Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Transport ze sklepu do domu  (Przeczytany 6432 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

redemptor

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« : 2005-02-04, 17:58 »
Mam takie pytanko. Wlasnie zdechl mi chomik i chcialbym kupic sobie nowego. Problem w tym, ze pogoda aktualnie jest niespecjalna. Chodzi mi o to, aby nie zaziebic na smierc nowego chomiczka w trakcie transportu. Ze sklepu mam 2-3 minuty do autobusu, w autobusie (ogrzewanie jako tako powinno dzialac :)) z 10min i z autobusu kolejne 2-3 minuty. Chomiczka transportowalbym w plecaku, dosc grubym, ale bez przesady. Jakie jest ryzyko, ze cos moze mu sie stac?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #1 : 2005-02-04, 18:10 »
Transporter, albo pudełko z dziurkami na powietrze, zawiniety w kocyk albo sweter + plecak i wszystko bedzie OK. Ja tak wiozłam kilka dni temu świnkę !!
Tylko pamietaj o dostepie powietrza !!
Zapisane
BC + koci podrostek

redemptor

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #2 : 2005-02-04, 18:24 »
OK, boje sie tylko troche, bo jest roznica pomiedzy duza swinka a malym 3-4 tygodniowym chomiczkiem. Moze jednak zaczekam na plusowe temperatury.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedz #2 : 2005-02-04, 18:24 »

Agata:)

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #3 : 2005-02-04, 18:25 »
Jeżeli odpowiednio ocieplisz transporter, chomik nie zmarznie :) A 15 min drogi to nie długo :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #4 : 2005-02-04, 18:59 »
Dokładnie !!
Dodatkowo możesz chomikowi włożyć trochę sianka to tez ocieplenie, chomik napewno się w to zakopie.
Zapisane
BC + koci podrostek

Wiedźma

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #5 : 2005-02-04, 19:09 »
Ja mam watpliwosci, czy plecak to dobry pomysl na transport zwierzaka?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #6 : 2005-02-04, 19:13 »
No mam nadzieję że nie będzie z tym placakiem biegała przecież.
Zapisane
BC + koci podrostek

Agata:)

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #7 : 2005-02-04, 19:36 »
ja już bym wolała trzymać transpotrer w rekach, obłożony bardzo ciepło
Zapisane

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #8 : 2005-02-04, 20:29 »
Myśle że powinieneś dostać od sprzedawcy pudełko z dziurkami na przeniesienie. Przynajmniej w więkrzości sklepów zoologicznych dają.
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Forum Zwierzaki

Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedz #8 : 2005-02-04, 20:29 »

redemptor

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #9 : 2005-02-04, 20:41 »
DostalBYM, rzadko tu plec (nie)piekna zaglada, co ;)? Niee, nie bede samego chomika w plecaku niosl :) Licze na tekturowe pudelko z dziurkami i je dopiero wloze do plecaka.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #10 : 2005-02-04, 21:23 »
Obyś sie nie przeliczył, jeszcze sie z tym nie spotkałam żeby tak pakowali. Mi chcieli zapakowac chomika do papierowej torebki :?
Zapisane
BC + koci podrostek

Agata:)

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #11 : 2005-02-04, 21:30 »
To u mnie w zoologicznych zawsze maja pudełka. Tylko trzeba za nie płacić.  Chyba 1,50 zł :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #12 : 2005-02-04, 21:56 »
Ja rozumiem, ze w pudelku przeciez  :roll:  Ale mimo to wydaje mi sie, ze w plecaku jest kiepski dostep powietrza, za to spore wstrzasy.
Zapisane

redemptor

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #13 : 2005-02-04, 22:04 »
O dostep powietrza raczej bym sie nie martwil. Plecak duzy, w autobusie moge na chwile otworzyc. Wstrzasy chyba tez go zbytnio nie poirytuja :) No nic... od jutra ogladam prognoze pogody :)

I jeszcze moze jedno pytanko. Mialem juz 1 chomika dzungarskiego, 2 syryjskie i na przechowanie roborowskiego. Myslalem nad tym ostatnim. Zrazilo mnie tylko troche to, ze ten, ktorym sie tymczasowo opiekowalem byl maksymalnym wariatem - gryzl i nie bylo szans go oswoic (przynajmniej przez 2 tygodnie). Wszystkie roborowskie tak maja? W zasadzie waham sie pomiedzy nim a dzungarskim, syryjskich mam juz dosc :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #14 : 2005-02-04, 22:30 »
Polecam dżungarka, jest malutki ale za to łagodniejszy niż inne chomiki, dobrze sie oswaja i wogóle jest milutki.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedz #14 : 2005-02-04, 22:30 »

redemptor

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #15 : 2005-02-04, 22:33 »
Hmm, a co mozesz mi powiedziec o myszoskoczkach i szczurkach :)?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #16 : 2005-02-04, 22:42 »
Szczurki śliczne i mądre, ale ciekawskie i towarzyskie - trzeba im poswiecic duzo czasu i miec ciekawa klatkę.
Myszoskoczków nigdy nie miałam nie wiem.
Zapisane
BC + koci podrostek

redemptor

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #17 : 2005-02-04, 23:48 »
A jak wyglada oswajanie szczurkow? Znacznie trudniejsze od chomikow? Duzo gryza :) ?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #18 : 2005-02-05, 10:11 »
poczytaj Vademecum o szczurach (podklejone). Możesz wejść też na forum o szczurach, bardzo dobre i przydatne ;)
Zapisane

Dona

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #19 : 2005-02-05, 10:17 »
przy oswajaniu szczura musisz dużo czasu mu poświęcać, mówić do niego, trzymać blisko ciała. nie wolno zostawić Ci go w klatce tak jak inne zwierzaki żeby sie zaklimatyzował, bo wtedy będzie ciężej... no i nie kupuj szczura ze sklepu, będzie Ci trudniej zdobyć jego zaufanie, w tej chwili jest duuuuuuuuuuużo małych do oddania.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #20 : 2005-02-05, 12:38 »
Cytat: redemptor
Hmm, a co mozesz mi powiedziec o myszoskoczkach i szczurkach :)?


Zarówno myszoskoczki, jak i szczury, potrzebują ruchu i kontaktu z człowiekiem. Poczytaj sobie Vademecum o szczurach i myszoskoczkach na tym forum ;)

Co do transportu - podzielam obawy Wiedźmy. Wydaje mi się, że lepiej byłoby kupić transporterek, który przyda się też w przyszłości, i owinąć go ręcznikiem czy jakimś ciepłym materiałem, dodatkowo można włożyć, jak już ktoś mówił, sianko. W plecaku jak i kartonowym pudełku nie widzisz co się dzieje ze zwierzakiem, w tym pierwszym nie masz na pewno odpowiedniego dopływu powietrza, bo przecież nie możesz otworzyć plecaka tylko w autobusie - chomik w ciągu 2-3 minut drogi do sklepu czy domu padnie z braku tlenu  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedz #20 : 2005-02-05, 12:38 »

redemptor

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #21 : 2005-02-05, 15:22 »
Mam jeszcze jedno pytanko - czy szczur moze jesc karme dla chomikow?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #22 : 2005-02-05, 15:32 »
Może jeść, karmę trzeba jak najbardziej urozmaicać. Polecam karmy Vitapola(moje gryzonie jedzą i chomicze, i świnkowe i myszoskoczkowe) Skład jest prawie identyczny.
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #23 : 2005-02-05, 15:54 »
Szczury oczywiście mogą jeśc każdą karme dla gryzoni prócz granulatu dla królika ;), najbardziej polecam firmy: Vitapol lub Vitakraft. Jedzenie szczurze nie może być tak banalne jak sypniecie troche ziaren do miseczki. Szczury potrzebują warzyw takich jak marchew,sałata,cykoria,pietruszka,ogórke owoce też są wskazane ale w mniejszych ilościach. Szczury praktycznie są wszystko żerne i możesz też im dawać ugotowane ziemniaki i inne potrawy oczywiście bez przypraw.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #24 : 2005-02-05, 15:55 »
Szczury mogą jeść jak najbardziej granulat dla królika. Najlepszy jest cargille, alex.
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #25 : 2005-02-05, 15:57 »
O to ja apsolutnie nie wiedziałem ale w sumie pisząc że są wszystko żerne mogłem sie zastanowić ;). Nie znam sie na granulatach, a szczury jedzą to z zapałem ??
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #26 : 2005-02-05, 15:58 »
Cytat: M0j0_J0j00
Nie znam sie na granulatach, a szczury jedzą to z zapałem ??


A czy każdy je z taką samą ochotą sałatę?

Zależy od szczura  ;)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #27 : 2005-02-05, 16:04 »
Karooola zadałem takie pytanie bo granulta jest przeznaczony wprawdzie dla królika ale no dobra :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedz #27 : 2005-02-05, 16:04 »

Cathycash

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #28 : 2005-02-05, 16:12 »
Jedzą, mój przynajmiej je ;) Mam nadzieję, że nowy ogonek także polubi, szczególnie granulat z lucerny  ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Transport ze sklepu do domu
« Odpowiedź #29 : 2005-02-05, 16:52 »
redemptor nie masz ty transportera dla chomika ???? plastikowego zabezpieczyc  pudełko  kocem  lub starym  szalikiem nasypac wiórków i siana  acby chomik  sie mógł zakopać
jesli masz klatke przezmaczona dla chomika to nie mysl  o szczurku  one  :roll:  potrzebuja wiele wieej czasu i ATRAKCYJNEJ ciagle  ciekawej  klatki
myszskoczki   fajne   potrzebuja raz na 2 dni  przynajmiej godzinnego  wybiegu i trzeba  kupowac w parach najlepiej dwie samiczki  
 z chomików polecam najbardziej DZUNGARSKIE  lub SYRYJSKIE sa naj bardziej towarzyskieDzungary mozna tez kupic dwie samiczki  
...syryjskie tylko  osobno to  samotniki :)
 jesli odrazu  bedzesz miła autobus to zwierzakowi
nic sie nie stanie Powodzenia :)
 moze jeslc karme dla  gryzoni i dla królika granulat tylko  zalezy od jego  checi  chomiczy zje ale króliczym moja Enigma nie jest zainteresowana :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.