Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Do dołu

Autor Wątek: Ostatni tom Harrego Pottera :)  (Przeczytany 55078 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #120 : 2007-07-23, 14:27 »
Znajoma mojej mamy pozyczy mi Harry'ego po angl. ^__^. Problem w tym, ze ja nawet prostych slow po angielsku nie rozumiem -.-.
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #121 : 2007-07-23, 14:34 »
Zapisane

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #122 : 2007-07-23, 14:53 »
łoo, jakie fajne xP nie widzialam jeszcze, zeby mozna bylo po fragmencie tlumaczyc
Zapisane
everybody lies

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #122 : 2007-07-23, 14:53 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #123 : 2007-07-23, 17:02 »
Ja z translatorow wole nie korzystac, tlumaczenia wychodza naprawde.. interesujace XD.
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #124 : 2007-07-23, 17:05 »
xD
właśnie przypomniałam sobie że kolega mojej mamy miał mi dawać korki z angola, tylko musze napisać opis siebie by wiedził co potrafię xD a potrafie prawie tyle co nic xD...
gdybym dostała te korki może przeczytała bym hp po angielsku przy pomocy słownika
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Karen

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2334
  • huge ego, sorry ;d
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #125 : 2007-07-23, 18:01 »
ten translator jest całkiem niezły..
Zapisane
everybody lies

Retriva

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #126 : 2007-07-23, 19:18 »
Noo ten translator wg mnie najlepszy jaki znam :P IBDG go niedawno podala i mi sie tak spodobal, ze jest w zakladkach Opery :) a jest tam malo co! :D
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #127 : 2007-07-23, 19:51 »
Niezły jest,ale po kilkukrotnym tłumaczeniu,wychodzi,że limit dzienny,został wyczerpany....

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #128 : 2007-07-23, 19:54 »
no to następnego dnia tłumaczysz dalej. tak po stronie dziennie to za kilkanaście miesięcy przeczytasz książke :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #128 : 2007-07-23, 19:54 »

Nanami

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #129 : 2007-07-24, 10:55 »
Ja korzystam z www.dict.pl ;)

No i własnie wczoraj dotarłam do połowy ksiażki, a własciwie do 20 rozdziału (z 36)  :kocham:  Uwag na mini spoilery poniżej .

Cytat: Szczególiki z ksiazki
Na początku akcja leci szyyyybkooo, a teraz zwolniła. Harry odwiedził sobie Doline Godryka, groby i takie tam, duuuzo dowiadujemy sie o rodzinie Dumbla, duza role odgrywa Stworek.

Pojawiło sie pare niekonsekwencji. Pierwsze 1/4 ksiazki odpowiada okresowi letniemu do konca wakacji, kolejne 1/4 od wczesnia do świat bożego narodzenia.
1. Harry i Miona nie maja dokąd wrócic wiec nocuja w lasach itp. w namiocie w strefie objętej magia Miony antymugolska, muffiato itp. w jednej scenie Ron obraza sie i ucieka i sie deportuje gdzies i Rowling dramatyzuje, ze biedny Ron jesli wyszedł poza magiczna bariere to juz nie widzi i nie słyszy obozowiska i nie moze wrócic, a w nastepnej scenie Harry i Ron wracaja razem, Miona spi w namiocie oczywiscie bariera magiczna jest, a oni jakby nigdy nic znajduja odnajduja namiot w środku nocy w środku obcego lasu i wchodza do namiotu.
2. Srodek mroznej nocy, zima, Harry musi zanurkowac w lodowatej wodzie, wiec sciaga swoje odzienie i daje nura. W tym samym czasie Ron tez wskakuje do lodowatej wody, ale w ubraniu. Wychodza razem z wody, Harry cały przemarzniety zaczyna sie ubierac, a w tym czasie Rowling zapomniała o tym, ze Ron tez wyszedł z lodowatej wodzie w ubraniu i teraz stoi sobie na mrozie cały przemoczony, ale co tam.

Ale wpadła :P

Własciwie Pottera uratował patronus przypominający białą łanię, kto zgadnie czyj to był?  :lol: No ja padłam jak sie domyslałam, a moja kolezanka potwierdziła (ona juz skonczyła).

Jak sie pominie bardziej skomplikowane opisy wystroju wnętrz i okolicy, to fabularnie nie jest tak trudno. Choc dwa razy sie pogubiłam przy pewnych fragmentach i musiałam jeszcze raz przeczytac by skumać.

Ogólnie ciekawa cześć, tylko połowa ksiazki, a oni zdołali znalezc i zniszczyc AŻ jednego horkruksa  :roll:
« Ostatnia zmiana: 2007-07-26, 01:25 autor Nanami »
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #130 : 2007-07-24, 10:56 »
Buuu czemu musisz pisaaac jak leci ksiazka :cry:
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #131 : 2007-07-24, 10:59 »
wlasnie...
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Nanami

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #132 : 2007-07-24, 11:11 »
To czemu tu wchodzicie i czytacie, skoro czekacie az polska wersja wyjdzie? ;) Temat nie jest zarezerwowany "Czekający na polska wersje HP" tylko O ksiązce. Poza tym tyle co ja napisałam jest takze na pierwszej stronie w tym artykule, te szczegóły na pewno wam nie beda przeszkadzały w czytaniu polskiej wersji.
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #133 : 2007-07-24, 11:12 »
może xD...
pisze opowiadanie będące w świecie harrego pottera, tylko że tam nie ma harrego pottera xD ani Rona, ani Hermiony xD za to jest Amy Lee xD
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #134 : 2007-07-24, 12:46 »
Poza tym tyle co ja napisałam jest takze na pierwszej stronie w tym artykule, te szczegóły na pewno wam nie beda przeszkadzały w czytaniu polskiej wersji.

Nieprawda, nie ma tam zadnych takich szczegłów, a wątku kilka osób prosiło by nie pisac co jest w treści . I jak do tej pory wszyscy prócz ciebie potrafili uszanować te prośbę.
W zasadzie to minus Ci się nalezy za ten numer. :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #134 : 2007-07-24, 12:46 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #135 : 2007-07-24, 12:49 »
kurde... co zerkam na ten wątek to już mnie tak ciągnie do tego pottera, żee... hmm... a bym nawet po angolu (gdybym umiała) przeczytała, by dowiedzieć się co tam jest w tej książce...
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #136 : 2007-07-24, 13:16 »
A,ja wczoraj przeglądałem książkę - w tej durnej,dziecięcej okładce....

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #137 : 2007-07-24, 13:18 »
och lisie nie narzekaj xD ważna jest treść nie okładka xD
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #138 : 2007-07-24, 13:26 »
Wiem,wiem,ale ona wygląda,jak karykatura....Trochę inny temat - już w piątek,premiera " Zakonu Feniksa " - udało mi się znaleść,jedno, jedyne kino,gdzie będzie wyświetlany film w wersji oryginalnej z napisami.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #139 : 2007-07-24, 13:28 »
ja musze popatrzeć na stronie Bałtyku i Silverscreena czy będzie z napisami, choć jak znam życie to pójde z mamą i sis na fil z dubingiem... bo moja sis nie nadąrzy czytać, ale może z moją kol pójde na film z napisami :)
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #140 : 2007-07-24, 13:34 »
Moja siostra,też pójdzie na wersję z dubbingiem,bo jej się nie chce czytać... :lol:

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #140 : 2007-07-24, 13:34 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #141 : 2007-07-24, 13:36 »
lis tylko że moaj sis ma 10 lat xD
jeszcze nie przegapiłam żadnego harrego pottera który wyszedł jako film i kazdego obejrzałm w kinie, więc na 100 % pójde i już nie mogę się odczekać ^^... (Daniel. R moja miłości xD)
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #142 : 2007-07-24, 15:03 »
Tu pisze,kiedy będzie Polska wersja książki.  http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/kiedy-bedzie-polski-potter,949066  i jeszcze jeden artykuł - Polski tytuł książki.  http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/znamy-polski-tytul-pottera,949377
« Ostatnia zmiana: 2007-07-24, 17:14 autor lis »
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #143 : 2007-07-24, 21:06 »
Nanami, Juz ktos prosil zeby jakby cos to pisac co jest w ksiazce zoltym kolorem jako cytat... bo wtedy nie widac. pierwszej wiadomosci nie przeczytalam, bo nie chcialam, a tu tez moglas napisac jako cytat, wtedy bym nie czytala. niektorzy nie chca dowiadywac sie co sie dzieje, a wystarczy jedno zerkniecie i juz wiem cos :/
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #144 : 2007-07-24, 21:31 »
Eeee.....czy w tych linkach,pisze,co się dzieje w książce?...Przeczytałem jeszcze raz i nic takiego,nie znalazłem.....

Retriva

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #145 : 2007-07-24, 21:44 »
Lisie, nie do Ciebie bylo :P
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #146 : 2007-07-24, 22:12 »
Aha - to dobrze,bo już myślałem,że coś przez przypadek zdradziłem.....

Retriva

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #147 : 2007-07-25, 09:37 »
Kto nie chce niech nie czyta! Tu jest co bedzie w HP!
edit: ktos to pozmienial, zrobil sobie zarty... wiec to co jest w tym linku teraz, to na pewno nie zakonczenie :/

Cytuj
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/NonNews:Nowy_Harry_Potter_bije_rekordy
« Ostatnia zmiana: 2007-07-25, 15:25 autor Retriva »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedz #147 : 2007-07-25, 09:37 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #148 : 2007-07-25, 13:11 »
Ciekawe.....

Retriva

  • Gość
Odp: Ostatni tom Harrego Pottera :)
« Odpowiedź #149 : 2007-07-25, 15:23 »
ja w to wierze- moim zdaniem zrobili taki tytul, zeby ludzie poczytali o ksiazce a tu zonk- wredni powiedzieli co bedzie... rzucilam na to okiem bo myslalam ze zwykly artykul ehh...
tylko ktos to pozmienial, wczesniej bylo inaczej i wiarygodnie :/ a teraz ktos sobie zrobil zart...
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 29 zapytaniami.