Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: 80 wielorybów utknęło na plaży, 67 z nich nie żyje.  (Przeczytany 2009 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,80-wielorybow-utknelo-na-plazy-67-z-nich-nie-zyje,wid,10968578,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,89916,title,Kolejna-zagadkowa-smierc-stada-wielorybow,wid,10972961,wiadomosc_video.html

Cytuj
U południowo-zachodnich wybrzeży Australii stado wielorybów wpłynęło na mieliznę i zostało wyrzucone na plażę. Co najmniej 67 z 80 zwierząt nie udało się uratować - poinformowało radio ABC.

Na plażę około 270 kilometrów na południe od Perth na zachodnim wybrzeżu Australii stawiły się dziesiątki ochotników. Próbowali zepchnąć zwierzęta z powrotem do wody. Zaalarmowane zostały też władze zajmujące się ochroną przyrody i na miejsce, do zatoki Hamelin, została wysłana grupa strażników przyrody.

- Brakuje ludzi, którzy próbują zepchnąć jeszcze żyjące wieloryby z powrotem do morza - relacjonował świadek. - Wydaje nam się, że sześć albo siedem uda się jeszcze zepchnąć. Może jednak być tak, że kilka zostanie ponownie wyrzuconych na brzeg - dodał.


Na początku marca na północy Tasmanii na plażę wyrzuconych zostało 194 wieloryby i kilka delfinów. 140 z nich zginęło, pozostałe wspólnymi siłami ochotników i strażników przyrody zostały zepchnięte do wody.
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: 80 wielorybów utknęło na plaży, 67 z nich nie żyje.
« Odpowiedź #1 : 2009-03-24, 17:59 »
to straszne ze nie dalo sie uratowac az 67  ;(
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: 80 wielorybów utknęło na plaży, 67 z nich nie żyje.
« Odpowiedź #2 : 2009-03-26, 08:54 »
Niestety ciągle nie znamy przyczyny (przyczyn) z powodu których walenie osiadają na mieliźnie. Istnieje kilka teorii, ale żadna z nich nie tłumaczy do końca tego dramatycznego zjawiska.
W 1983 roku stado 80 grindwali zostało uwięzione na plaży Tokerau na Nowej Zelandii. Ludziom udało się zepchnąć większość z nich do wody, zwierzęta jednak były zdezorientowane i nie były w stanie wrócić na pełne morze. Wtedy z pomocą przyszły im delfiny znajdujące się w okolicy. Podpłynęły do samego brzegu i rozpoczęły pilotowanie wielorybów. Wyprowadziły wszystkie na pełne morze. Jest to dla mnie jeden z najpiękniejszych przykładów pomocy altruistycznej udzielanej przez jeden gatunek zwierząt drugiemu. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: 80 wielorybów utknęło na plaży, 67 z nich nie żyje.
« Odpowiedz #2 : 2009-03-26, 08:54 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: 80 wielorybów utknęło na plaży, 67 z nich nie żyje.
« Odpowiedź #3 : 2009-03-27, 17:44 »
to piekne jak zwierzeta sobie pomagaja i jakie sa madre dobrze by bylo gdybysmy my ludzie brali z nich przyklad.
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 24 zapytaniami.