Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Eragon, Najstarszy i...  (Przeczytany 7402 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Eragon, Najstarszy i...
« : 2006-12-26, 12:25 »
No, cześć, cześć :D
Znacie tę książkę? Chłopak, Christopher Paolini zaczął ją pisać w wieku 15 lat. Teraz kończy trzeci tom. Ja zaś dokańczam czytać 1 i od jutra idzie "Najstarszy" :). Podobno niedługo będzie w kinach pierwsza część tej trylogii. Co o niej sądzicie? Może wiecie, jak będzie się nazywał ostatni tom? Pozdrawiam!
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedź #1 : 2006-12-26, 12:47 »
Dokładnie od jutra... :P A swoje zdanie wyraziłam w dziale kinowym zdaje się. Jakby tu powiedzieć - mam tyle książek do przeczytania... więc się nie zabieram... :P
Zapisane

ghost

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 31
  • koty są takie słodkie
Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedź #2 : 2008-01-23, 20:58 »
niedawno przeczytałam i jestem zachwycona- szukam ,,Najstarszy"
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedz #2 : 2008-01-23, 20:58 »

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedź #3 : 2008-01-23, 21:45 »
ja czekam w tej chwili na trzeci tom, "Najstarszego" dostałam dwa lata temu na gwiazdkę zamiast "Eragona" bo... mama pomyliła kolejność tomów...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

ghost

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 31
  • koty są takie słodkie
Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedź #4 : 2008-01-23, 22:29 »
ja nie lubię czytać od środka
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedź #5 : 2008-03-13, 14:42 »
Czytałam "Eragona", szczerze mówiąc, nie zainteresował mnie aż tak bardzo, więc nie wypożyczyłam już z biblioteki "Najstarszego". Po prostu, chyba nie interesują mnie takie książki. :P
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedź #6 : 2008-03-13, 15:07 »
Mi się "Eragon" podoba i przeczytałam go zanim książka nabrała swojej "popularności" ( trzy lata temu ). Film jest do bani. Straszna odbiegłość od książki i pewna kwestia, którą powiedziała (Ayra) schrzaniła wszystko ( Eragon dowiedział się tego dopiero w połowie drugiej części). Cały czas czekam, aż będzie wydana ostatnia część.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Spyder

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 362
Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedź #7 : 2008-03-13, 18:03 »
ja nie lubię czytać od środka

ja tez nie ;/'


uwazam ze ksiazka eragon jest super ale film do bani ;/
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedź #8 : 2008-04-01, 21:12 »
Prawie zawsze psują filmy na podstawie książek. Najgorzej jest, jak najpierw się ogląda film a potem dopiero czyta książkę (chociaż czasem filmy bardzo wiernie oddają klimat panujący w powieści, ale ja i tak uważam, że książki są lepsze ;)). Ja na szczęście nie oglądałam filmu "Eragon" przed czytaniem książki, bo bym pewnie w ogóle jej nie tknęła, sądząc po waszych opiniach.
Oj, chyba z braku fajnych książek do czytania pójdę do biblioteki i jeszcze raz wypożyczę "Eragona" - kto wie, może teraz mi się spodoba? Czasem tak było, że dopiero gdy przeczytałam jakąś książkę za drugim razem po długim czasie, to mi się nagle zaczynała podobać. :D
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Forum Zwierzaki

Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedz #8 : 2008-04-01, 21:12 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedź #9 : 2008-12-11, 07:09 »
Eragon, Najstarszy i... Brisingr! :)

Pewnie większość już się zorientowała, że wyszła kolejna (i, co mnie zdziwiło, nie ostatnia) część tej serii, a mianowicie "Brisingr". Szczerz mówiąc, po minięciu chwilowego zachwytu, stwierdzam, że w porównaniu do Eragona lub najstarszego to jest dość... kiepski? W pewnych momentach musiałam się zmuszać do czytania by przebrnąć dalej. Dopiero teraz, kiedy jestem ok. 100 stron od końca, stwierdzam, że zaczyna się robić się ciekawie. W książe nadal panuje podział: kilka rozdziałów o życiu Eragona, kilka rozdziałów z życia Rorana, znów kilka z Ergaona itd.
Ostanio stwierdziałm, że z całej serii "Eragon" wyszedł Paolini'emu najlepiej.

http://www.canmag.com/images/front/novelnews/brisingr.jpg - gdyby ktoś chciał zobaczyć okładkę.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedź #10 : 2008-12-11, 12:58 »
Szczerze mówiąc, po minięciu chwilowego zachwytu, stwierdzam, że w porównaniu do Eragona lub najstarszego to jest dość... kiepski?

Moim zdaniem "Brisingr" jest znacznie lepszy od "Najstarszego", którego to czytałam niemal 'na siłę'. Oczywiście, "Brisingr" nie jest w stanie przebić "Eragona" ;)
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Eragon, Najstarszy i...
« Odpowiedź #11 : 2008-12-11, 17:10 »
Według mnie też tak jest, "Najstarszy" ... to właściwie tylko opowieść o nauce, ciekawej... lecz nie aż tak wciągającej... :P
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 26 zapytaniami.