Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarian  (Przeczytany 7663 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

baasia

  • Gość
Wegetarian
« : 2004-12-17, 17:39 »
Jak tak bardzo kochacie zwierzęta to dlaczego je jecie?????? :grr:
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Wegetarian
« Odpowiedź #1 : 2004-12-17, 18:01 »
Było kilka tematów o wegetarianach, tutaj i jeszcze na kulinarii.  :roll:  Poszukaj, poczytaj...a potem zapytaj  :roll:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Re: Wegetarian
« Odpowiedź #2 : 2004-12-17, 18:32 »
Cytat: baasia
Jak tak bardzo kochacie zwierzęta to dlaczego je jecie?????? :grr:


Bo mi smakują, koniec tematu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Re: Wegetarian
« Odpowiedz #2 : 2004-12-17, 18:32 »

Cathycash

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #3 : 2004-12-17, 21:59 »
Harpia, czy to nie jest hm... lekko egoistyczne?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Re: Wegetarian
« Odpowiedź #4 : 2004-12-17, 22:29 »
Cytat: harpia
Cytat: baasia
Jak tak bardzo kochacie zwierzęta to dlaczego je jecie?????? :grr:


Bo mi smakują, koniec tematu.


Tez się zgadzam. Jakoś bez mięsa naprawde nie mogę żyć  :roll:  Taka już moja uroda miesozerca :(
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wegetarian
« Odpowiedź #5 : 2004-12-17, 23:22 »
Cytat: *~Cathy~*
Harpia, czy to nie jest hm... lekko egoistyczne?


Może i jest, ale jak widze typowo prowokujący post to odpisuej równie prowokująco.

Kocham schabowego, gulasz wołowy czy kurczaka z rożna...
A zwierzaki dostaja konine.
Zapisane

Raven

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #6 : 2004-12-18, 00:07 »
baasia, a ty jesteś wegetarianką??
Cytuj

Kocham schabowego, gulasz wołowy czy kurczaka z rożna...

Cóż, każdy ma jakieś upodobania smakowe...
Cytuj

A zwierzaki dostaja konine.

Ej, nie no... Tego to już nie toleruję... :grr: I jak tu walczyć o zakaz transportu koni na rzeź... Ale spoko, nie na temat, więc nie rozwijam dalej...  :?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #7 : 2004-12-18, 11:28 »
Dla mnie to wogóle jest bez sensu. Harpia, walczysz o prawa fretek. Mówisz, że wyciągasz je z ferm hodowlanych. Mają tam straszne warunki, zresztą takie same jak świnie, konie, krowy...

Ludzie tak samo mogą nie jeść mięsa, (większości nawet wychodzi to na zdrowię) jak i nie nosić futer.

Głupotą jest zwalczanie jednego okrócieństwa, samemu przyczyniać się do drugiego.
Zapisane

Raven

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #8 : 2004-12-18, 12:56 »
Zgodzę się z Cathy.
Każdy ma jakies przekonania, więc lepiej nie wykłócajmy się czyje są lepsze... Ja jestem przeciwna zarówno futrom jak i rzeźniom...
Zaciekły obrońca zwierząt futerkowych zapewne wdałby się w konflikt z wegetarianinem lubiącym nosić prawdziwe futro. Tak samo i na odwrót.

Więc ładnie Cię proszę harpia, nie wdawaj się w szczegóły, co konkretnie jesz i z jakich zwierząt, bo mi serce pęka...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wegetarian
« Odpowiedz #8 : 2004-12-18, 12:56 »

Dalmafreciak

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #9 : 2004-12-18, 14:39 »
Basia, odszkuja temat 'Wegetarianizm' w Kulinariach i tam się wypowiadaj. :wink:
Zapisane

baasia

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #10 : 2004-12-18, 15:16 »
Nie mogę znaleść :cry:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #11 : 2004-12-18, 15:52 »
Zapisane

baasia

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #12 : 2004-12-18, 17:33 »
Nie jem mięsa od prawie 2 lat i czuje się z tym bardzo dobrze. Gdyby wszyscy ich nie jedli... :evill:
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Wegetarian
« Odpowiedź #13 : 2004-12-18, 17:55 »
Kiedyś byłam zadeklarowanym mięsożercą - nie potrafiłam przeżyć dnia bez czegoś mięsnego. Mimo, że bardzo chciałam - nie potrafiłam przestać jeść mięsa. Na szczęście - ku mojej ogromnej radości - ostatnimi czasy nie mam ochoty na mięso. Nie mogę wręcz na nie patrzeć. Mam nadzieję, że to dobra droga do zostania wegetarianką. Trzymajcie kciuki ;)
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Raven

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #14 : 2004-12-18, 19:46 »
Dawniej byłam w takiej sytuacji jak cut. Uwielbiałam smak mięsa, ale bardzo chcialam go nie jesć. Jednak nie mogłam się powstrzymać. Ale jednak nastał ten dzień i zrezygnowałam z mięcha. I jakoś mnie do niego nie ciągnie  ;)

Cytuj

Trzymajcie kciuki

No pewnie!!!!! :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wegetarian
« Odpowiedz #14 : 2004-12-18, 19:46 »

baasia

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #15 : 2004-12-18, 20:52 »
Kiedyś jak byłyście małe... niedziwne małe dzieci lubią mięso (np. moja siostra)

 :o
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #16 : 2004-12-18, 21:57 »
Zapisane

Raven

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #17 : 2004-12-19, 12:31 »
Cytat: bagsiks
juz od wczoraj nie jem ich wogle kolezanka wciagnela mnie w to i mysle ze bedzie dobrze
 :wink:

O, to już 1 dzień... zaszalałeś  :P  ;)
Obyś nie złamał się po tygodniu i wytrwał! :wink:
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #18 : 2004-12-19, 16:24 »
jeden dzień też coś
pozatym raffy człowiek nie jest mięsożercą tylko wszystkożercą dobra czepiam się
 :P Harpia troszkę tolerancji dla wegetarianizmu. :roll:
ostatnio tak się zastanawiałam jakda się wyżyć będą vege i frutarianem znacie kogoś takiego??
Zapisane

mleksik90

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #19 : 2004-12-19, 16:36 »
To jakie zdanie mieliście po skandalu w Japonii.
Tam pies to było główne danie po pucharze świata w Japonii.
Polacy tego nie lubią robic i odkupili od Japończyków psa i zawieźli do Polski.
Piesek jest teraz chlubą reprezentacji Polski.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #20 : 2004-12-19, 16:40 »
ja o tym nie słyszałam kiedy to było jestem troche opóżniona w myśleniu i rozwoju :P  :P
wiesz japończycy jedzą psy, afrykańczycy boiciany i jaskólki,włosi konie a my krowy więc sama nie wiem co o tym myśleć ale sądzę że polacy bdb zrobiloi
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wegetarian
« Odpowiedz #20 : 2004-12-19, 16:40 »

mleksik90

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #21 : 2004-12-19, 16:44 »
Zrobili bardzo dobrze bo pies miał ok. 14 miesięcy.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #22 : 2004-12-19, 16:47 »
ojej taki młodziutki i już chcieli go zjeść. ja sobie kupiłam książkę :Gdzie kończy się droga"
o babce którarowerem po azji jeździła i jest zdjęcie starego wychudzonego wietnamczyka sprzedającego psie mięso tzn psy zabite. Bardzo mnie to poruszyło z jednej strony żal mi psów a z drugiej człowieka . no i polecam książka bo suuper
Zapisane

Raven

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #23 : 2004-12-20, 12:29 »
Bieda jest czymś okropnym... Brak pieniędzy popycha do okrutnych rzeczy, dzięki którym można wyżywić rodzinę... To dowód, że mamy u zwierząt wieczny dług wdzięczności. Pomagają zarabiać nam na życie, które my im je odbieramy...  :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Wegetarian
« Odpowiedź #24 : 2005-01-18, 14:24 »
w każdej kulturze jest jakieś mięso, którego inna sie brzydzi. daj żydowi świnię lub hindusowi krowę... dla mnie chińczycy, wietnemczycy ita cała reszta to jedyni mięsożercy, którzy nie są hipokrytami w tej kwestii. dla niech wszystkie zwierzeta sa jadalne!!! nie ma wyjątków. w miare bezpiecznie mogły czuć sie ptaki ozdobne i śpiewajace oraz koguty ale w razie głodu i one kończyły na talerzu. jestem wegetarianką i z mojego punktu widzenia jest to okrutne, jednak aby zrozumieć jedzenie psów czy wszelkich innych stworzeń w chinach, trzeba zrozumieć kontekst kulturowy. w starozytnych chinach zaledwie 10% ziemi nadawało sie do uprawy!!! główne rzeki długo nie były uregulowane i jak któraś wylała to CAŁE państwo głodowało. i był to głód jakiego nikt w europie nie może sobie wyobrazić. nie było mało jedzenia, tylko w ogóle jedzenie nie było, ani kszty ryzu czy prosa, NIC! NULL! ZERO!. w tych warunkach ludzie jedli absolutnie wszystko co do jedzenia sie nadawało i głodowali zarówno biedni jak i możni bo NIC nie było!!! zdazyła sie nawet tak wielka klęska głodowa, że dekretem cesarskim zezwolono na kanibalizm!!! wydaje sie to bestialskie ale w tym czasie było to mniejsze zło!!! straszne ale prawdziwe.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Galago De Codi

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #25 : 2005-01-18, 19:33 »
Uwazam dokladnie jak pao... na lekcjach jezyka polskiego uczymy sie o tym jak "degradowali sie" ludzie w obozach , o degeneracji zasad uczą... ze kobiety z glodu swe martwe dzieci jadły...
  prawda jest taka ze jakby dzis tak bylo ... no cóz byloby pewnie tak samo..

 Moge tylko dodac. ze widzialem jak w ogrodniczej aglomeracji w wieruszewie, nadmiar pomidorów niszczono - po prostu gosc jezdzil po nich ciagnikiem... pamietam jak mówiono ze w hipermrketach marnuje sie zarcie a za darmo nie oddadzą,
pamietam ze nasa wylalo prom na tytana dla 3 fotek ...
  i pamietam tez ze na swiecie co 6 minut umiera dziecko z glodu... czyli w trakcie pisania tego postu umarło jedno dziecko... pomyslcie o tym gdy pojdziecie do fastfooda czy kupicie ulubione platki...
  Te firmy ktore tutaj sie reklamują ze wspieraja akcję pajacyk w TV...

w azji i w ameryce łacinskiej sprzeają rolnikom ziarno genetyczne , które nie moze sie rozmnazac... przez to rolnicy są uzaleznienie od tych koncernów .. i po jakim s czasie sa niewolnikami...
  Pamietajkcioe ze najwieksza firma od fast foodów wycina najwiecej lasów tropikalnych... a modne chinskie restauracje kosztuja nas setki tysiecy hektarów rocznie lasów.... bo paleczka to rzecz jednorazowa nie :/
  Nie chodzi o wegetarianizm... chodzi o to ze marnotrawi sie tyle pozywienia ze pogloby polowe tych zwierząt ZYC!!! UE ma NADPRODUKCJE mięsa... a wolą zićagac z azji ?? ? wytlumaczcie mi to... ja nie kumam :?
Zapisane

Kamila

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #26 : 2005-01-28, 21:30 »
Ja wlasnie hcybaprzechodze na wegetarianizm. Przynajmniej postaram sie!!! Przeczytalam innych pare topickow i dzisiaj ogladalam taki film na biologii...byly fragmenty pokazanych zwierzat w rzezni... :(  MuSzE WYTrzymaC BeZ MieSA!!!!!!!! TrzyMaJCie zA mnIE kciuki...PRoszeE!!!
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Wegetarian
« Odpowiedź #27 : 2005-01-28, 22:13 »
Cytuj

MuSzE WYTrzymaC BeZ MieSA!!!!!!!!

myślę, że to nie najlepsza motywacja...
ważniejsze czy chcesz i czy to czujesz????
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Wegetarian
« Odpowiedz #27 : 2005-01-28, 22:13 »

Alice_kot

  • Gość
Wegetarian
« Odpowiedź #28 : 2005-01-28, 23:00 »
Jak naprawde ci zal zwierzat i niechcesz zeby je tak okrutnie zabijano to przejscie na Vegetarianizm pujdzie bardzo latwo.Tak jak mi :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Wegetarian
« Odpowiedź #29 : 2005-01-29, 12:38 »
tego typu tamaty już były...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 27 zapytaniami.