Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sposób na zapach myszek???  (Przeczytany 594 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sposób na zapach myszek???
« : 2006-01-08, 20:39 »
Macie może sposoby jak skutecznie, nie szkodząć zwierzakom pozbyc sie mysiego zapachu? Moje sa teraz w klatce, myślałam że jak w klatce to bedzie lepsza wentylacja i mniej będzie śmierdziało, ale niestety nic. Wiem że samce "pachną" intensywniej, ale już następnego dnia po sprzątaniu zapach jest juz nie do zniesienia. Jako ściółke mają CatsDream zmieszane z dobrej jakości trocinami.
Zapisane
BC + koci podrostek

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Sposób na zapach myszek???
« Odpowiedź #1 : 2006-01-08, 20:56 »
W klatce niestety zapach jest gorszy, bo myszy siusiają po pręcikach i mocz ulatnia się zamiast wsiąkać w ściółkę.
Znajoma używa jako podściólki doskonale pochłaniającej zapachy ... granulowanej paszy dla królików " Cargill", sprząta co 5-7 dni. 
Zapisane

ngL

  • Gość
Odp: Sposób na zapach myszek???
« Odpowiedź #2 : 2006-01-09, 05:06 »
Niestety trociny to jedna z najgorszych podściółek i nie ważne jakiej wirmy - po prostu nasiąkają i śmierdzą. Proponuję całkiem pozbyć się trocin.
U mnie smrodek zniknął całkiem dopiero po zastosowaniu żwirku zbrylającego, z betonitu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sposób na zapach myszek???
« Odpowiedz #2 : 2006-01-09, 05:06 »

kasja

  • Gość
Odp: Sposób na zapach myszek???
« Odpowiedź #3 : 2006-01-10, 02:23 »
Wystarczy sam żwirek, dzięki niemu zapach nie będzie tak intensywny i myszki pościerają sobie pazurki. Jesli zapach będzie Ci bardzo przeszkadzał proponuję zakupić zapach do kontaktu, pomaga... :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Sposób na zapach myszek???
« Odpowiedź #4 : 2006-01-10, 22:11 »
Żwirek sam miały, tylko że wtedy sa okropnie nieszczęśliwe bo nie mogły w tym kopać. Najlepiej dla nich było kiedy miały bawełniana ściółkę No-smell bo ryły w tym korytarze i chodziły tymi korytarzami :)
Chyba po 2 dniach przeszło im zasikiwanie klatki bo zapach zelżał, widać doszły do wniosku że nową klatke trzeba było dobrze zasikać ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

kasja

  • Gość
Odp: Sposób na zapach myszek???
« Odpowiedź #5 : 2006-01-12, 00:27 »
Ja wpadłam na pomysł kiedyś by robić tunele z rolek od papieru toaletowego pod żwirkiem, to była zabawa... :).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 23 zapytaniami.