Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pomozcie mi z gryzoniem :)  (Przeczytany 2168 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

myszek

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« : 2003-01-16, 18:12 »
prosze was o pomoc. Dzis kupilem 5 miesieczna myszke jest sliczna i wogole ale pomozcie  mi jaki powinna miec dmek i co w nim powinno sie znajdowac?? jak zrobic wlasnorecznie jakas zabawke dla niej po ktorej by skakala itp. jak ja oswoic?? zeby sie nie chowala i nie bala sie kiedy chce ja poglaskac?? Bardzo prosze o pomoc naprawde zalezy mi. Prosze :?:  :?:  :?:  :?:
Zapisane

Saba

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #1 : 2003-01-16, 19:18 »
Jeśli chodzi o domek i te sprawy :) to w sklepach zoologicznych, szczególnie tych większych, jest naprawde ogromny wybór klatek z pełnym, atrakcyjnym wyposażeniem i wcale nie po jakiś zawrotnych cenach. :wink:
Jeśli często będziesz myszkę brał na ręce, wypuszczał ją (oczywiście w takim miejscu, żeby nic jej się nie stało - w końcu to małe zwierzątko) to szybko się do ciebie przyzwyczaji i nie będziesz miał w przyszłości problemów :wink:
Powodzenia 8)
Zapisane

myszek

  • Gość
no ok
« Odpowiedź #2 : 2003-01-17, 06:38 »
no dobra dzieki ale ja nie mam za duzo kasy a poza tym nie ma kolo mnie sklepu OBI ;) :P  Jest tylko Tesco, Full Market, E.Leclerk i Reduta
tam chyba nic nie znajde  :cry:  :cry:  a pozatym chcialem podziekowac ona faktycznie coraz mniej sie mnie boi. Ale mam jeszcze jedno pytanie mianowicie wyjezdzam na weekend. Czy wystarczy jak napelnie jej miseczke i tam duzio jedzenia?? i Wlasnie jeszcze jedno dlaczego Ona tak malo je ???? prosze o szybka odp. :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

no ok
« Odpowiedz #2 : 2003-01-17, 06:38 »

Saba

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #3 : 2003-01-17, 13:28 »
Sama nie mam myszki, ale zajmowałam się niedawno przez tydzień myszką koleąnki i ona też nie jadła zbyt dużo. Myślę, że możesz zostawić ją na tydzień (byleby nie dłużej), myszkom nie trzeba sprzątać tak częśto jak np świnkom więc, nie zabrudzi sobie pomieszczenia ani też nie rozwali jedzenia. Tylko upewnij się, że będzie miała wodę w poidełku 8)
Zapisane

myszek

  • Gość
dom
« Odpowiedź #4 : 2003-01-17, 14:49 »
ostatnio bylem w sklepie zoologicznym i kupilem dwie miseczki na picie i jedzenie :) Pomyslalem jednak ze fajniejsze byloby poidelko ale powiedzialem koledze ze do kartonu sie nie przyczepi. Qmpel zapytal o to sprzedawce a ten zaczal ze nie mozna jej trzymac w kartonie bo przegryzie i ucieknie. Ja jednak mu nie uwierzylem. Wracam do domu chce zobaczyc moja myszke zdjmuje pudelko0  patrze a tam od spodu dziura :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock: Ae na szczescie byla na pulce a wiec od spodu zejsc nie mogla. Wzielem dla niej nowe drugie pudelko naprawde duze i postawilem na podlodze. Czy i jego i nie przegryzie?? tam bylo jej latwo bo bylo zamoczone od spodu a jak bedzie tu?? ja naprawde niemam tyle kasy zeby sobie kupic klatke albo akwarium  :cry: kumpel powiedzial ze moze mi za 10-15 zlotu odsprzedac klatke ktora ma na chomika (jest pietrowa ze zjezdzalnia itp.) ale dopiero  za dwa lata :cry: POMOCYYYYYY
Zapisane

Siersc

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #5 : 2003-01-17, 17:14 »
Hoduje myszy juz sporo czasu i zapewniam cie ze napewno ucieknie....na 100% z wszystkiego co jest papierowe.
Podpowiem ci ze w sklepach mozna kupic faunboxy takie male za 10-15 zl. i jest pewnosc ze nie zwieje i bedzie jej tam dobrze.
Pozdro. :wink:
Zapisane

Saba

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #6 : 2003-01-17, 18:09 »
Poza tym gryzoni nie powinno się trzymać w kartonowych pudełkach dlatego, że wsiąka w nie mocz co nie jest dla nich najlepsze. Fakt, myszka nie sika dużo, ale mimo wszystko :?
Zapisane

Emilka

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #7 : 2003-01-18, 11:15 »
1) nie możesz jej 3mać w kartonie!
2) klatka dla chomików nie jest odpowiednia gdyż mała myszka może z łatwością prześlizgnąć się pomiędzy prętami. Radze kupić albo klatke dla myszek albo akwarium.
3) myszka może zostać sama na weekend tylko zostaw jej zapas jedzenia i picia.
4) Nie sądze że leśli będziesz ją często brał na ręce szybko się oswoi..wręcz odwrotnie. Najpierw powinieneś spowodować zeby Ci zaufała. nie lap jej i nie biez na rece na sile. Podawaj jej z reki jedzenie. to co lubi najbardziej np. owoce lub warzywa.
5) Myszko jedzą mało i nie przejmuj się tym wystarcza im dwie luzeczki karmy dziennie(nawet nie)
 Opiekuj sie dobrze mysiorkiem! Powodzenia!
acha..a co do domkow i zabawek zrobionych wlasnorecznie..to...najlepiej robić domki np. z doniczki albo z podelka po herbacie (ale ono w mgnieniu oka zostanie zjedzone ;) i znow bedzie trzeba zrobic nowe ) a zabawki..to..chyba najlepsze sa rolki z papieru toaletowego  :wink:
POZDRAWIAM
Zapisane

myszek

  • Gość
PROSZE SABA ZLITUJ SIE BLAGAM !!!!!
« Odpowiedź #8 : 2003-01-18, 23:38 »
ech pojechalem dzis do Warszawy a z Rzeszowa do Warszawy jest kawalek :( pojechalem z dwoch waznych powodow po 1. odwiedzic kochanych kuzynkow a po drugie - tam jest OBI, Ikea, Geant itp. itd. i moze tam znajde klatke na mysze znajde?? jak myslicie/? prosze pomozcie mi. aha Sabe blagam Cie blagam na kolanach zadzwon do mnie jutro (19.01.03.) na nr. tel. 0-693-604-323 blagam bardzo mi na tym zalezy blaaaaaaaaagaaaam !!!! prosze :cry: ok. godz. 10:00 bardzo prosze wrecz blagam !! pliz - z gory dziekuje i jeszcze raz prosze
3m anka
Zapisane

Forum Zwierzaki

PROSZE SABA ZLITUJ SIE BLAGAM !!!!!
« Odpowiedz #8 : 2003-01-18, 23:38 »

Emilka

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #9 : 2003-01-18, 23:59 »
:roll:  :?:  zadzwonic..o..dziwne jakies to..
Zapisane

Siersc

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #10 : 2003-01-19, 00:08 »
od kiedy to tu koncik poznawczy :?:  :?:  :?:  :?:  :?:
Zapisane

Saba

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #11 : 2003-01-19, 12:41 »
Szczerze powiedziawszy dopiero teraz przeczytałam tego posta, wiec na dzwonienie i tak już za późno ;) , ale też się troszkę zdziwiłam po przeczytaniu tej prośby. Myszek, myślę że jak to przeczytasz to już będziesz po zakupach dla myszki :wink: napisz na forum co w tej Warszawie nabyłeś.
Jeśli chodzi o kontakt to pod spodem są namiary na mnie: e-mail, gadugadu i inne komunikatory. Jeśli bardzo szybko potrzebujesz pomocy to zwracaj się w ten sposób. SMSa wysłałam na wszelki wypadek, ale czy doszedł to nie wiem 8)
Zapisane

myszek

  • Gość
OBI
« Odpowiedź #12 : 2003-01-20, 17:15 »
A ja nawiaze  do OBI a wiec jestem z Rzeszowa wiec nie mam w miescie OBI ale bylem w Wawie w OBI i NIC TAM NIE ZNALZLEM !!!!!!!! Byla malutka klatka za 79 taka co w sklepie ZOOLOGICZNYM byla za 40 !!!!!!! Ludzie w tym OBI nic nie ma do dzis trzymam mysze w pudelku bo nie moge znalezc taniej klatki :cry: ale jutro wybieram sie na zQpy takze nie wiezcie w ten lep z OBI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

myszek

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #13 : 2003-01-21, 20:06 »
wyszedlem wiec z zalozenia ze bede lazil po duzo sklepach ZOO i wybiore ladna klatke, min. 1 pietrowa po jak najatrakcyjniejszej cenie. mialem oczywiscie kilka sklepow ale dowiedzialem sie od znajomej ze powstal nowy sklep ZOO nap[rawde duzy wiec wytlumaczyla mi jak tam dojsc. bylem w pierwszym sklepie klatka dla myszy ok. 31 zl. a reszta dla chomikow. Ladna byla za 42 zl. duza, 1 pieterko i blaszana drabinka. A wiec powiedzialem ze musze porownac jeszcze ceny. poszedlem do nastepnego byly klatki ale nie za ciekawe w nastepnym rowniez jednak pozniej poszedlem do tego nowego. CUDO  Istny raj dla kogos takiego jak ja  wszedzie zwierzatka, karmy, klatki i akwaria i po niskiej cenie. Zobaczylem jedna. 1 pieterko w srodku drabinka, kolowrotek i domek. naprawde bardzo ladna za 40zl. a wiec tak sie wahalem i powiedzialem mu ze chyba na razie podziekuje pochodze jeszcze i porownam ceny ale ta klatka byla taka ladna i jk to powiedzialem on powiedzial ze nie chce mnie zniechecac do chodzenia po sklepach ale ze on kiedys pochodzil i porownywal i ze ie znajde lepszej ceny. po dluuugich rozwazaniach koles powiedzial ze nawet mi cos upusci ze sprzeda mi ta klatke i dorzuci troche karmy. Juz mnie zaczelo bardzo kusic  A koles byl mlody i bardzo fajny ja jednak mam bardzo duzo dla niej karmy na 2 lata albo i wiecej a wiec zaproponowalem ze zamiast karmy wezme taniej po prostu mniej zaplace. Koles sie zgodzil a taki drugi powiedzial cos w tym stylu ,,daj mu jeszcze karme"  a wiec wyszlo na to ze zaplacilem za cuudowna klatke 38zl. i dostalem troche karmy
Zapisane

Emilka

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #14 : 2003-01-21, 21:01 »
kurde!! :grr:  dlaczego w 10000 postach kopiujesz i piszesz to samo..czy nie wystarczy ci ze tak sama wiadomosc pokaze sie tylko w jednym temacie!
Zwykle nabijanie!!! :grr:  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedz #14 : 2003-01-21, 21:01 »

myszek

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #15 : 2003-01-22, 08:13 »
hehe nie no chodzi o to zeby ktos mogl przeczytac i zobaczyc ze wcale nie trzeba jezdzic po OBI itp. a wystarczy dobrze poszukac w sklepie ZOO i nie zlosc sie na mnie  :cry:
Zapisane

Siersc

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #16 : 2003-01-22, 13:13 »
W wawa w OBI jest najtaniej, nie zmienisz mojego zdania ale co do twoich postow to prawda...wkurza  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr::grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr::grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr::grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr::grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr::grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr: to ze sto razy co post przeklejasz to samo....
Pozdro. :twisted:
Zapisane

Saba

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #17 : 2003-01-22, 13:40 »
No ale żeby odrazu takie ikonki dawać... przecież Myszek nikogo nie obraził :?
Zapisane

myszek

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #18 : 2003-01-22, 15:28 »
Dzieki Saba ale tak wogole co wy tak na mnie naskakujeciie co ?? Kurde zastanowcie sie zanim cos napiszecie !! Ludzie co ja wam zrobilem :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Zapisane

Emilka

  • Gość
pomozcie mi z gryzoniem :)
« Odpowiedź #19 : 2003-01-22, 15:40 »
chyba troche przesadziles z tymi ikonkami :?  ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.144 sekund z 24 zapytaniami.