Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Chciała bym mieć szczurka.  (Przeczytany 6254 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #30 : 2006-12-11, 14:11 »
Natte, przyżeknij że ty będziesz się nim zawsze zajmować. Jeśli nie masz zwierzaka to powiedz że wszyscy mają chociarz jakiegoś gryzonia, lub rybki. A rybkami trudniej się zajmować. Jeśli jesteś jedynaczką to powiedz jeszcze że smutno ci, a szczurek jest sper stworzonkiem
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #31 : 2006-12-11, 19:03 »
Ja mam zwierzaczki(myszkę - niestety jedną)straszyki i rybki(ale już niedługo mieć nie będę...).Mam rodzeństwo,do zajmowania się to mama nigdy nie ma i nie miała zastrzeżeń,chodzi o to,że mama brzydzi się szczurami przede wszystkim no i nie chce mieć już nowych zwierząt, chce odpocząć :/.Przesada!
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #32 : 2006-12-18, 22:32 »
powiedz że chcesz jakieś inteligentniejsze zwierzątko od myszki i rodzeństwa :lol:
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedz #32 : 2006-12-18, 22:32 »

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #33 : 2006-12-20, 09:49 »
Myszka wcale nie jest nieinteligentna, powiem ci ;).Make jest naprawdę inteligenty :).Mama go uwielbia.I mówi : Wystarczy mi Maksiu!
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #34 : 2006-12-20, 14:51 »
A tak wracając do koszatniczek, to te mają podobne wymagania co do gabarytów klatkowych jak szczury, tyle tylko, że one potrzebują jeszcze specjalnej diety bez cukru i również buszują w nocy ;) (www.koszatniczka.lunar.com.pl). Myślę, że jak mówili poprzednicy, chomik będzie najlepszy. A jeśli weźmiesz go od zaufanej osoby, a nie za sklepu czy od kogoś, kto się znęca nad zwierzętami, to gwarantuję Ci, że gryźć nie będzie. Aczkolwiek ja szczerze mówiąc wolałabym na Twoim miejscu rok czy dwa zbierać na klatkę na szczury i jak najwięcej się o nich dowiedzieć, niż od razu fundować sobie chomika, ale to takie moje skromne, prywatne zdanie. :D
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #35 : 2006-12-20, 14:56 »
Ha! A teraz dobra nowina. Mój tata kupi mi klatke jak się spotkamy po nowym roku, teraz czekam tylko na linka aktywacyjnego z szczurzego foruma i daje ogłoszenie że wezme szczurka, po nowym roku. :jupi:
Kiedy ten link przyjdzie...
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #36 : 2006-12-20, 15:00 »
mi doszedł odrazu ^^
kurcze zauważyłam że coś szczury modne się robią a szkoda:P
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #37 : 2006-12-20, 15:01 »
Dory, myślałam też nad myszoszkoczkami. W klasie mamy Grzesia i Wacuśa :lol: :lol:
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #38 : 2006-12-20, 15:02 »
To super :) Tylko sprawdź przed kupieniem klatki czy na pewno nadaje sie dla dwóch ciurków ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedz #38 : 2006-12-20, 15:02 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #39 : 2006-12-20, 15:03 »
oczywiściem
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #40 : 2006-12-20, 15:07 »
Ania, kasja z tego forum(na szczurkowym też jest) będzie miała małe szczurki do oddania gdzieś po nowym roku.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #41 : 2006-12-20, 15:08 »
Dory, myślałam też nad myszoszkoczkami. W klasie mamy Grzesia i Wacuśa :lol: :lol:

W klasie? :|
Ja mam 6 myszoskoczków i wierz mi, trochę roboty z tym inwentarzem jest. No i też potrzebują dużej klatki, do tego hałasują znacznie gorzej niż chomiki, koszatniczki i szczury razem wzięte - w dodatku nie tylko w dzień, ale i w nocy (a raczej SZCZEGÓLNIE w nocy). ;)
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #42 : 2006-12-20, 18:16 »
one mają wielkie akwaria
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #43 : 2006-12-20, 18:33 »
nie zmienia to faktu, ze w ZADNEJ szkole nie powinno byc zywych zwierzat
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #44 : 2006-12-20, 18:48 »
Otóz to. Duże organizacje tworzą akcje przeciwko trzymaniu zwierząt w szkole i wierz mi, sprawa żywych stworzeń chowanych w budynkach pełnych rozbrykanych dzieci nie jest tak różowa, jak mogłoby się wydawać.. no, ale to już inny temat i inna dyskusja.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedz #44 : 2006-12-20, 18:48 »

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #45 : 2006-12-20, 20:05 »
Wiecie, że ja też być może wezmę od kasji szczurki?:).Jeśli tylko mama się zgodzi na siurki. List do 'Św.Mikołaja' już leży w szufladzie ;).
Zapisane

Kiciaczek

  • Gość
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #46 : 2007-01-17, 17:36 »
Jak już taki temat o szcurkach.
Tak ja jak i mój chłopak mieliśmy już bardzo inteligentne szczurki,więc postanowiliśmy kupić sobie szczurka.Po 2 dniach w nocy zwiał z klatki i przez tydzień nie umieliśmy go znaleźć.Gdy juz myśleliśmy że szczurka dorwał kot znalazł sie-zrobił sobie gniazdko i widocznie w nocy wychodził po jedzenie bo były tam przeróżne smakołyki.Włożylismy go do innej klatki.Całkowicie dziki szczur,gryzacy rzucający sie na wszystkich Po 5m-cach prób oswojenia go,karmienia przez kraty żeby nie stracić palca mam dojść. co mam z tym fantem zrobić bo i ja i szczurek sie męczymy-ja że nie moge go pogłaskać,czy nawet normalnie nakarmić,on że nie może wychodzić z klatki.
POMOcy
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #47 : 2007-01-17, 17:53 »
Mój tata powiedział że po feriach będe siurki mieć :D
Kiciaczek moja mądra rada xD pojedź na wieś i wypuść go :lol: wiem że zła, ale najprostsza
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #48 : 2007-01-17, 17:57 »
Kiciaczek moja mądra rada xD pojedź na wieś i wypuść go :lol: wiem że zła, ale najprostsza
aż mnie zmroziło. Chyba nie mówisz poważnie- wypuścić zwierzaka na pewna śmierć? To ma być rada kogoś z forum miłosników zwierząt? O bogowie,boginie...
doprawdy "gratuluję" pomysłu i winszuję wrażliwości...
I w tym momencie mam wszelkie prawo zacząć drzeć o los Twoich przyszłych szczurów- bo może trafi Ci się osobnik nerwowy albo dosyc agresywny i co? I na wieś go, bo tak najprościej ?
Powaliło mnie.
Kiciaczek aktualnie forum szczurze,gdzie jest dużo doświadczonych ludzi którzy mogliby pomóc, przechodzi rzeprowadzkę na inny serwer więc nie działa,ale gdy ponownie zacznie działać zapytaj tam.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #49 : 2007-01-17, 18:03 »
Ania... :/ nie skomentuje tego podejścia. I jeszcze ':lol:' w poście... żałosne, tyle napiszę.

Kiciaczek poczytaj o oswajaniu na szczury.org. Możesz napisać na tamtejszym forum, napewno Ci doradzą. Wypuszczanie to najgorsze wyjście bo być może szczur przejdzie męczarnie - np. zostanie zaatakowany przez inne zwierzęta albo potrąci go samochód...

EDIT: Fattyś mnie wyprzedziła. Nie chciałam byc niedelikatna, ale współczuję twoim przyszłym szczurom, Aniu... Mam nadzieję, że trafią ci się spokojne, albo przynajmiej zmienią się twoje poglądy :/

Kiciaczek mam nadzieję, że nie portaktujesz posta Ani poważnie. Bo widać, zależy Ci na losie ogonka. Życzę sukcesów w oswajaniu szczurka.

Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #50 : 2007-01-17, 18:25 »
Mona nie rozumiesz, to nie jest moje podejście, tylko niektórzy są na tyle nierozgarnięci by to zrobić lub tak poradzić, kto by słuchał rad 12 latki...
 A wy odrazu że ja tak zrobie lub coś w tym stylu, nawet zarzartować nie moge bo wy zaraz co powiem bierzecie na serio...
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedz #50 : 2007-01-17, 18:25 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #51 : 2007-01-17, 18:41 »
Nie rozumiem cię :/

Jeżeli miał to być żart, to delikatnie ujmując nieśmieszny a wręcz żałosny.

Widocznie należysz do 'nierozgarniętych', bo nie zdajesz sobie sprawy z 'rad', które dajesz. A gdyby cię 'posłuchała'? (odpukać!) I teraz dziwnie się usprawiedliwiasz.
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

truskawka12

  • Gość
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #52 : 2007-02-24, 09:44 »
szczóry potrzebują klatki takiej miejwięcej jak chomiki bedze to z wyposażeniem wychodzić około 200zł
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #53 : 2007-02-24, 10:08 »
szczóry potrzebują klatki takiej miejwięcej jak chomiki
mniej więcej takiej jak chomiki....? bo fiknę z krzesła i krzywdę sobie zrobię :P
Potrzebują klatki sporo większej, bo i sam szczur(szczególnie dorosłe samce) jest zwierzakiem  słusznych rozmiarów( mój Ikon jest niewiele mniejszy od maltańczyka mojego kolegi. :P )
Co do klatki to wyszła mi taniej niż 200 zł, a mam 2 samce, kupiłam bez wyposażenia bo większość akcesoriów, dodawanych do klatek z wyposażeniem dla szczura sie nie nadaje i dobrze jest samemu coś wykombinować.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #54 : 2007-02-24, 10:13 »
szczóry potrzebują klatki takiej miejwięcej jak chomiki bedze to z wyposażeniem wychodzić około 200zł
:lol: :lol: :lol:
Szczury potrzebują dużo większej klatki. Są większe niż chomiki i duuuuużo bardziej aktywne. Chomiki potrafią spać całymi dniami i tylko kołowrotek i miska pełna żarcia są im potrzebne...
200 zł ?? Mi może i tak wyszło ale mam 2 spore klatki :P Tak jak Fatty napisała nie ma sensu kupować wyposażonych klatek bo to co zazwyczaj w nich jest, jest bezużyteczne i tak trzeba samemu kombinować.
mniej więcej takiej jak chomiki....? bo fiknę z krzesła i krzywdę sobie zrobię :P
Fatty nie rób sobie ziaziu...nie warto :P
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Krzysio

  • Gość
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #55 : 2007-03-19, 08:27 »
Jesli chce ktos szczura niech przyjezie do mnie dam klucz do scieków nałapie ile tylko zechce :jupi2:
 Troll jak nic.
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #56 : 2007-03-19, 13:52 »
To miał być żart?
Jezeli tak, to jest on żałosny.
Zapisane
emocjonalne kanapki

Krzysio

  • Gość
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #57 : 2007-03-19, 22:56 »
No jesli kos chce miec szczura to poco przepłacac mozna złapac poco płacic??
 po przeczytaniu wszystkich postów usera podejrzewam trolling. każdy post jest jawną prowokacją.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedz #57 : 2007-03-19, 22:56 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #58 : 2007-03-20, 08:59 »
ah te trole...
krzysio... szczurów jes 4 razy więcej niż ludzi, i jakby ktoś chciał złapać sobie dzikiego szczura to poszedłby do własnej piwnicy -___-'

Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

kareena

  • Gość
Odp: Chciała bym mieć szczurka.
« Odpowiedź #59 : 2007-03-24, 21:07 »
Ania mam wrazenie ze troszkę za szybko podejmujesz decyzję. szczur zyje 4 lata - szkoda by bylo jakby ci sie po roku miał znudzic.. Miałam szczury i wiem ze to są cwaniaki :) Pogryzly mi ubrania i pościel :P oraz łóżko od spodu i tyłu. Przegryzły mnóstwo kabli. A nawet nadgryzały ścianę. Uwielbiały też drzeć moje gazety na półce w biurku (robiły gniazdko). Najgorsze było jednak ciągłe wspinanie sie na parapet by potem z wielkim zapałem wywalić całą ziemię z kwiatów :P Z tą inteligencja szczura to wcale nie musi być tak ze bedzie reagował na imię, raczej bedzie miał pomysły jak sie dobrac do różnych zakazanych rzeczy :P Uprzedzam że szczur umie skakać dość wysoko więc odpadają tak prymitywne zapory jak stosik książek - szczur na to wejdzie i tyle :P Miałam dwa - matka i córka - matka sikała tylko w klatce, a córka to lała po wszystkim po czym przeszła :) Także musisz sie z tym liczyć
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 27 zapytaniami.