Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Raciechowice  (Przeczytany 27602 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agatra

  • Gość
Raciechowice
« : 2004-07-10, 15:50 »
Cześć Wam wszystkim...
Niedawno powróciłam z zawodów. Byłam na rajdzie konnym w Raciechowicach. Były zawody ogólnopolskie. Startowłam na 40km i musze się wam pochwalić że zdobyłam 2 miejsce :) Jestem dumna ze swojego rumaka który naprawde sie napracował by ten sukces osiągnąć :)
Zapisane

anieszka

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #1 : 2004-07-10, 16:10 »
no to gratuluje :)  :wink:  8)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #2 : 2004-07-10, 18:29 »
gratulejszon :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Raciechowice
« Odpowiedz #2 : 2004-07-10, 18:29 »

Alii

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #3 : 2004-07-10, 19:03 »
Odemnie też ogromniaste gratulacje :)
Zapisane

Agatra

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #4 : 2004-07-10, 20:53 »
ach dziękuję bardzo :)
Zapisane

barszcz

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #5 : 2004-07-11, 11:44 »
jessssuu, rajdy długodystansowe, to moje marzenie...

zastanawiam się, jak to się w ogóle trenuje... przygotowywujesz konika poprostu, czy jest jakiśtam trening...?i czy np są kluby rajdowe?

przepraszam, ale jesli chodzi o rajdy, to poprostu zupełnie zielona jestem...

barszcz
Zapisane

Alii

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #6 : 2004-07-11, 13:55 »
Cytat: barszcz
jessssuu, rajdy długodystansowe, to moje marzenie...

zastanawiam się, jak to się w ogóle trenuje... przygotowywujesz konika poprostu, czy jest jakiśtam trening...?i czy np są kluby rajdowe?

przepraszam, ale jesli chodzi o rajdy, to poprostu zupełnie zielona jestem...

barszcz


Dołanczm się do pytań :)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #7 : 2004-07-11, 16:13 »
k_cian też rajdy trenuje ;)
przygotowują koniki, bo w trakcie rajdu musi iść kłusem wyciągniętym, co (tak mówią:P) trudno osiągnąć.
no i są bramki i tam sprawdzają konia, ale to juz wiecie ;P
ale sie wetłam sorki :P (nabijanie postów :P :P)
Zapisane

Alii

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #8 : 2004-07-11, 18:13 »
Ale fajne takie rajdy ... ale ja i tak wole ujeżdżenie :) (a Ritka nauczyła mnie lotnej :) :) he he )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Raciechowice
« Odpowiedz #8 : 2004-07-11, 18:13 »

Zimoludka

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #9 : 2004-07-11, 23:04 »
gratulacje :wink:
Jesli myślę o sporcie to ujeżdżenie albo włanie rajdy ale nie wiem jak to konkretnie wygląda i czy można to w każdym klubie startować i jak to w ogóle jest :?
Zapisane

Agatra

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #10 : 2004-07-12, 16:50 »
Rajdy to całkiem fajna sprawa... Tylko że nie na każdym rajdzie sa takie same zasady tzn zasady są takie same tylko troszeczke odmienione. Bo np w Zabajce liczy sie jak najlepszy czas tzn że trzeba zapierniczać a jak teraz byłam w Raciechowicach to trzeba było trafić dokładnie w czas co do sekundy ...trudne ale do wykonania.
 Tak to liczą sie parametry konia. Są one sprawdzane dzień przed rajdem a następnie po pzebyciu trasy. Brane są pod uwagę: Tętno (w Raciechowicach nie ogło przekroczyć 64 ale zazwyczaj granice dają mniejszą);odwodnienie;perystaltyke jelit;wypełnienie naczyń i śluzówke. Im lepsze oceny za to tym większa szansa na zwyciestwo :)
Zapisane

barszcz

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #11 : 2004-07-12, 17:53 »
a jak to trenowałaś? masz swojego konika, czy to jakiś klubowy?
Zapisane

Alii

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #12 : 2004-07-12, 18:27 »
To nawet ciekawe :) proszę o więcej szczegułów. jak wyglądają treningi itp. :)
Zapisane

Agatra

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #13 : 2004-07-13, 17:26 »
Treningi to przeważnie jazdy w teren i staramy sie przejechać trase w kłusie, bo na zawodach tego tepa jest najwięcej. Trzeba nauczyć konia żeby umiał odpoczywac w kłusie po galopie. Bo przejechanie trasy galopem jest niemożliwe, stepem byłoby za wolno czyli zostaje ten pośredni chód. 3 razy w tygodniu jeździmy na placu i sie gimnastykujemy tj. takie podstawy ujeżdzenia, moze inne konie tego nie potrzebują ale mój ma problemy ze zginaniem i musze z nia kręcić wolty i takie tam. Wg mnie nawet koń który nie ma takich problemów jak Korneta powinien spędzac trochę czasu na placu by popracować z jeźdzcem żeby mogli sie dogadać.
Wcześniej zapomniałam dodać ze weterynarze sprawdzają też ruch. A wiec po każdym terenie rozsiodłowywuje konia, wodza w łape i kilka razy biegam po prostej lini kłusem. Na zawodach to badanie ma  wykluczyć kulawizne a także po rajdzie sprawdzic chęć współpracy konia z jeźdzcem :) czyli trzeba biec żywo i w równym tępie :)

A ja nie mam konika prywatnego, jeźdze na klubowym ale traktuje go jak swojego bo nikt inny na niej nie jeździ i moge z nia robić dosłownie wszystko ;)
Zapisane

Alii

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #14 : 2004-07-13, 18:00 »
To naprawde musi być fajne, tylko z tego co wywnioskowalam zajmuje bardzo dużo czasu :) Ale każdy sport zajmuje dużo czasu jak myśli się o nim poważnie :) Muszę się kiedyś wybrać na takie zawody i to zobaczyć na żywo :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Raciechowice
« Odpowiedz #14 : 2004-07-13, 18:00 »

Zimoludka

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #15 : 2004-07-13, 18:04 »
Fajne to :wink: ale tez muszą być warunki do trenowania tego sportu.
Zapisane

Alii

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #16 : 2004-07-13, 18:06 »
racja i wyszkolone konie z dobrą kondycją
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #17 : 2004-07-13, 18:19 »
Konia mozna wyszkplic i kondychę też. ale trzeba miec stajnie ktora by się zgodzila na to itp.
Zapisane

Alii

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #18 : 2004-07-13, 18:25 »
No bez terenów to się rajdów wogóle nie da trenować :D nie każdy też ma cierpliwość do trenowania ze swoim koniem :D
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #19 : 2004-07-13, 18:52 »
no, część to wolałaby wsiąść i już heja na zawody :roll: a o ternerze rajdowym jeszcze nie slyszalam
Zapisane

Alii

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #20 : 2004-07-13, 20:47 »
tez nie słyszalam. Do niedawna zaplecze rajdów to była dla mnie wielka tajemnica (dzięki dziewczyny za oświecenie :) )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Raciechowice
« Odpowiedz #20 : 2004-07-13, 20:47 »

Agatra

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #21 : 2004-07-14, 21:33 »
Ja tez nie słyszałam o specjalnych trenerach do rajdów, ale trenerem moze byc każdy. Przeważnie są to ludzie którzy sie na tym znają.  Ja nie mam trenera i wszystko mam na swojej głowie:) Z jednej strony to całkiem fajnie lecz z drugiej przydałby sie ktoś czasami. Treningi zaczynam tak dwa miesiące przed rajdem, choć trenowac do rajdów można przez cały rok. Jednak nie ma siły by koń takie coś wytrzymał. Mija sezon i daje Kornecie troche spokoju. W końcu nie jest maszyną. A jak już zaczne cwiczyć to codziennie odwalamy ciężką pracę. I nie ma wyproś. A jak gdzieś wyjade to musze kogoś znaleźć żeby mi na koniu jeździł, bo nie ma mowy o jakiej kolwiek przerwie przed rajdem :)
Zapisane

Alii

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #22 : 2004-07-14, 22:11 »
Fjnie :) Wiadć, ze troszczysz sie o konika :) Masz tez głowę na karku skoro potrafisz sama z siebie wziąć się o roboty, ale trener się przydaje, aby pokazać ci twoje błedy, których możesz nie zauważać :)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Raciechowice
« Odpowiedź #23 : 2004-07-14, 22:49 »
To gratulacje  :wink:

Ja byłam w tamtym roku jako widz i było fajnie. Wygrał facet na siwym arabku,dostał siodło, a ty co dostałaś ?

Ta Pani jest jedną z organizatorów rajdu: http://www.agroturystyka-konna.pl

http://www.endurance.pl/ portal rajdów długodystansowych
Zapisane

Alii

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #24 : 2004-07-15, 08:03 »
A może wiecie czy kolo Wrocławia bedzie jakiś rajd ??  :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Raciechowice
« Odpowiedź #25 : 2004-07-16, 07:48 »
mysha żeby koń dobrze szedł wyciągniętym kłusem w porządnym tempie z rozstawionym zadem, na wysokim tętnie bo nawet na 120 i wyższych - a spoczynkowe ma zazwyczaj ok 40 i nie sprawiało mu to dużego problemu to naoprawdę masa pracy....i nie jesst to łartwe i nie każdy koń do tego sie nadaje....
trening...owszem nie da sie przeprowadzić porządnego trenongu na samym placubo tu nie nauczysz wyciągać kłusa ani nie będziesz jechać porządnym tempem...a w ciągu takiego treningu zazwyczaj odwalaliśmy np my ok 20km w czasie mniejszym niż godzina czasami wręcz więc więc nie jest to takie tup tup rekraacyjne...

Agatra

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #26 : 2004-07-16, 16:16 »
k_cian to ty naprawde musiałaś zapierdzielać jak 20km w mniej niz godzine zrobiłas...musisz mieć tez niezłego konia...w tamtym roku taki gość chciał 20 km oblecieć w mniej niz godzine na swoim arabku i go zajeździł...koń był bliski śmierci...

Kesi w tamtym roku wygrał Prezes mojego klubu, który sie zwie Grzegorz Leś...a wygrał na Herci która nie jest arabkiem tylko małopolakiem ale ma niezłą żyłkę do rajdów mimo swojego wieku...a wygrane siodło funkcjonuje w naszej szkółce :)

A ja nie moge porównywać nagrody mojej do naggrody z mistrzostw, bo cały raj było to: dystans na 20km, na 40km i Mistrzostwa...Mistrzoska trasa miała 40 km ale tam liczył sie czas-czyli im bardziej zawalałaś tym miałaś większe szanse na wygraną. Ja startowałam na dystansie 40km i tam musiałam co do sekundy trafić w czas :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Raciechowice
« Odpowiedź #27 : 2004-07-16, 18:12 »
agatra na zawodach drugie okrążenie 17km zrobiłyśmy w 40min bo musiałyśmy nadrabiać pierwsze okrążenie...a na bramkę końcową weszłyśmy prawie z biegu, debros miał tętno 48 więc jak widać spadło ładnie..ale dupek nie chciał pić na serwisie i za odwodnienie poleciały noty i za spojówkę...ale cóż...na drugi dzień zakwasów nie było ani nic a dułyśmy non stop kłusem a one jeszcze się rozchodziły i brykać zaczęły ;) jeżeli koń jest jeżdżony dobrze i regularnie i jeżeli dobrze się potrenuje to efekty są...my przed zawodami trenowaliśmy 2 tygodnie nieszczęsne hehe tak na szybkiego wyszło ale przejechaliśmy i zaliczyliśmy w jednak znośnej formie ;) a przecież treningi raz  dwa razy w tygodniu jedzie się mocniejszym rtempem nniż potem na zawodach by się jechało..

Forum Zwierzaki

Raciechowice
« Odpowiedz #27 : 2004-07-16, 18:12 »

Agatra

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #28 : 2004-07-16, 18:47 »
Ja Kornete trenowałam długo ale wsiadł mi na nia jakiś tuman a ona ma problemy z łopatką i ją za mocno skręcił no i na zawody pojechałam na innym koniu na którym nie siedziałam pół roku :) Dowiedziałam się o tym w dniu wyjazdu że jade na koniu którego nienawidze...byłam zła że coś. Kornetka mała nie jest i dla niej nie był by problem pędzić kłusem, a Bajer (pół hucuł pół małopolak) nie móg nadąrzać z przebieraniem nogami (jechałam za kumpelą). Myślałam ze mi zdechnie po drodze. Drugie okrązenie też musiałyśmy nadrabiac bo przy pierrwszym dzieciaki poździerały strzałki i straciłyśmy 10 minut w lecie. Naszczęście grubas miał najlepsze noty bo tylko jedno AB za śluzówki (ale to na półmetku) Na końcu miał jedno AB i jedno B. Ale zdenerwował mnie weterynarz (żeby to raz). W przeddzień rajdu badał Bajera wet i zobaczył jego obity kłąb (Bajer jeździ w szkółce) i zanim zbadał tętno pomacał mu kłąb no i Bajer sie troche zdenerwował bo go bolało. Oczywiscie tętno w góre poszło. Na półmetku na rajdzie ten sam wet co poprzedniego dnia tez go badał ale o klębie wiedział więc sobie dał spokój z badaniem. Potem juz na koniec badał inny lekarz i zobaczył kłąb Bajera. Ja mówie że tam wczoraj było zapisywane ze ma obity. Ten dupek nawet na kartke nie spojrzał i " Ale ma jeszcze bardziej". Jaka złość mnie ogarnęła. A skąd on k***a moze wiedzieć jak wczoraj miał obite jak wtedy nawet nie wiedział ze taki koń przyjechał. Swierdziłam że sie odzywac nie będe go obiecałam Prezesowi że z racji ze jestem charakterną dziewczyną bede siedziec cicho.
Zapisane

Alii

  • Gość
Raciechowice
« Odpowiedź #29 : 2004-07-16, 19:29 »
to na tych rajdach musi byc naprawdę fajne, ale z tego co opowiadacie wcale nie jest to takie łatwe  :?  Ale fajnie sie to czyta :) A weterynarz rzeczywiście wredny :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 32 zapytaniami.