Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Do dołu

Autor Wątek: sny-najzwyklejsze i inne  (Przeczytany 85966 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #180 : 2006-10-13, 07:01 »
Strasznie realistyczny sen miałam -nic to,że po szkole biegały cielaki :P
Znalazłam małego,puchatego biało rudego szczeniaczka bez ogona, pisałam ogłoszenia na forach,bo nie mogłam go zatrzymać itd... i gdy się obudziłam,to pierwsze co zrobiłam,to zaczęłam go szukać :P Rzecz jasna go nie było ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #181 : 2006-10-13, 10:02 »
Śniło mi się, że razem z paczką pojechałam gdzieś na wieś i jeździliśmy konno  :P
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #182 : 2006-10-13, 11:53 »
A mi sie dzisiaj snilo, ze calowalam sie z chlopakiem, ktorego wrecz nie znosze... :roll: :P bleeh :P
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedz #182 : 2006-10-13, 11:53 »

Semper.

  • Gość
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #183 : 2006-10-13, 13:57 »
ostatnio śnia mi sie pajaki :/
a dzisiaj jakis pfsiak na lancuchu, jednak jancuch nie wytrzymal i chcial mnie zabic 0'o zgrozo...dzisiaj bede siedziala do rana^^ nie zasne ;<
Zapisane

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #184 : 2006-10-15, 09:44 »
Śniło mi się, że mam nogę w gipsie  :P Oby to był proroczy sen, oby!  :lol:
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #185 : 2006-10-15, 10:19 »
a mi sie prawie codziennie sni ze jezdze konno :P oby to byl proroczy sen :D
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #186 : 2006-10-15, 20:34 »
Dziś był bardzo fajny sen :) Pojechałam na wycieczkę klasową... pojechaliśmy do miejscowości którą dobrze znam z wakacyjnych wycieczek rowerowych,jedynie na miejscu gdzie w rzeczywistości jest żwirownia znajdował się wspaniały zamek... :lol:
I trzeba było się do niego wspinać po bardzo stromym zboczu.
A poza tym był ktoś komu na mnie zależało(tylko paciem on miał twarz aktora z brazylijskiej telenoweli? :P ) a ja mu z taką premedytacją dałam kosza,że aż mi się miło robi jak sobie to przypomnę..uh,ja perfidna :ogien:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Jaśka

  • Gość
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #187 : 2006-10-21, 09:41 »
dzisiaj najpierw snil mi sie "dres", sen byl okropny, w sumie taki jak bylo w rzeczywistosci ( + kilka szczegolow) ale patrzylam na to wszystko oczami osoby trzeciej przykro, oj przykro...
Ale potem snil mi sie fajny sen :P Snilo mi sie ze bylam na wsi i tam stal maluch ( fiat 126p :P :P ) i piostanowilam sobie nim pojezdzic po wsi :P I nagle patrze a za mna jedzie gang 50 maluchow z przyciemnianymi szybami, muza na fulla i "zimnymi łoklciami" :lol: i zaproponowali zebysmy sie scigali na polu :lol: i wygralam ;d i powiedzieli ze moge nalezec do ich gangu :lol:
A potem mi sie nilo ze nan ulicy podeszla do mnie jakas dziewczyna i powiedziala ze mi zaplaci jak sprobuje zbajerowac takiego kolesia w samochodzie ( siedzial tam jakis w saochodzie), no to czemu nie ;d no udalo mi sie go zbajerowac i okazalo sie ze to byl chlopak tamtej dziewczyny a ona chciala sie przekonac czy on leci na inne :lol:
Ale mam poryte sny :P :P
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #188 : 2006-10-21, 14:59 »
Śniło mi się, że kupowałam psa...

Ostatnio mam dziwne sny, np. że nieźle się pokłóciłamz koleżanką, bo jakaś dziewczyna powiedziała jej jaka to ja nie jestem, a ta uwierzyła --' ...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedz #188 : 2006-10-21, 14:59 »

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #189 : 2006-10-22, 11:22 »
Taki piękny sen mam od jakiegoś czasu :kocham: Spacerek nad jeziorkiem... ;d
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #190 : 2006-10-22, 15:57 »
Moje sny, o ile nie są totalnie chaotyczne i bez sensu, to dają mi dużo do myślenia i zapamiętuję je na długo... Dajmy na to jakieś 2 tygodnie temu śniło mi się, że pewne dziewczę (nowe w naszej klasie) wychodzi z szafy u mnie w domu... Już od jakiegoś czasu miałam ochotę do niej zagadać i lepiej ją poznać (w przeciwieństwie do reszty klasy, która nie chciała sobie tego trudu zadawać, bojąc się chyba jej spojrzenia :| ). No i się okazało, że to naprawdę ciekawa osoba, póki co jedyna, z którą mogę porozmawiać o tym, co kocham (poezja, koty i tym podobne ;)
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #191 : 2006-10-22, 20:34 »
Yyy dzisiaj miałam dwa sny. Pierwszy to był, ze pewnien chłopak (nie wnikajmy :P) przyszedl na nasze osiedle i grał w siatkę. Piłka spadła mi pod nogi (akurat tamtendy przechodziłam) i mu podałam, po chwili biegliśmy trzymając się za ręce przez sawannę :o :lol: . Obok zebry, bawoły, mnie atakował lew, a ten gościo podziwiał jaka to jestem odważna :lol: .

Druga część - siedziałam w ganku, a tu przyszedł taki gościo (jakieś 10 lat ma) z naszego osiedla, który ma jasne strasznie oczy i się patrzy prosto w oczy po kilka minut. I tak gapił na mnie, ja się śmieje, próbowałam go wygonić, a ten nadal siedział. Śmiejąc się wbiegłam na góre, pokoje były ciemne i przytulne, pozasłaniane zasłony, brat śpi w pokoju, ja biegam śmiejąc się i spotkałam moją przyjaciółkę, którą też się śmiała i biegała po domu :lol: . Powiedziałam jej, że chciałabym, aby udawala moją mamę, dałam jej materiały, opatuliła się, zaczęła schodzić i... obudziłam się...

Ogólnie fajne sny, zwłaszcza pierwszy :P :D

Cały poranek słyszałam w głowie Wielkiego Pora (to przez Kostęsa i Alyshęsa, baby wredne :P)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #192 : 2006-10-23, 09:59 »
I znowu śnił mi się ON :( i tęsknię za nim teraz...
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Jaśka

  • Gość
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #193 : 2006-10-23, 12:35 »
I znowu śnił mi się ON :( i tęsknię za nim teraz...
o to to to, dokladnie ....
znow snil mi sie on, i tez tesknie .... :roll:
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #194 : 2006-10-23, 16:29 »
po dluższej przerwie zajrzalam na FZ, [poczytałam FF, tern o końcu świata <bardzo późno w nocy wtedy siedziałam na necie, a to była ostatnia rzecz jakbą przeczytałam>. Co mi się później przysniło... Że idę z dwiema przyjaciółkami jakimiś dziwnymi alejkami, jakbysmy wracały ze spaceru. Noc to była, a widok taki jak w blair witch project, albo oświetlane jedynie czymś w rodzaju lampek rowerowych. nagle przy drodze widzękolegów leżączych na trawniku z dziwnym obłędem w oczach :P no to kładęsięna ziemi, w nadziei że mnie nie widzą. [...] idą za nami po takich samych ścieżkach, i okoliczne psy zaczynbająnas atakować, dokładnie tak samo się działo jak w tym FF sobie wyobrażałam z psami, po czym dziewczyny odprowadzająmnie do jakiegoś dziwnego domu, z tekstem "dobrze że masz szlaban, nie bedziesz musiała tutaj wychodzić", ale tak dziwnie, smutno jakby coś się miało autentycznie stać... Potem scenka że śpię w łóżku, w jakiejśc dziwnej pozycji, wszędzie ciemno. nei otwieram oczu ale wiem że jeden z kolegów się zakradł do mojego pokoju, taki "opętany" i che mnie zabić. W tej chwili usłyszałam metaliczny odglos, taki <szast> noża. i tu musze się pochwalić, bo byc moze jest to jakiś krok ku LD, sama nie wiem, ale  mówię sobie, że to tylko sen i muszę się obudzić, i tak kilka razy. I w tym momencie już byłam obudzona, ale dalej z zamkniętymi oczami. Ale spoko, już się obudziłam, pewnie będzie jakas 6 rano, już świta. Z niepokojem odkrywam, że leże w dokładnie takiej samej pozycji jak w tym śnie.  no dobra, ale jest już jasno przecież. Otwieram oczy - k*** ciemna noc!! ja już taka panika, nawet nie miałam jak sprawdzić która godzina... Taki realistyczny sen, masakra... myślałam że tam na zawał padnę jak zobaczyłam tę ciemność... Żeby było smieszniej później nie mogłam usnąć, jeszcze z kwadrans leżałam z walącym sercem, i słyszałam kroki, jakby ktoś mi łaził po mieszkaniu... ;/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedz #194 : 2006-10-23, 16:29 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #195 : 2006-11-01, 15:00 »
Mi tej nocy się śniło, że byłam w szatni szkolnej (odrazu po zaśnięciu), siedziałam z rodziną, później otworzyli nam i wyszliśmy. Ożeniłam się na niby z takim chłopakiem ze szkoły i zadowolona wyszłam. Padał pierwszy śnieg, jakaś dziewczyna młodsza odemnie krzyczy 'śnieg! śnieg!', miała na nogach łyżwy i dotknęła mnie. Wtedy i ja miałam łyżwy i zaczęłam jechać z super szybkością, wszystko wimijałam. Na dodatek była noc, śniegu z 1cm, a ja jechałam środkiem drogi :lol: . Wszyscy ludzie wyszli na podwórka, zaczęli krzyczeć z radości... :lol:.
Dojechałam do domu, poszłam na balkon na 1 piętrze i zaczęłam skakać, udając różne zwierzęt (orła, słonia itd) :lol: . A jak lądowałam to strasznie nogi mnie bolały, sen był taki realny...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #196 : 2006-11-01, 20:13 »
A ja wcale się nie staram, ale dzień w dzień śni mi się ON. Nawet jak tego nie chcę.
Ohh, już głęboko tkwi w mojej podświadomości. :P
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #197 : 2006-11-05, 10:00 »
Ostatnio myśle tylko o drugim psie...więc może stąd moje sny.

Śniło mi się,że mój tata przyniósł do domu wychudzonego szczeniaka kundelka. Niestety potem psina mi gdzieś zwiała a ja chodziłam rozpaczajac. Tego samego dnia do klatki obok wprowadziła się rodzina z pieskiem, o którym wiedziałam,że jest z tego samego miotu co mój zbiegły kundelek. Po jakimś czasie pod blokiem zaczęły przesiadywać 2 psiaki-czarny i rudy - kolejne rodzeństwo kundelka. Rudego wzięłam do mnie, wyglądał identycznie jak pies faraona, i licytowałam się z rodziną w jakim może być wieku. Oswajałam go ze szczurami, Czarek tolerował go ledwo, ale to i tak było dobrze w przypadku tego mojego burka dominującego.Właśnie szykowałam się aby wziać psy na spacer i się obudziłam.
I cholercia, jaki żal mnie ogarnął,że się obudziłam, bo tak fajnie było mieć 2 psy...
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #198 : 2006-11-06, 15:27 »
a mi sie dziś śniło renderowanie i piosenka Natalii kukulskiej...

i nie to abym była fanką, ale po prostu o 1 w nocy skończyłam zlecenie <montaz filmu> a ostatnim utworem własnie ta piosenka była a potem właczyłam na noc na renderowanie, zatem zamiast odpocząć dalej podświadomie siedziałam w pracy :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #199 : 2006-11-07, 20:31 »
A mi się ostatnio ciągle,tuż przed wstaniem do szkoły śni,ze wstałam juz i jednak nie muszę iść do szkoły..albo wakacje mi się śnią..,że biegam z psem po plaży itd...A później się budzę. I juz nie jest tak fajnie...:/ ;(
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #200 : 2006-11-08, 17:10 »
o pao wrocilas? :D

Mi sie dzisiaj snil ON .... ładny sen....

A wczoraj snilo mi sie ze mialam moto MZ'ke :P ale sie zepsula i rodzice obiecali mi kupic nowe moto, ja myslalam ze moje wymarzone suzuki mi kupia a oni mi kupili ETZ'ke :lol: < MZ i ETZ to takie graty, pierdziawki :P>
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedz #200 : 2006-11-08, 17:10 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #201 : 2006-11-08, 18:43 »
Hehe, postanowiłam do was dołączyć xDxD.
Ostatnio śnił mi się Bartas z Veby :kocham:.
Facet od W-F który mi się podoba.
A dzisiaj przyśnił mi się Dolo :kocham:.
Co to może znaczyć?Nigdy nie miałam takich snów
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Semper.

  • Gość
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #202 : 2006-11-08, 21:13 »
ja ostatnio w snach goszcze pająki, pociąg towarowy, moja klase, schody, zepsuta winde i czasem znajdzie sie tez luby ;p
 Ech... ciekawostka co znaczy martwy pies ?
szukalam tych zaczen w senniku ale nigdzie w necie nie moge poszukać  odpowiedniego   :/
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #203 : 2006-11-08, 21:24 »
mi się śniło,że jechałam z chłopakiem z klasy, na Woodstock :mysli:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #204 : 2006-11-10, 18:19 »
Chcielabym jechac na woodstock jak ja kocham taki klimacik
zarypista muza :) :) :) :D
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Jaśka

  • Gość
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #205 : 2006-11-14, 15:59 »
mi sie dzisaij najpierw śnilo ze jedna z moich friendsow wyprowadzila sie do Wroclawia i to ja nic nie wiedzialam o tym, przyszlam po nia i nagle mi inna rodzina otwiera :roll: Ale rozpaczalam w tym snie :lol:
A potem mi sie snil .... :kocham: fajny sen ;d ;d
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #206 : 2006-11-15, 18:34 »
Ja całą noc miałam koszmary.
Najpierw sniło mi się, że moja siostra urodziła syna (a miała urodzić córkę - wszyscy twierdza, że będzie córka, chociaż tak naprawdę to jest mało ważne, więc nie wiem skąd taki dziwny sen).
Póżniej śniło mi się, że byłam w sklepie i były bardzo tanie bluzki, wiec zaczełam przymierzać jedną i się okazało, ze jest za ciasna w szyi i miałam bardzo duży problem z przełozeniem jej przez głowę - nie mogłam jej zdjąć.
A na koniec wybierałam się na imprezę z kuzynką. Ona była już gotowa i czekała na mnie, a ja nie mogłam znaleźc nic do ubrania. Przekopałam całą szafe i nie mogłam znaleźć czarnych ciuchów. Potem jak już znalazłam i poszłam się przebierać do łazienki to nie miałam bluzki i znowu musiałam przekopywać szafę. Bardzo się potem denerwowałam, bo nie chciałam się spóźnić, a jeszcze musiałam się pomalowac, bo mialam całą twarz w pryszczach.

już dawno nie mialam takich realistycznych snów, które tak dobrze pamiętam po przebudzeniu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Semper.

  • Gość
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #207 : 2006-11-15, 19:59 »
ech...dzisiaj snila mi sie oooogromna swinka morska z wieeeelkimi zoltymi zebami hm.. ciekawostka xD
« Ostatnia zmiana: 2007-04-30, 08:04 autor Semper. »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedz #207 : 2006-11-15, 19:59 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #208 : 2006-11-16, 07:19 »
Semper.  :lol: :lol:
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: sny-najzwyklejsze i inne
« Odpowiedź #209 : 2006-11-16, 12:49 »
Mi sie sni ciagle szkola... nie wiem dlaczego.. przeciez az tak jej nie kocham :lol:
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.113 sekund z 28 zapytaniami.