Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Prosiaczek morski !!!  (Przeczytany 12128 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marika

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #30 : 2003-01-24, 18:05 »
Tak możesz ją czesac ja tesh mam długowłose prosiątko ale musisz kupic specjalna szczotke a peruwiaćska czy zwykła ????????
pozdrawaim papa
Zapisane

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #31 : 2003-01-24, 20:40 »
a mój prosiaczek jest krótkowłosy...
..i (pewnie  nie uwierzycie) uwielbia obcinanie pazurków :)
sam nadstawia łapki :lol:
Zapisane

Bea

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #32 : 2003-01-27, 08:39 »
Dzięki Sabo, spróbuję zastosować się do Twoich kąpielowych rad 8)
Minął weekend i na razie pies nie wykazał ochoty na zapolowanie na świntucha. Oczywiście pilnowałam i obserwowałam. Jest OK. Przestrzegałam skrupulatnie kolejności karmienia i chyba sunia zrozumiała, że Elvis jest to zwierz stojący najniżej w hierarchii domowej.
Poza tym Ogórkowa stale zaglada do klatki  :) ( mieści jej się trylko psi nos) i wącha, wącha, wącha...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #32 : 2003-01-27, 08:39 »

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #33 : 2003-01-29, 19:19 »
oooo nareszcie to forum zaczyna mi szybko chodzić, pozdrawiam wszystkich forumowiczów stęskniłam się za wami bardzo :)
Zapisane

Bea

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #34 : 2003-01-30, 08:16 »
Chyba Elvisowi się u mnie podoba :)
Zaczął najpierw coraz śmielej wyglądać z klatki, a wczoraj wyszedł na krótki spacerek :lol:
Wykąpany i wyczesany zaczyna wygladać pięknie ( gdyby jeszcze trochę utył...). Psica, poza tym, że wyjadła mu wczoraj marchewkę (ale to był raczej pokaz siły w stadzie) zachowuje się OK. A świntuch nic sobie z niej nie robi :) . Będzie dobrze.
Pytanie: co lubi jeść świntuch ( a czego nie dawać)? Dałam na razie: marchewkę, jabłuszko, cykorię i świńskie ziarenka (lubi to wszystko). Co jeszcze?
Pytanie: czy świnki się odrobacza?
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #35 : 2003-01-30, 16:59 »
sianooo, pietruszkę, natkę pietruszki, selera, kapustę (ale w małych ilościach, musisz sprawdzać jej kał, bo może od tej kapusty dostać rozwolnienia), sałatę (to samo co kapusta), chlebek (najlepiej suszony), delicje dla gryzoni, sól w kostkach (ja jeszcze nie próbowałam), hmm kolby (chociaż moja świnka jest bardzo leniwa by stanąć słupkiem :P) nio nie wiem co jeszcze, jak mi się przypomni to dopiszę :-)
Zapisane

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #36 : 2003-01-30, 17:26 »
Moje świnki uwielbiają też kolby kukurydzy i ogórki. Ale musisz wiedzieć, że świniaki jak każde inne stworzonka mają swoje gusty. Moje samiczki nie tkną natki pietruszki, a samce ją uwielbiają. Samce nie jedzą natomiast tych suchych kolb, a samice owszem. I żadne z nich nie tknie jabłka. Wybredne są i tyle :wink:
Zapisane

Bea

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #37 : 2003-01-31, 08:40 »
Gerdo, Sabo: dzięki za podpowiedź :D
A co z surowym ziemniaczkiem ( a jak ziemniaczek, to może np buraczek?).
Czy mam po prostu ,,poeksperymentować" :?:
WAŻNE PYTANKO: A co z odrobaczeniem? Mam jeszcze w domu pieska, świntuch wychodzi (już parę razy dziennie) ze swojej klatki :) . Proszę o informację, czy istnieje wogóle takie zagrożenie :?:
Zapisane

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #38 : 2003-01-31, 09:47 »
Ja nie odrobaczałam świnek i nie słyszałam, żeby tak się robiło, ale nie jestem pewna.
Jeśli chodzi o buraczki to owszem, niektórzy dają je świnkom :wink: Ale ziemniaka bym odradzała, surowe ziemniaki nie są zdrowe ani dla ludzi ani dla zwierząt. :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #38 : 2003-01-31, 09:47 »

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #39 : 2003-01-31, 10:59 »
jak już mowa o smakołykach.......mój prosiaczek ma naprawde dziwny gust, jego ulubione jedzonko to:
- śliwki (szczególnie mirabelki)
- ogórek
- banan
- agrest ( :? )
Zapisane

Siersc

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #40 : 2003-01-31, 11:01 »
U mnie jest pies...i swinka na ziemi biega i musialam odrobaczac bo pies zniosl a swinka jak swinka wszystko do pyszczka...
Pozdro.
p.s.: kiedy swinka zaczela chudnac to nalezy isc do weta na odrobaczanie :)
Zapisane

Bea

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #41 : 2003-01-31, 11:51 »
Cytat: Siersc
U mnie jest pies...i swinka na ziemi biega i musialam odrobaczac bo pies zniosl a swinka jak swinka wszystko do pyszczka...
Pozdro.
p.s.: kiedy swinka zaczela chudnac to nalezy isc do weta na odrobaczanie :)

Witaj świnkowo 8)
Wybacz, ze zadam nieapetyczne pytanko :) Czy zauwazyłeś robaki w świńskich kupkach, czy po prostu świnka chudła? Elvisa mam w spadku i nie wiem, czy chudy jest- bo zaniedbany ( takie mam podejrzenie :cry: ) czy też jest może właśnie zarobaczony. Mam świntuszka już tydzień i jakby utył mi biedaczek :D. Ciągle rusza tym ryjem i rusza... A wczoraj przyszedł aż pod lodówkę na żebry :lol:
Zapisane

myszka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #42 : 2003-01-31, 12:46 »
Wydaje mi się że zarobaczenie jest możliwe u świnki której podajemy trawę rwaną na zewnątrz, szczególnie w obrębie osiedla... :?
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #43 : 2003-01-31, 14:54 »
aaa mój Igor je jeszcze pomarańcze :)
Zapisane

Bea

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #44 : 2003-01-31, 15:00 »
A fe Myszko: osiedlowa trawa to sam ołów i zaraza :P
A pomarańcze, dziękuję Gerdo- spróbuję :)
Jak się tu zorientowałam, to co świntuch, to inny gust kulinarny :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #44 : 2003-01-31, 15:00 »

myszka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #45 : 2003-01-31, 16:09 »
Bea :P Ja nie mam świnki i w związku z tym nie mam też praktyki w karmieniu czymkolwiek - natomiast znam osoby które karmią trawą spod bloku :P
Zapisane

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #46 : 2003-01-31, 16:17 »
Mnie na przykład? :P
Nie należy zakładać, że trawa spod bloku musi być szkodliwa. Jeśli o mnie chodzi to nie ma różnicy czy przejdę się do pobliskiego lasku czy zewę trawę pod balkonem. Między blokami samochody u mnie nie jeżdżą, a w pobliżu lasku też są drogi (niedługo nawet autostrada), więc jeśli chodzi o zanieczyszczenie wychodzi na to samo.
Powiem tak: mam te świntuchy już długo i nigdy na nic nie cierpiały, ale oczywiście nawet w sezonie nie dostają jej przesadnie dużo. Ze szkodliwym jedzeniem dla zwierząt jest tak samo jak w przypaku ludzi; można się zatruć czymkolwiek. Dla świnek nawet sianko czasami okazuje się być szkodliwe (na forum były opisane takie przypadki). :)
Zapisane

myszka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #47 : 2003-01-31, 16:31 »
Zakładasz że tylko ciebie znam? :lol: Co za zaborcza baba :mrgreen: No, fakt faktem, że na trawie jakiejkolwiek "żywej" mogą być jaja pasożytów. Nie muszą. Ale mogą.
Zapisane

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #48 : 2003-01-31, 16:38 »
No przeć napisałam, że na przykład mnie :P
W tym rzecz - mogą, ale nie muszą. Tak samo mogą być na zieleninie kupowanej w spożywczym albo na straganie.
Zapisane

myszka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #49 : 2003-01-31, 16:44 »
Zgadza się, na zieleninie też mogą być - jeśli np zielenina jest z hodowli naturalnej i *obrzydliwość* była nawożona gnojówką. Tutaj jednak jest jeszcze ten aspekt, że zieleninę przeważnie się myje - trawy nie. Ale owszem, masz rację.  8)
Zapisane

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #50 : 2003-01-31, 16:54 »
Cytat: myszka
Ale owszem, masz rację.  8)

"...dodała Myszka dla świętego spokoju."
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #50 : 2003-01-31, 16:54 »

myszka

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #51 : 2003-01-31, 16:57 »
Bo potrzebuje twojego video... ale to NTG :P  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #52 : 2003-01-31, 19:00 »
acha i jeszcze mandarynki, choć bardziej ceni sobie pomarańczki, banany, czasami daje mu kawalek drożdżowca (ciasto), zresztą on bez przerwy kłapałby swoim kochanym dziobaskiem :) co by to nie było, on uwielbia JEŚĆ :)
Zapisane

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #53 : 2003-01-31, 19:37 »
Świniaki to są straszne łakomczuchy. Moje są właśnie na etapie odzyczajania się od obżarstwa :wink:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #54 : 2003-01-31, 22:06 »
i co jak im idzie  :?:  mój Igor chyba takiej abstynencji by nie wytrzymał :( bidulka moja kochana, tak słodko wygląda jak je, albo jak się wścieka jak go się podnosi :) taki słodki wtedy jest :) heheeh pozdrawiam wszystkie świnki morskie :)
Zapisane

Saba

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #55 : 2003-01-31, 22:13 »
Musze je odzwyczajać, bo je rozpuściłam i teraz na jedzenie dla nich wydawałam chyba więcej pieniędzy niż na dwa psy i kota razem wziętych. (zielenina w zimie jest bardzo droga). Jakoś muszą to znieść :wink:
Zapisane

Siersc

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #56 : 2003-02-01, 01:31 »
Wyjasnie moj kaytus-malysz je:
-owoce od grejpfruta poprzez pomarancze banany itp po cytrynke
-warzywa kazde a zwlaszcza wszystko co zielone
-wszelkiego rodzaju ziarna

Co do robaczkow to nie widzialam ich...mial je wewnatrz. Latwo poznac swinka je sporo a wcale jej na mase nie idzie wciaz jest chuda lub tez wciaz chudnie.
Najlepiej odrazu do weterynarza bo moze prosiatko pasc. :/
Pozdro.
Zapisane

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #57 : 2003-02-01, 15:56 »
Świnki morskie stosunkowo rzadko mają różne pasożyty wewnętrzne.
Mój Pigi całe lato biegał swobodnie po moim ogrodzie, skubał trawkę, jadł śliwki i jabłka...niczego nie złapał
nie tylko nie chudnie, strasznie przytył i muszę mu zrobić dietę  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedz #57 : 2003-02-01, 15:56 »

Gerda

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #58 : 2003-02-01, 16:05 »
oj kochane są te nasze prośki, a z tą kasą to masz rację ... teraz też zmniejszyłam mu trochę dawkę żywieniową, bo mu dziennie dawałam kilka łyżek nasion :P, a teraz stwierdziłam, że wystarczą tylko 3-4 dziennie, ale chyba jak na razie nie narzeka :) no i żarcie zaczęło mu wystarczać na miesiąc  8)   jaka to ulga dla portfela ...   ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
Prosiaczek morski !!!
« Odpowiedź #59 : 2003-02-01, 16:40 »
taak, na oszczędzanie to ja znalazłam inny sposób: moje chomcie wyjadają z karmy wszystko oprócz pszenicy...ja tą pszeniczkę zabieram i ...sieję w jakimś kubku z ziemią, watą czy czymś....w ten sposób mój prosiak ma pseudo trawkę  :lol:  (i ziarenka sie nie marnują  ;))

oczywiście korzystam z tego sposobu tylko zimą :wink:
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 25 zapytaniami.