Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Łączenie dżungarów  (Przeczytany 3690 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #30 : 2005-03-25, 16:29 »
I Ty myślisz, że rozpoznasz czas, w którym samiczka będzie miała ruję? uwaga bo  :roll:

Chomiki to nie psy, nie mają cieczki, nie widać dokładnie kiedy samice mają ruję, baaardzo trudno to zauważyć, jeżeli wogóle. Pozatym już widzę, jak będzies obserwować chomiki w nocy..... codziennie...

dziewczyno, pomyśl, kilkanaście chomików co miesiąc..... super nie? tylko zwierząt szkoda....

Daruj sobie, kup sobie dwie samiczki za jakiś czas...
Zapisane

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #31 : 2005-03-25, 16:53 »
dwie samiczki po tym samczyku :roll:  po co meczyc zwierzaki :roll:
Zapisane

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #32 : 2005-03-25, 17:34 »
A Ty Kira ile masz chomików? JCiekawe gdzie Ty je wszystkie trzymasz :roll:

Ach po co pytam, i tak wiem, że bardzo dużo :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łączenie dżungarów
« Odpowiedz #32 : 2005-03-25, 17:34 »

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #33 : 2005-03-25, 21:56 »
Tylko się nie kłóćcie! Źle Cię zrozumiałam Kaja... Po co Ci drugi chomik skoro nie chcesz małych? Najlepiej do tego samczyka dokupić samiczkę (2 samce się pogryzą i oba mogą zginąć), ale w tedy na bank ich nie dopilnujesz i będziesz miała młodych po dziurki w nosie ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #34 : 2005-03-26, 10:05 »
Cytat: Kaja
A Ty Kira ile masz chomików? JCiekawe gdzie Ty je wszystkie trzymasz :roll:

Ach po co pytam, i tak wiem, że bardzo dużo :lol:

 roborki miezkaja w Habrittrailach- 4 samczki  w 4 klatkach -> odchowouja mlode nowy saczyk siedziw habritrailu Mini (mysim bez rurek bo nie mam czasu  pomontować)  klatki roborkow wisza nad miom łózkiem  na  szerokiej  polce
 syryjki  kazdy osobno
3 samiczki - w klatkach inter zoo  TEDY + rury lub kolowrotek lub zwłykla tedy
samcew takich plus moje doadatkowe wyposarzenie
 samczki chinskie/ oddzielnie samce dwa  stare i odzielnie mlode samce w klatkach Savicka Peggy
dzungary samiczka z córkaKtosiek z 3 samczykami + pandem  w akwa 50 L
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #35 : 2005-03-26, 10:24 »
To nieżle... Pewnie już miejsca na nic w pokoju nie masz :lol:
Zapisane

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #36 : 2005-03-26, 10:31 »
jeszcze na z 5-6 klatek miejsce jest  :lol:  poztym ja mam jeszce rodzine myszy kolczastych  w 125L akwa :lol:  na jednej scianie pokoju :wink:  ale bede kupowała wiksze juz wkrótce kolo 200L a 125  bedze dla czesci kolczastych dla saczyków a 200 dla samiczek ;)
szczurki siedzą w TEDDY GIGANT II  praktycznie miesca zostanie dla 3 klatek mnie i kotki ;)
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #37 : 2005-03-26, 10:34 »
Acha... Więc mieszkasz sama... No tak... Mogłam się tego domyślić :lol:  Twoja mama dostałaby ataku histerii gdyby zobaczyła Twój dobytek, co?
Zapisane

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #38 : 2005-03-26, 10:39 »
nie
mieszkam na dwu poziomowym mieszkaniu  :lol:  z rodzicami  ;)  lecz mam 16 metrowy pokój tylko  dla siebie  i dobrze sie zyje moi rodzice stwierdzili ze jak bedze czysto i nie bedze smierdziec + juz nie bede rozmnazała to wszstko  co jest moze zostać ;)  bo  trudno by bylo mi pooddawać
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łączenie dżungarów
« Odpowiedz #38 : 2005-03-26, 10:39 »

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #39 : 2005-03-26, 10:44 »
Nooo... To fajnie... Ja mam pokój z siostrą i to tylko ok. 10 metrów kwadratowych...
Zapisane

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #40 : 2005-03-26, 10:49 »
ja mam szczescie jestem jedynaczka  ;) i mam paskudny charakter  stawiania na swoim  ;) -- tylko dlatego mam tak duzo zwierzat  :wink:  moi rodzce wiedza o zwierzaku po 1 tygodniu lub dłuzej  :lol: czasmi smiesznie jest jak goscie przychodza
o  jakie fajne te kolczaste myszki takie dziwactw a schodza do mamamy i mówia  
a mama na to CO TAKIEGO ??!! :shock:  i na nastepny  dzien mama przychodzi i oglada  ;)
na poczatku  u mnie byly 3 klatki  sprawnie z dnia na dzien   przewoczilam po 3 klatki  dziennie  i nable w moim pokju  zrobilo sie kolo 15 klateki i teraz to sie zmienia  ;)
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #41 : 2005-03-26, 10:53 »
Hahahaha... Ja wolę nie stawiać rodziny przed faktem dokonanym ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #42 : 2005-03-26, 10:59 »
ja sie tego nie boje  :lol:  tym bardziej ze tak zaczełam piersze dzungary przyniosłam po szkole  i schowałam na połce za  zasłoną :wink:  i  wyskoczylam z do taty  zz pytaniem czujesz cos // smierdzi czy nie????  tata na to że nie nic nie czuje  
 to ja go za rekaw i do mojego pokju  :lol:  w tekstem Zobacz  :) nie smierdza nie bałagania i  nie zaszkodza ci .to sa chomy marleny oddała mi bo jej juz sie nie chce  :roll: wiec wziełami przyniosłam :lol:  
tatcie zabraklo argumentów  :wink:  jego najwiekszym byl ze smierdzi i hałasuja  a ja powiedzałm ze chomy stoja juz za zasłona  7 dni i nic nie czujesz  ;)
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #43 : 2005-03-26, 11:01 »
Noo... Hahahahaha :lol:  Lol...
Zapisane

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #44 : 2005-03-26, 11:03 »
wiec mowiac szczerze  moi rodzce rzadko zagladja do mnie do pokoju bo niedługo  goscie powiedza do nich o jakiego fajnego krokodyla ma Paulina ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łączenie dżungarów
« Odpowiedz #44 : 2005-03-26, 11:03 »

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #45 : 2005-03-26, 12:29 »
A wtedy to już palpitacja i zgon na miejscu :lol:
Zapisane

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #46 : 2005-03-26, 12:50 »
Aha no to powodzenia Kira w chowie (chyba dobrze napisałam :? ) no cóż, ja za to bym chciała mieć tak dużo akwariów ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #47 : 2005-03-26, 13:27 »
nie chów ani nie chodowla teraz zwykła opieka :lol:  bo juz od miesaca nie rozmnazam :wink:  ew mozna powiedzec hodowla domowa :wink:
Zapisane

Kaja

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #48 : 2005-03-26, 13:52 »
i tak życzę wszystkiego naj Tobie i zwierzaczkom ;) żebyś mogła długo się cieszyć z opieki nad nimi :D
Zapisane

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #49 : 2005-03-26, 13:55 »
coz dzieki takiej róznorodnosci poge porównywac i wnioskowac ile   chomiki danego gatunku żyja :(
 moja 4 znajoma  dzisiaj pozengnała roborka ktory mial okolo  1,5 roku :(
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #50 : 2005-03-27, 11:49 »
Tak... Roborki mają to do siebie, że krótko żyją, a szkoda, bo to takie słodziutkie chomiczki są... A mój pierwszy dżungar też żył około 1,5 roku...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łączenie dżungarów
« Odpowiedz #50 : 2005-03-27, 11:49 »

Ellen

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #51 : 2005-03-27, 17:01 »
Powiem tak, mam samice dzungarskiego, zadomowiona u siebie i za nic bym jej nie dokupila drugiego chomika, zezarlaby go, to pewne :roll: Z samcem bym sie moze zastanowila, byl o niebo spokojniejszy i bardziej towarzyski.
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #52 : 2005-03-27, 17:09 »
Masz rację... Zgadzam się...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #53 : 2005-03-27, 19:28 »
wg mnie samiczki się łatwiej oswajają i są bardziej towarzyskie ;) za to samce jak już napisałam wczesniej - są łagodniejsze.
Zapisane

Ellen

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #54 : 2005-03-27, 19:36 »
Samice w naturze musza bronic gniazda i potomstwa, wiec sila rzeczy sa bardziej agresywne i terytorialne :roll:
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #55 : 2005-03-27, 19:38 »
Też tak myślę, pozatym mam i to i to, więc mogę porównać
Zapisane

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #56 : 2005-03-27, 20:09 »
ja sie ztym ne dokonca zgodze ... kazde zwierze starsze  samotnik nie przyjmie do siebie nowego lokatora ..   przynajmniej chomiki :roll:  czy to samiec czy samczkia   ta sama płec czy przeciwna nie bedze dobrze zaakceptowana (wyjatki  to  parka  gdy  samczka odchodzi samiec bedze zgodny z łagodna towarzyszka ale tez zalezy od charakteru :wink: jego i jej) lecz mówic o kupowaniu na poczatku zaleca sie albo dwie samiczki lub  pojedynczo lub parke i miec chetnych na potomstwo :?
 dwa samce  z rodzenstwa moga  walczyc na smierc i zycie  i konflikty w koncu sie pojawia  :roll: c zesto zalezy od wielkosci klatki :roll:

Samica  ktra zyje długosama nie zaakceptuje samca mlodszego u siebie
   zdarza sie ze samiec zaakceptuje samiczke  :roll:  ale nie ma reguły
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #57 : 2005-03-27, 20:14 »
Tak, ale my tu nie mówimy o łączeniu tylko o cechach osobniczych :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łączenie dżungarów
« Odpowiedz #57 : 2005-03-27, 20:14 »

Kira

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #58 : 2005-03-27, 20:18 »
samice latwiej sie oswajaja ale nie sa tolerancyjne
samce trudniej a   sa tolerancyjne dla samiczek :P
Zapisane

M-ajka

  • Gość
Łączenie dżungarów
« Odpowiedź #59 : 2005-03-27, 20:25 »
Wiesz można pisać, że samce są takie a samice takie, ale to zależy też od osobnika, bo różne przypadki bywają  :lol:
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 25 zapytaniami.