o niczym. I w ogóle jej się to nie udawało. Bo jak mogłaby nie myśleć o tym, ze już za kilka tygodni będzie spacerować w jednym z najbardziej romantycznych miast świata, z najwspanialszą osobą, być może nawet u jej boku?!
-Na pewno teraz będę tylko o tym śnic- szepnęła do siebie.

***
Od razu mówię, że niezbyt potrafię pisać początki opowiadań... Potem to opowiadanie jest już lepsze :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 2005-10-08, 16:28 autor Shall »
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #1 : 2005-10-08, 19:21 »
bardzo ładne czekam na CD:)
Zapisane
;)

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #2 : 2005-10-09, 18:43 »
-Adaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....... Czemu?! Czemu?! Odpowiedz mi proszę, bo zwariuję!!!- Blanka siedziała na łóżku przyjaciółki i płakała jak bóbr, co chwila wydmuchując nos.
-Ale Blankuś.... ja Cię rozumiem, naprawdę. Zresztą sadzisz, że nie chciałabym żebyś tam pojechała? Przecież wiem, jak tego chciałaś.
-Ale jak to się mogło staaaaaaaać?! A zresztą, jakim cudem jesteś taka spokojnaaaaaaaaaaaaaaaa?!
-Blankaaaaaaaaaaaaa... Bo zaraz i ja się rozkleję... No, widzisz?! Już się rozkleiłaaaaaaaaaaaaaam...

***
-Wyobrażasz to sobie?! Weszła jak gdyby nigdy nic do domu i oznajmiła, że żadnej wycieczki nie będzie....
-Ale właściwie czemu? Przecież wszyscy byliście tacy chętni, żeby jechać.
-Niby taaaaaaaaaaaaak, ale jak zrobili główne zebranie w sprawie tej wycieczki, przyszły tylko trzy osoby! Na czterdzieści, które miały być! Na dodatek on też by nie pojechał, rozumiesz?! Zostałby z nią w Polsce!
   Mówiąc z nią Blanka miała na myśli Monikę- ładną, uśmiechniętą, aczkolwiek nieco głupią brunetkę. Gdy tylko ja widziała, zaczynała marzyć, że kiedyś się obudzi i tez, tak jak ona, będzie miała śliczne, czarne włosy, a nie swoje znienawidzone blond. To właśnie one są jej największym utrapieniem.
   -Ludzie w autobusie czy na ulicy patrzą na ciebie jak na dziwoląga.- tłumaczyła kiedyś Adzie.- To już jest nie do zniesienia! Nawet nie wiesz, jakie masz szczęście, że urodziłaś się brunetką...
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Forum Zwierzaki

Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedz #2 : 2005-10-09, 18:43 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #3 : 2005-10-09, 19:19 »
Wow, super! Pisz CD! :D
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #4 : 2005-10-09, 20:38 »
Y... takie pogmatwane troche. Albo ja nie rozumiem. Kto tu miał jechać na wycieczke? :?
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #5 : 2005-10-10, 15:19 »
Blanka ;) Ale pojawiły się komplikacje :P Cóż :P los tak chciał :P
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #6 : 2005-10-11, 17:12 »
Ahhhh.... Paulinkaaaa!!!! Siupel opowiadanko, aż normalnie specjalnie dla ciebie zaraz napisze u mnie... Adaaaaaaa... Hmm, kogo miałaś na myśli? :>:>:>
Zapisane
Why so serious?

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #7 : 2005-10-11, 20:27 »
Fajne, ale tez mialam problem ze zrozumieniem ;)
Pisz dalej :)
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #8 : 2005-10-12, 08:23 »
Hmm, i za krótkieeee!!!!! PAULA DO KOMPA I PISAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedz #8 : 2005-10-12, 08:23 »

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #9 : 2005-10-14, 09:38 »
Tej nocy znowu wpatrywała się w świecące gwiazdki i znowu wyczekiwała zamrugania spadającej gwiazdy, chociaż świetnie wiedziała, że to się nie stanie, że jest niemożliwe. Czemu? Bynajmniej dlatego, że patrzyła tylko na sufit, który w pewien sposób był jej własnym, osobistym niebem... Uwielbiała tak leżeć pod nim i marzyć, marzyć bez końca...
Tym razem jednak nie marzyła. Leżała, co prawda, pod tym samym sufitem oraz pod tymi samymi gwiazdkami, ale nie marzyła. Przywoływała w pamięci wydarzenia z dzisiejszego dnia. To, jak rozmawiali o tym, jak wyobrażają sobie panią Wierzbicka w roli supermenki, to, jak się razem śmiali i to, jak stal obok niej na stołówce, a potem prawie wieszał się na jej plecaku... :P
Prawdę mówiąc, od pewnego czasu układało się miedzy nimi coraz lepiej. Coraz częściej na przerwach udawali się w to samo, ulubione przez ich oboje miejsce, coraz częściej uśmiechali się do siebie...A co do tego miejsca, miała na myśli "forum" ich szkoły. I jego niepowtarzalna atmosferę... Taka ciepłą, w której czuła się szczęśliwa...

***
I znowu, nieuchronnie, nadszedł weekend. Blanka nie znosiła weekendów przynajmniej od czasu poznania Dominika. Te dwa dni, które musiała co tydzień przeżywać, były koszmarem. Dlaczego? Bo po prostu, najzwyczajniej w świecie tęskniła.

***
   Weszła na gg. Dominika, jak zwykle, nie było. Właściwie, ani razu tutaj ze sobą nie rozmawiali. Miała tylko jego numer. Co prawda, trochę ja to denerwowało.
   Ustawiła sobie opis "Umieraaaaaaaaaaaaaam :P". Tylko ona i Ada mogły wiedzieć o co chodziło. O tęsknotę...

Ada ﴾13:18﴿
Cześć :﴿

Blanka ﴾13:18﴿
Cześć :D Ja chce poniedziałek... :D

Ada ﴾13:18﴿
Heh :P Wiem cos o tym :P Ja tez nienawidzę weekendów :P

Blanka ﴾13:19﴿
No właśnie :P Chociaż Ty mnie rozumiesz :P

Ada ﴾13:19﴿
Ha! Doceniłaś mnie :P

Blanka ﴾13:19﴿
Co ja zrobię :P nie przeżyję :P Nudzę się :P Pomocy :P

Ada ﴾13:20﴿
Mam pomysł! Idziemy na miasto?

Blanka ﴾13:20﴿
Adaaaaaaaaaaaa! :D Kocham Cię :P Jesteś genialna :D

Ada ﴾13:20﴿
Cos mi się wydaje że jednak kochasz kogo innego :P

Blanka ﴾13:20﴿
Co racja to racja ale może jednak wrócimy do tematu miasta? :P

Ada ﴾13:21﴿
OK. :P Spotkamy się na Placu :P A stamtąd pojedziemy :P Pasuje? :P

Blanka ﴾13:21﴿
Super :] Już wychodzę :]

***
   Dziewczyny wróciły z miasta wieczorem. Szkody wyrządzone sobie? Bolące nogi, to samo, od gadania, szczęki; zgaga (ach, ta pizza!). Szkody wyrządzone w pewien sposób innym? Kasztany, które wypadły przypadkiem, gdy były w cukierni (biedne kasztany :P), zdewastowana szyba sklepowa skrywająca za sobą śliczne pluszowe miśki (w końcu w duchu wciąż czuły się maleńkimi dziewczynkami :P), a wrażenia? Wspaniałe. Blanka widziała nawet cudną naszywkę z napisem "Nieszczęścia chodzą parami". Z czymś się to jej skojarzyło :P
« Ostatnia zmiana: 2005-10-14, 09:40 autor Shall »
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #10 : 2005-10-14, 09:45 »
Ahhh, pierwsza!!!!!! Boże, to jest cudne, chociaż kojarzy mi się z czymś... I ty, Paulinko moja kochana, wiesz z czym... W każdym razie, piszesz wspaniale... lepiej ode mnie, przyznam to szczerze:] I te nieszczęscia... <hahaha> :lol: Pisz szybko dalej, bo już nie moge wysiedzieć xD
Zapisane
Why so serious?

Death

  • Gość
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #11 : 2005-10-14, 13:13 »
Shall, gratuluje świetnego talentu literackiego. Czekam na CD i pozdrawiam :]
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #12 : 2005-10-14, 13:59 »
Jejuuu :oops: dzięki :oops: miło mi ;)
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Death

  • Gość
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #13 : 2005-10-14, 14:04 »
nmzc :] w końcu sama prawda, zapraszam na moje ff:]
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #14 : 2005-10-14, 19:48 »
Faajne, czekam na CD ;)
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedz #14 : 2005-10-14, 19:48 »

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #15 : 2005-10-20, 18:04 »
Po raz pierwszy od pewnego czasu czuła się szczęśliwa. Bezpieczna. Po raz pierwszy nie czuła się... samotna.
   Kochała szkołę tak, jak kocha się miejsca, w których można spotkać ukochaną osobę. I miała wrażenie, ze nie tylko ona...
   Wystarczyło, żeby Dominik stanął blisko przy niej, a ona, nie mogąc nad sobą zapanować, zaczynała się jąkać, serce zaczynało jej bić jak szalone, a ona sama... nie mogła uwierzyć we własne szczęście.
   Dokładnie jak wtedy, gdy stały z dziewczynami pod sala historyczna, a on nagle podszedł i ustal przy niej... I kiedy tak widziała go obok siebie, czuła, ze nic nie może jej grozić, ze... nie jest sama. Kiedy na dodatek pomyślała sobie, ze jej ręka znajduje się tak blisko jego, ze wystarczyłoby, aby tylko troszeczkę ja przesunęła, a poczułaby jego dotyk, jego ciepło i „opiekę” jeszcze mocniej... A ona chciałaby, żeby tak stali dłużej i dłużej...
   Lecz, niestety, w szkole trzeba się uczyć, drogie dzieci :P A nauczają nas nauczyciele... Wiec znowu dla klasy Ia zaczęła się lekcja historii.
-Dzieci, wchodźcie do klasy, prędzej!

***
   Wtorek. Przerwa. Ok. godz. 11:30. Słynna już szkoła m.in. Blanki i Ady, oraz paru innych osób ;)
-Blankaaaaaaaaaaaaaa! Czekaaaaaaaaaaaaaaj!- Ada drze się na cały korytarz, zwracając oczywiście uwagę wszystkich zgromadzonych tam osób ;)
-Adaaaaaaaaaaa! :D Co się stało?
-Bo... wiesz... albo... zaczekaj... musze... złapac... oddech...
-Ha ha ha :P
-OK. Już Ci mowie o co chodzi :P W sobotę wyprawiam impre z okazji imienin i... oczywiście Cię zapraszam ;) Aha... rzecz jasna z osoba towarzyszącą ;)- mrugnęła porozumiewawczo.
-Jejku :D super ;) Aaaaaaaaaaaa... kto będzie Tobie towarzyszył? przecież nasza solenizantka nie może tańczyć sama ;)
-Wiesz... jeszcze się nie zastanawiałam... O, wiem! :D Piotreeeeeeeeeeeeeek! Zaczekaaaaaaaaaaj! :P
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #16 : 2005-10-20, 21:23 »
Hahaaa, znowu pierwsza! Ff wspaniałe, normalnie nie mogę się doczekać imienin... Bedzie się działo... Buziakiii Paulcia :*:*:*
Zapisane
Why so serious?

Acalia

  • Gość
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #17 : 2005-10-21, 14:26 »
Shall- to o mnie? :P Jak to czytam to czuję jakbym własny pamiętnik czytała :P A opowiadanko całkiem całkiem ;) Masz talenta.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #18 : 2005-10-21, 18:07 »
Jak dla mnie- za mało rozwinięte no i bardzo pogmatwana, że się pogubiłam już w trzecim akapicie :P Ale nic, pisz dalej- ćwiczenie czyni mistrza ;)
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #19 : 2005-10-21, 18:25 »
Wiem że z tym dialogiem rzeczywiście jest pogmatwane :P Buhahaha :P ale cóż :P
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #20 : 2005-10-21, 19:44 »
a własnie mi się wydaje, że to do tego pasuje... takie na szybko...:] pozdro paulcia :*:*:*
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedz #20 : 2005-10-21, 19:44 »

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #21 : 2005-10-22, 17:01 »
mi sie bardo podoba :)
Zapisane
;)

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #22 : 2005-10-26, 15:24 »
Następna część będzie...? Nie wiem kiedy :P Narazie nie mam weny :P I czasu :P Muszę napisać wypracowanie z polskiego :P Poczekacie...? :D
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #23 : 2005-10-26, 15:53 »
NIEE!!! Nie poczekamy :lol: ja nie poczekam :P
Zapisane
Why so serious?

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #24 : 2005-10-27, 17:43 »
Shall świetne opowiadanko- czekam na CD :wink:
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #25 : 2006-01-10, 14:19 »
    Blanka ze smutkiem wyjrzała przez okno. Nie zobaczyła jednak za nim nic, co chociażby minimalnie zdołałołby poprawić jej humoru. "Wszystko przemija..." -pomyślała.-"Szkoda tylko, że tym razem tak prędko..."
Miała wrażenie, że gdyby pewnego dnia spróbowała komuś opisać uczucia targające nią przez ostatnie pół roku, mało kto by się w tym połapał... "Jestem beznadziejna..."- przemknąło jej przez myśl. Niedawno z niepoprawnej optymistki zmieniała się w pesymistkę. Szczególnie, jeśli chodziło o jej samoocenę...
    Przeszła się po pokoju. W domu nie było nikogo, nikt jej nie przeszkadzał... Prawie zupełnie bezwładnie położyła się na łóżku, z rękami pod głową i zaczęła analizować, przypominać sobie wszystkie wydarzenia, myśleć, czemu to komuś innemu, nie jej, udało się... Niechętnie przyznała w duchu, że przecież to nie jest niczyja wina, że nie zakochał się właśnie w niej... Chyba to dlatego poczuła się jeszcze bardziej odtrącona, niekochana...
    Dobrze więc... By komukolwiek coś wytłumaczyć, trzeba zacząć od samego początku. Przez swoje ogromne zauroczenie kolegą z klasy próbowała usprawiedliwiać przed sobą zwykłą znajomością to, że on szaleńczo zakochał się w pewnej dziewczynie... Z wzajemnością....
    I gdy ona z tego powodu próbowała otworzyć się na świat, zawrzeć nowe znajomości, nie być sama za wszelką cenę... Nie mogąc zapanować nad swoimi wyrywającymi się spod kontroli uczuciami, zakochała się znowu...
    Obserwując z boku relacje pomiędzy nią a pewnym starszym chłopakiem można było dojśc do wniosku, że jest to rzeczywiście coś więcej niż "tylko" przyjaźń... I o mało nie powiedziała mu o tym, co czuje... A nie mogłaby zrobić chyba nic gorszego... Co prawda, wspaniale było usłyszeć od niego, ze ją baaaaaardzo lubi, jednak... Teraz było jej niesamowicie ciężko... Miała wszystkiego dość. I mało kto tak naprawdę ją rozumiał...
    "Chciałbym umrzeć z miłości..."

***
Proszę... :D zresztą i tak pewno już o mnie zapomniałyście... :P ;)


Data wysłania: 2006-01-10, 13:18
Myślałam że tego więcej wyjdzie :P w zeszycie sam ten fragment zajął prawie 3 strony :P
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #26 : 2006-01-10, 14:23 »
No i bravo dla naszej pani P. a teraz fruuu do zeszytu pisać tym razem 9 STRON! :D Git, ale staraj się, kochana, staraj ;)
Zapisane
Why so serious?

DnW

  • Gość
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #27 : 2006-01-10, 19:36 »
BAJER :wink: popieram słowa Blackie i wysyłam ci zachętę do pisania->->->->->-> przesłane :P

Ogólnie to naprawdę masz talent. Nie Zdziwiłbym się gdybym zobaczył twoje nazwisko ( a raczej pseudonim :P) na jakiejś książce w księgarni, która co dopiero pobiła Władcę Pierścieni i Harry'ego Pottera na łeb :mrgreen:.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedz #27 : 2006-01-10, 19:36 »

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #28 : 2006-01-13, 13:15 »
Oj dzięki DnW :D a co do książki to... chyba raczej mało prawdopodobne :P ;) I dzia za zachętę ;)

***
          Postanowiła sobie, że teraz za nic nie będzie się w cokolwiek angażować, że nie da się wciągnąć w nic więcej niż w przyjaźń... Że nie pozwoli, by ktokolwiek znowu ją zranił... Że nie będzie już czuła za każdym razem tego nieznośnego uczucia ciążącego na sercu... O tak, początek nowego roku był dla niej okresem poważnych postanowień...

***
           Obudziło ją głośne "dryyyyyyyyń, dryyyyyyyyyń...". Znienawidzony, świdrujący dźwięk wwiercał się w jej świadomość. Naciągnęła na głowę kołdrę. Trudno. Trzeba wstać.
            Zaspana rozejrzała się po pokoju. Omiotła wzrokiem stertę najróżniejszych przedmiotów leżących a biurku. Poszła do kuchni, usiadła przy oknie, wpatrując się w zimowy ogród. Minuty mijały, co nieuchronnie groziło spóźnieniem się do szkoły. W końcu wzięła się w garść i zaczęła się szykować.

***
           W głębi duszy nawet cieszyła się z tego, że trzecioklasiści pisali tego dnia egzamin. Nie chciała znowu go spotkać, czuć tego, że nic między nimi nie jest możliwe, że jest niekochana... Tego uczucia, które odczuwała za każdym razem, gdy czuła jego obecność...

***
           Wolnym krokiem zbliżała się do szkoły. Przemknęła właśnie przez ogromne drzwi budynku, gdy wtem ktoś nagle złapał ją za ramiona. Odwróciła się i zobaczyła swoją najlepszą przyjaciółkę, Adę.
-Hej. A co Ty tak się snujesz jak nieboszczyk?
-Bo jestem załamana :P Życie mnie załamuje :P
-Oj dziewczyno, wiesz, że nie możesz się dołować. Chcesz się kompletnie wykończyć...?
-Wiesz, ja już nawet płakać nie mam siły... Chociaz Ty, szczęściaro, masz tego swojego Piotrka...
-Wiesz, Ty też na brak towarzystwa nie możesz narzekać :P
-Ale co z tego, jeśli ta osoba, na której mi zależy umyślnie mnie unika...?
            W milczeniu weszły do szatni, posyłając sobie smutne usmiechy...

***
            -Wchodźcie do klasy, ale szybciej! Zawsze trzeba na was czekać...- informatyk wpuscił ich do sali i, jak zawsze, zajął się swoimi sprawami, nie zwracając już na nich najmniejszej uwagi. Blanka usiadła na swoim miejscu, przelotnie zauważając równie smutne jak jej spojrzenie Dominika, siedzącego obok swojej Monisi. "Otaczają mnie same pary..."- pomyślała.
-Adamiak Blanka...?- informatyk zaczął sprawdzać listę.
Przeciągłe "Jesteeeeeeem!" wywołało uśmiechy na twarzach wszystkich osób. Oni najlepiej znali talent Blanki do podpadania nauczycielom.
-Bartczak Marek...?

***
           Cały dzień wydawało jej się, że Dominik usilnie ją obserwuje. Czyżby zauważyła w jego spojrzeniu żal...? Chyba tak...

***
           Właśnie wysiadała z autobusu, którym jechała z powrotem do domu, gdy zauważyła chłopaka, który ostatnio sprawił jej tyle kłopotów- Damiana. Umyślnie przyspieszyła kroku. Usłyszała jednak za sobą tylko tupot stóp i poczuła, że ktoś ją nagle mocno złapał za ramiona. Wiedziała, kto... Damian był naprawdę zmartwiony.
-Blanka... Nie uciekaj już przede mną...
To ją kompletnie zaskoczyło. Nie wiedziała, co ma powiedzieć.
-Ale... ja wcale przed Tobą nie uciekam. Wydaje Ci się.
-Nie. Przecież widzę, jak ostatnio jesteś przybita... Zdaje mi się nawet, że wiem dlaczego... A ja nie chcę, żebyś mnie unikała. Nie Ty.
-Skąd wiesz...?
-Domyśliłem się. Pamiętasz, jak pewnego ranka rozmawialiśmy o premierze "Harrego Pottera"?
-Pamiętam. I to, jak powiedziałeś, że narzucam Ci się dlatego, że chcę, żebyś mnie na niego zabrał.
-To, co wtedy powiedziałem, było głupie, wiem. Ale uwierz mi, że gdyby w moim życiu nie było wtedy Igi, z chęcią poszedłbym tam z Tobą, I nie tylko to.
-Iga to...? Twoja dziewczyna...?
-Tak. Ale... dawna. Ostatnio między nami było coraz gorzej. Kłóciliśmy się i w ogóle...
-Ale czemu mi to wszystko mówisz...?
-Bo masz prawo wiedzieć o co, a raczej o kogo się kłóciliśmy. O... Ciebie.
Blance kompletnie odebrało mowę. Zwlekała z odpowiedzią.
-Jak to... o mnie...?
-Zastanów się. Iga zrobiła się strasznie zazdrosna, zarzucała mi najgorsze rzeczy. Reszty można się domyślić...- Damian leciutko ujął jej dłoń.- Powiedziałem Ci kiedyś, że bardzo Cię lubię. Jednak... to nie jest do końca prawda... Bo... Ja czuję coś wiecje... Kiedy Cię poznałem, moje życie stanęło do góry nogami. A ja chciałbym, żeby tak było zawsze. Czy... zostaniesz moją dziewczyną...?
-Damian...- Blanka popatrzyła w jego ciemne oczy.- Znasz odpowiedź. Tak.
Damian odetchnął głęboko i nieśmiało objął ją ramieniem.

***
          Blanka obudziła się z samego ranka. Pierwszy raz od dłuższego czasu czuła się naprawdę szczęśliwa. Migiem uszykowała się do szkoły i z radością wybiegła z domu. Szybkim marszem dotarła do przystanku. Czekał tam już na nią Damian, równie rozpromieniony jak ona.
-Cześć.- cmoknęła go delikatnie w policzek.
-Cześć. Wiesz co? Cieszę się, że Cię widzę.
-Chodź.- pociągnęła go przekornie za rękaw.- Ucieknie nam autobus. Odeszliśmy od przystanku.

***
           Siedziały z Adą przy kolumnie nad forum, zajadająć się czekoladą. Przez ogromną szklaną wnękę wpadało przedpołudniowe światło. Lubiły tak obserwować ludzi. I przy okazji rozmyślać o wszystkim,. dzieląc się wrażeniami.
-Blanka, mówiłam, że masz się nie martwić, i proszę. Oczywiście, rozumiem, że na moje imieniny przyjdziesz razem z Damianem ;)
« Ostatnia zmiana: 2006-01-13, 13:56 autor Shall »
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

DnW

  • Gość
Odp: I znowu weekend... ;)
« Odpowiedź #29 : 2006-01-13, 16:14 »
SUPER :mrgreen: czekam na CD!!! :hehe:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 27 zapytaniami.