Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: CO WYBRAć ???  (Przeczytany 9666 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Samanta

  • Gość
CO WYBRAć ???
« : 2006-09-14, 16:49 »
Mam taki problem. Chcialabym miec jakiegos zwierzaka w domu (gryzonia), lecz nie wiem co wybrac. Chodze po sklepach, patrze, pytam, czytam poradniki i strony internetowe i szczerze przyznam, ze sama juz nie wiem. Z poczatku myslalam o chomiku, bo mialam go 12 lat temu. No, ale teraz bylam w sklepie i Pani polecila mi dla poczatkujacego szynszyle. Z tego co zauwazylam, nie byla ona sprzedawcą typu "byleby wcisnac", naprawde sie znala na rzeczy. Tylko, ze ja sama juz nie wiem co wybrac. Chcialabym zwierzaka takiego, co by nie bylo, az tyle roboty i szlo troche poprzytulac i pobawic sie. Myslalam tez o swince, bo przeczytalam ze szynszyle lataja po mieszkaniu i gryza wszystko. Nie wiedzialam, ze trzeba je wypuszczac. Doradzcie mi prosze, jaki gryzon jest najlepszy dla poczatkujacego - chomik, myszka, szynszyla, a moze swinka? Nie licze juz tych 12 lat bo wtedy bylam dzieckiem to i tak nie pamietam i nie jestem wprawiona. Mam nadzieje, ze ktos doradzi mi. Tylko nie piszcie "wybierz, co bedziesz chciala".
Zapisane

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #1 : 2006-09-14, 17:03 »
Ja polecam szczura, ale jego też trzeba puszczać po domu, mój prawie codziennie ma klatke otwartą od 13:40 do 22 nawet :) Uwielbia sie tulić i byc glaskanym. Kocha się bawić itp. Ale musisz miec z nim bardzo duzo kontaktu i duzo czasu z nim spędzac.
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #2 : 2006-09-14, 17:05 »
Do przytulania i zabawy, zato bez obowiązków, to tylko pluszak... ;)

I każde zwierze trzeba wypuszczać z klatki (no, może poza dzikimi gatunkami).

Między tymi zwierzakami największa jest różnica intelektualna. Czy chcesz chomika do potrzymania na rękach, który zajmuje się swoimi sprawami czy np. świnkę, która potrzebuje kontaktu z tobą, towarzystwa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedz #2 : 2006-09-14, 17:05 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #3 : 2006-09-14, 18:26 »
Edziulec nie napisałaś że jeżeli szczur to od razu brać 2 bo są stadne ^^
Do przytulania i zabawy, zato bez obowiązków, to tylko pluszak... ;)
zgadzam się :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #4 : 2006-09-14, 18:34 »
Chomik, myszy i szynszyle to zwierzeta nocne, kontakt bedzie ograniczony, swinka jest bardziej towarzyska, ale wszystkie te zwierzaki tzreba wypuszczac z klatki, a takze  powinny zyc conajmniej w grupie dwuosobowej (u chomikow to zalezy od gatunku, mysi samiec moze zyc samotnie)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #5 : 2006-09-14, 18:34 »
Cytuj
Pani polecila mi dla poczatkujacego szynszyle. Z tego co zauwazylam, nie byla ona sprzedawcą typu "byleby wcisnac", naprawde sie znala na rzeczy

skoro polacała szynszyle dla początkującego to sory - ale właśnie była taka "byleby wcisnąc". Dla kogoś początkującego, kto chce miec jakiś kontakt ze zwierzęciem - moge polecić - tak jak edzia - szczura - nie sa trudne w "obsłudze" i z nimi jest o wiele lepszy kontakt niż z chomikiem czy myszką. Świnki morskiej nie polecę, ze względu na to, że jednak nie powinno się zaczynać od zwierzaków, które dość długo żyją (świnka 8 - 10 lat; szczury - około 3) poza tym świnki morskie - podobnie jak szcuury powinno mieć się nie mniej niz dwie - i to nie parkę. Tak czy inaczej - jakieggokolwiek zwierzaka byś nie wzięła - bedziesz musiała się przygotować, na to, żeby w razie kłopotów zdrowotnych wybrać się do weta. Zwierzak to nie tylko przyjemnosć, ale też obowiązek i obojetnie jakie zwierze - czy duże czy małe - każdego to dotyczy.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #6 : 2006-09-14, 20:12 »
Stawiam na myszoskoczka. Moja kuzynka ma - przemiłe zwierzaki, ale mają jedną (tylko!) wadę, którą wykryłam. Ale o tym potem.
 Są małe. Potrzebują... no, towarzystwa może... chociaż to każdy gryzoń potrzebuje. Mmm... klatka dosyć, dosyć, możesz go wypuszczać w pokoju, CZASAMI tylko gryzie rzeczy, ale tego nie widziałam. Robi dużo bobków, ale są malutkie i nie śmierdzą. Przemiłe zwierzątka, polecam ci je. Poidełko też malutkie, bo miseczki raczej nie. Kilka ziarenek do miseczki gdzieś na... godzinkę? Zależy jak będzie jeść. Miękkie futerko.
 A teraz wada!!! Czasami gryzą... ludzi... boleśnie. Ale to wyjątki, tylko te bardziej "poddenerwowane" zwierzaki. Musisz uważać na takie okazy.

Plusy!
+ Małe
+ Miękkie
+ Nie trzeba zmieniać często
+ Nie śmierdzi
+ Nie słychać go (lekko w nocy, ale przyzwyczaić się można).

Minusy...
- Niektóre okazy gryzą...
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #7 : 2006-09-14, 20:27 »
Cytuj
Plusy!
+ Małe
+ Miękkie
+ Nie trzeba zmieniać często
+ Nie śmierdzi
+ Nie słychać go (lekko w nocy, ale przyzwyczaić się można).

Minusy...
- Niektóre okazy gryzą...

małe - szczury, myszy, chomiki też są małe.
miękkie - tak samo jak każdy inny gryzoń (chociaz... co rozumiesz przez "miekkie" ?)
nie trzeba zmieniac czesto - wiesz, to zależy od danego zwierzecia... :/
nie smierdzi - tak samo jak każdy inny zwierzak - jeśli sie sprzata.
nie slychac go - wiesz, moze tego twojej kolezanki nie slychac - jednak to zależy od zwierzaka, a nie od gatunku.
niktore gryza ? sory - ale kazdy zwierzak bedzie gryźc jesli jest nieoswojony, albo jesli ktos traktuje go jako maskotke... :/

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #8 : 2006-09-14, 20:29 »
nie slychac go - wiesz, moze tego twojej kolezanki nie slychac - jednak to zależy od zwierzaka, a nie od gatunku.

Sorcia, ona miała ich już 18... żaden nie hałasował :/.
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Forum Zwierzaki

Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedz #8 : 2006-09-14, 20:29 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #9 : 2006-09-14, 20:41 »
dobra - a ile twoja koleżanka ma lat ? i po ile na raz miała ?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #10 : 2006-09-14, 20:54 »
Żaden nie hałasował?? Może nie miał niczego w klatce?? :)
Kuba(szczur) też nie hałasuje. Śpi w nocy, w dzień się bawi.  I rano też nie budzi, bo kiedy ja wstaje o 6 czy 7 to on jeszcze śpi, choć idzie w kime koło 23 :) nie mam mocnego snu, a więc gdyby hałasował obudziłabym się. Pozatym nie zalezy to od gatunku a raczej od okazu....
I zgadzam się z Iras :)
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #11 : 2006-09-15, 13:29 »
Dla początkującego który chce mieć kontakt ze zwierzakiem polecam szczura!! Są mało kłopotliwe, przywiązują sie do człowieka. Mogłby być jeszcze myszoskoczek ale z nimi raczej cieżko załapać kontakt i zazwyczaj są chałaśliwe, no przynajmniej te wszystkie które miałam ja i moje kumpele  ;p
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #12 : 2006-09-18, 09:00 »
dobra - a ile twoja koleżanka ma lat ? i po ile na raz miała ?

Ma teraz 17 ;). Miała po 2, 3 myszoskoczki, więc musiała się nieźle napracować.
Ale myszoskoczki to są zwierzaki nocne, chociaż nie hałasują za dużo. Jednak w dzień też można złapać z nimi dobry kontakt. Budzą się około 18:30-20:00 ;).
Ale jeśli nie chcesz myszoskoczka - to szczur też dobry.
Napisz na co się zdecydowałaś. Pozdrawiam ciebie i (jeżeli już jest) zwierzaczka ;). (A jeśli nie ma, to się nie martw i zastosuj do naszych rad).
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #13 : 2006-09-18, 09:13 »
Szczurka albo myszkę.Myszki też są kontaktowe,dajmy na to mojego Makelyska :).I Ś.P Mili.Make codziennie wychodzi z klatki,wręcz przysłuchuje się jak rozmawiamy i jest bardzo pocieszny.Milunia zaś wychodziła z klatki i prosiła wręcz,żebym ją wzięła na ręce.Szczurki są jeszcze mądrzejsze,dlatego jeśli chcesz kontaktowe zwierzę - wybierz myszki albo szczurki.
Zapisane

Samanta

  • Gość
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #14 : 2006-09-18, 13:41 »
sorry ze nie odpisywalam ale cos mi sie konto zepsulo i musialam zalozyc nowe. a wiec widze, ze porad jest duzo, za ktore oczywiscie dziekuje. Jednakze mimo wszystko sklanialabym sie do szynszyli albo krolika miniaturki. Slyszalam ze szynszyle musza brac jakies piaskowe kapiele czy cos w tym stylu. Czy moze mi ktos cos o tym powiedziec?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedz #14 : 2006-09-18, 13:41 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #15 : 2006-09-18, 13:50 »
Tak, szynszyle biora kapiele piaskowe :). Oczyszczaja dzieki temu futerko.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #16 : 2006-09-18, 23:58 »
Cytuj
Ma teraz 17 Oczko. Miała po 2, 3 myszoskoczki, więc musiała się nieźle napracować.

to coś krótkawo te jej myszoskoczki żyły... :/

a co do wyboru - szynszylę stanowczo odradzam jako pierwszego zwierzaka, królika zresztą tez...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #17 : 2006-09-19, 08:10 »
to coś krótkawo te jej myszoskoczki żyły... :/

a co do wyboru - szynszylę stanowczo odradzam jako pierwszego zwierzaka, królika zresztą tez...
iras mogła kupić odrazu starsze myszoskoczki;p jak ja kupiłam comika to potem sie okazało że on ma ok.1,5 roku...

a co do szylki lub królika na pirwszego zwierzaka?- tak samo jak iras, odradzam...
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #18 : 2006-09-19, 08:45 »
psiara - teoretycznie mogla, ale 18 razy z rzedu ?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #19 : 2006-09-19, 09:51 »
Moim pierwszym zwierzatkiem byl wlasnie krolik, ale teraz polecilabym mniejsze zwierze. Z bolem musze przyznac, ze nie zapewnialam mu zawsze wystarczajacej dawki ruchu, karmilam mieszanka, a przez ponad rok zylam w przekonaniu, ze mam w domu gryzonia. Wlasnie przez to, ze one nie sa gryzoniami wymagaja innej pielegnacji i opieki...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #20 : 2006-09-19, 10:09 »
u królików jest jescze coś takiego, że samice TRZEBA sterylizowac (wydatek okolo 200 zl.) a to z tego powodu ze 95% krolic choruje na ropomacicze przed ukonczeniem 2 roku zycia, dochodza jeszcze bardzo czesto problemy z zebami, samce po dojrzeniu maja niesamowity poped - czyli powinno sie wykastrowac, zeby nie miec bez przerwy krolika na nodze i zeby nie znaczyl terenu itp. itd. i dla krolika klatka powinna być co najmniej setka (100 cm dlugosci)  a to i tak tylko na noc i na wyjscie z domu. I krolik wcale nie jest milusim zwierzątkiem - no może tylko z wyglądu. iększosc królików zanim się je oswoi, a i wiekszosc dojrzalyc samcow (niewykastrowanych) nie bedzie po prostu uciekac przed reka - tylko atakowac.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedz #20 : 2006-09-19, 10:09 »

aneta_117

  • Gość
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #21 : 2006-09-19, 16:21 »
Ja mam obecnie 7 szynszyli i to fakt są bardzo kontaktowe, jak tylkow chodze do pokoju zaraz stają przy klatce, żeby do nich pogadać albo dać im coś dobrego. jednak szynszyli należy poświęcić sporo czasu, one lubią gdy się im poświęca całą swoją uwage. Najlepiej jak żyją w grupie. Jeślki są nie wybiegane to okropnie hałasuja w nocy. Jeśli chodzi o kąpiele piaskowe to oczywiście są one im niezbędne, w sklepach zoologicznych sa do kupienia specjalne pyły kąpielowe przeznaczone dla szynszyli, które wsypuje się do jakigoś pojemnika(ja mam akwarium) i szynszyle się w nim turlają, co poprostu wygląda rewelacyjnie.

Co do twojej osoby to mam wrażenie, że chcesz mieć zwierzaka przy minimalnym nakładzie pracy, dlatego nie polecam Ci szynszyla. Przy nim trzeba jednak sporo poswięcić czasu, trzeba z nim siedzieć, gdy biega,obserwować czy nie jest chory, sprzatać kolatkę, wymieniać pył, karmić.

Ponadto szynszyl jest drogim zwierzeciem, ponieważ przypuszczam, że nie kupisz tańszej klatki niż za 100 zł, ponadto sam szynszyl jest drogi, musi on spożywać sporo suszonek, ponadto uwielbia orzechy(których nie podaje się dużo, ale to jednak wielka przyjemność dla malucha), trzeba kupować piasek no i nierzadko płacić za leczenie, witaminy itp.
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #22 : 2006-09-19, 16:52 »
to coś krótkawo te jej myszoskoczki żyły... :/
Moja Mini żyła tylko 2 lata :( A Miki (jej ojciec) żyje już ponad 3 i ma sie dobrze :)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #23 : 2006-09-19, 19:09 »
Iras, kochana, ona się zajmuje tymi zwierzętami, spisuje jak żyją. Zaczęła w wieku 14 lat. Czy gdzieś już to pisałam? *zmartwiona*...
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Wilczyca_77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 786
  • I love wolves
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #24 : 2006-09-19, 19:16 »
Ja Ci radzę świnke morską.Moja bardzo lubi się przytulać,biegać i jest bardzo milutka :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #25 : 2006-09-19, 21:30 »
Cytuj
Iras, kochana, ona się zajmuje tymi zwierzętami, spisuje jak żyją. Zaczęła w wieku 14 lat. Czy gdzieś już to pisałam?

:/ no to wlasnie widac jak sie nimi "zajmuje" skoro zaczela w wieku 14 lat, teraz ma 17w sumie miala ich 18  a myszoskoczki zyja 3 -5 lat

Cytuj
Ja Ci radzę świnke morską.Moja bardzo lubi się przytulać,biegać i jest bardzo milutka Smile

tyle, że co jak świnka to odpowiedzialnosc na jakies 8 lat - czyli nie polecam. Poz atym trzeba tez wiedziec jak zywic, co swinka potrzebuje itp.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Wilczyca_77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 786
  • I love wolves
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #26 : 2006-09-20, 18:44 »
ja moge powiedzieć.
Zapisane

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #27 : 2006-09-20, 19:20 »
ja moge powiedzieć.
Co? Co możesz powiedzieć? NIC... bo nic nie napisałaś. A jeżeli to coś miało znaczyć - to poważnie - ja nic nie zrozumiałam z twojego posta...

:/ no to wlasnie widac jak sie nimi "zajmuje" skoro zaczela w wieku 14 lat, teraz ma 17w sumie miala ich 18  a myszoskoczki zyja 3 -5 lat

Co do tego - ona co jakiś rok, lub pół (zależy od długości jej badań) zamieniała myszoskoczka. Warto dodać, że były to myszoskoczki i te, które były kilkakrotnie u weterynarza i całkiem małe - które mogły być zarażone wirusem matki lub ojca ;).
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Forum Zwierzaki

Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedz #27 : 2006-09-20, 19:20 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #28 : 2006-09-20, 19:29 »
Jakich badan? Zamieniala je, a co robila ze starszymi?
Zapisane

Wilczyca_77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 786
  • I love wolves
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #29 : 2006-09-20, 19:31 »
No moge powiedziec co potrzebuje i czym sie żywi
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 27 zapytaniami.