Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co z akwarium?  (Przeczytany 729 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Co z akwarium?
« : 2007-01-25, 22:54 »
Dziś zdechł mój 3-letni chomik :( Mieszkał w akwarium. Zaniedługo do tego akwarium mają się wprowadzić rybki. No i tu moje pytanie: coś trzeba zrobić z tym akwarium? Gdzieś czytałam, że trzeba spażyć, ale czy nie pęknie?
Zapisane

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: Co z akwarium?
« Odpowiedź #1 : 2007-01-26, 09:38 »
Na pewno należy usunąć z dna osad po chomiku (o ile takowy jest). Ja go usuwałam cytryną/octem i nożykiem o zaokrąglonym końcu.
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Enola

  • Gość
Odp: Co z akwarium?
« Odpowiedź #2 : 2007-03-22, 13:58 »
Akwarium należy dokładnie wymyć i wyparzyć. Nie martw się, nie pęknie jak zalewasz herbatę gorącą wodą to chyba szklanka nie pęka? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co z akwarium?
« Odpowiedz #2 : 2007-03-22, 13:58 »

kareena

  • Gość
Odp: Co z akwarium?
« Odpowiedź #3 : 2007-03-24, 20:55 »
octem przemyj, raczej nie używaj detergentów. dokladnie wypłucz :) możesz wyparzyć goracą wodą, ale jak chcesz to możesz użyć też nadmanganianu potasu - kupujesz w aptece i akwa stoi z nim przez kilka dni po brzegi wypełnione jego roztworem (aktualnie nie pamietam jakie powinno być stężenie:/), mysle ze warto odkazic na kilka sposobów bo niektorzy mówią ze akwa po gryzoniu sie nie nadaje dla ryb..

PS
koniecznie pod akwarium musi być jakas podkładka - np styropian, pianka
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 24 zapytaniami.