Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: III Wojna Światowa  (Przeczytany 4664 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DonTeTe

  • Gość
III Wojna Światowa
« : 2004-03-13, 13:14 »
Opiszcie, jakie są wasze obawy co do III wojny. Moję są takie, że zaiskrzy na lini Moskwa - Bruksela. Sądzę, że za jakieś 10-20 lat nastąpi... wojna :(
Zapisane

pola

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #1 : 2004-03-13, 13:18 »
haa ...... jakoś próbuuje o tym nie myśleć :)
cieszmy sie chwila :):)
(ja raczej nigdy nie myśle ....co by było gdyby itepe :P)
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #2 : 2004-03-13, 13:21 »
Nio, ale niektórzy powinni się nad tym zastanowić. Putin, ze swoją rządzą włądzy stanowi poważne zagrożenie dla Europy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

III Wojna Światowa
« Odpowiedz #2 : 2004-03-13, 13:21 »

pola

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #3 : 2004-03-13, 13:27 »
yyy.... może i tak ..... :mysli: :P
ale i tak i tak nie będe sie tym dołowała ........ :? więc nie będe o tym myślała :roll:
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #4 : 2004-03-13, 13:35 »
Oczywiście, po co masz się przejmować. Ja niestety mam taką naturę i oglądam wiadomosci... i się boję :) Boję się usnąć, bo mi jutro przyleci mig koło okna, a w szkole powiwać będzie flaga zza bugu (1945 jakby co)
Zapisane

pola

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #5 : 2004-03-13, 13:47 »
polecam ci tabletki na sen :roll:
poza tym wydaje mi sie że te problemy są nie na moją głowę :P i przewyższają mnie ;) może to i dobrze ? ..... po c osie przejmować (jak napisałes :D)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #6 : 2004-03-13, 13:49 »
Cytuj

polecam ci tabletki na sen  

he he! Ja je biorę czasami i nieraz mają śmieszne skutki. Nie polecałabym ich na tak młody organizm.
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #7 : 2004-03-13, 13:50 »
Bo ktoś powinien się tym przejmować, aby coś zdziałać... zaprzestać tym spięciom, wprowadzać pokój. Jeśli kilka głów państw będzie się nawalać, a obywatele bedę o tym nie mysleć, to będzie źle. Jeśli obywatele się przeciwstawią, możemy uniknąć kolejnych milionów poległych... Zapomnieliśmy już 1939-45?
Zapisane

myszka

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #8 : 2004-03-13, 14:22 »
DonTeTe, czy uważasz, że w 39 obywatele siedzieli i nic nie robili? Czekali, aż ich wyrżną jak bydło? To chyba mało uważałeś na lekcji historii.
A w ogóle, czy wiesz, co to MEKKA? Bo mam wrażenie, że nie do końca.
Zapisane

Forum Zwierzaki

III Wojna Światowa
« Odpowiedz #8 : 2004-03-13, 14:22 »

DonTeTe

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #9 : 2004-03-13, 17:58 »
Mam z historii 6, wygrałem olimpiadę historyczną i wybieram się na profil historyczny myszko :)
Odpowiadając na twoje zarzuty, to mówiąc Mekka mam na myśli świat islamski, a 39, skutki wojny, a nie postawę obywateli. Ale masz rację, myślę, że obywatele nic nie robili. Obywatele Angli i Francji nie robili nic w 33, kiedy Hitler dochodził do władzy, walka narodu polskiego po 39 była konsekwencją bezczynności Aliantów. Tego chcę uniknąć. Putin nie może, jak Hitler, wcmacniać się za plecami Europy, musimy interweniować.
Coś jeszcze?
Zapisane

myszka

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #10 : 2004-03-13, 18:05 »
Hitler, tak się składa, prawie do końca starał się o robienie dobrego wrażenia, chyba o tym słyszałeś? Pakt o nieagresji w stos. do Polski, Anschluss przeprowadzony w wyniku demokratycznego referendum, to samo z terenami Sudetów poprzednio należącymi do Czech. A co mogli zrobić *obywatele* Anglii i Francji? Ich przywódcy nie stronili od Hitlera bynajmniej, wręcz niemal pomagali mu w uzyskiwaniu wpływów, kierując się jego image'em miłośnika pokoju. Co jak co, ale był mistrzem mydlenia oczu, przynajmniej do pewnego momentu.
Mekka - to dość niefortunne określenie, tym bardziej, że islam to też np. Turcja, nie tylko Arabowie. Zgrabniej byłoby chyba "Bliski Wschód"?
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #11 : 2004-03-13, 18:12 »
Starałem się opisując stołeczne miasta. Mekka powinna się kojarzyć. Dokładniej chodziło mi o przekroczenie 100.000 armii zbrojnej i militaryzacja nadrenii, to powinno dać do myslenia. Co do obywateli, to wiadomo było od początku, że Hitler sięwzmacnia na wojnę. Sam Adolf w swoich wypowiedziach mówił o przestrzeni zyciowej dla narodu niemieckich panów na wschodzie.
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #12 : 2004-03-13, 18:31 »
eee hmm, sorry, ale według mnie beznadziejny temat........... żadnej wojny między tymi państwami nie będzie......................co do Hitlera to przecież zbyt niebezpieczna byłaby dla jakiegos państwa z Ligii Narodów próba powstrzymania go. A Ty DonTeTe nie musisz tak wyjeżdżać ze  swoimi osiągnięciami.
pozdrówka-
Zapisane

myszka

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #13 : 2004-03-13, 18:57 »
Dla narodu własnego akurat Hitler był wspaniałym przywódcą - niesłychanie poprawił im byt, zwłaszcza najbiedniejszym, wzmocnił sytuację militarną kraju. Inne państwa zaś wierzyły w dobrą wolę Hitlera. Co prawda, kiedy się zorientowano co może zamierzać - były jakieś kroki, "Wielka Brytania gwarantuje granice Polski", itp. Ich winą był brak reakcji w momencie ataku. Który, tak nawiasem mówiąc, w niemieckich annałach zapisał się jako rozpoczęty przez stronę polską, sfingowano napaść na rozgłośnię radia niemieckiego w Gliwicach.
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #14 : 2004-03-13, 19:53 »
Przepraszam Asiu...  :oops:
hehe
No dobra, fakty faktami, ale mi chodziło o skutki wojny, chodziło o 20 mln poległych, tymczasem temat zszedł trochę w bok...  :?
Czy wojna będzie... oby jej nie było, ale jeśli już, to najprawdopodobniej między kim a kim?
Zapisane

Forum Zwierzaki

III Wojna Światowa
« Odpowiedz #14 : 2004-03-13, 19:53 »

Gerda

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #15 : 2004-03-13, 23:03 »
nie chciałabym żadnej wojny, to po pierwsze ;)

po drugie mam cholernie dosyć Busha i tej jego chciwości na ropę i szybki zarobek kasy na przetargach wygrywanych na odbudowę zniszczonego przez siebie Iraku :roll: najbardziej mi szkoda wszystkich cywilów, giną w bezsenswonych okolicznościach ahhhhhhh :roll:
Zapisane

kraksa

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #16 : 2004-03-14, 09:56 »
wg. mnie Washington-Moskwa... 2 pot ężne państwa, 2 potężne stolice , 2 potężne złoza broni... :evill:
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #17 : 2004-03-14, 10:27 »
Brawa dla Piguliny za odpowiedź na temat ;)
Nikt nie chce wojny, pytanie brzmi, między kim najprawdopodobniej mogłaby ona wybuchnąć... Po Madrycie robi się gorąco, może jednak Bruksela-Mekka?
Zapisane

Gerda

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #18 : 2004-03-14, 10:32 »
no to piszę, już jest prawie III wojna światowa Waszyngton-Bagdad :roll: skoro nie odpowiedziałam na pytanie, to odpowiadam ;)
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #19 : 2004-03-14, 17:44 »
Jaka tam wojna światowa... Wyzwalamy naród iracki... ;)
Zapisane

Talagia

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #20 : 2004-03-14, 17:58 »
Ja tam nie chce myśleć o wojnie bo to mnie przeraża, jak widze w telewizji setki cierpiących ludzi, żołnierzy, wybuchy i śmierć...
nie chce wiedzieć co będzie za 10-15 lat, moze ja wcale nie dozyje, nie chce tu wspominać o atakach terrorysycznych, dla mnie to są wielkie tragednie, ludzie giną za nic...
A inni chcą jeszcze wojny... Przecież dopiero co zgineło tyle ludzi w MAdrycie, a za co?
W WTC był mój kuzyn :(  Już go nie zobacze... :(
Wojna mnie przeraża i odczuwam lęk przed taką śmiercią...  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

III Wojna Światowa
« Odpowiedz #20 : 2004-03-14, 17:58 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #21 : 2004-03-14, 19:23 »
Moim zdaniem nie będzie żadnej III wojny światowej. Dużo bardziej grozi ludzkości autodestrukcja z powodu zanieczyszczenia środowiska.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #22 : 2004-03-14, 22:18 »
ja wole o tym niemuslec
Zapisane
To piekło nie raj :)

Jimmy

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #23 : 2004-03-15, 15:33 »
Cytat: DonTeTe
Brawa dla Piguliny za odpowiedź na temat ;)
Nikt nie chce wojny, pytanie brzmi, między kim najprawdopodobniej mogłaby ona wybuchnąć... Po Madrycie robi się gorąco, może jednak Bruksela-Mekka?


Al-Quaida to nie ISLAM Nie mylcie świętej wojny z terroryzmem.

A chciwośc na rope jest uzasadniona bo narazie Rosja jest gazową i ropową potęgą.
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #24 : 2004-03-15, 15:48 »
Skoro sami twierdzą, że walczą w imie Boga... jeśli NATO zaatakowałoby np.Iran, w imię Boga, bo są to poganie, dodałbym możliwość "Watykan-Teheran". Póki co, nalezy wybierać z możliwych.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #25 : 2004-03-15, 21:04 »
a mi sie snilo ze wegry zostaly zatakowne ...
Zapisane
To piekło nie raj :)

Galago De Codi

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #26 : 2004-03-16, 17:29 »
Nie bedzie juz wojny takiego kalibru. Ludzie są głupi, ale nie ażtak..
Przecueż zaraz by w ruch poszły atomówki...
  Sądzę ze swiat bedzie nekała plaga terroryzmu.
Jak mozna to raczej
ONZ - Terroryzm (pomijam stolice bo nawet nie wiem :) )
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #27 : 2004-03-16, 20:12 »
a ja nawet nie chce myslec o zadnej wojnie, i tak juz mam duzo problemow, zzeby jeszcze gdybać.. :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

III Wojna Światowa
« Odpowiedz #27 : 2004-03-16, 20:12 »

pola

  • Gość
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #28 : 2004-03-16, 21:30 »
VioaoiV jestem za :spoko: :P
aż boję sie myśleć :roll:
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
III Wojna Światowa
« Odpowiedź #29 : 2004-03-16, 21:39 »
ja tesh wogole ataków terorystycznych sie boje :(
Zapisane
To piekło nie raj :)
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 28 zapytaniami.