Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: żółw lądowy  (Przeczytany 2203 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_K_U_B_A_

  • Gość
żółw lądowy
« : 2004-10-01, 22:05 »
podajcie mi co dajecie swoim żółwią do jedzenia.   :?:  A czy można skorupe żółwia smarować parafiną???? :?
Zapisane

Essey

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #1 : 2004-10-02, 13:38 »
Cytuj

podajcie mi co dajecie swoim żółwią do jedzenia


Różne warzywa :)  sałatę, pomidory, marchewkę. Latem owoce np. jabłko, gruszkę :) czasem urozmaicam dietę żółwia pokarmem ze sklepu. Mieszam go z czymś.

Cytuj

A czy można skorupe żółwia smarować parafiną????


Nie słyszałam o tym. Ja smaruję skorupę witaminą A+D3. bez problemu dostaniesz w każdej aptece za jakies groszowe sprawy ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #2 : 2004-10-02, 14:40 »
W sezonie wegetacji roslin, czyli od wiosny do jesieni podaje glownie mlecze-liscie i kwiaty, troche innej zieleniny dziko rosnacej oraz najrozniejsze owoce. Zreszta w cieple dni zolw sam sie pozywia w ogrodku ;)
Zima glownie cykoria, owoce, marchew.
Salaty nie podaje w ogole, bo jest tak nafaszerowana chemia, ze mozna zolwia zatruc. Moze latem, ta gruntowa salata jest bezpieczniejsza, ale latem nie ma sensu jej podawac, skoro bujnie rosna uwielbiane przez zolwie mlecze i inne dzikie zieleninki.
Mozna podawac sklepowe gotowe pokarmy, o ile zolw da sie do nich przekonac.

Poza tym przeszukaj forum, bo byly juz tematy o zywieniu zolwi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

żółw lądowy
« Odpowiedz #2 : 2004-10-02, 14:40 »

Essey

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #3 : 2004-10-02, 16:40 »
Cytuj

Mozna podawac sklepowe gotowe pokarmy, o ile zolw da sie do nich przekonac.


A z tym jest raczej kiepsko :lol:  :lol:

Prawie bym zapomniała że daję żółwiowi mlecza który uwielbia  :wink:  i liście i kwiaty
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #4 : 2004-10-02, 17:35 »
a można smarować parafiną skorupe
co jaki czas należy kąpać
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #5 : 2004-10-02, 20:01 »
Mozna kapac nawet codziennie. Pamietaj tylko, zeby woda nie byla zbyt goraca ani zbyt zimna (30-35 stopni) i zbyt gleboka, zeby zolw sie nie zachlysnal. I najlepiej nie spuszczac go podczas kapieli z oka. Czas kapieli to ok. 10-15 minut. Acha, nie kap go w pojemniku o sliskich scianach.

A w ogole, skoro masz tyle pytan na temat podstaw z pielegnacji zolwia, to najlepiej zajrzyj na jakas stronke o terrarystyce.
Zapisane

Essey

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #6 : 2004-10-02, 20:04 »
O patrafinie nic nie słyszałam
Kąpać? Raz na tydzień lub częściej :)
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #7 : 2004-10-02, 21:01 »
aaa dzięki   a ile kosztujejedzenie dla żółwia :P
Zapisane

arke

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #8 : 2004-10-02, 21:06 »
wejdz sobie na zoologiczny!i sobie zobaczysz jaki i w jakiej cenie i zoabczysz jaki cie interseuje:d
Zapisane

Forum Zwierzaki

żółw lądowy
« Odpowiedz #8 : 2004-10-02, 21:06 »

Essey

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #9 : 2004-10-02, 21:11 »
Cytuj

aaa dzięki a ile kosztujejedzenie dla żółwia


OK 5 zł małe opakowanie a ok. 14 duże tropicala
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #10 : 2004-10-03, 17:35 »
a znacie fajną stronke o żółwiach
???????
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #11 : 2004-10-03, 18:47 »
A wpisz sobie w wyszukiwarke :P "Fajne" moze byc co innego dla kazdego :P
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #12 : 2004-10-03, 20:01 »
nie naprawde masz jakiewś stronki???
Zapisane

Ania M

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #13 : 2004-11-21, 16:15 »
Czy może znacie kogoś kto ma do sprzedania żółwia lądowego???????
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
żółw lądowy
« Odpowiedź #14 : 2004-11-23, 20:54 »
Ja daje swojemu żółwikowi sałate, mlecze (jak jest lato :o ) , ogórki, jabuszka, gruszeczki, marchewke. I niczym nie smaruje skorupy żółwia bo wydaje mi się że to nie jest potrzebne.
Mam do Was takie pytanko - czy wasze żółwie śpią w czasie zimy? Bo mój tak, a słyszałam że jak żółw zaśnie to może się nie obudzić :grr:  Czy to prawda? I [ytano nr 2 - czy przycinaliście dziubki u sowich żółwi?
Zapisane

Forum Zwierzaki

żółw lądowy
« Odpowiedz #14 : 2004-11-23, 20:54 »

arke

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #15 : 2004-11-23, 21:09 »
o rany co za wiedza :roll: o spanie żółwi
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
żółw lądowy
« Odpowiedź #16 : 2004-11-24, 19:11 »
Ja znam się na żółwiach ozdobnych. Żółwi aby przystompić do snu zimowego musi mieć min.10cm karapasku( chyba tak jak u ozdobnych ale nie jestem pewnien) nie może być chory i jak się nie myle musi się wypróżnić czyli przez tydzień bez podawania pokarmu jak się myle to prosze mnie poprawić.W żółwiach lądowych na tym forum najlepszy jest Edi
Zapisane

Edi

  • Gość
żółw lądowy
« Odpowiedź #17 : 2004-11-25, 20:09 »
Cytat: Ariva
Ja daje swojemu żółwikowi sałate


Z sałaty zrezygnuj,zamiast niej znacznie lepiej podawać np. cykorię.

Cytuj
Mam do Was takie pytanko - czy wasze żółwie śpią w czasie zimy? Bo mój tak, a słyszałam że jak żółw zaśnie to może się nie obudzić :grr:  Czy to prawda?


To,że aktywność żółwi zmniejsza się na czas zimy jest normalne.Tak reagują np. żółwie stepowe,podobnie jak w naturze.W środowisku naturalnym zakopują się wtedy w dość głębokich norach,gdzie przesypiają okres zimowy.Sen zimowy(hibernacja) następuje pod wpływem stopniowego obniżania temperatury otoczenia,wtedy cały metabolizm gada maksymalnie spowalnia(bo jest zmiennocieplny a więc zależny od temperatury zewnętrznej).Dzięki temu(gdy jest zdrowy) może przetrwać niedogodny czas i obudzić się na wiosnę-jego organizm jest wówczas "wypoczęty".Długość takiego snu jest różna,u żółwi stepowych może zajmować znaczną część roku(np. kiedy sen zimowy przejdzie w sen letni to nawet i 9 miesięcy,a więc żółw wtedy aktywny jest tylko przez 3 miesiące w roku).W terrarium,nawet jeśli ogrzewamy go przez cały rok,a więc i w zimie,żółw mimo wszystko wyczuwa pewne zmiany i w mniejszym lub większym stopniu przygotowuje się do snu(choć np. u jednego z moich żółwi aktywność spadła ale nieznacznie).I teraz od właściciela żółwia zależy,czy żółw sen zimowy przejdzie czy też nie.Jeśli zdecydujemy się zimować żółwie to trzeba pamiętać i ściśle przestrzegać pewnych zasad.Szczerze mówiąc,sam żółwi nie zimowałem do tej pory;możliwe,że za rok.O tym jak zimować żółwie można przeczytać np. na stronie www.terrarystyka.pl lub www.terrarium.com.pl (oraz zasięgnąć porad tych,którzy żółwie już zimowali,na forum) Ale na zimowanie można decydować się tylko wtedy jeśli żółw jest w dobrej kondycji,zdrowy.Osobniki młode,chore lub osłabione(np. wcześniejszą chorobą lub zarobaczone) zimować nie powinny.Jest to dla nich niebezpieczne.W naturze takie osobniki się już nie budzą-naturalna selekcja.Jeśli natomiast nie decydujemy się zimować żółwi to trzeba utrzymywać im takie warunki jak do tej pory(głównie chodzi o temperaturę).Jeśli żółw mimo to śpi cały czas,to raz na tydzień dobrze jest mu zrobić ciepłą kąpiel co go nieco pobudzi, i nakarmić go.Bo jeśli żółw nic nie je a w terrarium jest wysoka temperatura to przemiana materii u niego nie spowalnia i może to w końcu osłabić jego organizm.
Generalnie jedni twierdzą,że zimowanie żółwi nie jest niezbędne,chyba,że chodzi nam o rozród-wtedy już tak.Zimowanie,oprócz umożliwienia żółwiom przystąpienia do rozrodu,pozwala "odpocząć"-jego organizm się wtedy "uspokaja" co znacznie wpływa na jego kondycję jak i na długość życia.

Cytuj
czy przycinaliście dziubki u sowich żółwi?


Tak,parę razy.Dobrze jest znaleźć weterynarza,który nieco zna się na gadach.Taki nie powinien mieć z tym problemu,choć "mój" weterynarz nieźle się namęczył przy tym,ale "dzioby" żółwiom przyciął  :)
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 26 zapytaniami.