Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pielęgnacja bichona  (Przeczytany 3708 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ola

  • Gość
pielęgnacja bichona
« : 2002-08-16, 11:22 »
nie orientujecie sie moze jak wyglada pielegnacja psa rasy bichon frise?? bede wdzieczna za odpowiedzi.
Zapisane

Galja25

  • Gość
pielęgnacja bichona
« Odpowiedź #1 : 2002-08-16, 15:32 »
Najlepiej jakbyś się wybrała do Salonu Strzyżenia Psów. Z jakiego jesteś miasta? Lub koło jakiego większego mieszkasz? Napewno biszonka trzeba dokładnie wyczesać, około 2 razy w tygodniu, i kąpać w dobrym szamponie raz na miesiąc, są dobre szampony do  psów o białej sierści. Biszonka strzyże się nozyczkami. Formuje się mu frzurke. NAJLEPIEJ jednak zgłoś się do fachowcy, on Ci go wyką pie, ostrzyże i poleci dużo dobtrych rad. Zapewne z czasem się sama nauczysz i będziesz to mogła robić sama w domu. Pozdrawiam.
Zapisane

gia

  • Gość
pielęgnacja bichona
« Odpowiedź #2 : 2002-08-16, 15:36 »
Obawiam się że ta rasa wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych.Te psy sa białe,więc na pewno trzeba je szorować aby takie były.nie jestem fachowcem w tej kwestii ale chyba sie je specjalnie strzyże.Nie wiem jak często,spróbuj poszperać w necie i znaleźć stronkę hodowli tych psiaków (nie wiem czy jest taka w Polsce) Spróbuję cos dla Ciebie poszukać,jak znajdę to od razu napiszę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

pielęgnacja bichona
« Odpowiedz #2 : 2002-08-16, 15:36 »

Ola

  • Gość
pielęgnacja bichona
« Odpowiedź #3 : 2002-08-16, 15:40 »
Dzięki wam za odpowiedź...
Gia jak cos znajdziesz to napisz, ja towniez poszukam...
Nie orientujecie sie moze ile kosztuje wizyta w takim salonie dla psow?
Zapisane

Galja25

  • Gość
pielęgnacja bichona
« Odpowiedź #4 : 2002-08-16, 19:32 »
Wizyta kosztuje różnie , waha się od 50 do 80 zł. Wydatek moim zdaniem warty . W koszt wchodzi kąpiel w dobrych szamponach(nie nie trzeba szorować pieska!!!), suszenie specjalną suszarką dla psów, strzyżenie(nie jest aż tak "straszne"), długimi nożyczkami formuje się fryzurkę, nożyce są lekko zaokrąglone. Wycina się nadmiar sierści namiędzy opuszkami, pod ogonkiem w mokół genitaliów-aby było higienicznie, formuje sie łapki(trudno to tak opisać...), goli się brzuszek-też troche dla higieny, "robi się" fryzurkę, wyrywa(bezboleśnie) niepotrzebne włoski w uszach, stosuje się podżywki itp. Wydaje mi się , że takie wyjście do psiego  fryzjera jest opłacalne. Wystarczy raz na miesiąc, półtora. Zresztą jak włos odrasta to raz na 2 tygodnie możesz sama uformować fryzurke psiaka.
Na stronach internetowych nikt Ci nie napisze w jaki sposób się nauczyć "czesać" bischona. Hodowcy czasem strzegą takich tajemnic,...
Znam w Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze warte polecenia specjalistyczne salony (i niedrogie zarazem).
Zapisane

Ola

  • Gość
pielęgnacja bichona
« Odpowiedź #5 : 2002-08-16, 23:05 »
A nie orientujesz się czy w Jeleniej Górze jest taki salon?
Jeżeli nie to możesz podać namiary na ten we Wrocławiu?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 24 zapytaniami.