Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Co myślicie o kupnie kameleona?  (Przeczytany 3844 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Flafa

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« : 2004-12-10, 21:08 »
Mam pytania: Kameleon je podobno świerszcze...Jak tak to jak je zdobyć?można kupić?
A no i jeszcze jedno można brać go na ręke?
Odpowiedzcie plis.. :?:
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #1 : 2004-12-10, 22:18 »
Hmm... no mozna świerszcze kupić... mozna tez nimi karmic dorosłe kameleony...
Ale kameleony są wymagającymi zwierzętami dla początkujących hodowców...
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Flafa

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #2 : 2004-12-10, 22:19 »
aha dzięki cut ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedz #2 : 2004-12-10, 22:19 »

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #3 : 2004-12-11, 11:36 »
W wieku 9 lat możesz nie podołać oboziązką   ( I  kto to pisze ja mam 12 lat )
Świerszcze się kupuje w małych  pudełkach lecz ono jest tylko transportowe trzeba je potem przenieś do większego miejsca bo inaczej będom się zabijać.
Świerszcze nie mogą być jedynym pokarmem kameleona .
O jaki ci dokładnie pod gatunek kameleona chodzi??
Zapisane

Flafa

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #4 : 2004-12-14, 22:51 »
Kameleon nie dla mnie dla rodzinki to tak się pytam bo wypadałoby coś wiedzieć :roll:
Zapisane

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #5 : 2004-12-14, 23:48 »
Niee kameleon jest dla doświadczonym potzrebuj e bardxo dobrej kliatyzacji i kalemleona nie powinno sie brac na rece tak jak tez inne gady to nie ssaki...a pozatym kamelony sa bradzo wrazxliwe
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #6 : 2004-12-15, 17:15 »
Cytat: arke
Niee kameleon jest dla doświadczonym potzrebuj e bardxo dobrej kliatyzacji i kalemleona nie powinno sie brac na rece tak jak tez inne gady to nie ssaki...a pozatym kamelony sa bradzo wrazxliwe


A miałeś kiedyś? Bo ja w przyszłości bym bardzo chciała, i co byś mi poradził żeby się "przećwiczyć" z hodowlą takiego gada? (aktualnie mam żółwia greckiego)
Zapisane

Flafa

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #7 : 2004-12-15, 17:20 »
ja chciałam też żółwia ale nie wiem :?
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #8 : 2004-12-15, 17:37 »
Cytat: Flafa
ja chciałam też żółwia ale nie wiem :?


To co w końcu chcesz? :P zdecyduj się ;) Wiesz, właściwie każdy gad jest trudny w utrzymaniu. Wymaga sporo poświęcenia, pielęgnacji, a jak trafisz na "felerną sztukę", możesz być na kilkanaście lat zmuszona do odwiedzania weterynarza, a leczenie gada nie jest tanie. Odpowiednie terrarium i jego urządzenie może Cię kosztować ok. 500 - 1000 zł, w zależności od wymogów gada którego wybierzesz i wielkości terrarium którego owy zwierzak potrzebuje. Poza tym, jeśli już się uprzesz, musisz się dowiedzieć możliwie dużo o zachowaniach zwierzęcia i sposobie jego pielęgnacji i karmienia. Radziłabym też mieć "w zanadrzu" kontakt z osobą doświadczoną w opiece wybranego przez Ciebie zwierzaka, lub z dobrym i doświadczonym wetem (najlepiej jedno i drugie). Jak widzisz gady to chyba najbardziej, a przynajmniej jedne z bardziej wymagających zwierząt, które można trzymać w domu. Jeszcze raz przemyśl decyzję o kupnie kameleona, i jeśli uznasz, że to zwierzę jest zbyt trudne do utrzymania i pielęgnacji, pomyśl nad kilkoma małymi rybkami lub jakimś futerkowcem typu chomik. Te niepozorne zwierzątka nie wymagają aż tak dużo (trzeba jednak pamiętać, że nie są przedmiotami które można karmić raz na rok albo w ogóle), a opieka nad nimi i obserwacja ich niezwykłego życia daje właściwie równie dużą satysfakcję jak opieka nad gadami :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedz #8 : 2004-12-15, 17:37 »

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #9 : 2004-12-16, 20:50 »
Karoola nie miałem ,ale się naparwdę ma tym znam...wieć na początek napewno kamelon nie będzie dobra jaszczurka dla Ciebie jeśli jeszce nie miałaś go....
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #10 : 2004-12-17, 10:29 »
Cytat: arke
Karoola nie miałem ,ale się naparwdę ma tym znam...wieć na początek napewno kamelon nie będzie dobra jaszczurka dla Ciebie jeśli jeszce nie miałaś go....


Rozumiem :) A jaka jaszczurka byłaby dobra? I przy okazji napisz coś o niej jakbyś mógł ;)
Zapisane

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #11 : 2004-12-17, 19:02 »
No ale powiedz jakie mia bys warunki wileksoci etrraium ile masz fundusz i jaka chcesz dzienna nocna jaszczurke roslinożerną czy pokarm zwierzęcy
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #12 : 2004-12-17, 19:40 »
Cytat: arke
No ale powiedz jakie mia bys warunki wileksoci etrraium ile masz fundusz i jaka chcesz dzienna nocna jaszczurke roslinożerną czy pokarm zwierzęcy


Warunki? Terrarium do 300-400 zł, jaszczurka do 50 zł, wyposażenie terrarium do 100-150 zł. Jaszczurka lepiej dzienna, bo moje myszoskoczki + jaszczurka by mnie wykończyły :P A pokarm... A który jest łatwiejszy do zdobycia? W sumie nie ma tutaj wielkiego problemu. Acha, i żeby jaszczurcia mi nie rosła na metr, myślę że 40 cm to góra ;)
Zapisane

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #13 : 2004-12-18, 08:15 »
hmmm...będzie trudno znaleźć jaszczurke za 50 zł a na jakie wymary terraium byś mogła sobie pozwolić?podaj wymiary..
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #14 : 2004-12-18, 09:14 »
Ja proponuje wejsć na www.terrarystyka.pl i na forum dział jaszczurki tam jest spis jaszczurek, które wymagają małych terrariów. A co do kameleona, jesli ma to być pierwsza jaszczurka to nie radzę, najlepsza chyba jest agama brodata, ale ona potrzebuje dużego terarium ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Forum Zwierzaki

Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedz #14 : 2004-12-18, 09:14 »

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #15 : 2004-12-18, 13:39 »
Tak
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #16 : 2004-12-18, 16:45 »
Oki, thx  :wink:
Zapisane

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #17 : 2004-12-18, 17:06 »
proponuje anoliska zielonego(karolisniego,legwana czerwonogardłego)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #18 : 2004-12-18, 23:29 »
Kameleony... sa sliczne!
kiedys mie,ismy kameleona chociaz go dobrze nie pamientam
bylam wtedy mala, ale za to teraz mamy legwana zielonego o imieniu
Ralfa, naprawde jest Koffany! ;)
Zapisane

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #19 : 2004-12-19, 00:06 »
I co się stało z kamelonem?jaki to był gatunek?wyjamowaliscie go na ręce?często? :)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #20 : 2004-12-19, 00:33 »
kameleon umarl z starosci z tego co pamientam!
to bym kameleon europejski z tego co wiem
a czy wyjmowalismy go na rence!
hmmm ja na pewno nie ;)
ale rodzice prawdo podobnie tak
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedz #20 : 2004-12-19, 00:33 »

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #21 : 2004-12-19, 09:33 »
A ile żył ten kameleon?
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #22 : 2004-12-20, 15:22 »
Cytat: arke
proponuje anoliska zielonego(karolisniego,legwana czerwonogardłego)


A to to nie jest agresywne? :P albo coś? ;)
Zapisane

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #23 : 2004-12-20, 21:51 »
no cos ty sa tylko troche płochilwe ale a sie je osoić ..a podiwedz mi ty chcesz jaszczurke do ogladania ja w terraium czy że by w miare tolerowała ludziki dotyk?
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #24 : 2004-12-20, 22:33 »
Cytat: arke
a powiedz mi ty chcesz jaszczurke do ogladania ja w terrarium czy żeby w miare tolerowała ludzki dotyk?

Nawet jeśli jaszczurka będzie "w miarę tolerowała ludzki dotyk", to nie powinno się jej bez wyraźnej konieczności brać na ręce. Hodowla gadów powinna służyć możliwości obserwacji życia tych zwierząt; nie jest to pupil do przytulania...
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #25 : 2004-12-21, 14:57 »
No to chyba chialem powiedzieć,ale są takie jaszczurki które libuą ludzi na tyle ze nie sa agresywne np.agam brodata
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #26 : 2004-12-21, 17:22 »
Cytat: arke
No to chyba chialem powiedzieć,ale są takie jaszczurki które libuą ludzi na tyle ze nie sa agresywne np.agam brodata


I z tego co czytałam gekon lamparci  :wink:  Wolałabym jaszczurki akceptujące mój dotyk :) Narazie zastanawiam się, czy nie zacząć hodowli takich zwierząt po prostu od... patyczaka. Jedno z drugim ma niewiele wspólnego, ale rozważam kupno albo jednego, albo drugiego, i łatwiejsza pielęgnacja patyczaka jest bardziej "pociągająca"... Poza tym podbno najlepiej jest je trzymać w haremach, czyli jest duża szansa że będą młode - a ja nie chce... (wiem że patyczaki się rozmnażają nawet jak jest jeden osobnik w terra, ale znacznie łatwiej jest "usunąć" małe jajeczka patyczaka albo je komuś oddać, niż jaja jaszczurki, z którymi w dodatku trzeba się bardzo delikatnie obchodzic i wyjąć z gniazda)
Zapisane

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #27 : 2004-12-21, 19:39 »
To sie muszi zastanowić czy chcesz jaszczurke dzienną czy nocną
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedz #27 : 2004-12-21, 19:39 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #28 : 2004-12-22, 13:32 »
Najpierw muszę pomyśleć czy w ogóle chce jaszczurkę, i czy mogę jej odpowiednie warunki zapewnić... to drugie raczej tak, ale nie wiem czy będę mieć czas... To był taki pomysł że może coś się na przyszłość uda, i lepiej jest sie już teraz zacząć dowiadywać  :wink:  A gekon jest nocny? Hmm... Z tego co czytałam zmierzch - wieczór :P
Zapisane

arke

  • Gość
Co myślicie o kupnie kameleona?
« Odpowiedź #29 : 2004-12-22, 22:15 »
no jk zmierz czyli około 18,19 i cała noc jesli amsz jakies pytania wal chtnie odpowiem
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.