Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Królikoświnki?  (Przeczytany 45443 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #60 : 2006-08-11, 23:57 »
Niedobre. Gustami smakowymi najlepiej się nie przejmować, królica którą miałem miesiąc na przechowaniu usiłowała wyżerać kotom Royala z miski. Trudno przypuszczać, aby był on dobry dla niej.... Trafiła do mnie właśnie z paczką Megana + waflem truskawkowym, nie znała siana, w ciągu TYGODNIA wcinała sianko, zielonki i granulat aż miło, teraz zresztą nadal wcina, tylko już u nowego właściciela.
Może warto się wyedukować, a nie zwalać na zwykle ignoranckich pracowników sklepu zoo + "mądrość" kólika, która wygląda jak wygląda.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #61 : 2006-08-12, 13:55 »
No macie trochę racji... mój pierwszy królik w końcu zdechł przez babkę z zoologika :(
Ale na serio świnka może się nauczyć tupać jak krółik?? KOmu się to zdarzyło??
Może znajde te foty,tak zwanych "królikoświnek".
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #62 : 2006-08-12, 16:31 »
Niedobre. Gustami smakowymi najlepiej się nie przejmować, królica którą miałem miesiąc na przechowaniu usiłowała wyżerać kotom Royala z miski. Trudno przypuszczać, aby był on dobry dla niej.... Trafiła do mnie właśnie z paczką Megana + waflem truskawkowym, nie znała siana, w ciągu TYGODNIA wcinała sianko, zielonki i granulat aż miło, teraz zresztą nadal wcina, tylko już u nowego właściciela.
Może warto się wyedukować, a nie zwalać na zwykle ignoranckich pracowników sklepu zoo + "mądrość" kólika, która wygląda jak wygląda.
Może twój królik był inny ale miałam trzy króle i żaden nie dał się odzwyczaić od jedzenia dawanego mu wcześniej w zoologiku.
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Forum Zwierzaki

Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedz #62 : 2006-08-12, 16:31 »

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #63 : 2006-08-12, 16:47 »
Bo za mało się starałaś. Znajomy, do którego trafiła królica przygarnął wcześniej kilka innych zatuczonych, karmionych bez sensu biedaków. Wszystkie jadły po pewnym czasie to co powinny. Gdybyś była zdeterminowana w zmianie diety królika- zmieniłabyś. Jest to wykonalne nawet u starszych zwierząt.
Jak długo żyły te króliki?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #64 : 2006-08-12, 17:30 »
Cytuj
Może twój królik był inny ale miałam trzy króle i żaden nie dał się odzwyczaić od jedzenia dawanego mu wcześniej w zoologiku.

ehhhmmm... moje króliki maja w tej chwili po mniej wiecej 6 lat lat, przez 4 lata nie mialam zielonego pojecia o prawidlowym karmieniu i byly na ziarnach, kolbach i innym syfie... po 4 latach dowiedzialam dlaczego moje kroliki bardziej przypominaja tuczniki niz zajeczaki i zaczelam je przestawiac  na granulat - i od dwoch latziarna sa podawane od czasu do czasu jako przekaska w niewielkiej ilosci.

Cytuj
Ale na serio świnka może się nauczyć tupać jak krółik?? KOmu się to zdarzyło??
zdarzylo sie to i zdarza w 3/4 przypadkow gdy ktos trzyma swinke z krolikiem...

Cytuj
Może znajde te foty,tak zwanych "królikoświnek".

a ja ci moge znaleźć zdjęcia mieszanki człowieka i psa... sory - ale w necie az roi sie od fotomontazy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #65 : 2006-08-12, 19:40 »
Co racja to racja...ja widziałam tygryso-królika ;P




Zapisane
Podpis bez przekazu.

DnW

  • Gość
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #66 : 2006-08-17, 19:51 »
Co racja to racja...ja widziałam tygryso-królika ;P





nie ma to jak fotomontaz, co?
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #67 : 2006-08-17, 19:54 »
Chyba kazdy wie, ze to fotomontarz, a jakbys przeczytal post wczesniej to byc zrozumial o co ppx chodzilo :roll: ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #68 : 2006-08-18, 14:38 »
A ciekawe czy zyją te króliki bez uszu...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedz #68 : 2006-08-18, 14:38 »

Kira

  • Gość
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #69 : 2006-08-22, 11:55 »
Takie mixy nawet jesli powstaja to potem są dawane na pokarm dla weży albo zdychaja po krótkim czasie z powodu wad i nieprzystosowania do zycia w takich warunkach.
Pewinie dlatego nie ma zdjec i jak zyja teraz a sprawa krzyżówek szczurów wedrownych czy śniadych na wsiach które kopulowały z królicami(były problemem 19 i 20 wieku).Wtedy nie dośc ze wybijano młode to i królice..


Mówimy tu o przypadku hodowania w oborze czy stodole królików na mieso tych królików holenderskich (nie zadnych miniaturek) i dzikich szczorów sniadych czy wedrownych(nie polaboratoryjnych)
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #70 : 2006-08-22, 11:59 »
Chyba kazdy wie, ze to fotomontarz, a jakbys przeczytal post wczesniej to byc zrozumial o co ppx chodzilo :roll: ;)
z czytaniem problemow raczej nie mam i przeczytalem wszystko :/
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #71 : 2006-08-22, 12:13 »
DnW, jak przeczytales wszystko, powinienes wiedzec, o co ppx chodzilo...
Twoja wypowiedz byla nietrafiona, ot co.
Zapisane

theos

  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #72 : 2006-08-22, 23:17 »
ech ludzie, ludzie... poczytajcie trochę o genetyce, a przynajmniej o liczbie chromosomów... kurna, ciemnogród :( Chociaż może to wpływ 'nowoczesnego szkolnictwa' ...i katolickiego społeczeństwa wyznaniowego. /nie chcę obrażać niczyich uczuć religijnych, ale.../
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #73 : 2006-08-22, 23:52 »
No coz, ja oderalam to jako ironie...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #74 : 2006-08-24, 20:01 »
theos - nie martw sie... ja tez jestem podlamana...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedz #74 : 2006-08-24, 20:01 »

Akane

  • Gość
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #75 : 2006-11-23, 19:49 »
Jak zobaczyłam wyraz królikoświnki, to myślałam, że czytać już nie umiem. Jestem jedną z tych osób, które nie wierzą w żadne takie rzeczy. Musiałabym coś takiego sama zobaczyć. Oczywiście wiem, że takie krzyżówki są niemożliwe. Przyroda broni się przed tworzeniem nowych gatunków. Zajęczaki i gryzonie są w rzeczywistości bardzo mało spokrewnione. Ewentualne podobieństwa są wynikiem ewolucji zbieżnej.
 Hm.. bez uszu? zastanawiała bym się nad tym. Pewnie to zwyczajna wada genetyczna, ale... Zające żyjące (rymuje się :P) w bardzo chłodnym klimacie mają z reguły krótsze kończyny i uszy aby lepiej zachować ciepło. Może i u królików coś takiego kiedyś było? Może gen krótkich uszu jakoś przetrwał? Z drugiej strony, króliki pochodzą z Hiszpanii, a tam zimno raczej nie jest...   
 Słyszeliście może o białych lwach? Oglądałam niedawno taki program na AP i tam o nich było. Powiedzieli, że kiedyś jak było bardzo zimno lwy miały jaśniejszą sierść bo płowa wśród śniegu była by widoczna i utrudniałaby im polowanie. Gen białej sierści został i dlatego czasem zdarzają się białe lewki. Inni mówili że to wada genetyczna...
 Cóż, niektórych rzeczy się nigdy nie dowiemy...

 A tak jeszcze co do królików i ich jedzenia... Mam pytanie, czy i wam zdarzało się natrafić na taką roślinkę w sianie, z mnóstwem małych, ostrych kolców? Ja się z tym spotykałam już chyba w sianach każdej firmy- tych lepszych i gorszych.
Nie wiem czy królik może to jeść i za każdym razem to wyjmowałam(a później ludzie się dziwią czemu mam takie pokaleczone ręce :P ). Wie ktoś co z tym zrobić?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #76 : 2006-11-23, 19:54 »
klujaca roslinka w sianie? nie spotkalam sie z tym...  miewalam juz rozne siana - od vitakraftu po zwykla wiejska kostke... Co do krotkich uszu - zwroc uwage, ze nasze popularne miniaturki uszeta maja krociutkie - a miniaturki to nic innego jak efekt wieloletniej hodowli malych osobnikow
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Akane

  • Gość
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #77 : 2006-11-23, 20:32 »
Wiem, wiem... ale chyba tak z dnia na dzień to nie wyjdą króliczki bez uszek :) nie wiem co o tym myśleć. A mój królik jest wielki ma długaśne uszy(jedno stoi drugie nie) i uwielbia rzucać kapciami :P to najdziwniejszy królik jakiego w życiu spotkałam :P
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #78 : 2006-11-23, 20:47 »
ja myślę że przez to że na wsiach robią te króle na pasztet to nie patrzą czy to rodzeństwo jest czy co i powstają wtedy takie mutanty...

Akane mam słabość do twojego ava ^^
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Akane

  • Gość
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #79 : 2006-11-24, 12:19 »
Na stronie www.animegalleries.net można sobie mnóstwo takich zrobić, no i jeszcze z takich obrazków puzzle układać :)
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #80 : 2007-03-19, 19:54 »
To ta sprawa to taka jakby plotka no nie?
:P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedz #80 : 2007-03-19, 19:54 »

Dyzio14

  • Gość
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #81 : 2007-06-04, 15:38 »
Iras: I znów sugerujesz, że jesteś najmądrzejszą osobą na tym forum. Żałosne.
 obraza moderatora.
Zapisane

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #82 : 2007-06-04, 16:49 »
Iras: I znów sugerujesz, że jesteś najmądrzejszą osobą na tym forum. Żałosne.
Boże, Ty masz jakieś problemy z sobą? Iras jest jedną z najmądrzejszych osób na tym forum...
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #83 : 2007-06-04, 17:42 »
Ta tyle na ile mądrość ma coś do wiedzy z pewnością. Na czym jak na czym, ale na królikach to Iras zna się zapewne najlepiej na forum. :)
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #84 : 2007-06-04, 18:47 »
Iras: I znów sugerujesz, że jesteś najmądrzejszą osobą na tym forum. Żałosne.

Kompleksy masz? Jakoś nie zauważyłam w wypowiedziach Iras czegokolwiek, co by mogło urazić <chyba, że słusznie>, więc trzeba chyba jakoś specjalnie patrzeć na świat...

Wybaczcie offtopic - znowu nie mogłam się powstrzymać :/  Ale wpienia mnie takie coś -.-'
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Dyzio14

  • Gość
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #85 : 2007-06-04, 22:29 »
Heh... moze jest osoba inteligetna NA FORUM! Ale weterynarz zna sie lepiej ;p
I Iras pisze w zaleznosci co jej sie spodoba. Jak sie na mnie uwziela to nie chce puscic. Szkoda slow. A Wy sie czepiacie. Pisalam nie do Was!!
Zapisane

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #86 : 2007-06-04, 22:32 »
Heh... moze jest osoba inteligetna NA FORUM! Ale weterynarz zna sie lepiej ;p
I Iras pisze w zaleznosci co jej sie spodoba. Jak sie na mnie uwziela to nie chce puscic. Szkoda slow. A Wy sie czepiacie. Pisalam nie do Was!!
Ale pisałeś to na forum. Jak coś nie pasi to pisz do Iras na pw. Zauważ, że Iras jest technikiem weterynarii, o ile dobrze pamiętam. Czemu uważasz, że ona się na Ciebie uwzięła?
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #87 : 2007-06-05, 00:00 »
sluchaj no dzieciaku - twieredzisz, ze sie wymadrzam? nie, ja w przeciwienstwie do ciebie uzywam czegos takiego jak logiczne myslenie - czego ty nie posiadasz, logie, zas podpieram wiedza zdobyta na studium weterynaryjnym, na studiach oraz pochodzaca od wetow, ktorzy mnie uczyli, u ktorych leczylam swoje zwierzeta, u ktorych odbywalam praktyki i u ktorych pracuje - i bynajmniej to nie jedni i ci sami. Grdy ty robiles jeszcze w pieluchy, ja juz wie3dzialam wszystko na temat porodu u psa, wszelkich komplikacji, jak go odebrac, wiedzialam juz wszystko na temat parwowirozy, przebiegu, leczenia - potrafilam zakladac wenflony i robic dozylne zastrzyki.

nie wymadrzam sie - ja sie dziele wiedza i doswiadczeniem - a doswiadczenia nie wyczytasz w ksiazkach, necie, ani nie zdobedziesz go u zadnego "wszechwiedzacego" weta, z ktorych znaczna wiekszosc nawet nie wie do jakiego rodzaju krolik nalezy, ani ile ma zebow.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedz #87 : 2007-06-05, 00:00 »

Dyzio14

  • Gość
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #88 : 2007-06-05, 14:29 »
Chetnie bym Cie zbluzgala wiesz? Że masz 21 lat nieoznacza, że wiesz już wszystko dotyczące weterynarii a juz napewno nie wiesz wiecej niz profesjonalny weterynarz. A ja nie interesuje sie przebiegiem porodu psa, jak juz wole muzyke. I nie nazywaj mnie "dzieciakiem" bo spadasz na niższy poziom niż ja mówiąc na Ciebie powiedzmy innaczej. I jak bedzie tak dalej szlo to zmienie forum, szkoda mi je zmieniac bo jest spoko wiec moze jakos zniesiesz moja obecnosc i choc w jakims sensie sie POGODZIMY. Ja moge przeprosić bo nie jestem pawiem nie unosze sie dumą. Więc jeśli to pomorze to PRZEPRASZAM IRAS!! I powiedzialam to przy Wszystkich nie wiadomością prywatną. Pozdr :)
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Królikoświnki?
« Odpowiedź #89 : 2007-06-05, 16:11 »
Chetnie bym Cie zbluzgala wiesz? Że masz 21 lat nieoznacza, że wiesz już wszystko dotyczące weterynarii a juz napewno nie wiesz wiecej niz profesjonalny weterynarz. A ja nie interesuje sie przebiegiem porodu psa, jak juz wole muzyke. I nie nazywaj mnie "dzieciakiem" bo spadasz na niższy poziom niż ja mówiąc na Ciebie powiedzmy innaczej. I jak bedzie tak dalej szlo to zmienie forum, szkoda mi je zmieniac bo jest spoko wiec moze jakos zniesiesz moja obecnosc

Przestań już Dyzio ..... nie masz co robić ?
Gdybyś tak się do niej nie bluzgał to by nie było tu niczego. Czemu miałaby się uwziąść na ciebie ?? Daj sobie spokój i Iras miała rację nazywając Cię dzieciakiem bo jeszcze nim jesteś.... masz tylko 14 lat a się wcale nie zachowujesz jak czternastolatek...... mam nadzieję że po tym przeproszeniu Iras....byle szczerym i od serca bedzie spokój i już niebedziesz tak sie rzucał
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 27 zapytaniami.