Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problemy z oddychaniem  (Przeczytany 9797 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylwia23

  • Gość
Problemy z oddychaniem
« : 2003-08-18, 18:32 »
Od jakiegos czasu moj ryzowiec oddycha z otwartym dziobem, z tym ze do niedawna zdarzalo mu sie to jedynie po stresujacej sytuacji.. A dzis prawie caly czas ma otwarty dziobek i przyspieszony oddech- mimo ze nic go nie zdenerwowalo (chyba). Ponadto przesypia prawie cale dni, z przerwami na jedzenie, kapiel, lot. Poza tym wszystkim wydaje sie nie byc osowialy - spiewa, skacze..
Bylam juz dwa razy u weta (nie z ta dolegliwoscia) i nie mam za bardzo forsy na kolejna wizyte.. Prosze wiec o jakies rady!!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #1 : 2003-08-18, 20:20 »
Chyba mu gorąco :roll:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Sylwia23

  • Gość
Refleksje
« Odpowiedź #2 : 2003-08-18, 21:23 »
Dzieki za odpowiedz! Szkoda tylko, ze rada jest okraszona ironia...
Zdawalo mi sie, ze to forum jest dla ludzi, ktorzy kochaja zwierzeta i przychodza tu, aby nawzajem sobie pomoc. Bylam zachwycona, ze istnieje taka strona, gdzie nie ma miejsca na zawisc, pomowienia itp.
Widze jednak, ze i tutaj porobily sie grupy wzajemnej adoracji, ze pare osob wzajemnie sie osmiesza. A jak nie daj Boze ktos poczatkujacy (tak jak ja) zwroci sie z naiwnym pytaniem, jest traktowany z wyzszoscia.
Ludzie, tu chodzi o zwierzeta, to o nich piszcie, a nie zajmujcie sie tym, czy ktos ma rzadki okaz papugi czy nie i to jeszcze tak zlosliwie.
Pisze tu oczywiscie o Harpii, zauwazylam ze parokrotnie byla osmieszana. I wiecie co? Nie wiem, czy slusznie, tego nie jestem w stanie sprawdzic. Wiem za to, ze od dluzszego czasu odpowiada na kazdy moj mail z watpliwosciami i bynajmniej nie daje mi odczuc, ze zadaje glupie pytania. I moim zdaniem to sie liczy. Harpio, sorry za ta niespodziewana "obrone" ale musialam sie wypisac  ;)  I dzieki za cierpliwosc  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Refleksje
« Odpowiedz #2 : 2003-08-18, 21:23 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #3 : 2003-08-18, 22:10 »
Oj Sylwio dziękuje ale nie potrzeba, sa w końcu ludzie wspaniałomyślni którzy wszystko wiedzą, jest tylko jedno ale, oni czytają książki, szperają po obcojęzycznych stronach wypisują to wszystko zbierają do kupy i wychodzi najwspanialsza strona a autor jest nazywany geniuszem, a jak dochodzi co do czego to wypisuje takie bzdury że niewiem, śmiać sie czy płakać.
Zapisane

kotajka

  • Gość
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #4 : 2003-08-21, 20:19 »
spokojnie sylwia bardzo prawdopodobne ze jest mu tylko za goraco i naturalana forma wentylacji u ptakow jest otwarcie dzioba i rozchylenie skrzydelek ( one sie nie poca jak my ) Ja  mam w domu 2 nimfy co teraz przesypiaja caly dzien ale rano i wieczorem sa pobudzone  nie martw sie daj twemu ptaszkowi np miseczke z woda do klatki, oslon przed sloncem tak aby mial ruch powietrza.
A najlepiej  trzymaja w domu z dala od slonca ( szyb itp ) powinno mu sie polepszyc
No coz upaly kazdemu z nas daje sie weznaki :)
pozdrowienia
Zapisane

Joanna

  • Gość
Re: Refleksje
« Odpowiedź #5 : 2003-08-27, 16:17 »
Cytat: Sylwia23
a nie zajmujcie sie tym, czy ktos ma rzadki okaz papugi czy nie i to jeszcze tak zlosliwie.


Kiedy to jest ważne, bo jeśli ktoś kłamie, że ma (miał) najróżniejsze gatunki ptaków to co o kimś takim można sądzić???


Cytat: Sylwia23
Wiem za to, ze od dluzszego czasu odpowiada na kazdy moj mail z watpliwosciami i bynajmniej nie daje mi odczuc, ze zadaje glupie pytania. I moim zdaniem to sie liczy.


Wg mnie zaś nie liczy sie to czy ktoś odpowiada na każdo pytanie tylko co odpowiada... Co z tego, że dostajesz odpowiedź jeśli jest ona bzdurna?

Co do pytanie - jeśli takie oddychanie nie jest związane z goracem, to prawdopodobna jest jakaś choroba ukłądu oddechowego.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Sylwia23

  • Gość
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #6 : 2003-08-27, 19:31 »
Dziekuje Joanno za odpowiedz. Na szczescie to samo minelo  :)
Jesli chodzi o drugi watek, to skad masz pewnosc, ze to bylo klamstwo? Czemu ktos mialby klamac w takiej sprawie? ..
I czemu z gory zakladasz, ze rady byly "bzdurne"? Wedlug mnie byly rozsadne i duzo mi pomogly.
Zreszta, nie mam zamiaru mieszac sie w forumowe spory i uprzedzenia.
Pozdrawiam  :wink:
Zapisane

Joanna

  • Gość
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #7 : 2003-08-28, 09:04 »
Cytat: Sylwia23
Dziekuje Joanno za odpowiedz. Na szczescie to samo minelo  :)


Ciesze sie.

Cytat: Sylwia23
Jesli chodzi o drugi watek, to skad masz pewnosc, ze to bylo klamstwo? Czemu ktos mialby klamac w takiej sprawie?


Dlaczego? Nad tym sama sie zastanawiam...

Skąd wiem, że to kłamstwo? Tak się składa, że papugami zajmuje się od kilku lat. Znam wiele osób, które znają z kolei inne osoby. Jeśli wszyscy wiedzą, że w Polsce żałobnice palmowe (bo o nie chodziło) są w ZOO w Warszawie i Wrocławiu oraz ma je jedna osoba prywatna, papugi te warte są kilkadziesiąt tysiecy - i nagle ktoś mi mówi: ja mam żałobnice palmowe, pare po badaniach DNA, kupiłam je za 150 zł!! To jak ja mam zareagować? Na dodatek jak ktoś chce je zobaczyć to zaczyna się kręcenie: są nie u mnie, są wyskubane i chore, nie można ich oglądać zanim nie wyzdrowieją (a oczywiście najlepszy lekarz od ptaków w Polsce nic o nich nie wie... bo Harpia sama je leczy...), zdjęć żadnych nie ma... Harpia pisze, że da je do ZOO jak wyzdrowieją...

Jakiś czas potem Harpia pyta mnie jak robi się badania DNA (gdzie, na czym to polega).

Harpia zadaje mi na priva najbardziej podstawowe pytania dotyczące wykluwania się młodych, karmienia rodziców i dokarmiania młodych - a w tym samym czasie na Forum wypisuje jakie to ptaki miała i samodzielnie wykarmiła... i tytułuje sie "hodowca ptaków".

Harpia znikneła a mojego Forum bo jest tam za dużo osób które znają sie za dobrze na papugach...

W tym samym czasie był inny przypadek: chłopak chwalił się jakie to ma papugi i wymienił bardzo rzadką w Europie papuge, taką której nie ma w ogóle w Polsce. Też mu napisałam, że to nieprawda. Chłopak później przyznał się, że ma tylko falise, przeprosił - ale on ma 12 czy 13 lat...

Cytat: Sylwia23
I czemu z gory zakladasz, ze rady byly "bzdurne"? Wedlug mnie byly rozsadne i duzo mi pomogly.


Napisałam to nie w kontekście Harpii (choć pare jej rad było bzdurnych) ale ogólnie. Chodziło mi o to, że nie jest ważny sam fakt odpowiedzenia, tylko wartość tej rady.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #8 : 2003-08-28, 09:45 »
Słuchaj jeżeli ja pisze bzdury to chyba moge zacytować twoją wypowiedz sprzed paru miesięcy dotyczącą zagrożonych gatunków papug, piszesz tam TAKIE bzdury że kompletny laik może sie uśmiać.
Z tej wypowiedzi nie sądze żebyś ZNAŁA sie na papugach.
Jak tkoś chce moge zacytować i od razu LOGICZNĄ wypowiedz p. Ćwika obalającą twoje MITY.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Problemy z oddychaniem
« Odpowiedz #8 : 2003-08-28, 09:45 »

Joanna

  • Gość
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #9 : 2003-08-28, 10:07 »
Bardzo prosze zacytuj. I od razu powiedz co tam jest bzdurą i podaj źródło na którym opierasz swoją opinię, że to bzdura.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #10 : 2003-08-29, 13:05 »
Prosze bardzo.
Ogromny temperament polemiczny pani Joanny zmuszający ją do udowodnienia za wszelką cenę swoich racji, może wprowadzić w błąd czytelników f&f, nie znających w swojej większości, podobnie jak autorka, uwarunkowań związanych z hodowlą i odłowem ptaków egzotycznych.
Cała wiedza autorki na te tematy jest wyłącznie teoretyczna. Postanowiłem natomiast sprostować poglądy autorki związane z hodowlą i biologią papug. Pani Joanna podaje "... na ok. 360 gatunków papug trzech nie będzie dotyczył problem wymierania... (chodzi tu o papużki faliste, nimfy i aleksandretty obrożne)..." Autorka uznała właśnie te 3 gatunki za udomowione. Już średnio rozgarniety hodowca zauważy że autorka nie wie o czym pisze, natomiast osoba znająca załączniki do Konwencji Waszyngtońskiej od razu zorientuje sie skąd pochodzi cała wiedza autorki. W III załączniku CITES sa wymienione gatunki papug nie podlegające ograniczeniom handlowym i tam właśnie są umieszczone wymienione powyżej papugi...
Dalej pani Joanna stwierdza "... populacje pochodzące z hodowli są inne genetycznie, niż populacje żyjące w naturze..."
To jest truizm, bo każdy kto przykładał się do nauki biologi w szkole wie, że różne populacje tego samego gatunku zawsze wykazują jakieś zróżnicowanie genetyczne...
Kolejnym pojęciem wprowadzonym przez autorke jest "czystość genetyczna" Pojęcie to jest używane w hodowli, ale w kontekście w jakim uzyła go autorka brzmi bez sensu, cyt. " ...to zachowamy wprawdzie dany gatunek w niewoli, nie będzie to jednak gatunek "czysty genetycznie". Autorką broni tu jedynie użycie cudzysłowia, w innym przypadku musiałaby udowodnić, że papugi hodowane w niewoli sa krzyzówkami międzygatunkowymi. Na koniec muszą zacytować trochę dłuższy fragment artukułu pani Joanny gdyż dla mnie brzmi kuriozalnie: "Ponadto ptaki...posiadają "świadomość gatunkową", która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, zawierającą takie informacje jak: terytorium, pożywienie, miejsce gniazdowania, niebezpieczeństwa, czyli wszystkie informacje pozwalające przezyć w naturze". Co do stwierdzenia, że istnieje jakaś forma " świadomości gatunkowej" to zgoda ale żeby zależało to od miejsca gdzie się wykluje ptak! Jeżeli przyjdzie na swiat w klatce czy wolierze, to nie posiada "świadomości gatunkowej", a jak na wolności to ją posiada?!
Poniżej artykułu pani Joanny redakcja zamieściła kolejną polemikę dotyczącą "Drapiezników" autorstwa pana Justyna Szwede. Kontrast pomiędzy poziomem obu polemik jest ogromny. Pan Szwede nie stara się wszelkimi możliwymi sposobami wykazac swoją wyższość, natomiast w prosty sposób, wykazujący "czucie przyrody" przekazuje prawdę - "żyj i daj żyć innym"
                                                   Jerzy Ćwik.

Jeżeli przyczepisz sie jak zwylke do jakiejś literówki, trzymaj to dla siebie.
Po pierwsze nie zniknełam z "twojej" strony bo sie boje, nie wchodze tam bo mam dość mieszania mnie z gównem przez twoje widzimisie.

Po drugie, na pw zapytałam sie tylko RAZ i to nie o hodowli ale o komponentach do mieszanki jajecznej.

Po trzecie przestań wreszcie reklamować "twoją" stronke za każdym razem jak jakaś osoba zadaje pytanie odnośnie papug.
Zapisane

Joanna

  • Gość
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #11 : 2003-08-29, 13:50 »
Po pierwsze nie zacytowałaś MOJEGO tekstu, jaki więc sens ma cytowanie polemiki? Po drugie - mogłabym się tu odnieść do "nieścisłości" (a jest ich trochę, "nieścisłośi" delikatnie mówiąc) autora tekstu, ale to chyba Ty chciałaś dyskutować? Poza tym nie mam zwyczaju polemizować z kimś kto nie moze przeczytać polemiki. Nie napisałam do f&f sprostowania do tego tekstu P. Cwika bo mi się po prostu nie chciało. Szkoda mojego czasu, jeśli ktoś chce w to wierzyć, jego sprawa i jego problem. Tak więc nie bedę z tym tekstem polemizować...

Jeśli kogoś to interesuje to niech poczyta o CITES, ginących gatunkach, genetyce - wtedy będzie wiedział kto ma rację.

Cytat: harpia
Cała wiedza autorki na te tematy jest wyłącznie teoretyczna.


Przyznaję, że moja wiedza na temat odłowu i zagrożeń dzikich gatunków papug jest tylko teoretyczna.... W przeciwieństwie do autora tekstu, który jest naukowcem badającym dziekie populacje papug....


Cytat: harpia
Jeżeli przyczepisz sie jak zwylke do jakiejś literówki, trzymaj to dla siebie.


Nie koteńku.
Będę się zawsze do tego "przyczepiać" - jeśli ktoś pisze o papugach artykuł w gazecie to jego obowiązkiem jest poznanie nazw ptaków o których pisze. Wszystkie papugi mają swoje oficjalne polskie nazwy, niedopuszczalne jest przekręcanie nazw i "spolszczanie" nazw znalezionych w jakiejś czeskiej książce czy gazecie.

Cytat: harpia
Po pierwsze nie zniknełam z "twojej" strony bo sie boje, nie wchodze tam bo mam dość mieszania mnie z gównem przez twoje widzimisie.


Harpio - ja Cię bardzo długo znosiłam i nic nie pisałam... Napisałam Ci tylko na priva żebyś nie opowiadała, że masz żałobnice bo to nieprawda. Po prostu więcej osób na moim Forum zorientowało się, że o papugach wiesz bardzo mało (w zasadzie wszystko co przekazujesz to infrmacje z polskich stron o papugach) i że zmyślasz najróżniejsze historie. Stałaś się po prosty kompletnie niewiarygodna. Tutaj możesz sobie udzielać rad bo tutaj nie ma ludzi znających się na papugach... Ale nawet mimo to juz i tutaj są osoby, które mają podobne zdanie o Tobie.

Cytat: harpia
Po drugie, na pw zapytałam sie tylko RAZ i to nie o hodowli ale o komponentach do mieszanki jajecznej.


Normalnie tego nie robię, ale zacytuję Twój pierwszy list:
"Witam, mam ważne pytanko, a że niemoge ''dopaść'' cie na
forum więc pisze meila. Jak długo wykluwa sie piskle nimfy i
czy można mu pomóc (zaczęło ''pukać'' od 6 rano i do teraz
skorupka jest tylko draśnięta) jak mam podawać mieszanke
matce, zaraz po wykluciu się pierwszego, czy poczekać na
reszte (ma 3 jajka) i czy dobrym zastępczym pokarmem
będzie Sinlac (nestle) odżywka dla dzieci bazowana na
ziarnach i soi w postaci kaszkopodobnej. Nic lepszego
niestety nie znalazłam, są tylko zwykłe kaszki ryżowe albo
kukurydziane o różnych smakach, ale to chyba dobre dla
podkarmienia a nie karmienia. Jak sądzisz???"

Sądzę, że jak na osobę, która w tym samym czasie wpisuje sobie "hodowca ptaków" pytasz o rzeczy kompletnie podstawowe.

Cytat: harpia
Po trzecie przestań wreszcie reklamować "twoją" stronke za każdym razem jak jakaś osoba zadaje pytanie odnośnie papug.


Zastanawiam się skąd to "twoją" - chyba tak jest, że jeśli ktoś coś stworzy to jest to jego???

Będę zawsze podawała adres moich stron, czy to się Tobie podoba czy nie. A będę to robić dlatego, że tam można znaleźć mnóstwo informacji na temat papug, a na Forum jest wiele osób mających duże doświadczenie z papugami.

Tak więc jeśli na przyszłość chcesz krytykować to co ja napiszę to zrób to na podstawie jakiś poważnych źródeł... Pan Cwik jest hodowcą i nie jest żadnym autorytetem jeśli chodzi o dzikie papugi, odłów, CITES itp. I zrób to samodzielnie, a nie cytując czyjś tekst.

Nie mam ochoty więcej z Tobą rozmawiac. Jeśli ktoś chce niech wierzy w Twoje rady, niech wierzy, że masz (warte ponad 100 tysięcy) żałobnice palmowe kupione za 150 zł w sklepie, niech wierzy, że wykarmiłaś setki ptaków, niech wierzy, że miałaś nawet lirogona, niech wierzy, że kea nie lata (tak piszesz w zabawach papug na tym forum). To na prawdę nie jest mój problem...

Aha, jeszcze jedno pytanie: skoro ja taka głupia jestem, takie bzdury pisze, że Ty, taka specjalistka, nie wiesz czy smiać się czy płakać to jak w takim razie wytłumaczysz fakt, że już kilka moich artykułów było drukowanych w poważnym czasopiśmie o ptakach "Woliera"? A artykuł o ginących gatunkach papug jest nawet w dwóch częściach drukowanych w kolejnych numerach....

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Essi

  • Gość
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #12 : 2003-08-29, 22:39 »
Cytat: Harpia
"czytają książki, szperają po obcojęzycznych stronach wypisują to wszystko zbierają do kupy i wychodzi najwspanialsza strona a autor jest nazywany geniuszem"


A tobie, Harpia, przykro, że nie znasz angielskiego, nie potrafisz zrobić własnej strony i nikt  nie nazywa cię geniuszem?

Sylwia, to jest forum dyskusyjne, a nie fanklub Harpii. Jak ktoś stwierdzi, że Harpia pisze bzdety, to ma prawo się z nią nie zgodzić.
Sama Harpia grzecznością nie grzeszy - oto kilka miłych jej wypowiedzi:
- "czy wy jesteście tacy głupi czy tylko udajecie"
- "jeżeli coś sie nie podoba to nie czytaj i nie pisz powalonych postów jak pięcioletnie dziecko."
- "Naucz sie kobieto (!?) mysleć"
- "Nie myślałam że mam do czynienia z dyslektykiem albo osobą o podobnej chorobie."
- "dla ciebie oczywiście to co ma pióra jest ptakiem i nie widzisz różnic gatunkowych"

Miałaś szczęście, jeżeli udzieliła ci jakichś mądrych rad. Inni dowiedzieli się natomiast, że samiczka kanarka wykituje rychło jak tylko będzie widzieć samczyka (będzie ponoć niosła jajka bez opamiętania) - bzdura, że maleńkie jerzyki można wykarmić kurczakiem - bzdura, że ludzie wychodzą z jej "profesjonalnej hodowli nimf od 4 lat" (cokolwiek to oznacza) z "ptakiem na ramieniu" (rewelacyjny sposób, żeby stracić papugę w kilka sekund po jej kupieniu), że jej kot złapał robaki po zjedzeniu muchy, że nawet przy rybkach bardzo wrażliwych na pH nie trzeba robić żadnych testów wody, i tak dalej i tak dalej...  Ale największym hitem było jej ogłoszenie o sprzedaży pary własnych nimf (i to tych, które tworzyły jej "profesjonalną hodowlę od 4 lat"), gorąco reklamowanych jako świetni rodzice, podczas kiedy wiadomo było, że ta właśnie samica zabiła swoje młode, a samiec w ogóle miał je w nosie.

Poczytaj więcej z twórczości Harpii (nie tylko na tym forum) to się dowiesz, dlaczego jej posty działają na wielu ludzi jak płachta na byka. Harpia stała się tak niewiarygodna, że nawet gdyby napisała "mam chomika", to miałabym wątpliwości czy jej wierzyć. Wierzę natomiast w to, że jest kucharką, tu akurat nie mam cienia wątpliwości...
Udaje miłośniczkę zwierząt, potępia polowania, a potem na innym forum (Fauna i Flora) z zapałem rozprawia, jak przyrządzić pieczeń z bażanta, które jak wiadomo same spadają z nieba prosto do garnka bez najmniejszego udziału myśliwych...

Nawiasem mówiąc w kilku postach Harpia sama odsyła ludzi na stronę Joanny - Cockatiel czyli nimfa...

A wracając do tematu, jak się czuje twój ryżowiec?
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #13 : 2003-08-30, 09:49 »
Amen
Zapisane

Sylwia23

  • Gość
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #14 : 2003-08-30, 12:53 »
Wyjasnienie: nie napisalam tego postu dlatego, ze bylam po czyjejs stronie. Po prostu przeczytalam pare postow (przyznaje, ze nie wszystkie- nie mam czasu) i zauwazylam, ze Harpia byla atakowana. Faktycznie zauwazylam tylko ulamek dyskusji. Zaluje, ze sie wtracilam, bo to rozpetalo na nowo burze. Nie wiem, kto zaczal, to dla mnie maloistotne. Wiem tylko, ze jak ktos chce byc dobrze traktowany, powinien przede wszystkim dobrze traktowac innych.
Jestem tu nowa i nie mam pojecia o "historii" forum. Jesli kogos urazilam, przepraszam, nie mialam zamiaru. Przychodze tu poczytac o ptakach, dowiedziec sie czegos nowego, poprosic o rade. Nie chcialam sie mieszac w cudze sprawy, ale wlasnie to zrobilam  :?
Pozdrawiam ALL.

P.S. Ryzowiec byl u weta i jest na antybiotyku, mam nadzieje, ze wkrotce bedzie juz zdrowy!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Problemy z oddychaniem
« Odpowiedz #14 : 2003-08-30, 12:53 »

Essi

  • Gość
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #15 : 2003-08-30, 18:22 »
Tego Ci życzę, ale nie wiesz, jaka jest diagnoza? Weci dość często stosują antybiotyki w ciemno, a to nie jest rozwiązanie i tylko niepotrzebnie podtruwa ptaki.... Gdyby antybiotyk nie pomógł to może dobrze byłoby zrobić badanie laboratoryjne wymazu z gardła. Ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki  :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #16 : 2003-08-30, 20:42 »
Joanna, nie czytałaś regulaminu? Wszelkie literówki, błędy ort. zgłaszać na PRIVA....
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #17 : 2003-08-30, 20:53 »
Dziewczyny, o literówkach proszę dyskutować może prywatnie, a tutaj w temacie raczej o przypadku Sylwi.


Sylwio, bynajmniej nie miałam być ironiczna. Strzelałam ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Sylwia23

  • Gość
Problemy z oddychaniem
« Odpowiedź #18 : 2003-08-30, 20:59 »
:wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.159 sekund z 30 zapytaniami.