Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co do małego akwa?  (Przeczytany 3085 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ritka

  • Gość
Co do małego akwa?
« : 2004-07-13, 17:24 »
Miałam akwarium 120 litrów, ale sprzedałam, teraz bardzo żałuje :(. Jednak wykopałam z szafy moje akwarium "porodówke" :). Ma ok 20-25 litrów. Jak sądzicie jakie rybki mogę tam trzymać? Myślałam o bojowniku i dwóch samiczkach, ale nie wiem czy to nie za mała powierzchnia. Obawiam sie jeszcze jednego. Słyszałam że bojownik może coś zrobić jednej samiczce jak juz jest gniazdko albo na odwrót. W kazdym razie mówili że jedną trzeba będzie odłowić. Czy to prawda?

No a jeśli nie bojowniki to myślałam o moich ukochanych rybkach- KAKADU :). Samiec i 2 samiczki mogłyby być?
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Co do małego akwa?
« Odpowiedź #1 : 2004-07-13, 17:29 »
Ja się przylanczam, bo mi rybka zdechła i o nowych mysle ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Co do małego akwa?
« Odpowiedź #2 : 2004-07-13, 22:47 »
Moja kumpela miała bojownika, ale stwierdziła że smutny i dokupiła mu panienkę i ją "pożarł". W sklepie powiedzieli jej że musi mieć wybór :? (Więc kupiła jeszcze dwie panienki, ale trzymała je w innym zbiormiku  :shock:). To prawda?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co do małego akwa?
« Odpowiedz #2 : 2004-07-13, 22:47 »

Olka1992

  • Gość
Re: Co do małego akwa?
« Odpowiedź #3 : 2004-07-14, 10:59 »
Cytat: Ritka
Miałam akwarium 120 litrów, ale sprzedałam, teraz bardzo żałuje :(. Jednak wykopałam z szafy moje akwarium "porodówke" :). Ma ok 20-25 litrów. Jak sądzicie jakie rybki mogę tam trzymać? Myślałam o bojowniku i dwóch samiczkach, ale nie wiem czy to nie za mała powierzchnia. Obawiam sie jeszcze jednego. Słyszałam że bojownik może coś zrobić jednej samiczce jak juz jest gniazdko albo na odwrót. W kazdym razie mówili że jedną trzeba będzie odłowić. Czy to prawda?

No a jeśli nie bojowniki to myślałam o moich ukochanych rybkach- KAKADU :). Samiec i 2 samiczki mogłyby być?


Dla kakadu to może być troszkę za małe. Możesz tam trzymać np. proporczykowce. TSo piękne ryby, które niestety są raczej trudno dostępne.
Zapisane

Ritka

  • Gość
Co do małego akwa?
« Odpowiedź #4 : 2004-07-14, 12:30 »
blee, ja ich nie lubie ;)
a dla Bojownika dobre bedzie?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Co do małego akwa?
« Odpowiedź #5 : 2004-07-15, 10:42 »
Właściwie większość ludzi trzyma bojowniki w małych kulach, a w sklepie w Landzie widziałam bojownika w czkalym małym czymś żeby ozdabiał sklep, albo w zoologicznych w kubkach... eh... na tym tle to 25l to chyba raj... ale ja tam sie nie znam...
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Co do małego akwa?
« Odpowiedź #6 : 2004-07-15, 12:31 »
a pielegniczki ramireza są fajne mogą być?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Co do małego akwa?
« Odpowiedź #7 : 2004-07-18, 20:01 »
nie nie nie nie nie !!

dla kakadu i ramireza za mały zbiornik, gupiki można w tym zbiorniku albo jeden samiec bojownika + kilka kirysków
Zapisane

Ritka

  • Gość
Co do małego akwa?
« Odpowiedź #8 : 2004-07-19, 23:07 »
aha... to chyba kupie większe na Kakadu. Wystarczy 50l na samca i 2 samice?

a ja ramirezków nie lubie od kiedy przyniosły mi ospe do akwa...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co do małego akwa?
« Odpowiedz #8 : 2004-07-19, 23:07 »

Raffy

  • Gość
Co do małego akwa?
« Odpowiedź #9 : 2004-07-20, 09:50 »
każda rybka może ptrzynosić ospę do akwa ...


na kakadu trzeba akwa od 60 cm
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Co do małego akwa?
« Odpowiedź #10 : 2004-07-20, 10:19 »
z bojownikami to jest tak, ze kupujemy dorosle samce. Nasz byl kupiony razem z kula i tam tez mieszkal. Pamietem ze kosztowal 5 czy 6 zl. Poniewaz zaczal budowac gniazdopostanowilam mu dokupic towarzyszke. zakupilam dwie, nieco mniejsze od niego, jedna pokiereszowal troche i szybciutko zanioslam ja do zoologicznego innego, pan powiedzial ze wedlug niego to jest mlody samiec. Na szczescie mial pojemniczek i go przyjal. Ryba byla dosc poszarpana i musiala byc oddzielnie. W tym sklepie byla tez dorosla, 100% samica i kupilam ja. Mialam dwie dorosla i mloda, bojownik zalozyl gniazdo z dorosla, mloda jakos w trakcie odlowilam, starsza tez, bo zlozyla ikre i tatus sie opiekowal jajeczkami. jajeczka dostaly ogonkow i zaczely plywac po akwa, ale wszystko mi zdechlo.  wiem czemu, podejrzewam ze to pokarm, kupilam specjalnie jakis tam mikro dla takich rybek ale guzik, a moze tatus je zjadl, moze byl za dlugo....


Te samiczki które kupowalam byly dosc tanie, ta samica co wymienialam ja, dorosla, byla w tej cenie co bojownik czyli chyba 6 zl. A jak pytalam w innym sklepie to mi powiedzieli za samice 9 zl, a ze musialabym kupic dwie.... No historia. Samice sa drozsze od tych doroslych samców....
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Co do małego akwa?
« Odpowiedź #11 : 2004-07-25, 11:10 »
a ja nie wiem, nigdzie sie nie spotkalam z samicą bojownika, a tym barsziej na sprzedaż...
Zapisane

Ritka

  • Gość
Co do małego akwa?
« Odpowiedź #12 : 2004-07-25, 17:29 »
u mnie za 4zł są samice ;) i bardzo ładne... no i zdrowe ;)
Zapisane

Zuska

  • Gość
Odp: Co do małego akwa?
« Odpowiedź #13 : 2005-10-07, 12:17 »
Czy w 30l akwa mogą byc proporczykowce i jaki gatunek? Ile sztuk
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Co do małego akwa?
« Odpowiedź #14 : 2006-02-18, 09:09 »

kicia nie gadaj bzdur. to że neonki są małe nie znacy że 25 to dobry litrarz. dla drobnicy mnmimaleny litrarz to 40 litów! to rybki małe ale ławicowe. akwa musi być minimum 40 cm długie.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Co do małego akwa?
« Odpowiedz #14 : 2006-02-18, 09:09 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Co do małego akwa?
« Odpowiedź #15 : 2006-02-18, 18:47 »
dziewczę opanuj się...
po pierwsze to że gadasz bzdury to nie obraza, jak masz wątpliwości to zgłoś mój post do moderatora.

po drugie po co piszesz o welonkach skoro o neonkach mowa. czytanie ze zrozumieniem uczone jest w 1, 2, 3 klasie podstawówki a to już powinnaś mieć za sobą.


a co do regulaminu to i o nabijactwie jest trochę zatem powracamy do czytania ze zrozumieniem

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Naomi151

  • Gość
Odp: Co do małego akwa?
« Odpowiedź #16 : 2006-02-19, 22:29 »
Olimpia1400 trzymałaś bojownika w kuli??? Nie no ludzie opanujcie się, temat kuli był już tyle razy był wałkowany, że chyba nie musze tego komentować. A po dokupieniu 2 samiczek to były w sumie 3 ryby w kuli????? Nie słuchajcie sprzedawców, bojowniki tak samo jak inne ryby muszą mieć filtracje i grzałke, no iprzestrzeń do życia.

A do 25l dałabym 1 bojownika i kiryski, lub gupiki i może kilka otosków. Zresztą im większe akwa tym łatwiej utrzymać równowagę bilogiczną więc może pokusiłabys się o większe, bo w tak małym litrarzu ciężko jest cos utrzymać przy życiu.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 26 zapytaniami.