Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Psia krew ratuje życie  (Przeczytany 1492 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Psia krew ratuje życie
« : 2004-04-20, 18:17 »
Czekolada i Saba to 2 suczki, którym wiele chorych psiaków zawdzięcza powrót do zdrowia. Mieszkające w walbrzyskim schronisku samarytanki są bowiem honorowymi dawcami krwi. Obie kudłate panie systematycznie kładą się na weterynaryjnej leżance i cierpliwie czekają, aż wpięta w ich skórę igła napełni specjalny woreczek życiodajnym płynem. Po kazdym zabiegu zabiegu otrzymują odżywki witaminowe, aby szybciej powrócic do pełnej formy.
Nie każdy zwierzak może pochwalic się tak zaszczytnym tytułem. Niektóre na widok pana doktora zamieniają sie w roztrzęsnioną galaretę albo zapieraja się łapami przed drzwiami gabinetu i za nic w swiecie nie chcą wejść do srodka.
                                                    przepisane z ANGORKI


Chciałam się dowiedzieć , co na ten temat myślicie?? Według mnie, chociaż suczki ratują zycie innym pieskom, jest to okropne. Są one traktowane niczym maszynka do robienia krwi: pobierają krew a potem daja im odżywki (ale nie dlatego zeby były zdrowe tylko dlatego żeby dalej mogły oddawać "życiodajny płyn"). I to je spotyka tylko dlatego ze nie maja kochającej rodziny, która by na coś takiego na pewno nie pozwoliła (nie spotakałam się jeszcze z przypadkiem gdy ktoś z własnego psa robił honorowego dawce krwi).
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #1 : 2004-04-21, 19:30 »
Patrząc na to z innej perspektywy takie pieski są bezwględnie potrzebne. Obecnie często występują braki krwi dla ratowania ludzkiego życia. U psów pewnie jest z krwią jeszcze gorzej.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

kraksa

  • Gość
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #2 : 2004-04-21, 21:50 »
zgadzam się z zoologiem... można powiedzieć że te suczki ( i nie tylko one) są niezbędne
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psia krew ratuje życie
« Odpowiedz #2 : 2004-04-21, 21:50 »

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #3 : 2004-04-23, 14:26 »
No tak - też się zgadzam...
Zapisane
-

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #4 : 2004-04-24, 21:00 »
Ja też się zgadzam z zoologiem (w ogóle go bardzo szanuję) i chyba bym się mocno zastanawiała gdby mój pies miał oddać krew. Gdyby było to raz to mysle że bym pozwoliła....
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #5 : 2004-04-25, 19:12 »
Cytat: koniulka
Ja też się zgadzam z zoologiem (w ogóle go bardzo szanuję)
Ja też się zgadzam i też szanuję! A suczkom przecież nie dzieje się krzywda. Zdrowie kudłatych krwiodawczyń!  8)
Zapisane
IBDG Wrocław

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #6 : 2004-04-25, 21:02 »
Hmm może to co innego w wypadku psów schroniskowych a takich zwykłych domowych. Napewno sposób w jaki traktuje sie psy schroniskowe pozostawiaja dużo do życzenia. Ale przynajmniej takie pieski mają poco żyć
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Sal

  • Gość
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #7 : 2004-04-27, 09:49 »
A ja się spotkałam z tym, że czyjs pies był dawcą krwi dla innych psów. Oglądałam "Psie profesje" na Animal Planet i jeden odcinek był poświęcony psince, która oddawała krew dla ratowania innych.
Miała swojego pana i ten pan wraz z nią chodził na pobieranie krwi. Psinka była słynna, kochana nie tylko przez swojego pana, ale i przez wetów i włascicieli psów, którym życie ratowała.
A dawcą została, bo bardzo dzielnie to znosiła.

Nie uważam, że nalezy ganic takie decyzje. Psu - dawcy nie dzieje się krzywda. Gdyby był słaby, na pewno nie pobierabo by mu krwi.
Pomyśl... jesli twój pies miałby mieć operację i zycie uratowalaby mu tylko krew od innego psa, to czy nie chciałabys, żeby pobrano ją od dawcy honorowego, zamiast męczyć jakieś zestresowane psy?

Patrząc z twojego punktu widzenia można by okreslić ludzkich honorowych dawców krwi tez tylko jako dawców życiodajnego płynu...
A tak przeciez nie jest. Ratowane jest życie.
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #8 : 2004-04-27, 10:31 »
Chodzi mi tylko o to ze tych psów nikt o zgodę nie pyta, suczki co prawda poddaja się "zabiegom" ale to nie znaczy że one tego chcą
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psia krew ratuje życie
« Odpowiedz #8 : 2004-04-27, 10:31 »

Sal

  • Gość
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #9 : 2004-04-27, 10:48 »
Swoich kotów przed kastracją też nie pytałam, czy tego zabiegu chcą...
O co ty pytasz swojego zwierzaka i co ci odpowiada?

Ważne, żeby zwierzęciu nie działa sie krzywda.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #10 : 2004-04-28, 17:06 »
Skoro suczki znoszą zabiegi cierpliwie, to znaczy, że nie są one dla nich specjalnie przykre. Może nawet je na swój sposób lubią, bo wiedzą, że potem dostaną odżywki, które traktują jak smakołyk? Mój poprzedni psiak na pewno nie nadawał się na dawcę krwi, bo nie znosił wizyt w lecznicy. Inna sprawa z Toffikiem. Wkrótce po zabraniu pieska ze schroniska okazało się, że należy go operować. Toffik nie okazał najmniejszego zdenerwowania przy wejściu na teren schroniska, dziarsko wkroczył do gabinetu, ze stoickim spokojem zniósł wszelkie zabiegi. Kiedy przywieźliśmy go na ściąganie szwów, leżał jak trusia nawet wtedy, gdy szew [jeden, bo z drugim sam sobie poradził] był już ściągnięty. Po prostu idealny pacjent! Pewnie i na pobieranie krwi by się zgodził...
 :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Maxim

  • Gość
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #11 : 2004-04-28, 17:35 »
Czytałam artykuł o psie, który połknął jakąś truciznę i jego godziny były policzone, mogła mu pomóc jedynie transfuzja krwi. Lecznica, do której trafili jego właściciele miała krew od pieska ze schroniska. Krew została przetoczona, pies uratowany a właściciele w podzięce dla tego małego kundelka ze schroniska ofiarowali mu swoją miłośc i miejsce w swoim domu :D
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #12 : 2004-04-28, 20:50 »
Cytat: Salamandra
A ja się spotkałam z tym, że czyjs pies był dawcą krwi dla innych psów. Oglądałam "Psie profesje" na Animal Planet i jeden odcinek był poświęcony psince, która oddawała krew dla ratowania innych.
Miała swojego pana i ten pan wraz z nią chodził na pobieranie krwi. Psinka była słynna, kochana nie tylko przez swojego pana, ale i przez wetów i włascicieli psów, którym życie ratowała.
A dawcą została, bo bardzo dzielnie to znosiła.

Nie uważam, że nalezy ganic takie decyzje. Psu - dawcy nie dzieje się krzywda. Gdyby był słaby, na pewno nie pobierabo by mu krwi.
Pomyśl... jesli twój pies miałby mieć operację i zycie uratowalaby mu tylko krew od innego psa, to czy nie chciałabys, żeby pobrano ją od dawcy honorowego, zamiast męczyć jakieś zestresowane psy?

Patrząc z twojego punktu widzenia można by okreslić ludzkich honorowych dawców krwi tez tylko jako dawców życiodajnego płynu...
A tak przeciez nie jest. Ratowane jest życie.


Psie profesje to chyba na National Geographic?
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #13 : 2004-05-06, 20:16 »
no właśnie
Zapisane

Sal

  • Gość
Psia krew ratuje życie
« Odpowiedź #14 : 2004-05-07, 10:15 »
Być może, że National Geographic. Akurat ten szczegół ma tu najmniejsze znaczenie.

Podobalo mi się to, co opisała Maxim.
Wspaniale się ten człowiek zachował.  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psia krew ratuje życie
« Odpowiedz #14 : 2004-05-07, 10:15 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.