Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Kochana Ania  (Przeczytany 36007 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nataila

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #60 : 2005-05-03, 21:42 »
No, dla mnie pierwszy rozdział "Ani z Zielonego Wzgórza" jest dość nudny. Ale dalej się rozkręca, więc warto przebrnąć przez początek :;d: .
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #61 : 2005-05-08, 09:39 »
Natalia dla mnie tez poczatek byl nudny, ale pózniej nie moglam sie od ksiazki odciagnac!!!
w nocy wstawalam zapalalam lampke i poprostu musialam czytac! ;)
Zapisane

Kołysanka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #62 : 2005-06-01, 15:22 »
Hm, ja "Anię z Zielonego Wzgórza" przeczytałam, gdy miałam jakieś 7 lat (trochę czasu mi to zajęło, bo w końcu byłam jeszcze bardzo mała...). Potem przeczytałam wszystkie pozostałe części, a moja ulubioną jest chyba "Rilla ze Złotego Brzegu". Początek pierwszej "Ani" faktycznie jest nudny, ale potem jest coraz lepiej. No i przez te wszystkie 8 części obserwujemy dalszy rozwój naszej rudowłosej bohaterki, a w ostatnim tomie Ania podchodzi już pod pięćdziesiątkę ;) Ciekawostka: nie wszystkie części "Ani"pisane były po kolei. "Ania z Szumiących Topoli" i "Ania ze Złotego Brzegu"były napisane już po wydaniu pozostałych części (nie pamiętam, czy przed, czy po "Rilli", ale na pewno dość późno). To dlatego tylko w "Ani ze Złotego Brzegu" jest wspomniane o małej Elżbietce i Rebece oraz Jance Pringle (lub Jane, w zależności od tego, jakie macie wydanie). W pozostałych tomach te postacie po prostu nie istnieją.

Zresztą sama autorka miała poniekąd już dość Ani. Pisała kolejne tomy, bo czytelnicy tego chcieli. I chociaż napisała mnóstwo innych świetnych książek, i całe mnóstwo opowiadań, wciąż na dźwięk jej nazwiska ludzie kojarzą sobie "Anię". Ja wolę inne jej książki. Moja ulubiona, praktycznie niemożliwa do kupienia, to "Dzban ciotki Becky" (albo: "W pajęczynie życia") Lubię też "Błękitny zamek", i serię Emilek -- może dlatego, że Emilka przypomina mi trochę mnie, i z charakteru, i z wyglądu ;).

Zainteresowanym polecam biografię L.M.Montgomery napisaną przez Mollie Gillen.

Uściski,
Ola
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kochana Ania
« Odpowiedz #62 : 2005-06-01, 15:22 »

cypryjka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #63 : 2005-06-05, 07:36 »
Przyznam, że rozdziały od "Zdumienie Pani Małgorzaty Linde" do "Zdumienie Maryli Cuthbert" w "Ani z Zielonego Wzgórza" są potworne. Wiele razy, gdy chciałam jeszcze raz przeczytać tę książkę, przez te rozdziały porzucałam tę myśl. I właśnie teraz tkwie w tych rozdziałach:/
A tu dla zainteresowanych wszystkie części po kolei:
1.Ania z Zielonego Wzgórza
2.Ania z Avonlea
3.Ania na uniwersytecie
4.Ania z Szumiących Topoli
5.Wymarzony dom Ani
6.Ania ze Złotego Brzegu
7.Dolina Tęczy
8.Rilla ze Złotego Brzegu
9.Opowieści z Avonlea
10.Pożegnanie z Avonlea
Dziewiątka i dziesiątka to takie dodatki, nie mówią o Ani, i zawierają takie historyjki po pięć - sześć stron. Wspomniane są tam postacie nie występujące w innych częściach.
A wszystkie tomy wypisałam z pamięci;)
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #64 : 2005-06-20, 19:14 »
W czwartek po paru miesiącach w końcu udałam się do biblioteki. Wypożyczyłam "Anię z Zielnego Wzgórza". I wiecie, co Wam szczerze powiem? Mnie nic w tej książce nie znudziło. Żadno zdanie, żadna karteczka. Przy tej książce można się uśmiać, można spoważnieć, powspominać, można się wzruszyć. Ksiązka idealna! Pierwsze rozdziały też mnie nie nudziły, no dosłownie nic. Niektórzy twierdzą, że w Ani najgorsze są opisy. Wg. mnie to nieprawda, opisy są właśnie piękne. W przeciwieństwie do wielu książek w "Ani ..." można wyobrazić sobie wszystko. Można wyobrazić sobie pokoik, w którym mieszkała Ania, można wyobrazić sobie środowisko w którym się otaczała, można wyobrazić sobie jak wyglądali jej przyjaciele.
Tak właściwie to wcześniej (parę lat temu-miałąm może 10 lat) Ani nie przeczytałąm chyba do końca nawet...pierwszej części :zawstydzony: . A teraz tak mnie wciągnęło,że nie mogłam przestac! W szkole czytałam, na przerwach, na lekcjach wolnych...Dziewczyny jak zobaczyły co czytam to:
Klaudia: o ku*** Ala, odpier****** Ci?
Kasia: Tobie to juz sie naprawde nudzi, nie?
Zresztą czego ja się mogłam spodziewać :| .
U mnie w klasie tylko jedna dziewczyna lubi Anię.
Dzisiaj wypożyczyłam "Ania z Avonlea",jestem na 39 stronie (jest 239). Myślę, że najdalej pojutrze ją skończę :) ...
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #65 : 2005-06-20, 19:16 »
Ania jest kochana!!!!!!! :)

Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #66 : 2005-06-20, 20:38 »
wiecie co, ja taka stara baba, a nadal lubię "Anię" i czasami jeszcze zdarza mi się przeczytać tak od dechy do dechy, mam wszystko do "Wymarzonego domu Ani", a do tego jeszcze tej samej autorki "Błękitny zamek", "Dziewczę z sadu" i opowiadania "Zapach wiatru". Opisy strasznie mi się podobały i ogólnie jest super :)
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #67 : 2005-06-20, 21:57 »
NIe.. no "błękitny Zamek" super.. Całą Anie mam na półce- bo lubie powracać..tak , jak do MAry Poppins.I nie wiem jak można się nudzić przy Ani??K lonie może my jesteśmy z innego wapna??ok.ok żartuję..
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #68 : 2005-06-20, 22:18 »
Marioka - może może
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kochana Ania
« Odpowiedz #68 : 2005-06-20, 22:18 »

Staffka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #69 : 2005-06-21, 16:13 »
ja na Ani strasznie sie wzruszam  :oops:
raz czytalam Anie i akórat bylam w klasie i sie poprostu poplakalam  :?
lzy mi jakos tak same polecialy  :oops:
ehhh ja to sie na tej ksiazce strasznie wzruszam ;)

kolezanka zauwazyla i tak na mnie spojrzala  :roll:
zapytala czy wszystko OK a ja na to ze tak tylko ze sie poplakalam
poniwaz czytam ksiazke ;)
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #70 : 2005-06-21, 16:15 »
Staffka: ale ja też tak mam, np. przy śmierci Mateusza, albo Joy :/
Stara baba a się wzrusza :)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #71 : 2005-06-21, 16:16 »
no ja to samo!!
wtedy w klasie to bylo z Mateuszem.

Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #72 : 2005-06-23, 14:08 »
Hej ;)
Ja tylko na chwilę, o zaraz mykam do biblioteki :) . Zostało mi 5 stron do końca "Ania z Avonlea" i nie wiedziałam jaka książka jest po "Ania na uniewrsytecie" a chcę teraz wypożyć dwie. Pamiętałam jak Cypryjka niedawno wypisywała wszystkie tomy, więc weszłam zobaczyć :) . Jaka ta książka jest piękna! Wprost nie mogę się oderwać. Teraz zaczęły się wakacje i mam więcej czasu, tymbardziej,że zaraz jest weekend i do biblioteki będę mogła pójść dopiero w poniedziałek. Te książki są świetne, nie mogę się oderwać :!!!: ;)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #73 : 2005-06-23, 16:54 »
No to milego czytania zycze! :)
ksiazeczka jest przebojowo Superowo EXTRA! :)
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #74 : 2005-06-23, 21:55 »
A którą część lubicie najbardziej? Ja chyba "Anię na uniwersytecie", bo podobało mi się jak same mieszkały (w Ustroniu Patty, czy jakoś tak?). I, oczywiście, "Wymarzony dom Ani". Też płakałam przy śmierci Joy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kochana Ania
« Odpowiedz #74 : 2005-06-23, 21:55 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #75 : 2005-06-23, 22:18 »
Mi się każda na swój sposób podobała, i momenty kiedy Ania była małym urwisem, i kiedy była dorosła... No po prostu uwielbiam te książki :)
Karletka: miłego czytania, i ceszę się, że jednak są jeszcze młodzi ludzie, którzy po pierwsze czytają ksiązki (ja to uwielbiam, jestem porzeraczem książek), i którym podoba się "Ania..." :)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #76 : 2005-06-23, 23:03 »
nie wiem która czesc mi sie najbardziej podobala
kazda ma cos w sobie :)
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #77 : 2005-06-23, 23:25 »
Trudno powiedziec która cześć, wszystkie sa ciekawe.pełne przygód, miłości ..hm.. dzieciństwa??Każda cześć, jest jak wspomnienie  ..czegoś co odeszło, nieuchwytne, o czym możemy tylko pomarzyC..
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #78 : 2005-06-24, 12:07 »
Więc jednak zamieszkają w Ustroniu Patty :!!!:
Jest,jest:!!!:
Myślałam,że im się nie uda :P . Zaczęłam wczoraj i jestem na ok. 100 stronie.
Madziaro: no ja też uważam, że teraz to już naprawdę się mało książek czyta :( . Ja to ogólnie nie nadążam za tym pokoleniem, na MTV zasypiam :P ...Jak oznajmiłam koleżance, że wakacje mam zamiar spędzić na książkach to zostałam zlinczowana. Kiedyś to ja byłam prawdziwym kujonkiem i pożeraczem książek. Potem w 1 klasie się strasznie rozleniwaiłam :| . Przez pierwsze pół roku przeczytałam zaledwie 6-8 książek! (i to z przymusu bardziej :( ). A od jakiś paru tygodni znowu mnie wzięło i cieszę się z tego bardzo, że odświeżyłam sobie wszystko, zaczęłam znowu czytać ksiązki i jestem na nowo najczęstszy gościem w bibliotece ;) .
BTW- Mówiłam Wam, jak koleznaki zareagowały kiedy zobaczyły mnie z "Anią"??
Klaudia: Ala, odpier* Ci?
Kasia: Tobie to już się chyba naprawdę nudzi...
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #79 : 2005-06-24, 15:20 »
Wiesz u mnie w szkole to wszyscy sa za TV!
i nikt ksiazek nie czyta!
Jestem jedna z niewielu osub która ksiazeczki Koffa!

Zawsze na przerwach mnie zastaja z ksiazkami, wiele osub sie dziwi jak
tak na przerwach codziennie czytam a inni rozmawiaja o tym co ogladali
wczoraj w telewizji,

Ja natomiast TV nprawde bardzoo zadko ogladam ogladam
moze to zabrzmi dziwnie ale poprostu nie przepadam za TV
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #80 : 2005-06-24, 15:24 »
ja nie mogę powiedziec, że nie oglądam tv, ale co najciekawsze, to musi być jakiś super wciągający film, bo inaczej to naraz oglądam coś i czytam książkę :) Ciesze się, że mam podzielną uwagę, czasami to nawet gadam z kimś na internecie, czytam i słucham radia, i jeszcze potrafię w tym samym czasie rozmawiać z kimś w domu - jestem niesamowita ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kochana Ania
« Odpowiedz #80 : 2005-06-24, 15:24 »

Staffka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #81 : 2005-06-24, 15:26 »
wow Madziaro! :)

ja TV w tym miesiacu jeszcze nie ogladalam,
chociaz czasem jak wiem ze ma byc cos co mnie interesuje lub jakis
fajny film no to wtedy owszem ;)
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #82 : 2005-06-24, 15:28 »
generalnie nie ogladam, ale TV musi grać.. od rana do wieczora , w nocy tez. Obojętnie co leci.. muszę miec w tle  szum.Ale jak leciała ANIA to siedziałam i ogladałąm..
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #83 : 2005-06-24, 15:31 »
Nooo Anie to oczywiscie ze tak!

w mojej rodzince raczej nikt nie przepada za TV,
jedynie moj tato czasem pósci na wiadomosci ale i to zadko.
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #84 : 2005-06-24, 15:47 »
a ja ani nie oglądałam bo zobaczyłam początek i mi sie strasznie nie podobało, ani gra aktorska, ani zmiany jakie były, główna aktorka tez mi się nie podobała, wolę sobie bohaterów wyobrażać po swojemu :)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #85 : 2005-06-24, 15:49 »
no niekiedy jak sie oglada to czlowiek taki zawiedziony puzniej
bo tak znieksztalcili,

a zeczywiscie w wyobrazni wszytko jest takie jakie chcemy
wszytsko takie prawdziwe! :)
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #86 : 2005-06-24, 15:51 »
A mnie się podobała.. Ania, szczególnie... nie weim .. właśnie tak sobie ją wyobrażałam.. Mateusza tez.. ,i jeszcze raz mam ochote obejrzec..
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #87 : 2005-06-24, 19:05 »
Jestem na 130którejś stronie. I zaraz schodzę i dalej biorę się do czytania, przyszłam tylko,żeby zarezerwować bilet do "Multikina" na jutro. Jeśli chodzi o TV rzadko oglądam-chyba,że jest jakiś fajny film. Co do filmu o Ani-nie mam zastrzeżeń, co do głównej bohaterki też nie ;) . Tylko,że bardzo dawno oglądałam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kochana Ania
« Odpowiedz #87 : 2005-06-24, 19:05 »

Staffka

  • Gość
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #88 : 2005-06-25, 19:53 »
Karletko SLICZNY emblemacik! :)
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Kochana Ania
« Odpowiedź #89 : 2005-06-26, 10:50 »
Skończyłam już "Ania na uniwersytecie" i muszę przyznać,że mam takie zdanie jak Nataila. Jak do tej pory najbardziej podobała mi się właśnie ta część, tak dużo się dzieje, taka cieawa jest...Pod koniec to już tylko siedziałam i czytałam ;) . Zaczęłam "Ania z Szumiących Topoli" .
Karletko SLICZNY emblemacik! :)
dzięki :cmokkk: .
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.135 sekund z 28 zapytaniami.