Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: DOSTAŁAM MYSIĘ!!  (Przeczytany 2744 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Visenna

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« : 2002-11-05, 16:37 »
Dostałam dziś malutką myszkę!! :kocham: jest cudowna biega sobie w kołowrotku, je nasionka i jest baaardzo szczęśliwa i strrrasznie ruchliwa :D
Nazywa się Franio!  Traktuję ją jak małego chomiczka, bo nigdy nie miałam myszki :oops:  jeśli macie jakieś rady co do hodowli to proszę napiszcie je. Nie piszcie tylko rzeczy oczywistych. np.pamiętaj żeby klatka miała małe odstępy między pręcikami. (tego się domyślaiłam chodź jestem blondynką  :mrgreen:
Zapisane

milka004

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #1 : 2002-11-05, 16:51 »
Moje gratulacje!!!!! I wycmokaj mysie. :cmok:
No a co nie co jest napisane w watku myszki? co to jest?
Na skruty tedy
http://zwierzaki.finn.pl/viewtopic.php?t=1174&postdays=0&postorder=asc&start=0
Zapisane

Euphoria

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #2 : 2002-11-05, 20:56 »
ja mialam mnóstwoooooo myszek! zaczęło sie od tego ze siostra dostałą od koleżnaki myszke...chciałyśmy jej dokupis kolezanke...no i okazalo sie przez przy[padek dokupilysmy kolege...ekhm...chyba wiesz co sie potem dzialo? malutkie rozowe myszeczki rodzily sie caly czas....w koncu oddalysmy tatusia i zostawilysmy mame i corke....zyly dlugo (jak na myszki).chyba jedyna wada myszek jest to ze trzeba im czesto sprzatac bo smirdzi...no ale trudno ;) ja juz nie mam myszek..mam myszoskoczki...zapewniam ze od nich duuuuzzzoooo mniej smierszi imozna rzadziej sprzatac..co nie znaczy ze myszki sa gorsze.ja moim od czasy do czasu dawalam mleka na spodek wiec mozesz sprobowac
Zapisane

Forum Zwierzaki

DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedz #2 : 2002-11-05, 20:56 »

Elfka Nenar

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #3 : 2002-11-07, 16:39 »
Daj jej wielkie cmokasa ode mnie i posyłam kolejką za myszkę i jej właścicielkę 8)  8)
Zapisane

Visenna

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #4 : 2002-11-09, 09:59 »
Ufffffff.nareszcie działa mi internet!! Myszka nazywa się Franio  ;)  Jest baaaaaaaaaaaaaardzo ruchliwa i radosna!! :D Tylko mam małe problemy z oswojeniem,bo cały czas ucieka po caluuuutkim pokoju  :cry:  więc proszę pomóżcie i powiedzcie jak ją oswoić  :?:
Zapisane

Amelia

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #5 : 2002-11-09, 12:12 »
ja kiedys mialam tez myszke... Ale dostała uczulenia od trocin i trzeba było ją uspic... Weterynarz kazał mi nawet wyrzucic akwarium... Wiec uwazaj, jak Twoja myszka dostanie takie malenkie krostki na brzuszku, to od razu biegnij do weta! Bo ja jej niedokladnie ogladalam brzuch i przyszlam z nia za pozno do lecznicy. :cry:
Zapisane

milka004

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #6 : 2002-11-09, 12:42 »
Moim zdaniem zwierzaki wogle nie powinny siedziec w akwarium tylko w klatce, no ale nie wiem czy mysia by sie nie przeciskala pomiedzy odstepomi pretow :?
A co do oswajania to pierwsze dwa dni wogle nie powinnas jej wyciagac z klatki tylko zmieniac jedzenie i drugiego dnia z nia duzo rozmawiac, no ale chyba juz jest za pozno... No to dalej, mysia powinna miec domek gdzie moglaby sie schowac, nie wyciagaj jej z klatki na sile tylko np poloz na reke jakis smakolyk i poczekaj az wejdze na reke tylko badz cierpliwa mysle ze ci sie uda. Masz ja bardzo krutko wiec jeszcze sie boi, ta cala zmiana otoczenia do dla nie zdecydowanie bardzo duzo.
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #7 : 2002-11-09, 13:01 »
Mysia ;) Najlepiej chyba kratkę z gestymi pręcikami :)... Będzie sie mogla wspinać ;)
Zapisane

Visenna

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #8 : 2002-11-09, 13:36 »
Mówię często do Frania mieszka w klatce i nie ma trocin tylko taki żwirek jak z sklepach zoologicznych wieć mam nadzieję że nie dostanie uczulenia... Niestety trochę śmierdzi  są jakieś środki, które temu zapobiegają?
Zapisane

Forum Zwierzaki

DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedz #8 : 2002-11-09, 13:36 »

Visenna

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #9 : 2002-11-10, 15:37 »
a właśnie i jeszcze jedno nie piszcie sprzątaj codziennie, bo prócz siedzenia w domu mam inne zajęcia dodatkowe,które kończę bardzo późno i niezawsze mam czas na CODZIENNE sprzątanie. Mam nadzieję, że nie uznacie mnie za małą gówniarę :oops:
Zapisane

milka004

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #10 : 2002-11-10, 18:49 »
hmmm... no sprzatanie zajmuje ok pol godziny wcale nie tak duzo, no ale jak mowisz ze nie mozesz to nie, ale staraj sie sprzatac co naj mniej co 3-4 dni, innych srodkow chba nie ma.
Zapisane

Visenna

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #11 : 2002-11-10, 19:12 »
Rozwikłałam ten problem!  :!!!:  Napiszę jego rozwiązanie właśnie tutaj  :!!!:

Mianowicie kupiłam chłonny żwirek z obróbek drewna :!!!: Najpierw martwiłam się że mój mały podopieczny porani sobie łapiki, ale nic takiego się nie dzieje :!!!: (na szczęście) :tak:  Ta ściółka jest naprawdę dobra i wchłania 99% calutkiego nieładnego zapachu :!!!: Dlatego serdecznie polecam ją innym osobom z tym problemem (czytać powyższe posty)   Życzę powodzenia :!!!:  Nie trzeba zbyt często wymieniać tego żwirku
Zapisane

Clickerka

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #12 : 2002-11-11, 18:35 »
Trzeba będzie spróbować...
Zapisane

Euphoria

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #13 : 2002-11-12, 21:15 »
heh...ty tak tej swojej mysi nie puszczaj po pokoju bo juz ja musialam kiedys odsuwac szafe;) fajnie ze znalazlas sposob na "mysi smrodek".ja teraz mam myszoskoczki a im nie trzeba tak sprzatac;)
Zapisane

Szczurofan

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #14 : 2002-12-19, 22:25 »
Ja tam oswoiłem moje szczury przez trzymanie ich codziennie
po godzinę,pół i się oswoiły może z myszką będzie podobnie...
(takie małe to ma szaaaatański charakter :grr:  :grr:  :grr: ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedz #14 : 2002-12-19, 22:25 »

myszek

  • Gość
Gratulacje
« Odpowiedź #15 : 2003-01-21, 20:49 »
Gratuluje prosilas o jakas rade ja sam mam od niedawna myche i radze ci zebys dawala jej jesc i pic  :wink:  :wink:  :wink:  :lol:  :lol:  :lol:  :P  :wink:   A pozatym no coz...uwazaj na nia i nie bierz jej czesto do reki bo przez to sie Ciebie boi (to akurat wazna uwaga)
Zapisane

Emilka

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #16 : 2003-01-21, 21:05 »
oh..widze moje cytaty ;)  :oops:  ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #17 : 2003-01-22, 08:19 »
A ja dam inną radę. Miałam już duuuużo myszek i wszystkie były bardzo oswojone. Ja zawsze uważam, że gryzonia (specjalizuje się w chomciach) powinno sie oswajać już od małego. I bardzo mnie denerwują książki, które tutaj mówią, żeby gryzonia zostawić przez tydzień w spokoju itd....
Może nie wyciągaj jej od razu z klatki, tylko wkładaj tam rękę z jakimś smakołykiem. Potem możesz otwierać klatkę i pozwalać mysi samej wychodzić (na zewn. dawaj jej smakołyka). W ten sposób już po kilku dniach myszka się oswoi, sama wejdzie Ci na ręce i nie będzie uciekać  :wink:
Zapisane

kasia

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #18 : 2003-01-22, 08:23 »
A co do domku, to jeśli w pokoju jest dość spokojnie, spróbuj zamast domku dać myszce kępkę siana. Taka mysz naprawdę szybko przyzwyczai się do Ciebie, różnych odgłosów i ruchów. Już po kilku dniach sama będzie podbiegać do kratki jak Cię zobaczy  :wink:
To naprawdę działa  :lol:
Zapisane

Juha

  • Gość
DOSTAŁAM MYSIĘ!!
« Odpowiedź #19 : 2003-02-22, 01:05 »
Ja swojego Elviska trzymam w piętrowym sporym dosyć akwarium.
Ma on do dyspozycji kołowrotek- uwielbia go..., domek, miseczkę do jedzonka i picia ;) i schodki, po których uwielbia biegać  :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 26 zapytaniami.