Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: !Edi! Opłaca się??  (Przeczytany 3524 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
!Edi! Opłaca się??
« : 2003-08-19, 20:01 »
Witaj= szczegolnie Edi, mam do Ciebie pytanie, :- )  Chodzi o to, że zastanawiam się nad hodowlą żółwii stepowych. Mój tata dzisiaj pojedzie do stolarza, żeby się zapytać za ile zrobi terrarium, bo w sklepie zoologicznym chcą za to 350 zł  Niestety nie stać nas... Jeśli stolarz również nie zrobi tego taniej, to my sami spróbujemy je zrobić... Chcielibyśmy podjąć się próby rozmnożenia żółwii stepowych i sprzedania młodych do sklepu zoologicznego, ponioeważ teraz bardzo mało żółwii w sklepach... bo są chronione  , docelowo posiadania 10 żółwii w  5 terrariach... Planujemy kupić terra o wymiarach: dlugosc 80 cm, szerokosc 50, wysokosc 40 dla dwóch żółwii. Czy hodowla ich aby sprzedawać się opłaca?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedź #1 : 2003-08-19, 21:45 »
Wybaczcie że sie wtrące ale Wiki rozmnożenie żółwi nie należy do łatwych, trzeba bardzo dużo wiedzieć o ich chodowli, o inkubowaniu jaj a potem o pierwszych dniach życia małych.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedź #2 : 2003-08-20, 11:52 »
Zdaję sobie z tego sprawę...

P.S. Ediii?
Zapisane

Forum Zwierzaki

!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedz #2 : 2003-08-20, 11:52 »

Wiedźma

  • Gość
!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedź #3 : 2003-08-20, 14:23 »
Wiktoria, wydaje mi sie, ze terrarium 80x50 cm bedzie za male nawet dla jednego zolwia... A co dopiero dla dwoch!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedź #4 : 2003-08-20, 14:46 »
Nieeee no co Ty... tak było napisane w książce.. że dla 2 żółwii 80*50*50 bedzie OK.

EDIIII??
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedź #5 : 2003-08-20, 21:55 »
A w mojej ksiazce jest napisane, ze dla zolwia ladowego terrarium powinno miec dlugosc i szerokosc taka sama (no to ew. mozna chyba zmodyfikowac) i dlugosc boku oblicza sie na podstawie rozmiarow doroslego osobnika-dlugosc boku terrarium to pieciokrotna dlugosc doroslego zolwia. Zolw stepowy dorasta do 20 cm, wiec sobie policz.
I sa to wymiary dla 1 osobnika. Do tego dodac trzeba jeszcze przestrzen,ktora zajmie ew. dekoracja.
Zapisane

Edi

  • Gość
!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedź #6 : 2003-08-23, 00:00 »
Witam
Odpowiadam trochę późno,jednak wcześniej nie mogłem.Właściwie wyżej zostało napisane już wszystko.Co do wymiarów terrarium-względnie mogłyby być,jednak to jest minimum.Im większe tym lepiej dla zwierząt,tym bardziej,że żółwie lubią sobie "pobiegać".W książkach podane są wymiary terrarium,które dają żółwiom pełną swobodę ruchu.Jednak nie widziałem jeszcze u nikogo terrarium tego rozmaiaru...
Raczej nie liczyłbym na zysk z hodowli Żółwi stepowych.Bardzo trudno tego dokonać i udaje się to nielicznym.Poza tym,wydaje mi się,że w sklepach jest coraz mniej żółwi bo...coraz mniej ludzi chce mieć żółwia.
Mimo wszystko,jeśli tylko warunki Ci na to pozwalają,polecam hodowlę(a przynajmniej trzymanie) żółwi-to ciekawe doświadczenie.
Pozdrawiam
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedź #7 : 2003-09-20, 20:55 »
Buu, mój tata już o tym zapomniał, i nie wiem co z hodowlą :?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedź #8 : 2003-09-22, 13:11 »
No to mu przypomnij, chyba ze Ci nie zalezy :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedz #8 : 2003-09-22, 13:11 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedź #9 : 2003-10-19, 09:46 »
Zalezy mi bardzo ale rodzice powiedzieli ze w tym roku zolwi nie bedzie, nie mamy teraz tyle kasy zeby im kupic cale wyposazenie.. Moze w przyszlym roku :(
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
!Edi! Opłaca się??
« Odpowiedź #10 : 2003-10-19, 17:52 »
Trudno, co sie odwlecze to nie uciecze. Jesli brakuje funduszy, to rzeczywiscie lepiej odlozyc sprawe na pozniej.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 28 zapytaniami.