Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zwierzęta Australii  (Przeczytany 12278 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aleksja

  • Gość
Zwierzęta Australii
« : 2002-10-18, 23:13 »
Tutaj będą informacje, zdjęcia, rysunki i linki na temat australijskich zwierząt. Chyba gdzieś już wspominłam że kocham Australię (i pisze to na dole każdego mojego postu) i zwierzątka w niej zamieszkujące. Jeśli macie jakieś ciekawe zdjęcia lub rysunki, znacie fajne stronki to napiszcie adresy i wklejcie zdjęcia. Przypomnę najbardziej znane zwierzatka australijskie : kangur, kolala, dingo, diabeł tasmański, dziobak, kolczatka i wymarły już? wilk workowaty :)

PS: Wszystkie polskie strony o Australii to juz chyba znam :) Poszukajcie jakis mniej dostępnych :) Jesli mozecie.

Linki:

http://www.australia.e-tools.pl/przyroda/przyroda.php3 - o Australii

http://www.tourkangarooisland.com.au/ki-tourism.htm - stronka o wyspie kangurów (niestety tylko po angielsku)

http://www.australia-for-seniors.com/ - kilka ładnych zdjęć

http://home.mira.net/~areadman/aussie.htm - ta strona jest ładna (tez po angielsku) chyba znacie nazwy zwierząt po ingliszu :? Są tu ładne zdjecia, przy okazji podszkolicie angielski

http://strony.wp.pl/wp/australia8/ - ta strona jest świetna, o Australii i znajdziecie tam tez cos o zwierzetach, nie duzo ale tresciwe napisane, ale pozatym cód miód

http://republika.pl/annalozowicka_p5/kangur.htm - o kangurkach

na razie tyle chyba wystarczy :)

 8)
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #1 : 2002-10-19, 13:55 »
Przypomniało mi się jak na obozie moje drużyna przebrała się za Aborygenów i musiałyśmy prezentować Australię. Ja nie miałam o zwierzetach tylko o ziołolecznictwie, ale się dziewczyn zapytam.
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #2 : 2002-10-19, 19:55 »
Nom... W aystrali tyle fajnych zwierzakow :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzęta Australii
« Odpowiedz #2 : 2002-10-19, 19:55 »

Elfka Nenar

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #3 : 2002-10-19, 22:45 »
Przypomniało mi się coś, ale berdziej związane z samochodami, ale też z kangurami. moja nauczycielka od angielskiego mieszkała kiedyś w australi. I narzeka w polsce na podwójny zderzak (nie wiem jak to nazwać, ale to wielkie z przodu co czasami mają terenówki). opowiadała, że jej już kilka razy kangur wskoczył na maskę (zwierzętom nic nie było) i gdyby nie zderzak to jej samochód zepsół i kangur by nie przeżył. Zdarzało się, ze samochody bez podwójnego zderzaka stawały na środku pustyni, bo komuś kto sobie drogę skracał kangur wpadł. Tym sposobem zginęło kilka osób. Wiem, że nie na temat, ale nie mogłam się opanować
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #4 : 2002-10-19, 22:56 »
Jetsem na tamat, o kangurze :)
Zapisane

Edi

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #5 : 2002-10-20, 11:36 »
Witam
Australię zamieszkują też gady  :hehe:
Pseudomydura umbrina(najrzadszy żółw świata- ok. 30 sztuk  :!!!:  ),Krokodyl różańcowy,Agama brodata,Agama kołnierzasta,Moloch kolczasty,Scynk krótkoogonowy,Tajpan,Agama wodna,Haterria to tylko nieliczne gatunki jakie zamieszkują te tereny.
Pozdrawiam
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #6 : 2002-10-20, 15:16 »
Edi ma rację  :wink: , w Australii żyje najwięcej gadów na świecie  :wink:

http://republika.pl/piotrsnachowski/zolwie.htm - poczytajcie o biednych krokodylkach :(

Pooglądajcie zdjęcia :)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #7 : 2002-10-20, 15:21 »
Tylko 30 sztuk?  :cry: To źle, bardzo źle...
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #8 : 2002-10-21, 15:54 »
Podobno w Australii wszystkie węże są jadowite
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzęta Australii
« Odpowiedz #8 : 2002-10-21, 15:54 »

Amelia

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #9 : 2002-11-05, 15:02 »
Oglądałam ostatnio świetny program o kangurach. (Kangurek zwany Jack).  Kangury to cudowne zwierzęta, ale tez mają jakieś zasady. Nie chcialy przyjąc do grupy wykastrowanego samca.
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #10 : 2002-11-05, 18:11 »
Czytałam o tym programie w gazecie ale ja nie mam animala :(  :cry: i nie mogłam obejrzeć  :cry:  :cry:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #11 : 2002-11-05, 19:59 »
Gdy byłam u cioci mojej babci (tak- cioci mojej babci) ona miała Animal Planet. Barrdzo mi sie podobało. Nawet raz w nocy gdy spali wszyscy właczyłam sobie i oglądałam  :oops:
Zapisane

Amelia

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #12 : 2002-11-07, 16:40 »
A ja mam do Was pytanko: wiem, ze dingo krzyzuje sie z miejscowymi psami, ale czy jest jakas rasa spokrewniona z dingo? A moze niektorzy z Australii oswajają te psy?
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #13 : 2002-12-05, 22:02 »
Aleksja!
Jesteś taką fanką Australii (byłam na Twojej stronie, ale KG nie działała, to nie mogłam zostawić śladu) a nie napisałaś ani słówka o najcudowniejszych i najmądrzejszych zwierzątkach, które zamieszkują wyłącznie Australię  :( Może i małe, ale za to żyjące w stadach po tysiące sztuk  ;)
Wiesz już o jakich myślę  :?:
No jasne,  :D Moje ukochane papużki faliste  :D
Takie niedopatrzenie  :cry:
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #14 : 2002-12-06, 13:55 »
Jak to nie ma ;)

 "Na tym kontynencie żyje wiele gatunków papug, np: papużka falista, kakadu, lorysa."

 :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zwierzęta Australii
« Odpowiedz #14 : 2002-12-06, 13:55 »

_Gosia_

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #15 : 2002-12-07, 11:59 »
Ja nie pisałam o stronce tylko o tym wątku.
A stronkę sobie jeszcze kiedyś dokładnie pooglądam. Coś mi się kopało jak tam byłam. Mój necik cos nawala, i znając życie, do poniedziałku tego nie naprawią.
Zapisane

_Gosia_

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #16 : 2002-12-09, 19:02 »
Aleksja!
Informuję Cię, że właśnie Ci "zwinęłam" mapkę ze strony  :lol:  :lol:  :lol:
Muszę na dodatkowy angol napisać wypracowanie o dzikich zwierzętach. Oczywiście piszę o dzikich papużkach falistych. A Twojej mapki nawet tłumaczyć nie muszę. Jest super. Jak dobrze, że moje kochane ptaszki mieszkają w Australii.

PS Znowu nie mogłam się wpisać do KG :( Masz dobrze link?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #17 : 2003-03-13, 19:49 »
Edi!  Hatterie zwane również tuatarami nie występują w Australii. Można je spotkać w Nowej Zelandii. Dawniej zasiedlała niemal wszystkie jej wyspy, dzisiaj występuje wyłącznie w okolicach Planty Bay. Co do Australii to polecam wszyskim wspaniałą książkę profesora Bernharda Grzimka "Z kamerą przez Australię" Oj chciałoby się tam pojechać!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Julia Snake

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #18 : 2003-03-14, 12:30 »
Owszem, Australia jest pięknym krajem, takkim egzotyczno-fajnym, bardzo mi sie podoba.
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #19 : 2003-03-14, 17:48 »
Ja najbardziej główkuję nad TYGRYSEM TASMAŃSKIM (wilk workowaty). Mówią, ze wyginął ale jak można zabić w tak krótkim czasie wszystkie te zwierzaki. Podobno dużo osób nadal go spotyka. Ja myślę że one nie wyginęły, trzeba tylko poszukać...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Zwierzęta Australii
« Odpowiedź #20 : 2003-03-16, 10:40 »
Eksterminacja wilka workowatego rozpoczęła się na początku XX wieku. Poza tym człowiek jest w stanie w bardzo krótkim czasie wytępić prawie każdy gatunek. Mimo to tli się we mnie nadzieja że wilk workowaty jeszcze całkiem nie wyginął.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Zwierzęta Australii
« Odpowiedz #20 : 2003-03-16, 10:40 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.157 sekund z 30 zapytaniami.