Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zebra to czy koń  (Przeczytany 7301 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Zebra to czy koń
« : 2007-06-30, 10:42 »
"Zebra i koń, a po połączeniu zebrokoń. Taka nowa odmiana zwierzęcia żyje w niemieckim zoo. Na imię ma Eclyse. Trwają właśnie poszukiwania towarzysza życia dla dorosłej już klaczy.
"Eclyse" jest nie tylko przedstawicielką nowej rasy zebrokonia, ale również płynie w niej międzynarodowa krew. Jest krzyżówką niemieckiej zebry i włoskiego ogiera. "Eclyse" jest oczkiem w głowie właścicieli ogrodu zoologicznego. Nie chcą, żeby ich pupilka czuła się samotna, dlatego poszukują dla niej przyjaciela."

http://www.tvn24.pl/26086,1512259,wiadomosc.html

tvn24 :)
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #1 : 2007-06-30, 11:43 »
Hehe, fajna ta Eclyse. Ale ludzie naprawdę są dziwni.......choć tworzą nowy gatunek :D
Niech szukają jej kumpla :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #2 : 2007-06-30, 12:22 »
śmieszne umaszczenie ale takie łączenia moga być niebezpieczne. niech lepiej chronią zagrożone gatunki a nie bawią się w łączenie innych zwierząt.


ja czytałam o lwie i tygrysie tak połaczonym.
http://youtube.com/watch?v=QCmzs9p0JM0   nawet fajnie wygląda ale tak jak wcześniej napisałam po co to robić??
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedz #2 : 2007-06-30, 12:22 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #3 : 2007-06-30, 12:47 »
Hehe, fajna ta Eclyse. Ale ludzie naprawdę są dziwni.......choć tworzą nowy gatunek :D
Niech szukają jej kumpla :D

Kumpel by jej nie zaszkodził, ale dzieci to by z tego nie było ^^ Krzyżówki międzygatunkowe są bezpłodne.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #4 : 2007-06-30, 13:47 »
Uwielbiam wielkie zwierzaki jak ten kotek... Piękny jest. :) Faktycznie bezsens z tworzeniem go, ale dobrze, że krzywda mu się nie dzieje.

Fajne, jak facet memłał tego tygrysa a on się odsnoł obrazóny. ;) A jak ten liger mu zionoł z tej wielkiej paszczy nieświerzym oddechem... ;)
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #5 : 2007-06-30, 15:52 »
um,a co do kiciusia, to widziałam na animal planet o takim kolesiu i słoniu, w kazdym razie ten kolo miał też inne zwierzaki, między innymi  lwo-tygrysa, tylko że tamten miał grzywę, był tylko troszkę większy od zwykłego lwa, no i miał wyraźne paski.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #6 : 2007-06-30, 17:39 »
też widziałam to na animal. miał grzywe bo ojciec to samiec lwa a w tym przypadku co podałam matka była lwica.

ten koleś ze słoniem był niezły :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #7 : 2007-06-30, 19:40 »
"miał grzywe bo ojciec to samiec lwa a w tym przypadku co podałam matka była lwica."
Nie wydaje mi się, żeby to miało wpływ. Każdy rodzic daje 50%, w tym przypadku 50% gatunku, a sam niesie cechy obu płci. Pewnie po prostu tu nastąpił dobór innych genów, tam innych. :)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #8 : 2007-07-01, 18:17 »
mi się wydawało że jeśli ojciec ma grzywe to jest bardziej prawdopodobne że potomej będzie z grzywą.
nie wiem kto z nas ma racje moze ktoś roztrzygnie kto będzie pewien a moze nie
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedz #8 : 2007-07-01, 18:17 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #9 : 2007-07-01, 19:14 »
renia, to raczej charon ma racje ;) , z tym, ze jesli matka byla lwica, to dziecko bedzie mniejsze niz  w przypadku gdy matka byla tygrysica.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #10 : 2007-07-01, 19:39 »
No, to racja, że może tak być. Ale w przypadku połaczenia większego zwierzaka (samca) z mniejszym (samica) może być i tak płód większy niż normalnie w gatunku tej samiczki. Dlatego np. zaprzestano "zabaw" u zwierząt gospodarskich z takimi miksami, bo potem były problemy przy porodzie. :(

Ja tam nie mówię, że muszę mieć racje, ale semestr genetyki i metod hodowlanych raczej robi swoje. ;)
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #11 : 2007-07-01, 19:47 »
mi się wydawało że jeśli ojciec ma grzywe to jest bardziej prawdopodobne że potomej będzie z grzywą.

Jeśli matka by była lwicą, prawdopodobieństwo jest identyczne. Różnice między płciami nie mają tu żadnego znaczenia. A poza tym - jeśli się "wydawało", to trzeba to zaznaczyć. Niemało osób już zostało zmylonych w trochę ważniejszych kwestiach przez takie wydawanie.

No, to racja, że może tak być. Ale w przypadku połaczenia większego zwierzaka (samca) z mniejszym (samica) może być i tak płód większy niż normalnie w gatunku tej samiczki.

I zazwyczaj tak jest - chocby w przypadku psów. Mieszanka między dwoma rasami najczęściej wzrostowo jest gdzieś pomiędzy rodzicami, chociaż z przechyleniem w stronę matki, czyli jeśli ojciec był większy - psiak prawdopodobnie też będzie troszkę większy.

Zwierzak boski, ale dziwnie wygląda - tak, jakby to była zebra pomalowana częściowo na biało xD I faktycznie - bezsens z tworzeniem takich mieszanek, ale raczej nikomu to nie szkodzi - więc jak dla mnie, róbta co chceta ;)
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #12 : 2007-07-02, 11:55 »
renia, to raczej charon ma racje ;) , z tym, ze jesli matka byla lwica, to dziecko bedzie mniejsze niz  w przypadku gdy matka byla tygrysica.
ale charon nic takiego nie napisała. ja  zastanawiałam się o grzywe ana też. nic nie było mowy o wielkości zwierzęcia
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #13 : 2007-07-02, 22:09 »
ale charon nic takiego nie napisała. ja  zastanawiałam się o grzywe ana też. nic nie było mowy o wielkości zwierzęcia
ja o wielkosci wspomnialam mimochodem ^^
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #14 : 2007-07-03, 15:34 »
aha chyba ze tak, no i tak nie ma znaczenia bo ja nie mam do nikogo pretensji :)
 ciekawe jaki duży ten koń znaczy zebrokoń, zebra jest mniejsza od konia ale za to taka większa** mocnieijszej postury czy jak to się pisze
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedz #14 : 2007-07-03, 15:34 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #15 : 2007-07-03, 21:56 »
Cytuj
I zazwyczaj tak jest - chocby w przypadku psów. Mieszanka między dwoma rasami najczęściej wzrostowo jest gdzieś pomiędzy rodzicami, chociaż z przechyleniem w stronę matki, czyli jeśli ojciec był większy - psiak prawdopodobnie też będzie troszkę większy.

To ja tu dam ciekawostke - bywa tez tak, ze wielkoscia psy sie przystosowuja do rodzicow - tzn. kiedys jednym z moich samcow byla kryta suka - o wiele mniejsza. Z tego skojarzenia jednak nie wyszlo cos "pomiedzy" - suki wyszly malutkie - tak jak matka, psy natomiast wzrostem dorownuja ojcu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #16 : 2007-07-03, 22:35 »
To ja tu dam ciekawostke - bywa tez tak, ze wielkoscia psy sie przystosowuja do rodzicow - tzn. kiedys jednym z moich samcow byla kryta suka - o wiele mniejsza. Z tego skojarzenia jednak nie wyszlo cos "pomiedzy" - suki wyszly malutkie - tak jak matka, psy natomiast wzrostem dorownuja ojcu.

I dlatego powiedziałam "zazwyczaj" ;)
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #17 : 2007-07-10, 11:51 »
Cytuj
To ja tu dam ciekawostke - bywa tez tak, ze wielkoscia psy sie przystosowuja do rodzicow - tzn. kiedys jednym z moich samcow byla kryta suka - o wiele mniejsza. Z tego skojarzenia jednak nie wyszlo cos "pomiedzy" - suki wyszly malutkie - tak jak matka, psy natomiast wzrostem dorownuja ojcu.
Miałam podobną sytuacje, Tylko ze samiec był mniejszy, WSZYSTKIE szczeniaki były jego wielkości, suczki, tak jak matka wszystkie rude, samce tak samo łaciate jak ojciec. Tylko to już wiadomo, w naszym przypadku byla to ogromna wpadka, głupota, i gdyby nam wet wspomniał o sterylizacji aborcyjnej, niczego by nie było... dał jakieś dwa zastrzyki, które nie zadziałały...
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #18 : 2007-07-10, 13:45 »
Fajne filmiki te na dole i super ten kotek i zebrokoń hehe:lol:
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #19 : 2007-07-20, 11:52 »
Uważam, że tworzenie takich mutantów(dosłownie :/) jest całkowicie bezsensowne i nie służy niczemu dobremu. Te krzyżówki tworzone są tylko po to żeby wzbudzić sensację i zarobić kasę. Jakby tego wysiłku i kasy włożonej w hodowlę takiego zwierzęcia nie można było przeznaczyć np. na rozmnażanie zagrożonej zebry Grevy'ego (tak się to pisze? ^^'' ) :/
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #20 : 2007-07-20, 11:54 »
Uważam, że tworzenie takich mutantów(dosłownie :/) jest całkowicie bezsensowne i nie służy niczemu dobremu. Te krzyżówki tworzone są tylko po to żeby wzbudzić sensację i zarobić kasę. Jakby tego wysiłku i kasy włożonej w hodowlę takiego zwierzęcia nie można było przeznaczyć np. na rozmnażanie zagrożonej zebry Grevy'ego (tak się to pisze? ^^'' ) :/
Moze i tak ale fajnie jest nowe gatunki zwierzakiow zobaczyc :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedz #20 : 2007-07-20, 11:54 »

Akane

  • Gość
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #21 : 2007-07-20, 13:48 »
Trudno nazwać to gatunkiem... Zresztą już były takie przypadki, w Świecie Wiedzy o zwierzętach na str 8 jest zdjęcie zebro-konia, który tam jest nazywany zebroidem. To są po prostu mutanty.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zebra to czy koń
« Odpowiedź #22 : 2007-08-01, 12:21 »
to nie mutant poprostu to jest jak muł, a muł to nie mutant

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zebroid
t wikipedi jest o tym :P

(wiem że odnawiam ale to wnosi coś do wątku, to nie mutant ;p )
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 26 zapytaniami.