Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: koty rasowe  (Przeczytany 1847 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
koty rasowe
« : 2005-01-27, 22:05 »
przed chwila byłam dużej i rozległej stronie poświęconej kotom i ich miłośnikom i uderzyła mnie jedna rzecz, pośród kotków wystawionych do sprzedarzy były dwa dorosłe.
czy nie jest to aby przedmiotowe traktowanie zwierząt? przecież pięcioletnie zwierze raczej przyzwyczaiło sie do opiekunów...
jednak najbardziej przeraziło mnie zdanie
"świetna matka, dobrze rodzi, śliczne kocieta, bardzo dobra do hodowli"
dla mnie to wyzysk zwierzęcia...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
koty rasowe
« Odpowiedź #1 : 2005-01-28, 13:00 »
Sukcesy w hodowli kotów może osiągnąć ktoś, komu nie zależy w pierwszej kolejności na korzyściach finansowych. To ciężka praca, wymagająca ciągłych nakładów finansowych, które zwracają się powoli nieregularnie. Jest nagradzana nie koniecznie w sferze finansowej. Nagrodą może być duma z osiągnięć, uzyskanie wyjątkowego miotu, obserwacja przyjścia na świat kociąt i wychowanie ich, pielęgnacja kotki i kociąt, pomoc matce podczas ciąży i porodu, żywienie, zabawa połączona z troskliwością i opiekuńczością, utrzymanie kondycji i zdrowia podopiecznych. Hodowla jest ciężką, ale wdzięczną pracą. Człowiek także przywiązuje się do kotów, a to nieodłączny problem podczas rozstawania się z nimi, gdy są niezależne i gotowe do oddania.
Cytuj

"świetna matka, dobrze rodzi, śliczne kocieta, bardzo dobra do hodowli"

Różnie można interpretować takie zdania. Być może hodowca jest dumny ze swojej kotki, ale nie jest w stanie juz sprawować nad nią opieki i postanawia ją sprzedać. Podczas sprzedazy, właściciel stara się wyeksponować wszystkie pozytywne cechy kota.
Nie każdy hodowca traktuje ten zawód jako kolejną próbę zarobienia pieniędzy. Tak może pracować tylko miłośnik i znawca kotów.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
koty rasowe
« Odpowiedź #2 : 2005-01-28, 17:27 »
teściowa ma hodowle psów i wiem ile pracy i serca trzeba w to włozyć, widze jej dumę z piesków (championów), widze miłośc do nich (czasem większa niz do ludzi ;) ).  widze też jak bardzo przywiązuja sie do maluchów i jak wytrwale szukają domrych rąk. mimo, że hodowli alaskanów już nie ma to dwie seniorki nadal są tak samo jak rotwailerka. pinczerów to ilośc taka, ze policzyć sie nie da (bo ciągle się ruszają :lol: ).
nie wyobrażam sobie sprzedać dorosłego kota, nawet rasowego  i to jeszcze w tak materialny sposób reklamując. miałam dwa rasowe persy z rodowodem i dostałam je za darmo (!!!!!). kobieta zmieniała hodowle (na egzotyki) i tylko dwa maluchy jej zostały. mogła je sprzedać ale wolała oddać w dobre ręce. przeciez to były maluchy i tu w odsprzedazy nie ma nic dziwnego ale potraktować w ten sposób 5-letnią kotkę???
jeżeli to bylby mój kot i nie mogłabym mu zapewnić godnej opieki to bym oddała w dobre ręce, bno nie kazdy ma 800 złotych za rexa...
Cytuj

Nie każdy hodowca traktuje ten zawód jako kolejną próbę zarobienia pieniędzy.

wiem, ale odnosze wrażenie, że ten tak to traktuje. ogłoszenie przeczytał mąż i koledzy i wszyscy mieli podobne wrażenie...
nie chce nikogo atakować, może się myle (dlatego nie zamieściłam linka, by nie robić antyreklamy, która byc może jest niesłuszna) jednak wrażenie miałam bardzo silne a intuicji ufam. zalezy mi by poznać zdanie innych.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

koty rasowe
« Odpowiedz #2 : 2005-01-28, 17:27 »

Raven

  • Gość
koty rasowe
« Odpowiedź #3 : 2005-01-28, 18:32 »
Cytuj

teściowa ma hodowle psów

A w jaki sposób Twoja teściowa zachęca ludzi do kupna jednego z psów? Mam tu na myśli ogłoszenia, reklamy itp. Jak brzmi treść opisu np. charakteru zwierzęcia?
Cytuj

przeciez to były maluchy i tu w odsprzedazy nie ma nic dziwnego ale potraktować w ten sposób 5-letnią kotkę???

Tak, to niezrozumiałe... Człowiek często zapomina, że zwierzę się przyzwyczaja, nie tylko do miejsca ale i do ludzi...  :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
koty rasowe
« Odpowiedź #4 : 2005-01-28, 19:40 »
co do teściowej to powołują sie na rodzinnego championa Cyryla i kilka innych geniuszy wystawowych ale zanim sprzedaja szczeniaka (bo tylko maluchy sa odsprzedawane) to wywęszą wszystko. zbyt często zdarzaja sie ludzie który niby chcą pieska a tak naprawdę to za bardzo duze pieniądze sprzedają go niewiadomo komu tyle że z forsą... zanim psiak zmieni dom to przyszły właściciel przechodzi istny chrzest bojowy. każdy naciągacz odpada.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
koty rasowe
« Odpowiedź #5 : 2005-01-28, 20:11 »
Dobrze, że Twoja teściowa najpierw dokładnie i wnikliwie sprawdza potencjalnych właścicieli. To ważne i powinno być nieodzownym elementem sprzedaży szczeniaków.  ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
koty rasowe
« Odpowiedź #6 : 2005-01-28, 20:26 »
ważne ale z tego powodu ilość psów ciągle sie zwieksza bo z każdego miotu jakiś zostaje :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
a jak na razie to na stałe maja 13 psiaków ale pewnie jak pojedziemy w odwiedziny następnym razem to juz będzie więcej ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
koty rasowe
« Odpowiedź #7 : 2005-02-11, 20:26 »
Cytuj

a jak na razie to na stałe maja 13 psiaków ale pewnie jak pojedziemy w odwiedziny następnym razem to juz będzie więcej

I jak tam? Jakieś nowe sukcesy w hodowli?? :)  
A jesli Twoja tesciowa przetrzymuje szczeniaki tak długo, aż będą już za "stare" do oddania, to zostają już z nią do końca??
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
koty rasowe
« Odpowiedź #8 : 2005-02-11, 20:55 »
oj zostają... niezbyt chętnie oddają psiaki do ludzi... i dlatego jest tego coraz więcej ;)
championów kilku sie dochowali i dumni bardziej niz z własnych dzieci... ;)
nie mamy zbyt często kontaktu bo kilometrów troche nas dzieli ale słyszałam, że wszystko dobrze. pewnie znów na jesień pojedziemy, ale ja tam wole bawić się z białasami (alaskanki) :D  :D  :D  pinczery za duzo hałasu rosbią, szczególnie w takiej ilości, bo co prawda 13 na stałe ale jeszcze są maluchy
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

koty rasowe
« Odpowiedz #8 : 2005-02-11, 20:55 »

Raven

  • Gość
koty rasowe
« Odpowiedź #9 : 2005-02-11, 21:04 »
Cytuj

championów kilku sie dochowali i dumni bardziej niz z własnych dzieci...

O tak... To cecha bardzo wielu hodowców. Podopieczni są zawsze na pierwszym planie i są darzeni ogromną miłością, ciepłem i czułością  :)
Ale jednak sądząc po ogłoszeniu, którego cytaty wcześniej przytoczyłaś, nie zawsze tak się dzieje... :?
Cytuj

ale ja tam wole bawić się z białasami (alaskanki)    pinczery za duzo hałasu rosbią, szczególnie w takiej ilości

To ile ras jest tam hodowanych?? :shock:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
koty rasowe
« Odpowiedź #10 : 2005-02-11, 21:15 »
alaskany, pinczery miniaturowe i jedna rotwailerka ale to wyjątek. nie miała szczeniąt i nadal myśli że jest pinczerem ;)
alaskany juz nie są rozmnażane a zostały dwie sunie (trzecia, Księżniczka umarła około 2 lat temu).
aktywna hodowla to pinczerki
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
koty rasowe
« Odpowiedź #11 : 2005-02-11, 22:07 »
Cytuj

alaskany, pinczery miniaturowe i jedna rotwailerka ale to wyjątek. nie miała szczeniąt i nadal myśli że jest pinczerem

Bardzo pokaźna hodowla ;) Wyobrażam sobie ile pracy, pieniędzy i serca trzeba włozyć w jej utrzymanie w dobrym stanie... To przykład, że nie każdy jest stworzony do tego, jakże wymagającego wielu wyrzeczeń i poświęceń, zawodu. :) Gratulacje dla Twojej teściowej :wink:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
koty rasowe
« Odpowiedź #12 : 2005-02-11, 22:12 »
przekażę, na pewno sie ucieszy  :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kira

  • Gość
koty rasowe
« Odpowiedź #13 : 2005-02-13, 13:49 »
cóz   znam osoby ktore kupily kotke po 4 latach i ona byla lagodnia i przywyczaiła sie do nich  :roll:  nie byla przyzwyczajona do miejsca i hodowcy :roll: poprstu dopiero na wystawie znalezli ukochana kicie ija kupili a toze byla podrosnietym  kociatkiem 3 letnim  im nie przeszkadzało :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
koty rasowe
« Odpowiedź #14 : 2005-02-13, 23:27 »
jest róznica pomiędzy zobaczeniem dorosłego kota, zakochaniem sie w nim i zakupienie (po ówczesnym przekonaniu hodowcy) a sprzedaza dorosłego kota i to w tak przedmiotowy sposób...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

koty rasowe
« Odpowiedz #14 : 2005-02-13, 23:27 »

Kira

  • Gość
koty rasowe
« Odpowiedź #15 : 2005-02-13, 23:47 »
:roll: "świetna matka, dobrze rodzi, śliczne kocieta, bardzo dobra do hodowli" to jest dla mnie przsada jasna sprawa ale  przeciez hodowca majac glowną pare  kotów nie mzoe piec odrosnietych kotow razem  :?  dla mnie to logicxne i ze starsze sprzedaja :roll:
ale to jest Przedmiotowe i wyzysk tak :? chociaz onie tgo z pewnosci  nietraktuja tak tylko pisza wcelach reklamy dobrej marki :?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
koty rasowe
« Odpowiedź #16 : 2005-02-14, 08:47 »
Cytuj

tak tylko pisza wcelach reklamy dobrej marki

i to też jest przedmiotowe traktowanie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kira

  • Gość
koty rasowe
« Odpowiedź #17 : 2005-02-15, 02:08 »
taka le tojest dla nich żródklo kasy i oni tego nie widza :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 26 zapytaniami.