Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Prosiaczek morski !!!  (Przeczytany 12129 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« : 2002-10-14, 14:24 »
Kupiłam sobie świnkę morską uwierzycie ??? Dzisiaj szłam do sklepu z myślą zakupu chomika - samca, ale jak zobaczyłam te śliczniusie stworzonka, postanowiłam jedno z nich kupić, tak więc Igor zamieszkał w naszym domu, samiec czarno-biały po prostu rewelacja !!! Tak się cieszę!!! A jakie rozkoszne wydaje dźwięki !!! moje słoneczko kochane !!!  :lol:  :lol:  :lol:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #1 : 2002-10-15, 17:30 »
Ucałuj ją ode mnie. Heh świetne chomik na coś większego. Koleżanka swoją świnkę nazwała Paulina jak mnie jeszcze nie znała (mam tak na imię) :lol: życzę wam wspaniałych chwil spędzonych razem^^
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #2 : 2002-10-15, 17:57 »
Już to zrobiłam, pozdrawia Cię heh Dzięki za życzenia, on jest po prostu kochaniutki, najgorsze jest to, że rodzice nic o nim nie wiedzą :(
ale wierzę, że będzie  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #2 : 2002-10-15, 17:57 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #3 : 2002-10-15, 18:22 »
Jak nie wiedzą? To gdzie go trzymasz? :)
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #4 : 2002-10-15, 18:43 »
Nie martwcie się jest w normalnej klatce w normalnym miejscu tyle, że mniej widocznym, rodzice i tak rzadko wchdzą do pokoju mojej siostry, a mój pokój to nie wiem co prawie jak metro każdy do niego włazi, bo tu jest komp i dobry punkt widokowy z okna heheheh  :P  :P  :P  Ale Igor jest fantastyczny !!!
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #5 : 2002-10-27, 12:42 »
Sadze ze jednak powinnas powiadomic  rodzicow o zakupie prosiaczka. ja kiedys kupilam sobie myszke bez wiedzy rodzicow...i skonczylo sie to tragicznie! Moj tata wypuscil mysze na wolnosc.....bardzo orzpaczalam i do tej pory mam mysie na sumieniu.... :cry:   (przepraszam mysiorku... :(  )
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #6 : 2002-10-27, 14:17 »
Już wiedzą hmmm to dziwne, ale tata wcale na mnie nie nakrzyczał, a ostatnio nawet go pogłaskał !!!  8)  8)  8)  8)  Współczuję ci straty myszki  :cry:
Zapisane

Ola

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #7 : 2002-11-02, 13:35 »
Gratuluje zakupu świnki morskiej.... Też miałam świnkę ale niestety zdechła  :cry:  

Nio ale fajnie że ty masz.......

Małe świnki są takie ładniutkieee.................

PS -  moja swinka tez byla czarno-biala
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #8 : 2002-11-02, 16:44 »
ile czasu ci świnka żyła, na co zmarła  ???  :P  :P  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #8 : 2002-11-02, 16:44 »

zolly

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #9 : 2002-11-02, 17:19 »
późno ale zawsze .. Gerda.. :cmok:  cmoki dla prosiaczka... ;)
Zapisane

milka004

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #10 : 2002-11-02, 17:34 »
heh zolly ja tez jakas opozniona jestem :oops:
no ale odemnie taz caluski :cmok:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #11 : 2002-11-02, 17:46 »
Zaraz go obcmokam tylko kiedy wyjdzie z klatki !!!
Zapisane

Ewelinka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #12 : 2002-11-02, 20:40 »
Ode mnie też ucałuj Igorka, albo sama go ucałuje :))) Pozdrowienia :wink:
Zapisane

Ola

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #13 : 2002-11-02, 21:35 »
Cytat: Gerda
ile czasu ci świnka żyła, na co zmarła  ???  :P  :P  :P



Żyła chyba z 7 latek.... dokładnie nie wiem bo nie znałam dokładnie jej daty urodzenia, no ale z 7 latek miała.....  A zmarła ze starości
Zapisane

Ewelinka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #14 : 2002-11-03, 11:04 »
Nawet nie wiedzialam że świnki tyle żyją  :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #14 : 2002-11-03, 11:04 »

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #15 : 2002-11-03, 15:20 »
A to ci psikus !!! heheheh !!!  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Ewelinka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #16 : 2002-11-04, 18:00 »
Psikus psikusem   :swinia:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #17 : 2002-11-04, 18:29 »
Bla bla bla, Girl Power !!!!!!!  :twisted:  :twisted:  :twisted:
Zapisane

Ewelinka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #18 : 2002-11-15, 18:00 »
Czy ktoś mogłby mi powiedzieć ile ważą wasze świnki ? Bo moja jest chyba troche za duża , bo waży 2 kg !! Czy to normalne ?!?
Zapisane

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #19 : 2002-11-15, 18:23 »
Ewelinka, może zważ jeszcze raz, 2 kg to rzeczywiście bardzo dużo.
U mnie jest tak (już pisałam w innym temacie, więc wkopiuje to co tam podałam):
Tatuś Dexter - 3 latka około 93 dag (rozetka), synek Dexter Junior - 2 latka 96 dag (rozetka), drugi synek Bubbles - 2 latka 92 dag (z jakiegoś powodu gładkowłosy  )
Mam też dwie samiczki, nie pamiętam ile ważą, ale też około 90.  8)
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #20 : 2002-11-16, 08:43 »
Ewelinko słoneczko widzę, że ci się nudzi :)  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #20 : 2002-11-16, 08:43 »

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #21 : 2002-11-16, 12:28 »
Gerda, to jak to jest z tą waszą świnką? Pamiętam jak w temacie Obgryzanie Klatki pisałaś, że czekasz aż siostra przyjdzie i zważy waszego zwierzaka. Widze, że Ewelinka zważyła i wyszło 2 kg. Jestem ciekawa czy rzeczywiście świnka może tyle ważyć?  :)
Zapisane

Ewelinka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #22 : 2002-11-16, 13:53 »
Saba sorki żartowałam, nasza świnka waży 300g ale ktoś mi mówił że jej waga dochodzi do 1,8 kg, ale skoro ty mówisz że dochodzi ledwo do 1 kg to ja już sama nie wiem :?: A ja wcześniej nie miałam świnki więc sama rozumiesz :)
Zapisane

Marika

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #23 : 2003-01-23, 10:39 »
Witam!!!!
ja ukrywałam zwierzaki wszystkie jkaie miałam kiedykolwiek
1:myszki
2:szczury z 5 młodych
3:pies którego znalazłam (kundelek)
4:rybki
5:dwa prosiaki morskie które maja młode od około tygodnia i wiecie co przy prosiakach znalazłam nowy pomysł kupiłam je z okazji imienin mamy hehe ale ona sie ich zrzekł na moja korzyść :)
wszystkie te zwierzaki zostały u mnie    
pozdrawaim
Zapisane

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #24 : 2003-01-23, 16:45 »
A ja mam jeszcze lepszy sposób:
zawsze opiekowałam sie szkolnym zapleczem, więc zabierałam różne zwierzątka na ferie.  :o A potem to one się zadomowiły...i moi kochani rodzice pozawlali im zostać  :lol:
(albo zabierałam małe chomiczki do domu, żeby "ich nie stresować",  wiadomo, co było potem... :wink: )
Zapisane

Marika

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #25 : 2003-01-23, 17:59 »
E tesh dobre !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ale na dzień babci mi zabronili kupować zwierzaki hehe
Zapisane

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #26 : 2003-01-23, 18:07 »
...był też dzień dziadka jak coś  ;)
Zapisane

Marika

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #27 : 2003-01-23, 22:13 »
O ja zapomniałam !!!!!!!!!!!!!!!!
Ale oja mama by mnie zabiła bo dziadkowie oczywiście powiedzieli że"bedą u mnie trzymać  zwierzaka"a moja mamusia mogła by sie zdenerwować mimo że jest psychologiem :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #27 : 2003-01-23, 22:13 »

Bea

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #28 : 2003-01-24, 16:07 »
A ja się chciałam przywitać :D
Stało się tak, że zostałam ( oprócz suni ogarki) dumną posiadaczką świntucha morskiego o imieniu Elvis. Zawadzał komuś :roll: , to wzięłam aby miał ciepło i niegłodno. A żuje bez przerwy ( był chudzinka, odrabia chyba zaległości). Kupiłam klatkę i trzymam otwartą ( na razie świńska bidula nie wychodzi, bo poprzednio był zamykany ; liczę, że się odważy... :) . Nie wiem w jakim jest wieku. Ktoś kumaty powiedział mi, że to świnka morska długowłosa. Ma splatane długie włosiny ( nie chcę na razie jej płoszyć, ale za jakiś czas spróbuję ją wyczesać; Elvisik i tak doznał szoku, gdy obcięłam pazurki, bo tak były zawinięte, że Elvis nie mógł chodzić...). Acha, dałam mu na imię Elvis, bo ma taki rockandrollowy czubek na łepetynce 8)
Czy Wy czeszecie swoje świnki? A czy można Elvisa wykąpać ( jeśli tak, to proszę o porady)? Martwię się też o Ogórka, bo to pies myśliwski ( a nóż-widelec zapoluje? A tego bym nie przeżyła :cry: ).
Zapisane

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #29 : 2003-01-24, 17:35 »
Jeśli chodzi o kąpiel to nalej wodę do wanyy lub miski, ale nie za dużo (tak, żeby świnka nie mogła w niej pływać) - chodzi o to, że nie każdej świne poobają się kąpiele. Nie dodawaj raczej żadnych płynów czy innych pachnideł. Ale nie kąp jej za często :wink:
Jeśli chodzi o pieska to poprostu musisz obserwować jak reaguje na obecność świnki w domu. Jeśli będzie przejawiał ochotę do ataku to będziesz musiała pilnować, żeby klatka była jednak zamknięta. U mnie świntuchy zjawiły się gdy w domu były już dwa psy. Pieski potrzebowały krótkiego czasu na zaakceptowanie nowych domowników i nic śwonkom nie robiły :wink:
Wiesz, moje świniaki mają klatki cały czas otwarte (zawsze tak było) i nigdy nie przyszło im do głowy, żeby wyjść 8)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.157 sekund z 27 zapytaniami.