Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: CO WYBRAć ???  (Przeczytany 9667 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #60 : 2006-12-10, 17:07 »
Nie no jako atak to moze nie...
Tak ja wiem...jestem na 3 forach o zwierzetach i niektore posty sa smieszne...
I dlatego ja zastanawiam sie tak dlugo nad kupnem zwierzaka...i czytam wszystko o wszystkich...by wybrac nalepszego...Bo np. kasztniczka to dla mnie nie jest odpowiednia bo ja na wakacje zawsze {ezdze nad morze a podobno one nie moga jedzdzic samochodem wiec..napisalam byc moze to mi w cz{ms pomoze:))
A na allegro syłam i naprawde są klatoi....duuużo tańsze od tyoh w sklepie.... :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Otp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #61 : 2006-12-10, 17:27 »
aprospos wlasnie debilizm...
cytat z innego forum&q
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #62 : 2006-12-20, 19:02 »
Przepraszam, że odświeżam, ale coś mnie uraziło w oczęta..

Cytuj
Bo np. kasztniczka to dla mnie nie jest odpowiednia bo ja na wakacje zawsze jezdze nad morze a podobno one nie moga jedzdzic samochodem wiec...napisalam byc moze to mi w czyms pomoze:))

Tak naprawdę żaden gryzoń nie powinien jeździć w dłuższą podróż. To zbyt stresujące dla tak małych zwierząt. Jeśli ktoś decyduje się już na mysz, myszoskoczka, szczura itd., to powinien mieć również 'pod ręką' znajomego, który w razie czego w czasie wakacji przygarnie do siebie zwierzęta. Co innego pies, który siedzi sobie (przynajmniej u mnie) spokojnie w samochodzie, na postoju wychodzi i reaguje na uspokajanie przez właściciela, a potem może chodzić na dlugie spacery dajmy na to po lesie. Choć to również nie zawsze tak wygląda, dlatego też biorąc jakiekolwiek zwierzę należy wziąć pod uwagę wszelkie ryzyko i wyrzeczenia jakie mogą się z nim wiązać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedz #62 : 2006-12-20, 19:02 »

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #63 : 2006-12-21, 17:23 »
Mam takie pytanie.....bo myślałam nad kupnem włąśnie szczurka ale...chyba nie powinnam go mieć bo on ma bardzo wrażliwy słuch a ja gram na gitarze:/
Może znalibyście jakiś sposób??
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #64 : 2006-12-21, 18:30 »
Każdy gryzoń ma wrażliwy słuch, właściwie to nawet wiele zwierząt tak ma, bo np. pies także słyszy znacznie lepiej od nas.
Myślę, że gitara to jeszcze nie tragedia. Gorzej by było, gdybyś słuchała na cały regulator mocnego metalu..
Możesz ćwiczyć np. w innym pokoju niż ten, w którym byłby szczur, a właściwie szczury, bo lepiej kupować conajmniej dwa tej samej płci niż jednego. Poza tym to nie do końca jest tak, że przy gryzoniu nie możesz wydawać prawie żadnych dźwięków. Muzyki wciąż można słuchać, tyle tylko, że po prostu ciszej niż zwykle, o ile to 'zwykle' oznacza ryk i razem z Tobą pół osiedla raczy się tym samym kawałkiem co Ty. Większość osób, które mają kontakt ze zwierzętami dłuższy czas, po prostu widzi, że jest za głośno, a ja np. automatycznie wszystko przyciszam, nawet w samochodzie - to tak z przyzwyczajenia. ;) Więc wszystko da się zrobić, trzeba tylko chcieć i mieć na uwadze dobro zwierzaków.
Zapisane

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #65 : 2006-12-21, 20:44 »
Jeszcze mam jedno pytanie które mi się teraz nasunęło....
Jak można połączyć akrarium z klatką????...jak nie którzy mają zrobione....
tzn. Ze na dole jest akwarium z sianem a na górze klatka z jedziniem domkiem itp
A i jeszcze jedno...bo byl taki temat wiem....czytalam....ale jesli szczurek tzn szczurki sa male to 1cm miedzy pretami to chyba by przeszly...:) bo jak sa wieksze to raczej nie ale takie malutkie...:)?????
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #66 : 2006-12-21, 20:56 »
Nie, szczurki nie przejdą przez 1 cm nawet jak są małe. To właśnie optymalne odstępy dla małych. Szczurki są spore przecież(małe naturalnie tak nie, ale większe od np.myszek).
Zapisane

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #67 : 2006-12-22, 23:19 »
acha.....dzia:*
Zapisane

Dyzio14

  • Gość
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #68 : 2007-05-17, 20:04 »
Ja doradziłabym Ci chomika. Dżungarskiego lub Syryjskiego. To miłe sprawdzone petsy na które nie trzeba AŻ TAK dużo wydawać pieniędzy. Wystarczy klatka,trociny, jedzenie i woda. Nie radze Ci kupować chomika Roborowskiego bo trudno je przyzwyczaić do człowieka. Króliki są dla znacznie bardziej zaawansowanych posiadaczy. Dłużej żyją od chomików ale więcej pieniędzy trzeba na nie wydać. Na klatke dla chomika wydasz z 40zł a na dobrą dla królika 150zł. Po drugie królik więcej je. Po trzecie królikowi trzeba scinać zęby (ja robie to zo dwa miesiące) co kosztuje około 10zł. Trociny najlepiej to... taka ściułka z drewienek (11.50zł) No więc królika NARAZIE odradzam :D Mały puszysty chomiczek będzie idealny :*
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedz #68 : 2007-05-17, 20:04 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #69 : 2007-05-17, 20:11 »
Hm, temat chyba został wznowiony po długim okresie .. czy się mylę ?

Ale chciałabym zwrócić uwagę na wypwoiedź Dyzio14

Po trzecie królikowi trzeba scinać zęby
Jeżeli królik bedzie miał: gałązkę lub wapienko czy suchy chleb(dostępne  w sklepie zoologicznym) bądź cokolwiek do zdzierania zębów, to nie będziesz musiała wydawać $, królik zdziera zęby "naturalnie",zaoszczędzisz mu stresu.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Dyzio14

  • Gość
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #70 : 2007-05-17, 20:35 »
Hm, temat chyba został wznowiony po długim okresie .. czy się mylę ?

Ale chciałabym zwrócić uwagę na wypwoiedź Dyzio14
Jeżeli królik bedzie miał: gałązkę lub wapienko czy suchy chleb(dostępne  w sklepie zoologicznym) bądź cokolwiek do zdzierania zębów, to nie będziesz musiała wydawać $, królik zdziera zęby "naturalnie",zaoszczędzisz mu stresu.

Moj krolik ma wapno i nic mu to nie daje... iiii jeszcze ma wade zgryzu. Zeby mu sie wykzywiaja a pozatym ma 3 zeby a niee 4 jednego wyrwal o kratki ;(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #71 : 2007-05-18, 09:24 »
wapienko wywal z klatki - predzej krolikowi tym wapienkiem zaszkodzisz niz mu cokolwiek to da. Suchym chlebem natomiast tylko i wylacznie go utuczysz. Do scierania zebow sluzy siano - w przypadku krolikow - tylko. Jesli natomiast krolik ma wade zgryzu - to nie ma mocnych - tak czy inaczej beda mu zeby przerastaly, czegokolwiek bys nie dawal.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Dyzio14

  • Gość
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #72 : 2007-05-18, 14:25 »
wapienko wywal z klatki - predzej krolikowi tym wapienkiem zaszkodzisz niz mu cokolwiek to da. Suchym chlebem natomiast tylko i wylacznie go utuczysz. Do scierania zebow sluzy siano - w przypadku krolikow - tylko. Jesli natomiast krolik ma wade zgryzu - to nie ma mocnych - tak czy inaczej beda mu zeby przerastaly, czegokolwiek bys nie dawal.

Co do sianka - Maciek ma nietylko wade zgryzu ma tez uczulenie na siano, dlatego zamiast niego wsypujemy do klatki male ściulkę drewienek. Jak wsypie mu sianka, na około oczu robi się czerwone i uczy mu łzawią.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #73 : 2007-05-18, 15:55 »
jesli juz - to pyl z siana moze mu podrazniac oczy - jest fizycznie niemozliwe by krolik byl uczulon na cos co jest mu niezbedne do zycia. Siano dla krolika to nie sciolka tylko jedzenie - bez tego nawet bez wady zgryzu zeby beda zawsze przerastac, a i dochoda problemy z ukladem pokarmowym - to tylko kwestia czasu.  Co do sciolki z drewienek - jak najbardzie, trociny czesto bywaja szkodliwe. jednak siano - musi byc -w tzw. karmniku przez 24h na dobe dostepne.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Dyzio14

  • Gość
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #74 : 2007-05-18, 16:47 »
jesli juz - to pyl z siana moze mu podrazniac oczy - jest fizycznie niemozliwe by krolik byl uczulon na cos co jest mu niezbedne do zycia. Siano dla krolika to nie sciolka tylko jedzenie - bez tego nawet bez wady zgryzu zeby beda zawsze przerastac, a i dochoda problemy z ukladem pokarmowym - to tylko kwestia czasu.  Co do sciolki z drewienek - jak najbardzie, trociny czesto bywaja szkodliwe. jednak siano - musi byc -w tzw. karmniku przez 24h na dobe dostepne.
Ale mu oczy od niego lzawia ;(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedz #74 : 2007-05-18, 16:47 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #75 : 2007-05-21, 17:36 »
Sucham chlebem raczej nie utucze królika lol, to by moje króliki by chyba teraz miały nadwage,a są w normie ;|. Ważą tyle ile powinny. I sochy chleb też jest dobry do ścierania zębów prócz siana.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #76 : 2007-05-21, 21:37 »
dunia - oj, utuczysz, utuczysz - i to bardzo...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #77 : 2007-05-21, 22:14 »
Dunia, nawet można na logikę wziąć to, toć praktycznie wszystkie diety odchudzające eliminują pieczywo.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Kira

  • Gość
Odp: CO WYBRAć ???
« Odpowiedź #78 : 2007-05-23, 10:11 »
 do scierania zebów najlepsze gałazki :) z własnego sadu niestety wapienka sa niewłaściwe i nigdy królikom czy jakiemu kolwiek zwierzakowi nie pomogły .
Moje chomiczki na wapnie kiedys sobie tylko pazurki skracały
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: CO WYBRA/#263; ???
« Odpowiedź #79 : 2006-12-10, 17:18 »
Cytat: Irasslink=topic=29019.msg893995#msg8;3995 date=1165756130
monisia - mam nadzieje, ze nie odebsalas mojego posta jako atak na wiebie. Chodzi o to, ze masa osok odznacza sie potworna nieodpowkedzialnoscia (i wcale nie chodz tu o dzieci...m a potem przez glupote cierpia {wierzeta.
Ile dostaję mail'i i wimdomości na gg o treści: mojemu zwierzakowi jest to i |amto - źle się czuje m co robić? Nie wiem skčd się to bierze, że nie umieją wymyślew; co można zrobić z c|orym zwierzakiem... hm... mo}0;e odtańczyć taniec neszczu wokół niego?
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 25 zapytaniami.