Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chora welonka i skalary  (Przeczytany 6715 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kala3000

  • *
  • Wiadomości: 3
Chora welonka i skalary
« : 2009-01-06, 19:02 »
Witam, mam problem z moimi rybkami. Mam 2 duże welony i 3 skalary, akwarium 50 litrów, glonojada i filtr węglowy, woda w akwarium ma 25 stopni. Już drugi raz w ciągu 2 miesięcy dzieje sie cos dziwnego. W tydzień po czyszczeniu akwarium woda w nim zmętniała, ma nieprzyjemny zapach, welony mają koło brzucha czerwone plamy, jedna skalara jest bardzo słaba i pływa bezwładnie, dwie inne trzymają się świetnie, nie wiem w czym tkwi przyczyna, jestem niedoświadczona a akwarium mam dopiero pol roku. Prosze o odpowiedź, bo nie wiem co mam robić w tej sytuacji
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Chora welonka i skalary
« Odpowiedź #1 : 2009-01-06, 22:29 »
 :sciana:

akwarium 50 litrow nie nadaje sie nawet dla jednej rybyz  gatunkow, ktore opisujesz, a co dopiero dla tylu...

dla welonow jest O WIELE za goraco (tempertura dla welona to 18 - 22 stopnie...)

Przy takiem zageszczeniu nic dziwnego, ze woda metnieje...

co do reszty odpowiedzi - niedlugo powinny sie pojawic od innych.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kala3000

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Chora welonka i skalary
« Odpowiedź #2 : 2009-01-06, 22:43 »
dziekuje za odpowiedz, w 3 sklepach zoologicznych powiedzieli mi ze te ryby rosna w zaleznosci od wielkosci akwarium i na ile ono im pozwala a w ksiazkach pisalo ze woda dla welona to do 25 stopni, widocznie mialam zle informacje, postaram sie cos z tym zrobic, dziekuje za informacje i w ogole za odpowiedź
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chora welonka i skalary
« Odpowiedz #2 : 2009-01-06, 22:43 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Chora welonka i skalary
« Odpowiedź #3 : 2009-01-06, 23:05 »
w sklepach zoologicznych wciskaja kt, byle sprzedac towar... welony rosna do 25 cm. w mniejszych akwariach karlowacieja - staja sie kalekami. I o ile w dobrych warunkach welon potrafi zyc nawet do 20 lat, to w malym zbiorniczku z rok moze pociagnie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Chora welonka i skalary
« Odpowiedź #4 : 2009-01-06, 23:29 »
tak ryba "rosnie na ile jej akwarium pozwala" lub jak kto woli-karlowacieje. To ZBIORNIK powinien byc przystosowany do ryby, ryba nie powinna przystosowywac sie do zbiornika.
jaka masz odmiane welona?

co do choroby-imo powodowane jest przez stres. zadne lekarstwa, kuracje tu nie pomoga. musisz po prostu poprawic warunki bytowe tych ryb...
Zapisane

kala3000

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Chora welonka i skalary
« Odpowiedź #5 : 2009-01-07, 15:44 »
Ja byłam w różnych sklepach pytać się o nie a nie kupować bo 'przejęłam' je od znajomego. Nie wiem jaka to odmiana, nie znam sie, jest cala 'zloto pomaranczowa' i ogon hm... rozdwojony?
To co ja mam teraz w tej sytuacji zrobić?
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Chora welonka i skalary
« Odpowiedź #6 : 2009-01-07, 17:48 »
oddać i zmienic filtr... bo węgiel jest do czyszczenia wody z chemii po leczeniu....
Zapisane
The Beatles

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Chora welonka i skalary
« Odpowiedź #7 : 2009-01-07, 23:31 »
niekoniecznie zmienic. mozna po prostu wymienic wklady.
kala3000-jak chcesz sie zajmowaz ZYWYM stworzeniem jesli nie o nim nie wiesz?
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Chora welonka i skalary
« Odpowiedź #8 : 2009-01-08, 09:11 »
źle skonstruowałem zdanie :D oddać rybki i wymienić wkłady * :D
Zapisane
The Beatles

Forum Zwierzaki

Odp: Chora welonka i skalary
« Odpowiedz #8 : 2009-01-08, 09:11 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 26 zapytaniami.