Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co wybrać?  (Przeczytany 1944 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Co wybrać?
« : 2007-01-16, 19:47 »
Witam, mam problem a raczej mój brat ma problem!
Mój cioteczny brat ma nie długo urodziny i chce mu kupić jakieś zwierze myślałem  nad: rybami, żółwiami, ptakami a teraz wymyśliłem gryzonie!
Ponieważ jestem  pewien ze będzie to jakiś wutrzany przyjaciel mam propozycje:
Chomik roborowskiego lub Dżungarski
Świnka morska
Fretka
Szczur
Szynszyla


Proszę o pomoc!
« Ostatnia zmiana: 2007-01-21, 14:29 autor KuKi »
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #1 : 2007-01-16, 19:54 »
Fretka to nie gryzon.
Mysle, ze najlatwiejszy w opiece bedzie chomik. Dzungarski, roborowskiego sa male i nie ma z nimi takiego kontaktu.
Zapisane

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #2 : 2007-01-16, 20:07 »
A w jakim on jest wieku?


Bo jeżeli to małe dziecko to fretka na pewno się nie nadaje.
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Forum Zwierzaki

Odp: Co wybrać?
« Odpowiedz #2 : 2007-01-16, 20:07 »

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #3 : 2007-01-17, 09:20 »
Czy ja dobrze zrozumiałam? Szczur i szynszyla razem?O_O. Poza tym one są stadne, to nie chomik :]. Chociaż zależy ile ten cioteczny brat ma lat.
Zapisane

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #4 : 2007-01-17, 09:37 »
Właśnie, ile ma lat ;P
Ja proponuję świnkę morską. Moja kuzynka miała ją kilka dobrych lat (chyba z siedem, albo więcej :P). Jest łatwa w opiece, jak się przyzwyczai do ciebie, to wystawiasz ją na zewnątrz bez opieki sobie chodzi, żre trawę. Mojej kuzynce nigdy nie uciekła.
Nie gryzie, a jej futerko jest przyjemnie... "śliskie". Pozdrawiam, życzę dobrego wyboru.
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

salsa

  • Gość
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #5 : 2007-01-17, 12:44 »
Świnka morska poza tym jest spokojna raczej(choc zależy od charakteru ale generalnie...) a fretki nie polecam zwłaszcza jeżeli jest początkującym włascicielem zwierząt.One potrzebują bardzo dużo ruchu zabawy i kontaktu z właścicielem.
Zapisane

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #6 : 2007-01-17, 20:42 »
No tak jak pisały moje poprzedniczki nie fretka moja przyjaciolka ma i frtka pogryzla jej juz lozko biorko drzwi i ladowarke:PP wogole frtka na taki swoj zapach :/ i jest droga w utrzymaniu ( tzn zalezy co jej do jedzenia dajesz )
Szynszyle nie ... mam złe wspomnienia (choć to nie był mój zwierzak ale pluł wogóle taki chamski jest) ale to już chyba zależy od wychowania zwierzątka ... Ja osobiście marze o burunduku albo o nutrii ale nutrii napewno nie bede miala bo mam psa :/ i mam się nie zgadza ...
Świnka morska to nie wiem... nie mialam za duzo kontaktu z tym zwierzakiem
chomik...hmm.... moim zdaniem to fajny jest ale wypuscic go nie mozna bo wejdzie gdzies i tyle go bede widziec wiec...
Szczur fajne zwierzatko ale pamietaj ze stadne ...
zreszta chyba kazdy woli byc z kims niz siedziec sam...
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #7 : 2007-01-17, 20:59 »
Moniusia, nieprawda, chomy to samotniki...Szczurki są super, inteligentne,  ale potrzebują dużej klatki(chomicza oczywiście się nie nadaje :/).  No i muszą być co najmniej dwa...
Zapisane

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #8 : 2007-01-18, 16:43 »
Ja czytałam że tylko syryjskie są samotnikami a reszta stadne...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co wybrać?
« Odpowiedz #8 : 2007-01-18, 16:43 »

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #9 : 2007-01-18, 18:22 »
Ja czytałam że tylko syryjskie są samotnikami a reszta stadne...

To zależy. Moje dżungarskie samce z jednego miotu pożyły jakiś czas razem, a później się omal nie pozabijały, więc byłam zmuszona kupić jeszcze jedną klatkę. Ale roborowskiego to chyba faktycznie nie powinny być trzymane pojedyńczo?
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #10 : 2007-01-18, 21:34 »
Cytuj
Mój cioteczny brat planuje sobie kupić jakieś zwierze myślał nad: rybami, żółwiami, ptakami a teraz wymyślił gryzonie!

Przepraszam, że tak to ujmę, ale jeśli chodzi o decyzję nt. kupna żywego stworzenia, 'wymyślanie sobie' brzmi bardzo nieodpowiedzialnie i dziecinnie. A o słoniu nie myślał? :roll: Każde z tych zwierząt wymaga zupełnie innej opieki i wkładu pieniężnego! A co będzie, jeśli brat kupi sobie zwierzę, potem 'wymyśli sobie', że jednak to stworzenie mu się nie podoba i odda je byle gdzie, wyrzuci albo po prostu przestanie sie nim zajmować? :|

Cytuj
Ponieważ jest pewien ze będzie to jakiś wutrzany przyjaciel podał mi pewne propozycje abym mu doradził:
Chomik roborowskiego lub Dżungarski
Świnka morska
Fretka
Szczur i Szynszyla

A czy Ty wiesz, że każde z tych zwierząt to tak, jakby porównać niebo i ziemię? Chomik, świnka, fretka - to wszystko są zupełnie inne światy i kategorie. Proponuję najpierw przejrzeć internet, przeszukać forum i zastanowić się, czego tak naprawdę chcecie, a właściwie czego chce Twój brat. I niech nie patrzy na ładne oczka, tylko na ilość pieniędzy, czasu i miejsca, jakie może zwierzakowi poświęcić. Ważne jest też, czy mieszka sam czy są z nim też inni domownicy, czy ma możliwość wypuszczania zwierzęcia na długie wybiegi, jak dużą klatkę zmieści u siebie w pokoju, jakie ma doświadczenie ze zwierzętami i tak dalej, i tak dalej.. Powtórzę się więc, żebyś uważnie przejrzał forum, wziął brata do siebie jeśli to możliwe i poczytajcie razem o zwierzęciu, które go interesuje i któremu NA PEWNO zapewni conajmniej optymalne warunki.
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #11 : 2007-01-19, 16:05 »
Mój brat ma 17ale fretka chyba odpada bo mieszka w bloku!\
Albo Chomik roborowskiego albo szczur!!


HELP MEE!!!!
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #12 : 2007-01-19, 16:06 »
chomik
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #13 : 2007-01-19, 16:17 »
KuKi , a to ze mieszka w bloku to przeszkadza w posiadaniu fretki ?

a tak w ogole to lepiej chomika
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #14 : 2007-01-19, 18:21 »
Tak bo fretka potrzebyje przestrzeni i duzej klatki!
A tak wogóle to przeszedł w nowe stadium,
]teraz chce albo świnka morska albo chomik robor.!
Aha i on nie jest początkującym przez 3 lata miał h
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co wybrać?
« Odpowiedz #14 : 2007-01-19, 18:21 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #15 : 2007-01-19, 18:53 »
ja nadal jestem przy chomiku
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #16 : 2007-01-19, 19:05 »
Cytuj
Aha i on nie jest początkującym przez 3 lata miał h

czyli jest poczatkujacy, cokolwioek to "h" mialo oznaczac. Wiesz na co powinien sie zdecydowac? co najuwyzej na pluszaka, skoro jest tak niezdecydowany....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #17 : 2007-01-20, 17:11 »
To "h" to chomik miał byc ale kopm mi sie wyloczył
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #18 : 2007-01-20, 19:14 »
Cytuj
Wiesz na co powinien sie zdecydowac? co najuwyzej na pluszaka, skoro jest tak niezdecydowany....
ewidentnie popieram
To "h" to chomik miał byc ale kopm mi sie wyloczył
ale na przycisk wyslij jednak zdazyles kliknac co? ;)
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #19 : 2007-01-21, 14:25 »
OK! Dobra nie moglem siedzieć na kopie i tata teraz przyszedł więc szybko wysłałem wyloczylem kompa! 
To jak Świnka czy roborek?
Aha i on ma już klatke 1 ppoziomowo, ale on o tym niewie!
Wczesniej wam o tym nie mówiłem ale on ma urodziny 30, a ciocia moja mi mówiła ze kupili, a ja mam załatwić zwierzaka!
Zapisane

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #20 : 2007-01-21, 15:04 »
Szynszyle nie ... mam złe wspomnienia (choć to nie był mój zwierzak ale pluł wogóle taki chamski jest) ale to już chyba zależy od wychowania zwierzątka ...

Co masz na mysli pisząć pluł? bo nie bardzo rozumiem . szynszyle mam juz 3 lata i nie zauwazyłam zeby pluły :/.
no i jak zwierzak moze być chamski? bo tez nie rozmumiem, chamski to moze być najwyżej właściciel ;).

To jak Świnka czy roborek?
Aha i on ma już klatke 1 ppoziomowo, ale on o tym niewie!
Wczesniej wam o tym nie mówiłem ale on ma urodziny 30, a ciocia moja mi mówiła ze kupili, a ja mam załatwić zwierzaka!

jeśli jest juz klatka to chuba nie ma wyboru ;)
przecież chomik nie może mieszkać w świnkowej klatce i odwrotnie ;)
Kuki  czyżbyś znowu cos krecił ?

Zapisane
;)

Forum Zwierzaki

Odp: Co wybrać?
« Odpowiedz #20 : 2007-01-21, 15:04 »

Moniusia18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 386
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #21 : 2007-01-21, 15:48 »
Iza to że pluł to miałam na myśli że pluł ( ja do niego rękę a tu ... aż się nie dobrze robiło :() ... a to że chamski to ... nie wiem jak to wytłumaczyć ... poprostu chamski ... 
a i okropnie gryzl ( nie wiem ale może kiedyś przeżył coś złego z ludźmi nie wiem ...)

Kuki to nie masz wyjscia musiasz kupić zwierzątko odpowiednie do klatki
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #22 : 2007-01-27, 12:42 »
Moniusia - jak się bierze zwierzaka nie wiadomo skąd, nie umie się go oswoić i jest się do niego negatywnie nastawionym to nie ma co się dziwić, że jest taki, jaki jest. :roll:

Kuki, jeśli chęć posiadania żywego stworzenia to 'faza' u Twojego brata, proponuję zapomnieć o kupnie zwierzęcia. Powtarzam, że wymienione gatunki nijak mają się do siebie, zapewne Twój brat nawet nie do końca wie, jak one wyglądają, a co dopiero mówić o opiece i znajomości zachowań. Tylko prawdziwy pasjonat i osoba pewna siebie, a przede wszystkim odpowiedzialna, odpowiednio zajmie się zwierzęciem. Ja zanim kupuję jakiekolwiek stworzenie dowiaduje się o nim jak najwięcej, ale bynajmniej nie krążę od słonia do kijanki, tylko wybieram taki gatunek, który czymś mnie urzekł i któremu mogę zapewnić bardzo dobre warunki i prawidłową opiekę. Z tego co piszesz zarówno Ty, jak i Twój brat jesteście kompletnie niezdecydowani i zachowujecie się jak małe dzieci, przez co zwierzę może potem ucierpieć. Duży, ładny, pluszowy miś z pewnością wzorowo zastąpi żywe stworzenie.. Powtarzam, że świnka morska a chomik to jak niebo i ziemia, ale nawet takie wahanie bym zrozumiała gdyby nie to, że co minutę propozycje gatunków jakie Twój brat chce przyjąć pod swój dach są inne. :roll:
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #23 : 2007-01-27, 17:21 »
Już mu kupiłem parke chomików Campbella takich jak ja mam!
Bede mu pomagał sie nimi opiekować bo sam jestem pasjonatem chomików campbbella, i naprawde wiem jak wychować małego miluśińskiego a on od dawna marzył o jakims futrzanym pupilu wie jak
 oswoić zwierzaka itp. bo ja mam go, i po pomagał sie nim zajmować!
Czyli na ten czas temat wybory jest zamnkięty!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 27 zapytaniami.