Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarianizm :)  (Przeczytany 93781 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #510 : 2008-10-19, 20:24 »
ehh.. paranoja z tymi prymitywami...

"chora ideologia"? Chore to jest zabijanie dla przyjemnosci. Niektore powody dla ktorych niektorzy staja sie "wegetarianami" moga byc idiotyczne - tyle ze tacy najczesciej mysla ze kotlet sojowy jest zbilansowana dieta...
jesli ktos "rzuca sie na wegetarianizm" bo taka jest "moda" - to jest po prostu idiota, jesli ktos przestaje jesc mieso "bo chce w ten sposob uratowac choc jedno zwierze" - to jest niedouczonym idiota. Jesli ktos nie je miesa - bo mu szkoda zwierzat rzeznych (ale NIE twierdzi, ze w ten sposob ratuje zwierzeta) to nie ma w tym nic idiotycznego, ani tym ardziej chorego...  (gwoli wyjasnienia - produkcje i rzeznie maja normy do wyrobienia - zaplanowane po kilka lat naprzod, z wliczonymi ewentualnymi stratami)

Cytuj
jeszcze bardziej chora diete

kotlet sojowy, popity kolą = chora dieta, golonka popita piwem - tak samo...

Cytuj
pogadamy za rok dwa o twojej kondycji fizycznej

patrz na powyzsze.

Podstawa jest zilansowana dieta - niezaleznie od tego, czy je sie mieso czy nie. jest sporo ludzi, ktorzy w diecie potrzebuja bialka zwierzecego - i tacy odstawiajac mieso - rzeczywiscie moga sie wkopac. jednak bialko pochodzenia zwierzecego to nioe tylko mieso...

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #511 : 2008-10-19, 20:35 »
Chodzi o to,że ci panowie uważają,że bez mięsa w ogóle nie można funkcjonować a ten kto świadomie pozbawia się jedzenia mięsa jest chory,bo sprzeciwia się swojej naturze i instynktowi - bo człowiek to wspaniały drapieżnik ...
Ja tylko powstrzymuję się od śmiechu ... :lol:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #512 : 2008-10-19, 22:26 »
tak jak Lis napisałam, z tego co pamietam wspominali że nie wyobrażają sobie obiadu bez mięsa (zbilansowana dieta?) swoją drogą pisali że prawdziwy mężczyzna to polujacy mężczyzna itp.
ale czy tam była namowa na przejscie na wege? za to obraza ludzi nie jedzących mięsa już jest, ehh poziom dyskusji...

a swoją droga mama po zbadaniu cholesteroru (tato wiadomo od dawna że ma wysoki) stwierdziła że trzeba trche zmienić diete, ryby, mniej mięsa, znaczy w to wątpie ale np. sosy są tłuste, no jakoś chce zastąpić, czy się uda? mam nadzieje bo będę jadła wiecej normalnych obiadów :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #512 : 2008-10-19, 22:26 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #513 : 2008-10-20, 16:04 »
renia, mnie straszyli ze nie urosnę, że się nie rozwinę ze będę bezpłodna że poronię że moje dzieci będą małe i chorowite, że umrą i w ogóle wizje słyszałam straszne.

nie jem mięsa dobrych naście lat (koło 14-15) moje córki od urodzenia nie jedzą mięsa, mąż od 4 lat, mamy doskonałe kondycje, trenujemy, żyjemy aktywnie i kreatywnie mamy dobre humory i jakoś dziwnym trafem nadal żyjemy ;)

a co do nowotworów to właśnie przy ich leczeniu radzi sie zrezygnować z mięsa ;)

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #514 : 2008-10-20, 21:37 »
a co do nowotworów to właśnie przy ich leczeniu radzi sie zrezygnować z mięsa ;)
Ale ludzie wiedzą lepiej ;) Ktoś zachorował, a wczesniej przeszedł na wege, i już przyczyna choroby wiadoma... :roll: Strasznie to bezmyślne, ale ludzie właśnie tacy są... :/ A ile razy ja słyszałam, że jesli nie będę jadła mięsa, nie bedę miała siły... Tymczasem, choć w dzieciństwie mięsa unikalam, jak tylko sie dało i faktycznie chuda zawsze byłam, siły mi nigdy nie brakowało. Jak trzeba, mogę zdrowo przydzwonić... ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #515 : 2008-10-20, 22:33 »
wiesz, stereotypy mają to do siebie, ze rzadko mają solidne oparcie. a etykietkę można próbować każdemu przyłatać ;)

mi wystarczy pokazać moje dziewczyny i wszelkie złowrogie gęby się zamykają ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #516 : 2008-10-20, 23:12 »
miałam napisać ale cos fz padło na chwile, i brak czasu
dziś sie Pao zastanawiałam od kiedy nie jesz miesa, czy moze rodzice tez nie jedza? o mężu i dzieciach napisałas, mąż chętnie przeszedł na wege? jako dziecko tez już nie jadłas mięsa czy dopiero jak 'byłaś na swoim'? ;)

czemu ryba nie jest uważano jako mięso?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #517 : 2008-10-21, 11:27 »
przeszłam na wege jeszcze w podstawówce. nie pamiętam dokładnie kiedy, jakieś 14 lat miałam tylko nie pamiętam czy skończone czy tuz przed (było to na jesieni a ja w styczniu mam urodziny ;) ) stąd mam wahanie 1 roku ;)

rodzice jedzą mięso i chyba nigdy nie przestaną, choć na szczęście kilka nawyków żywieniowych zmienili. jak my przychodzimy na obiad to zawsze jest wege jedzonko :)

ja sobie sama gotowałam i choć tata trochę marudził to generalnie niewiele. od dziecka umiałam bronić swoich poglądów ;)

a co do męża to początkowo wojna była. wpierw mu nie przeszkadzało, ale stres go dopadł jak zaszłam w ciąże. oj uprzykrzał mi życie w tym temacie. specjalnie na uczelni zostawał dłużej by zyskać nowe argumenty przeciw wege (prof wykładająca żywienie jest zagorzałą przeciwniczka wegetarianizmu) a ja spokojnie odpierałam wszystkie ataki i w końcu skończyły mu się argumenty i się zamknął a tylko łypał groźnie oczami. ogólnie przeboje żywieniowe trwały tak całkiem sporo a potem bartek zrezygnował z czerwonego mięsa potem z białego a potem już kompletnie. i tak już 4 rok :)


a co do ryby: są dwa źródła tego błędu

kucharski:
mięsa dzielone są na mięsa białe, czerwone i rybę. zatem mówi się o mięsie czerwonym i mięsie białym  i choć ryba to mięso to jednak zwyczajowo przez brak tego słowa w mowie potocznej (bo mówimy ze jemy rybę a nie mięso rybie) utrwaliło się, że ryba to nie mięso

religijny:
na wigilie nie je się mięsa, ale rybę i owszem. stąd wiele osób uważa, że ryba to nie mięso. dodam, ze niegdyś na wigilię jadano bobra, bo ma płetwę wiec ryba (ogon) ;)


a do tego dochodzą "wegetarianie" co to lubią filety. jedzą ryby ale mówią o sobie wegetarianie. to już kompletnie dezinformuje ludzi, którzy nie wiedzą o co chodzi. jarosze (oni jedzą ryby) to pierwsza grupa odmienności żywieniowej jaka pojawiła się w polsce i motywacja było zdrowie a nie zwierzęta. w tej chwili zarówno do wegetarianizmu jak i innych form motywacje są bardzo różne (religia, etyka, zdrowie to najpopularniejsze)

ostatnio widziałam w jakiejś gazecie przepis wegetariański w składzie była szynka ;) bo ludziom się wydaje, że wegetarianie nie jedzą schabowego ale sos na wywarze jest już oki. chyba każdy wege choć raz słyszał "ale to tylko troszeczkę, nawet nie poczujesz"...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #518 : 2008-10-21, 12:48 »
Cytuj

a do tego dochodzą "wegetarianie" co to lubią filety. jedzą ryby ale mówią o sobie wegetarianie.

bez komentarza :lol: Tay to ewnie tez mysla ze krewetki sa owocami :lol:  No coz... sa wegetarianie, ktorzy mysla, ze zbilansowana dieta to salata i kotlety sojowe...
Jak dla mnie mieso ma jedna definicje - tkanka miesniowa zwierzecia, bez wzgledu na gatunek - mieso czerowne, biale, ryby, "owoce" morza, slimaki itp. itd.

zas wegetarianizm - rezygnacja z wszelkich produktow pochodzenia zwierzecego, ktore wymagaja zabicia zwierzecia...
weganizm - rezygnacja z produktow pochodzenia zwierzecego bez wyjatku...

pao - jestes wegetarianka, czy weganka?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #518 : 2008-10-21, 12:48 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #519 : 2008-10-21, 13:04 »
wegetarianką ale więcej u mnie vegan niż wege ;) nabiał jest sporadyczny jaj nie jem a jedynie miodem nagminnie grzeszę ;)

mam ten komfort, że mamy samochód i niedaleko niemcy ;) więc regularnie jeździmy po te produkty których u nas nie ma (np yofu)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #520 : 2008-10-21, 14:10 »
mam ten komfort, że mamy samochód i niedaleko niemcy ;) więc regularnie jeździmy po te produkty których u nas nie ma (np yofu)
mam nadzieje ze w nowych marketach co u mnie buduja (ehh dwa markety po co to komu?) beda jakies produkty wege, bo spotkałam się raz z soczewicą (w sklepie którego juz nie ma) i pare razy z kotletem sojowym
trudno więc dostać coś co można podać na obiad, może w czechac sa jakieś produkty? ale zabardzo nie wiem co, tofu ale w jakiej postaci to jest (jak pytałam u mnie to tylko "a jak to wyglada, w jakiej postaci, jakie opakowanie, co to?!"
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #521 : 2008-10-21, 15:37 »
wielu wegusów do czech jeździ po jedzenie :) ja w sklepach ze zdrową żywnością tez czeskie rzeczy często kupuję :) tańsze a dobre :) jak jestem u teściów to na zakupy tez się skoczy za południowa granicę ;)

nie wiem skąd jesteś ale tofu to już raczej popularne zjawisko ;) a co do diety to nie opieraj jej na soi bo to mało zdrowe ;) podstawa naszego jedzenia powinna być kasza (naszego czyli ludzi ;) ) a to na pewno powinnaś móc dostać. jaglana to śniadaniowa podstawa ;) jęczmienna we wszystkich wersjach, gryczana (najlepiej niepalona) kasz jest bardzo dużo a to daje niesamowita bazę dla wszystkich posiłków :)

tofu czeskie też jest fajne ;) pudingi tez maja czy yofu to nie wiem. ja znam tylko jedne yofu robione przez alprosoyę

a nawiasem: zakupy nie powinny być kłopotem jak masz internet ;) zawsze można w sklepie internetowym zamówić co trzeba :) niektóre produkty własnie tak kupuję bo taniej wychodzi ;)

a soczewica nie jest produktem sojowym, soczewica to soczewica i tyle ;) ja osobiście najbardziej lubię czerwoną ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #522 : 2008-10-21, 16:10 »
A mleko możecie jeść / pić? - ja przez długi czas jadłem tzw,musli.:P

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #523 : 2008-10-21, 20:14 »
wegetarianie tak (odmiania lakto i laktoovo) weganie i ovowegetarienie nie spożywają nabiału w żadnej postaci.

btw: mleko jest strasznie niezdrowe w postaci niekwaśnej.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #524 : 2008-10-21, 20:30 »
ale ser biały juz zdrowszy? czy to własnie ta postać niekwaśna?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #524 : 2008-10-21, 20:30 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #525 : 2008-10-21, 20:35 »
Eee ... a ja bardzo lubię mleko - długo piłem prosto od krowy,zaraz po wydojeniu  :P - całe życie jem,też różne rzeczy na mleku - musli,grysik,itp. ;p

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #526 : 2008-10-21, 21:01 »
Pao a moze doradzisz lub podeslesz link do jakeis strony gdzie mozna kupić produkty wege?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #527 : 2008-10-21, 21:41 »
..powiem szczerze że soje jem nawet często z tego względu, że po prostu lubię :roll:
kotlety sojowe jem czasami do obiadu, a raz na jakiś czas parówki sojowe bądź flaczki


-----------------------------------------
http://www.vege.pl/str.php?dz=49
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #528 : 2008-10-21, 22:51 »
..powiem szczerze że soje jem nawet często z tego względu, że po prostu lubię :roll:
kotlety sojowe jem czasami do obiadu, a raz na jakiś czas parówki sojowe bądź flaczki


-----------------------------------------
http://www.vege.pl/str.php?dz=49
kotlety tak ajk pisałam, pare razy się zjadło, flaczki tez, smakowały mi ;) a z parówkami sie nie spotkałam ;)
dzieki za link :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #529 : 2008-10-22, 00:02 »
masz ci los... a ja na takim zad*** mieszkam i sporo wegetarianskeiego zarcia u mnie w sklepie... soczewica, kotlety sojowe, flaki sojowe, parowki sojowe, tofu itp. itd. :P Jest nawet ppoleczka (dosc spora) "bio" - i najrozniejsze produkty na niej. I nie jest to jakis wielki supermarket - po prstu wszystkiego po trochu. Co do kkotletow sojowych - swego czasu troche tego podjadalam - smakowaly... ale mialam po tym gorsze sranie niz po mleku :lol:
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #530 : 2008-10-22, 07:51 »
 :lol:
Iras, może to olej tak na Ciebie działa? :P Moja siostra tak ma po potrawach smażonych, np.: frytki  to dla niej jak herbatka z senesu :lol:

W mojej mieścince kotlety sojowe kupi się w większości spożywczaków, ale taki full zestaw tego typu prowiantu jest tylko w jednym supermarkecie, i ów supermarket wie o tym, że jest z tym jedyny, bo ceny za to wywindował strasznie.

Przy okazji polecam kotlety z cieciorki :niom: Cieciorkę da radę kupić chyba w każdym sklepie gdzie mają groch/orzechy i wszelką inną taką drobnicę na wagę. Namoczyć ją na noc, zmielić z ziemniakiem(żeby się wszystko lepiło), poprzyprawiać porządnie,poczosnkować(dużo,dużo,dużo :diabolik: wielbię czosnek), zrobić małe krążki i na patelnię. W nich rozsmakował się nawet mój tato wyznający zasadę "zjem byle co, byle mięso" i dalsza część rodziny o podobnych upodobaniach. Proste i łatwe a jaka REWELACJA :niom:
Przepis nie mój, zaczytany na wegedzieciaku.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #530 : 2008-10-22, 07:51 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #531 : 2008-10-22, 09:07 »
http://www.vege.pl/str.php?dz=49

tu masz listę sklepów z żywnością wege. jak wpiszesz w google bio, eko, żywność itp to ci pokaże wiele innych ;)
ja wpisałam frazę "sklep bio żywność wegetariańska"

co do serów: to mleko przetworzone. sery białe to mleko zakwaszone. jogurty i insze kefiry też. tylko jedna uwaga: kupując to co jest powszechnie dostępne kupujecie najpewniej produktynabiało podobne, które nie mają nic wspólnego z przypisywanymi nabiałowi plusami. wiem, ze nabiał w sklepach ze zdrową żywnością jest dużo droższy, ale dla zdrowia lepiej zjeść mniej ale produktu wysokiej jakości niż zapychać się kazeiną i cukrem. niemniej wykład sobie i wam podaruje ;)

współcześnie istniejące wyroby sojowe, gotwce i inne tego typu niestety nie sprzyjają zdrowiu. raz kiedyś to można się czymś takim poratować, ale opieranie diety o przetworzona żywność (nie tylko wege ale ogólnie) to samobójstwo. w ramach możliwości warto do diety na stałe wprowadzić kasze. jest ich dużo, sa różne i dają masę możliwości działań kulinarnych. fasolki adzuki i mung tez są szybkie i łatwe w przygotowaniu. dla ambitniejszych lub tych co pamiętają o namoczeniu genialny jest zielony groszek i ciecierzyca (zwana cieciorką)
jako przekąski orzechy (ale nie ziemne, bo to nie orzechy i ogólnie syfiasta to rzecz) suszone owoce (ale nie siarkowane) pestki dyni, słonecznika i inne tego typu. to uzupełniamy warzywami i mamy spokój ;)

no i warto zadbać o dobre oleje. oczywiście w pestkach i orzechach jest tego trochę, ale olej z pestek dyni czy z lniany to rewelacyjny dodatek nie tylko z racji walorów zdrowotnych ;)


fatty, zarejestrowana jesteś na wegedzieciaku? ;>
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #532 : 2008-10-22, 22:24 »
dzieki Pao
o daniach musze poczytac, a teraz w lodówce mam wiejski ser biały, a ze mi przypomniałas to ide kawałek zjesc :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #533 : 2008-10-23, 08:22 »
fatty, zarejestrowana jesteś na wegedzieciaku? ;>
tak- za tym cieciorkowym przepisem tam poleciałam :D ale poza zerkaniem na przepisy to się raczej nie odzywam.

Tak się pozastanawiałam i okazało się, że ominęły mnie wszelkie te dogadywania o tym, że będę słaba/chora/chuda, pewnie dlatego że mimo bladości(która jest wynikiem niechęci do opalania, w lecie unikałam słońca zgrabnie niczym wampir) zdrowo wyglądam, cytując mojego tatę "baba jak grzmot" :P .

Mi już chyba 2 lata minęło odkąd wstałam rano i ot tak sobie stwierdziłam, że od dziś mięsa niet :P
Cytat: cytat z cytatu myśliwskiego
pogadamy za rok dwa o twojej kondycji fizycznej
Moją kondycję fizyczną od zawsze można było zobrazować tym, że na wf do drużyny byłam wybierana ostatnia(albo wcale ;d ), a wf-istka chcąc mnie pochwalić(??) mówiła tak do leniwych dziewczyn " Spójrzcie na Lidkę, ona nie ma takiej koordynacji ruchowej jak wy, nie jest tak sprawna jak wy, ale się stara!"(super inaczej się wtedy poczułam ;) ) ,po przejściu na wege nie osłabłam :P Super sprawna nigdy nie byłam i nie jestem, ale jakem 'baba jak grzmot' siły mam do cholery :niom: szybka też nie jestem ale wytrzymała? A i owszem :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #534 : 2008-10-23, 08:49 »
wiecie, ja zawsze byłam chuda. czasem bardziej czasem mniej. to się nie zmieniło. kondycja mi siadła, ale teraz nie trenuję zatem nie ma co się dziwić ;) i tak moja najgorsza forma jest o niebo lepsza niż najlepsza wielu innych ;)

ale punk widzenia punkt siedzenia to znana sprawa. koleżanka była z synami w przychodni. pani doktor sie zachwycała że gabryś taki zdrowy, silny, duży itp. w pewnej chwili padło, ze to wegedzieciak i natychmiast: słaby, zażółcone białka, niedorozwinięty itp. co prawda lekarz sobie żenującą cenzurkę tym wystawiła, ale tak to wygląda.

jedni widząc mnie i słysząc że jestem wege mówią "no to wiadomo skąd taka świetna figura" inni marudzą że widać bo chuda jak śmierć ;)


btw: nasza cała rodzinka jest aktywna fizycznie. może z racji pracy i dzieci już nie tak bardzo jak kiedyś ale jednak. regularnie nurkujemy, łazimy ja jestem włóczykij leśny, gabi trenuje pływanie i aikido a teraz kombinujemy co zrobić z ulką byśmy razem mogli popływać ;) jak widać nasza wege czwórka ma się dobrze :) a naszą panią doktor widzimy tyko na badaniach bilansowych ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #535 : 2008-10-23, 18:06 »
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #536 : 2008-10-23, 18:18 »
wiesz Estel, od kilkunastu lat opieram swe działania o pięć przemian. chińczycy uwielbiają wszelkie mięsa to nie znaczy, że są one konieczne. przecież jeśli na przeziębienie zalecana jest zupa z psa nie znaczy, że będziemy ją jeść (jakby co zasugeruj bratu jak go przeziębienie chwyci ;) )

pięć przemian nigdy nie podawało i nie podaje, że mięso jest konieczne. mówi o równowadze między pierwiastkami i w pierwiastkach. nie ma pierwiastka w którym jest tylko mięso ani nawet takiego, gdzie jeden aspekt to tylko mięso, zatem nie ma konieczności jedzenia trupa by zbilansować dietę: zarówno wg pięciu przemian jak i zaleceń dietetyki :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #537 : 2008-10-27, 22:49 »
http://www.vivakultura.pl/magazyn/text/wege.htm

Cytuj
   Co było naszym pierwotnym pokarmem - mięso czy rośliny? Nie ma na to jasnej odpowiedzi! Czy pierwsi ludzie byli wegetarianami, czy żywili się mięsem? Na podstawie analizy układu pokarmowego oraz zębów człowieka - od zarania dziejów byliśmy roślinożercami. Jeden z najstarszych przodków człowieka, hominid Ardipithecus Ramidus, żyjący 4,4 mln lat temu, żywił się młodymi liśćmi, kwiatami i owocami. Człowiek jako gatunek należy do zwierząt naczelnych, których głównym pokarmem są rośliny.   

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #537 : 2008-10-27, 22:49 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #538 : 2008-11-01, 11:00 »
maam zrobiła bigos, dla mie z soją, troche hmm inaczej smakował niż zwykły ale dało sie zjesc... a propo, nic jeszcze nie jadłam...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #539 : 2008-11-01, 15:34 »
pytanie do ekspertow ;)
w jakim wieku najlepiej jest przejsc na wegetarianizm, zeby nie odbilo sie to na zdrowiu?
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.155 sekund z 29 zapytaniami.