Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: Królikoświnki?  (Przeczytany 45442 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Królikoświnki?
« : 2004-08-09, 10:47 »
Pozwolę sobie zacytować za onet.pl:

"W witebskim zoo królica ozdobna urodziła czworo małych królicząt bez uszu. Ich ojcem - jak się później okazało - jest samiec świnek morskich.

Królica Lulu mieszkała w witebskim ogrodzie zoologicznym na wspólnym wybiegu ze stadem świnek morskich. Współżycie obu gatunków układało się dobrze. Któregoś dnia Lulu urodziła czworo potomstwa. Nie do końca królicząt, bo gdy małe podrosły okazało się, że nie mają najważniejszego atrybutu -długich uszu. Sierść młodych królików też jest charakterystyczna dla świnek morskich.

Pracownicy witebskiego ZOO zwrócili się do miejscowych naukowców z pytaniem: czy możliwe jest skrzyżowanie królika ze świnką morską?. Odpowiedź była filozoficzna - że "to możliwe ale o podobnym wypadku wcześniej nie słyszano".

Pytanie jak nazwać potomstwo - "królikoświnkami" czy "świnkokrólikami" a może jeszcze inaczej. Jedno jest pewne, witebskie ZOO ma nową atrakcje dla odwiedzających. Białoruskie media całe zdarzenie określiły mianem "niezaplanowanego eksperymentu".   "


Szkoda,że nie umieścili zdjęcia tych maluchów. A swoją drogą to młode zaliczać się będą do gryzoni czy do zajęczaków?
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Monika Z

  • Gość
Królikoświnki?
« Odpowiedź #1 : 2004-08-09, 14:24 »
Chyba gryzoni zależy od wyboru małych czy wolą podążyć za ojcem czy matka :lol:
A tak naprawde jest to bardzo ciekawe. Najbardziej ciekawe jak się prezentują szkoda że nie ma zdjęcia. :)
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Królikoświnki?
« Odpowiedź #2 : 2004-08-09, 16:05 »
Hmm... ciekawe.
Pytanie tylko, czy procz uszu i siersci, rowniez genetycznie nie sa zbyt niebezpiecznie zmodyfikowane?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Królikoświnki?
« Odpowiedz #2 : 2004-08-09, 16:05 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Królikoświnki?
« Odpowiedź #3 : 2004-08-11, 16:47 »
gorzej będzie jak ktos sobie założy taką "hodowle" królikoświnek, a nie wiadomo czy są genetycznie oki, i będą masowo zdychać...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Królikoświnki?
« Odpowiedź #4 : 2004-08-11, 21:39 »
Cytuj

gorzej będzie jak ktos sobie założy taką "hodowle" królikoświnek, a nie wiadomo czy są genetycznie oki, i będą masowo zdychać...


no wlasnie.. to bylby problem :( ale skoro to jest tak rzadkie, to moze sie to nie powtorzy?? przeciez tyyyyle ludzi hoduje razem swinki i kroliki i nic z tego ;) :P
Zapisane

Giovanna

  • Gość
Królikoświnki?
« Odpowiedź #5 : 2004-08-12, 07:43 »
Ojej, to moze i u nas sie niedlugo powtorzy:P
Ostatnio widzialam w zoologiku swinka gwalcacego krolika:D To by sie dopiero wlasciciel zdziwil....
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Królikoświnki?
« Odpowiedź #6 : 2004-08-12, 10:46 »
To potomstwo prwadopodobnie jest bezpłodne (jak muł)... więc nowy gaunek z tego nie będzie...
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Królikoświnki?
« Odpowiedź #7 : 2004-08-12, 14:27 »
Cytat: Giovanna
Ojej, to moze i u nas sie niedlugo powtorzy:P
Ostatnio widzialam w zoologiku swinka gwalcacego krolika:D


Jak gwałcił królika to nic z tego nie wyjdzie.No chyba,że to była królica :)
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

anieszka

  • Gość
Królikoświnki?
« Odpowiedź #8 : 2004-08-13, 11:20 »
ciekawa jestem jak wyglądają ale oczywiście gdzie trzeba to zdjęć nie dają  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Królikoświnki?
« Odpowiedz #8 : 2004-08-13, 11:20 »

Kira

  • Gość
Królikoświnki?
« Odpowiedź #9 : 2004-08-13, 18:21 »
jak widac to mozliwe a ja  slyszaklam i widzala to moja babcie ze urodzila sie krzyzówka szczura a zrolikami  i te z kolei odrazu zostaly zabite jak je któs zobaczyl razem z samica  by sie nie urodzily.... :( tezc bez uszu z spiczastymi pyszczakami  :roll: b  ot byla wtedy na wsi plaga szczuróóóów....
 :shock:  w kilku gospodarstwach urodzily sie takie kroliko szury.. ic zy tobylo mozliwe.. widzalam zdjecia i sadze ze te krzyzówki i tak by w koncu odeszly :cry: bez zabijania i tak samo moze sie stac z krolikoświnkami... :( wady genetyczne moga wyjsc... :(
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Królikoświnki?
« Odpowiedź #10 : 2004-08-16, 21:04 »
królikoświnki....a to dopiero....zastanawiam się czy to w ogóle możliwe...aż się musze mojego weta zapytać...szkoda że fotek nie ma...
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Królikoświnki?
« Odpowiedź #11 : 2004-08-16, 21:12 »
tez myślę że bedą bezpłodne. Tak działa natura ;)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Arwen

  • Gość
Królikoświnki?
« Odpowiedź #12 : 2004-08-17, 18:38 »
Hmm...Rzeczywiście ciekawy przypadek...Szkoda, ze nie ma zdjęć...

Rozumiem, ze to był "wypadek"...Oby tylko nikt teraz "zainspirowany" tym wydarzeniem, nie zaczął eksperymentować ze zwierzętami... :?
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Królikoświnki?
« Odpowiedź #13 : 2004-08-17, 19:41 »
No szkoda... Ale ja tego nie popieram. Po co meczyc i stresowac zwierzaki? A takie krzyzowki na pewno nie beda dlugo zyly. to nie ma szans przezycia. W takich "eksprymentach" nie trudno o wady genetyczne.... Eh.....
Zapisane

Arwen

  • Gość
Królikoświnki?
« Odpowiedź #14 : 2004-08-17, 21:15 »
No właśnie...Dlatego jestem przeciwna takim "eksperymentom"...To wpłynie tylko i wyłącznie niekorzystnie na te biedne zwierzęta... :(

Cóż..Ten przypadek to juz inna sprawa...-wypadek
Zapisane

Forum Zwierzaki

Królikoświnki?
« Odpowiedz #14 : 2004-08-17, 21:15 »

Naomi151

  • Gość
Królikoświnki?
« Odpowiedź #15 : 2004-08-19, 19:42 »
No trochę nietypowe wydarzenie, ja jestem przeciwna krzyżowaniu ze sobą różnych gatunków ,ale ciekawe jak będą wyglądać te królikoświnki jak urosną...
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #16 : 2006-08-07, 15:18 »
Macie ich fotki??
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #17 : 2006-08-07, 15:23 »
Jak przez dwa lata nikt nie wstawił to jak uważasz?.  :roll:
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #18 : 2006-08-07, 21:44 »
A wiecie co u nich słychac i jak wyglądają teraz?? Może ktoś ma jednak ich fotki??
Zapisane
Podpis bez przekazu.

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #19 : 2006-08-07, 21:51 »
To kaczki dziennikarskie  :D Równie dobrze można by skrzyżować królika z kotem, albo z delfinem.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #20 : 2006-08-07, 21:57 »
Cytuj
To kaczki dziennikarskie  Mr. Green Równie dobrze można by skrzyżować królika z kotem, albo z delfinem.

małe wyjaśnienie dla niedowiarków - królik i świnka morska, to nie tylko dwa różne gartunki - to są dwie różne rodziny - zajęczaki i gryzonie. Ani królik nie zapłodni świnki morskiej, ani szczur królika - jest to FIZYCZNIE niemożliwe (genetycznie zresztą też) Zaraz mi ktos wyskoczy, ze koń może skrzyżować się z osłem, albo krowa z żubrem - owszem, teoretycznie może - w praktyce wygląda to tak, że po pierwsze - człowiek stworzył te krzyżowki, po drugie - kon i osiol, krowa i zubr - naleza przynajmniej do ttych samych rodzin i maja jako tako zblizona budowe fizyczna...

Cóż - wybaczam tym ktorzy wierza w takie glupoty... w koncu niemcy w czasie II WŚ myśleli że moga zapłodnić żydowki psami...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedz #20 : 2006-08-07, 21:57 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #21 : 2006-08-07, 21:59 »
Ale przecież tak się stało że króliczyca ze świnką morską,to oni by to zmyślili?? MNie też się zdawałó że to niemożliwe.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #22 : 2006-08-07, 22:10 »
Też jakoś sobie tego nie wyobrażam, ale przyjaciółka (ostatnia osoba, którą posądziłabym o kłamstwo) opowiadała mi niedawno o psie (to był chyba jamnik) swojego kolegi, który ma skłonność do kotek... I nawet takie mieszańce się urodziły...
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #23 : 2006-08-07, 22:12 »
Zorlis pies mojej babci równiez ma takie skłonnosci i jak do tej pory [ z3 czy 4 lata juz bedzie] nic sie nie urodzilo, wiec w to to ja raczej nie wierzylabym.
Zapisane
;)

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #24 : 2006-08-07, 22:31 »
Zorliz na pewno to prawda,widziałeś je. No bo świonka do królika bardziej podobna niż pies do kota. A podobno badali DNA tych świonek weci i że to prawda ale ja niewiem.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #25 : 2006-08-07, 22:45 »
Ja już tam nie wnikałam, z reguły podchodzę do takich "wieści" z dużym dystansem i ta sprawa wyjątkiem nie jest.
Raczej wierzyłabym tu bardziej obeznanej Iras ;]
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #26 : 2006-08-07, 23:04 »
Mnie się zdaje że to prawda choć trudno uwierzyć i lepiej uwarzać żeby takie krzyżówki się nie robiły.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #27 : 2006-08-08, 09:35 »


Cytuj
Mnie się zdaje że to prawda

uważaj, bo w taki razie niedługo zobaczymy krzyżówke człowieka z małpa... - a miedzy czlowiekiem i malpa jest o wiele blizsze pokrewienstwo genetyczne niz miedzy krolikiem i swinia...

Cytuj
opowiadała mi niedawno o psie (to był chyba jamnik) swojego kolegi, który ma skłonność do kotek... I nawet takie mieszańce się urodziły...

wobec takich ludzi nie wiadomo czy plakac czy sie smiac... pies ze sklonnosciami do kotek? a pewnie - zdarzaja sie - tyle ze to nie sa zandne sklonnosci wobec innego gatunku, a nadmiar hormonow. Kroliki tez potrafia "gwalcic" rozne przedmioty, nogi wlasciciela itp... BA moj swiniak probowal psa zgwalcic....

Tym ktorzy w to wierza - wspolczuje glupoty
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedz #27 : 2006-08-08, 09:35 »

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #28 : 2006-08-08, 16:37 »
To ja sobie teraz poczekam na mieszańca psa z poduszką ;)

Iras - głupoty i naiwności :P (przypomniało mi się tak BTW, jak w 6 klasie podstawówki koleżanka mi się spytała "a co to legwan? Ja nie znam rasów psów...") XD
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #29 : 2006-08-08, 23:00 »
Ja już niewiem kto ma rację ;P To to o tych królikoświniach to plota?? No bo w paru portalach i stronach o tym pisali...
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 28 zapytaniami.