Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Mam dwie szylki!!!!!!!!  (Przeczytany 3814 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« : 2002-11-30, 14:34 »
Ludzie jak ja sie ciesze!!!!! Mam w koncu druga szylke, samczyka.
Nie wiem jak dalam rade namowic rodzicow ale co tam wazne ze sie udalo :D Tak strasznie sie ciesze :D Samczyk jaest malutki i tlusciutki, caly czs slysze jak sie kreci, jest kochany :) Juz nie moge sie doczekac jak bedzie razem z Dianka w klatce a co beda wyrabiac na wybiegu...
A najwazniejsze jest to ze szylek wogle sie mnie nie boi, przychodzi podgryza mnie, co powinno wystapic dopiero po zaprzyjaznieniu sie, jest slodziutki, a jak wieczorkiem dalej bedzie taki ruchliwy to go wypusze.
Straszie sie ciesze. :D
O wszystkim bede wam opowiadac :)

No a tak wogle to dobrze byc znow na forum :)
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 : 2002-11-30, 15:39 »
gratuluje!!
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 : 2002-11-30, 19:12 »
Cieszę się razem z tobą! I gratuluję namówienia rodziców!!! :lol:  :)  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedz #2 : 2002-11-30, 19:12 »

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 : 2002-11-30, 20:27 »
Dziekuje wam :)
No a namowienie rodzicow... , szczegolnie tata nie chcial sie zlamac...
ale jak bylam dwa dni temu w sklepie i zobaczylam tego szylka to juz wiedzialam ze on musi byc moj ze wlasnie tak ma byc, w szkole caly czas myslalam tylko o tym zeby nikt go nie wykupil, pani w sklepie pozwolila mi przychodzic kiedy chce i sie z nim bawic, naszczescie nie musze juz chodzc do sklepu bo mam go na wlasnosc :kocham: no narazie bo potem to juz bedzie Dianki. Maluch jest kochany nie boi sie brac jedzenia odemnie z reki jest caly czas zadowolony i tak bryka ze malo co klatki nie rozwali :serce:
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 : 2002-12-01, 09:51 »
Ile kosztował ten maluszek? I jak ma na imię?
Zapisane

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 : 2002-12-01, 11:12 »
Kosztowal 100 zl ale pani w sklepie powiedziala ze ona sie boi chomikow a co dopiero szynszyli wiec jak sama sobie go wyjme to mi sprzeda za 90 zl no i oczywiscie go wyjelam  :wink:
A imie... ja chcialam Kubus, kuba, ale jak do niego mowie to wychodzi kupa :oops: . Mysle jeszcze nad maciusiem, a moj tata chce filip albo flap, ale jeszcze nie wiem, wole go lepiej poznac.
Zapisane

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 : 2002-12-03, 12:47 »
Sprawozdanie:
Szylki na poczatku nie przypadly sobie do gustu.
Potem sie omijaly
Nastepnie wystapila mala agresja Dianki w stosunku do maluch i kila razy oblala go maczem

No ale biegaj razem dopiero od paru dni, wszystko bede opowiadac.

A co do maluszka chba trosze sie speszyl obecnoscia samiczki i bardziej sie mnie boi.

Ale bedzie OK musi byc :wink:
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #7 : 2002-12-03, 14:09 »
Chyba nie spodobało mu sie to co zrobiła mu Dianka! :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 : 2002-12-03, 18:57 »
Oj na pewno nie  :lol:
No dzisiaj tez do ganiala po pokoju.
Na koniec biegania tata trzymal Dianke a ja malucha i dalam mu ja obwachac, Dainia nie zbyt sie podobalo ale on sie wcale nie bal ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedz #8 : 2002-12-03, 18:57 »

Gerda

  • Gość
:-))))))
« Odpowiedź #9 : 2002-12-05, 06:56 »
cze Milkuś, gratuluję ci bardzo i dziękuje za pomoc :-) w końcu jestem na moim ulubionym forum :-)
                          Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
P.S. Jak ja się za wami stęskniłam :)
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #10 : 2002-12-05, 13:20 »
Odważny chłop!!! :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #11 : 2002-12-05, 13:39 »
Nie ma sprawki gerdus ;)
No a wczoraj ta sama metoda, obwachania trzymajac ich na rekach.
Najpierw maluch, zacza ja podgryzac, kochany, co oznacza ze ja lubi,
a potem Diana i ugryzla go w dupke wredota jedna, cos ona nie chce go za bardzo zaakceptowac.
No i jeszcze prozba do was:
jak ktos wie jak sie nazywa maz Diany(ale bogini, nie ksiezniczki) to bardzo prosze niech mi powie, bo ja nigdzie nie moge znalezc.
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #12 : 2002-12-05, 14:02 »
Ja tam się nieznam, ale może ona jest zazdrosna? Najpierw była w środku zainteresowania, a teraz ma się dzielić z innym klatką i właścicielem? A to bogini to jaka była może łatwiej mi będzie znależć?
Zapisane

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #13 : 2002-12-05, 14:21 »
Tak Clickerka, to jest wlasnie to, Dianka jest zazdrosna a jeszcze dodatkowo jakis intruz wszedl na jej teren ktory byl tylko jej przez ok 4 lata wiec ja sie jej nie dziwie, tylko szkoda mi maluszka bo on chce do niej ale sie jej boi, a ona go caly czas goni, biedni pewnie oboje sie stresuja, no ale beda musieli byc razem bo tata zacza juz nawet robic schron dla nich obojga z dwoma wejsciami :)
A co do bogini to chodzilo mi o rzymska boginie Diane (Diana), bo chcialam malucha nazwac tak jak maz Diany w mitologi
Ale wpadlo mi do glowy imie Gizmo, mi mamie i siostrze sie podoba ale czekamu jeszcze na tate.
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #14 : 2002-12-05, 14:45 »
Ja bym nazwała go imieniem które pasuje do jego charakteru! Piszesz, że jest odważny więć może Herkules albo Odważniak, Ale to zależy od Ciebie. Poszukam jeszcze o tej Dianie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedz #14 : 2002-12-05, 14:45 »

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #15 : 2002-12-06, 08:11 »
Tez juz myslalam nad takimi imionami ale herkules za dludo sie wymawia, i nie zbyt mi sie to imie podoba.
No a teraz bardziej optymistycznie:
Wczoraj wymyslilam sposob na zlaczenie moich ogonkow, oczywiscie jak cos wymyslilam to tez zrealizowalam, no ale pomysl okazal sie tak drastyczny ze nie bede go tu opisywac, no a co najwazniejsze trosze przelamal Dianke i juz sie tak na malucha nie rzuca.
Jak juz wsadzilam futrzaki do klatki i po jakims czasie poszlam zobaczyc co robia, to myslalam ze pekne ze smiechu, ale musialam sie powstrzymywac zeby ich nie sploszyc, no wiec, zwierze wachaly sobie noski, a maluch dodatkowo jeszcze wydawal specjalne dzwieki i machal smiesznie ogonkiem, no i oczywiscie musze wam napisac ze to oznacze ze on juz chce... no wiecie... :krycie: ...tylko ciekawe czy Dianka mu pozwoli, dzisiaj na wybiegu zobecze jak dalsze znajomosci, no i oczywiscie wam napisze. :)
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #16 : 2002-12-07, 16:09 »
No, no ale się rozochociły! :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #17 : 2002-12-07, 16:18 »
No ale maluch tylko taki chetny przez kraty bo jak ich wypuscilam to od Diany zwiewal gdzie sie da, zaraz ide ich wypuscic, mam nadzieje ze juz nie dlugo sie pogodza...
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #18 : 2002-12-08, 10:29 »
Czy ich kontakty się polepszyły po wczorajszym spacerku?
Zapisane

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #19 : 2002-12-08, 10:44 »
Oj nie powiedzialabym, wposcilam ich do wspolnej klatki i Dianka pogryzla mu troszke dupcie i uszko, no dzisiaj dalszy ciag znajomosci beda musieli tez przesiedziec razem w klatce, a dopiero potem ich wypuszcze.
Zapisane

Gerda

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #20 : 2002-12-08, 11:35 »
I co jest lepiej ???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedz #20 : 2002-12-08, 11:35 »

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #21 : 2002-12-08, 14:18 »
No nie bardzo. On chce zdominowac Dianke a ona za to go gryzie, no a dokladniej wlazi na niego i wgryza sie w jego futerko i tak coraz wyzej ze dochodzi do uszek i musze ja zganiac. No a pozatym czesto lapie go za ogonek.
To byly bardzo swieze wiadomosci, bo dopiero przed chwila ich wlozylam do swich klatek.
Zapisane

Claudi

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #22 : 2002-12-08, 22:25 »
Gratuluję Milka!

Ja zrobiłwem trochę inaczej:

Umówiłem się ze sprzedawcą, że wezmę szynszylkę na próbę - na tydzień, by sprawdzić jaka będzie reakcja mojego szynszyla. Na początek wsadziłem je do oddzielnych klatek i postawiłem przy sobie by mogły się obwąchiwać (ale w taki sposób, by nie mogły się pogryźć). Pierwszego dnia Szynek chciał za wszelką cenę "zjeść" Iskierkę, nawet ją trochę ganiał, gdy pod moim okiem wpuściłem ją do klatki. Po mniej więcej 5 dniach zapanowała pomiędzy nimi najlepsza zgoda i od tej pory są już razem w jednej klatce, oczywiście rozrabiając jak kot po walerianie.

Pamiętaj jednak Milka, by bardzo na nie uważać. Małe gryzą wszelkie kable, a jedno przegryzienie kabla pod napięciem oznacza w zasadzie pewną śmierć.
Nie jest to jedyne niebezpieczeństwo, jakie zagraża szynszylom. Uważaj na przykład na ogryzanie parapetów, drzwi i framug okiennych - zazwyczaj w tych miejscach jest gruba warstwa farby, co może spowodować śmiertelne zatrucie jeśli Twój pupil naje się tego.
Jeśli robisz w pokoju porządki niech lepiej szynszyle zostaną w klatce - przemieszczają się one z miejsca na miejsce bardzo cicho i łatwo jest je czymś przycisnąć lub nawet przydepnąć.
Moja parka bardzo lubi "czytać" - wcinają każy papier, który im wpadnie w łapki. Zjadają przy tym niezbyt zdrową farbę drukarską, stąd też staram się, by w ich okolicy - jeśli już musi - był papier czysty i niezadrukowany, w małej ilości. I tak dalej i tak dalej...
Zapisane

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #23 : 2002-12-10, 18:10 »
Cytat: Claudi
Gratuluję Milka!

Dzieki wielkie :wink:

Cytuj
Ja zrobiłwem trochę inaczej:

Umówiłem się ze sprzedawcą, że wezmę szynszylkę na próbę - na tydzień, by sprawdzić jaka będzie reakcja mojego szynszyla. Na początek wsadziłem je do oddzielnych klatek i postawiłem przy sobie by mogły się obwąchiwać (ale w taki sposób, by nie mogły się pogryźć). Pierwszego dnia Szynek chciał za wszelką cenę "zjeść" Iskierkę, nawet ją trochę ganiał, gdy pod moim okiem wpuściłem ją do klatki. Po mniej więcej 5 dniach zapanowała pomiędzy nimi najlepsza zgoda i od tej pory są już razem w jednej klatce, oczywiście rozrabiając jak kot po walerianie.

Tylko ze ja mam juz Dianke od 4,5 roku wiec on juz jest przyzwyczajona do tego ze ja pieszcze tylko ja tylko dla niej daje smakolyki tylko do niej przychodze tylko z nia spie...

Cytuj
Pamiętaj jednak Milka, by bardzo na nie uważać. Małe gryzą wszelkie kable, a jedno przegryzienie kabla pod napięciem oznacza w zasadzie pewną śmierć.
Nie jest to jedyne niebezpieczeństwo, jakie zagraża szynszylom. Uważaj na przykład na ogryzanie parapetów, drzwi i framug okiennych - zazwyczaj w tych miejscach jest gruba warstwa farby, co może spowodować śmiertelne zatrucie jeśli Twój pupil naje się tego.
Jeśli robisz w pokoju porządki niech lepiej szynszyle zostaną w klatce - przemieszczają się one z miejsca na miejsce bardzo cicho i łatwo jest je czymś przycisnąć lub nawet przydepnąć.
Moja parka bardzo lubi "czytać" - wcinają każy papier, który im wpadnie w łapki. Zjadają przy tym niezbyt zdrową farbę drukarską, stąd też staram się, by w ich okolicy - jeśli już musi - był papier czysty i niezadrukowany, w małej ilości. I tak dalej i tak dalej...

Dzieki za inf ale juz to wszystko wiem ;) jak wyzej pisalam mam juz szylke od 4,5 roku :)
Zapisane

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #24 : 2002-12-15, 09:39 »
Przesylam mila wiadomosc, ze moje szylki zaczeli sie juz nawzajem iskac :) Maluszek robi to strasznie delikatnie, a Diana jeszcze chbya nie umie bo troche mocno szarpie za futerko, ale maluch zawsze jej wypomina. Tata wczoraj skonczyl robic dla nich duzy schron z dwoma wejsciami, i mysle ze jak nic sie nie zmienilo to dzisiaj wsadze ich razem do klatki. Mysle ze Diana w koncu pogodzi sie z tym ze on juz tu musi byc, i nie bedzie go gryzla jak to jeszcze nieraz robi jak maluch nadstawia do niej pyszczek.
Zapisane

Gerda

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #25 : 2002-12-15, 10:18 »
Noo, zobaczymy co z tego wyniknie  :roll:  :P
Zapisane

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #26 : 2002-12-16, 18:33 »
Wlasnie teraz siedza razem w klatce Dianki i wykubuja sobie na wzajem fyterko, to tak slodko wyglada :kocham: . Juz jutro albo jeszcze dzis zostawie ich razem na noc ale zobacze jeszcze jak beda sie zachowywac na wybiegu.
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #27 : 2002-12-16, 19:10 »
Gratuluję! Moja tylko (prawie) siedzi za kanapą.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedz #27 : 2002-12-16, 19:10 »

milka004

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #28 : 2002-12-17, 11:31 »
Wspanialy sukces!!!!!! W koncu juz na pewno razem!!!!!! Dzisiaj spali razem w jednej klatce teraz spia w schronie. Cudownie, strasznie sie ciesze!!!!!!! :D  :D
Zapisane

Magda T.

  • Gość
Mam dwie szylki!!!!!!!!
« Odpowiedź #29 : 2003-02-23, 18:28 »
Mój szynszyl ma jakieś 8 miesięcy(tzn.przebywa u mnie 6),wczoraj dokupiliśmy mu partnerkę.Szynszyla ma rzekomo 2,5 miesiąca,ale patrząc na nią trudno odnieść takie wrażenie...W każdym razie od razu wpuściliśmy ją do klatki z samcem.Samiec najwyraźniej chciał ją poznać,lecz samica natychmiast go odganiała.Teraz istnieje podział:Szynszyl urzęduje na półkach,szynszyla na dole.Szyńszuń nadal chce się z nią..ee..zapoznać,ale ta cały czas go odgania.W dodatku zwierzętom zaczęło wypadać futerko(to chyba z nerwów)!Nie wiem co robić.Nie mam drugiej klatki,a w miejscowości,w której mieszkam,szynszyl i klatek dla obok wymienionych nie ma.Po zwierzę i klatkę pojechaliśmy do Olsztyna.Co robić?

Ps:Przepraszam,że taki stary temat wyciągnęłam..
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.143 sekund z 25 zapytaniami.