Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Łagodny jak Batanek???  (Przeczytany 5569 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tyska

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #30 : 2004-09-03, 17:08 »
z tym to sie nie zgadazam czasami kupi sie malego i rodzice moqwia koniec ze zwierzakami i w tedy klapa :( ani malego ani duzego lipa
\
Zapisane

anieszka

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #31 : 2004-09-03, 17:11 »
no tak ale nie mowie ze musi kupic malego a za dwa tygodnie kupic duzego - przeciez maly zyc wiecznie nie bedzie a lepiej najpierw miec mniej wymagajacego niz zaniedbac duzego
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #32 : 2004-09-03, 20:24 »
Moja świnka nie śmierdzi  :wink: , trzeba poprostu o nią odpowiednio zadbać (no chyba że trocinami... czy sianem---> siuśkami jak narobi poza klatke i się w tym zamoczy ale to żadko). Podobno samczyki niekiedy mogą wydzielać jakiś specyficzny zapach (mój jest podobno samczyk ale jeszcze musze dla pewności zapytać się np. jakiegoś weta), ale dla początkującego chodowcy najlepsza jest samiczka :wink: .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedz #32 : 2004-09-03, 20:24 »

marta1

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #33 : 2004-09-03, 20:39 »
moje prosiaki też nie śmierdzą(samiec i samica).
Cytuj

Podobno samczyki niekiedy mogą wydzielać jakiś specyficzny zapach

też tak słyszałam
Zapisane

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #34 : 2004-09-04, 19:29 »
Misiak smierdzal i smirdzi ciągle  :o  
z 7 swinek jest jeden samiec ktory smierdzi i jeden który nie nie wiem od czego to zalezy moze od wueku swiiaka albo od "przywódcy stada :roll: "moze jezeli niemainnych gryzoni camców to nie smierdziajezeli jestkrolik lub chom to wydziela te zapachy by zaznaczyc swoja obecnosc :roll:
Co do halasowania w nocy obgryzaja prety i swinki i króliki :roll:  i naprawde róznicy duzej nie ma :P
Zapisane

Grinia

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #35 : 2004-09-04, 20:50 »
oj tak coś o tym wiem ;)  Cziko o 6.00 rano (czasem o 5.00) zaczyna rąbać klatkę... jeszcze pół biedy gdy robi to w tygodniu kiedy o tej porze wszyscy wstajemy, ale jak jest weekend to jest masakra :wink:  od jakiegoś czasu weekendowe noce mój rozbójnik spędza w kuchni  :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #36 : 2004-09-04, 21:01 »
:wink: wyobraz sobiejaki ummnie jest huk jak i Angorka i Basia teraz rąbia prety i swinkom tez to dobrze wychodzi :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #37 : 2004-09-04, 21:19 »
świnki rąbią?dlaczego?upss to jak moja mama sie dowie to cbhyba m nie pozwloi
Zapisane

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #38 : 2004-09-04, 21:57 »
:roll:  dlatego bo maja malo miejsaca 5 swinek jest w jednj klatce tzw 4 samczki imlody samiec w drugiej siedzi samiec  który gryzl  mlodego samczyka :roll:
zobac ta 5 ma klatke 80cm i sie kłucią i obgryzaja bo jest zaciasno w
w 60 cm siedzisamiec  i on szaleje i nie jestmu ciasno bo ma duzo miejsca  :roll:  i nie piluje pretów... jesli swinka bedze miala za mala klatke bedzie rabac prety równo w 100%  klatke kup minimum 60 najlepiej 70cm wtedy  rabac pretów nie bedze... :roll:  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedz #38 : 2004-09-04, 21:57 »

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #39 : 2004-09-04, 22:57 »
no ale skoro codzienie bedzie wyprowadzana by se poskokac jak to sie mówie co nie co?! ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #40 : 2004-09-04, 23:24 »
w tak malej klatce jaka prponujesz 40 cm  :lol:  to ona spokojnie nawet spac nie bedze...:/  pozatym twierdze ze miejsca w takiej klatse na pasnik nie bedzesz mial...  a on jest niezbedny by swinka nie sikala na sciulke i nie jadla zasiknego siana bo sie pochoruje od tego.... ta 5 biega luzem po 3 pokjach i jak je zzamkne w klatce to i tak rabia prety bo im jest za ciasno by sie polozyc...
 wyobraz sobie klatka  taka malutka pasnik zamie tak do 5 cm  poidlo musimiec teren wolny  wokol by moczyc sciolke jak cos zcieknie z poidla a niepadac na pasnik wiec dwa boki klatki masz zajete...  na nastnym boku stawiasz pojemnik z pokarmem.. i wsumie zostaje ci  25 na 25 wolnego miejsca  jak nie mniej gwarantuje i tobie i twojej mamie ze swinka bedze rabac prety  na 1005 w TAK MAŁEJ KLATCE :roll:  wiec lepiej nie kupuj bo cie mama zawróci z zwierzkiem do sklepu :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #41 : 2004-09-05, 08:13 »
chwila chwila ja powiedzialem ...ty chyba nie umiesz czytać.ja napisalem ze 48 to ona bedzie  miala długosci 38 cm szeroskoci i 30 cm wysokosci
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #42 : 2004-09-05, 10:22 »
To i tak mała... (ja miałam klatke podobnej wielkości jak Puszek był młodszy... teraz musiałam mu kupić dwa razy większą bo z tamtej wyrósł---> z tym że był poza nią całymi dniami...) moj świnek mimo że jest sam, ma dość dużą klatke i tak obgryza pręty :wink: . Niedawno był o tym temat... śwince poprostu się nudzi i chce na siebie zwrócić uwagę... nawet jeżeli jest 5 nad ranem :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #43 : 2004-09-05, 11:07 »
ej chwila to tak żescie mówili ze swinki nie gryzą nie obgryzaja oprętów a teraz dopero kiedy che sobie kupic wszyscy mówąi ze obgryza pety.no to dzieki juz se jej nie kupie zadnej swinki
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #44 : 2004-09-05, 12:22 »
Czlowieku.... Lepiej nic nie kupuj. Jezeli ci przeszkadza cos w stylu "obgryzanie pretow" to to nie ma sensu, bo taka swinka bedzie cie bardziej zloscic niz cieszyc. A watpie czy z takim podejciem sie nia dobrze zaopiekujesz...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedz #44 : 2004-09-05, 12:22 »

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #45 : 2004-09-05, 12:31 »
:lol: to jasne ze wszystkie gryznie i male i duzeobgryazaja prety kup sobie mala klatke jup pluszaka i  to bedze dla ciebie odpowiednie..
Agata :) powiedzala co trzeba.. nie nadajesz sie do odowaniai opieki nad jednym swinskiem ... :|
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #46 : 2004-09-05, 13:18 »
ty sie za to nadajesz bierzesz tylko przykład z innych i to samo a na banbg swoje zwerzaki torturujesz w domu.a ty agatko jak jestes taka mądra to miałas kiedys ktrólika gdzie o 4 rano gryzie.a ciebie nie wkurza jak... nie waxne to wy nie macie widzy
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #47 : 2004-09-05, 13:39 »
Hehe, to mnie rozsmieszyles  :lol:  Smiesznie nawet gadasz, wiesz  :lol:  Ja nie mam wiedzy o gryzoniach??? Mam myszy, chomika, wiec zapewniam, ze czytalam duzo i duzo wiem. I wcale nie denerwuje mnie, ze moj chomik obgryza czasem prety w nocy i mnie budzi. Robi tak nawet o 2 rano. To wiadome, skoro jest nocnym zwierzakiem. To TY nie masz wiedzy!! I lepiej nie kupuj ani swinki ani nic innego, bo sie nie nadajesz do roli opiekuna. Nawet pluszowego misia.
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #48 : 2004-09-05, 13:52 »
a zes smieszna a ja to neiwme jak ciebie mama trzyam tez na bang obgyrzasz prety.mialem jzu ale nnie poruwnu swinki z chomikiem to tak samo jak byś na wigilie neonke smarzyla.chomik jest maly a swinka to taka jak swinka.a jakie masz wymiary klatki u chomika?
Zapisane

Arwen

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #49 : 2004-09-05, 14:04 »
Cytat: arke
ty sie za to nadajesz bierzesz tylko przykład z innych i to samo a na banbg swoje zwerzaki torturujesz w domu.


Heh...Wybacz, ale jestem pewna, ze Ange nie torturuje swoich zwierząt...Poczytałbyś uważniej jej posty, to byś się przekonał...Naprawdę, nie masz już co wymyślić, tylko wypisujesz takie bzdury? :roll:

Cytat: arke
a ty agatko jak jestes taka mądra to miałas kiedys ktrólika gdzie o 4 rano gryzie.a ciebie nie wkurza jak... nie waxne to wy nie macie widzy


Sądzę, że Agata ma więcej wiedzy i doświadczenia w sprawie gryzoni.

Jeśli tak strasznie wkurza cię gryzienie prętów w klatki, to nie kupuj żadnego zwirzęcia...Powinieneś skorzystać z rad, a nie się bulwersować...

Kupisz klatkę jaką będziesz chcieć...Tylko, zeby potem nie było, że świnka gryzie pręty i cie to "wkurza jak..." :?
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #50 : 2004-09-05, 14:14 »
Wymiary klatki dla mojego chomika sa wystarczajace, zapewniam. Nie porownuje swinki i chomika. Jedynie mowie, ze obgryzanie pretow jest normalne u gryzonii. Taka natura. I kazdy kto posiadal gryzonia o tym wie. I jeszcze sie nie spotkalam z tym, zeby rezygnowac z kupna przez ten "problem". Wiec jak juz mowilam. Nie kupuj swinki,  bo bedzie jej u ciebie zle.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedz #50 : 2004-09-05, 14:14 »

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #51 : 2004-09-05, 14:15 »
i żeby nie było-nie pozerwoac od meza bo dostaniecie w atmosfera
Zapisane

Arwen

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #52 : 2004-09-05, 14:20 »
Eee...Niebardzo rozumiem...? :roll:
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #53 : 2004-09-05, 14:20 »
Nie no, co to mialo byc? Bo ja tego zupelnie nie rozumiem....
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #54 : 2004-09-05, 16:59 »
a skąd wiesz nawewt mnie dobrze nie znasz jak i równiez ja ciebie tylko mnie to wkurza ze ... a to nie jst problem?tak sie bardziow  nocy wysypiasz?ciebie moze nie budzi mała siostra i spisz d**ą do góry.a co ty myslisz ze dla jakiegos zwierzaczka nie bede spał w nocy>?
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #55 : 2004-09-05, 17:17 »
Wkurzasz mnie facet jak nieboskie stworzenie.....  No nie znam Cie, ale z Twoich postow wywnioskowuje, ze nie potrafilbys sie zaopiekowac zwierzakiem. I wiesz, wole cie nie poznac.
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #56 : 2004-09-05, 17:27 »
wzajemnie
Zapisane

Arwen

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #57 : 2004-09-05, 17:52 »
Cytat: arke
a co ty myslisz ze dla jakiegos zwierzaczka nie bede spał w nocy>?


Wiesz co...Ty lepiej żadnego zwierzaka nie kupuj...Skoro dla ciebie to "jakiś zwierzak"...Po co biedne zwierze ma cierpieć... :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedz #57 : 2004-09-05, 17:52 »

Kira

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #58 : 2004-09-05, 17:58 »
Zapewniam cie o jednym
swinki jak kroliki i jak chomiki obgryzają pręty :roll:  i nic tego nie zmieni
po drugie u mnie zwierzaki  maja dobrze i maja  duze  wyposarzone czyste klatki nie oszczedzam na nich staram sie oszczedzac na slodyczach i  od 4 lat nie kupuje zadnychg maskotek :)  wole pozbierac na klatke przez rok a ty wolisz z pewnoscią pojsc  wydać na głupoty ... :|
wieszbiedna bedze swinka jesli odrazu pierwszej nocy mama twoja usłyszy ze obgryza prety jeszcze swinka  wróci do zoologika :? tak szybko jak sie pojawila  wkleilam w tem jakie powinny byc wymiary klatki nie traktuj tego jako  kłamstwo podalam ci strone gdzie masz to w orginale.... :?  moje chomiki cala 12 róznych mają  duze klatki  srednio dlugosci 50 cm na klatke moje króliki Angorka ma 1metrowa klatke
Szarotka 80 cm
a basia  ma 1metrowa :)  
tusia tez ma 2 metrową..
 maja zawsze mozliwosc wyjsc wybiegac sie  itp. :roll:
swinki jak krolik i potrzebuja wybiegów a jesli nie to beda nerwowe i nie  grzeczne ...jak znam zycie z tymi torturami to ty sam zameczyłes swoje"kroliki" :roll:  biedne musialy byc  
z ciekawosc zadam pytanie w jakiej klatce trzymales króliki i jaka ksiazke masz o swinkach
bo zdaje misie ze nie kupiles jej wcale  :lol:  ty bys 25 zlotych na dobra ksiazke nie wydał przecież... :lol:
Kup se pluszaka i wsadz to klatki nie bedze prtów obgryzal :lol:  to rada odemie "hodowcy nie z przypadku tylko z powolania"
wiesz ostatnia rzecz mam u siebie wiele zwierzat od takich gówniarzy jak ty kupil mamusia zmienila zdanie i musial oddać "opieka nad oddanymi zwierzakami "z nich moze z 5 jest od poczatku moja z cale 30 ale wszystkie obdażam miloscia i otwartym sercem
po za tym twierdze ze swinka to twój kaprys a nie odpowiedzalny obowiazek.. KUPIE SE I BEDE MIAL POWÓD DO POCHWALENIA SIE KUBIE BO ON MIEC NIE BEDE na przyklad:|
 masz te swojee 13 lat a zachowujesz siie na poziomie Achaji :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
Łagodny jak Batanek???
« Odpowiedź #59 : 2004-09-05, 20:52 »
dobra ui nbie mysł ze mnie złamałas.wieć :króliki miały klteke długosc 1 metr 60 cm szeroskoci i 45 cm wysokosci.ksiązke kupilem za 20 zł z seri"hobby".a pozatym jak juz napsiLAS z tymi słodyczami to wiesz... na zwierze jest zawsze czas i zawsze mozan pokochac i se nie odbierac dziecinstwa typ żalowac sobie z gęby odjąc i dla swinki kupic klatke skoro nie ja to kto inny kupi i jeej zapewni dobre warunki.a po trzecie to kupie zycze z ałeo serca aby miał swinke lub myszoskoczka i wiem ze sie tym dobrze za opikuje.a wy co nie którzy imiecie tylko na koszta naciągac
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 26 zapytaniami.