Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: "Do mięsożerców"  (Przeczytany 21127 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #60 : 2007-04-18, 14:35 »
problem polega na tym, ze obojetnie jaka ilosc bialka w roslinach by nie byla - to jest ono o wiele trudniej przyswajalne.
W większosci przypadków- to prawda. Jednakże soja jako jedyna z grupy roślin strączkowych ma  białka łatwo przyswajalne,ponoć budowa białka soi jest bardzo zbliżona do budowy białka zwierzęcego.

Cytatem się poprę:
"Duża ilość białka w soi sprawia, że z 10 dag. soi uzyskuje się większą ilość przyswajalnego białka, niż z 15 dag. mięsa"
Nie tak trudno się przebiałczyć soję wcinajac ;)

Temat białek w soi był poruszany na forach kulturystycznych i sportowych: dla panów zafascynowanych sportem,sztangą i rzeźbieniem ciała białko jest na wagę złota :P więc za coś słabo przyswajalnego by się nie brali, a tak rynek pęka w szwach od koktajli i odżywek z białkiem soi w roli głównej, a i dania sojowe figurują w ich opracowywanych pod względem składników odżywczych dietach (wyliczanie ile ma być białka,węglowodanów i tłuszczu w danym posiłku-dla mnie to czarna magia ;p )
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #61 : 2007-04-18, 14:45 »
widzisz - nie napisalam ze nie jest przyswajalne - napisalam ze jest trudnbo przyswajalne - wiec twoj cytat tak naprawde jest tym samym na co wczesniej odpowiedzialam.

Bialka roslinnego nie trawi nawet krowa - bydlo ma w spwoich przedzoladkach pierwotniaki, ktore przeksztalcaja bialko roslinne na zwierzece - tyle, ze ludzie takowych pierwotniakow nie posiadaja.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #62 : 2007-04-18, 15:32 »
ktore przeksztalcaja bialko roslinne na zwierzece - tyle, ze ludzie takowych pierwotniakow nie posiadaja.
ale skoro białko soi jako ewenement wśród białek roślinnych, jest niemal identyczne z białkiem zwierzęcym to chyba nie bardzo byłoby co przekształcać :P
Chemik czy biolog ze mnie żaden, ale chyba tajemnica łatwej przyswajalności białek soi tkwi właśnie w tym podobieństwie budowy chemicznej :mysli:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedz #62 : 2007-04-18, 15:32 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #63 : 2007-04-18, 16:48 »
Cytuj
ale skoro białko soi jako ewenement wśród białek roślinnych, jest niemal identyczne z białkiem zwierzęcym to chyba nie bardzo byłoby co przekształcać Razz

niemal stanowi jednak duza roznice - jesli przerzuwacz straci swoja flore pierwotniacza nie bedac w stanie trawic pokarmow roslinnych jest skazany na smierc. Chyba ze mu sie ta flore uzupelni.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #64 : 2007-04-18, 17:03 »
Cytuj
jesli przerzuwacz straci swoja flore pierwotniacza
No to nie mamy nic do stracenia... :P

edit.

 łokej, kUniec offa ;) Chodziło mi tylko o to,że soja jako jedna z nielicznych a może jedyna z roślin, ma białka łatwo przyswajalne a tu nam się dyskusja nie w tę stronę wywiazała.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #65 : 2007-04-18, 20:56 »
A po co są nasze zwierzątka?? Jakoś nie widze "praktycznego zasosowania" chomika czy rybek. Zastanów sie też nad tym co mówisz. Trzymamy w domach np. rybki, momo ze nie jesteśmu w stanie zapewnić im warunków nawet zbliżonych do naturalnych, myszki zamykamy w ciasnych klatkach, żółwie, legwany, gekony męczymy w niesprzyjającym klimacie.
Po co, jak nie dla naszej egoistycznej przyjemności???
no o to chodzi że niektórzy nie widzą nic poza tym. one nie są naszą własnością!!
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #66 : 2007-04-18, 20:58 »
no i co ze mięso jest potrzebne. zwierzęta także mają potrzeby i prawa np. do bezbolesnej śmierci. wpisz w google rzeźnia a dowiesz się że w 60% rzeźni nie ma sprawnego sprzętu do unieruchamiania zwierzęcia i wzwiązku z tym np. świnia trafiająca do wrzątku nadal żyje!! mięso może być smaczne ale zapytajmy nasze sumienie czy możemy jeść mięso od zwierzęcia które nigd
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #67 : 2007-04-18, 21:33 »
wpisz w google rzeźnia a dowiesz się że w 60% rzeźni nie ma sprawnego sprzętu do unieruchamiania zwierzęcia i wzwiązku z tym np. świnia trafiająca do wrzątku nadal żyje!!

Nie wiem jakich środków odurzających używasz, ale ja takiej fazy nigdy nie miałem. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby boczek się ruszał. 
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #68 : 2007-04-18, 21:53 »
renia - RAZ sie zdarzylo pare lat temu, ze do oparzelnika wrzucono swinie ktora jeszcze nie przestala sie ruszac. Media zrobily z tego wielka afere. Zadne zwierze bez krwi nie bedzie zylo - a drugim etapem uboju jest wlasnie spuszczenie calej krwi ze zwierzecia - pierwszym jest doprowadzenie do smierci mozgowej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedz #68 : 2007-04-18, 21:53 »

Akane

  • Gość
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #69 : 2007-07-20, 17:09 »
Tak czy siak organizm każdego człowieka inaczej reaguje na zmianę diety. Wegetarianizm to bardzo sprzeczny temat, uważam że zwierzęta nigdy nie przestaną być zabijane na mięso. Bo co będą jadły wszystkie pieski czy kotki które trzymamy w domach? Chyba, że ktoś zamierza faszerować biedne zwierzę soją... A widziałam już w internecie reklamy bezmięsnych karm dla psów czy kotów :/  Wg mnie to już jest chore...
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #70 : 2007-07-21, 11:09 »
ja też widziałam wegetariańskie karmy dla zwierząt. soja jak sieostatnio dowiedziałam (nie wiem ile w tym prawdy) jest genetycznie zmodyfikowana i tofu jest zdrowsze
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: "Do mięsożerców"
« Odpowiedź #71 : 2007-07-24, 21:32 »
karmy dla psów są rzeczywiście wegetariański, kocie mają pewne domieszki (choćby suplementacja tauryną) no i kota trzeba na wege karmie mieć od małego inaczej sie zwierzakowi zaszkodzi.

co do modyfikacji: ciężko o soję niemodyfikowana, ale warto pamiętać że modyfikacja nie jest zdrowa, wręcz przeciwnie... choć fakt: tofu jest jedną z najlepiej przyswajalnych i odżywczych wersji soi :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.163 sekund z 25 zapytaniami.