Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Durna decyzja  (Przeczytany 3205 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Durna decyzja
« : 2007-05-23, 16:03 »
Mam w klasie koleżankę, która nie posiada zwierzątek, ma kulę po mieczykach (debilka, zdechły jej pół roku temu) i jeszcze jakieś jedno... dziś oświadczyła, że zamierza chomika, jeszcze nie określiła jego gatunku, ale że chce i zamierza go trzymać w "prostokątnym" akwa... gdy na oko podała jego wymiary, przeraziłam się i nawrzeszczałam na nią w szatni... 30x15 (dłxszer), wysokości nie znam... wraz z innymi dziewczynami próbowałyśmy jej wyperswadować to akwa i żeby chociaż klatkę obszerną kupiła ale ona nie, w tym akwa będzie żył baaaaaaaaaaaaaardzo długo wg niej... Jak mamy jej to uświadomić, lub raczej jak ją przekonać do zmiany planów, bo ona jest uświadomiona, że ma małe akwa... I jeszcze chce chomika dżungara za 8zł kupić a ja wiem, że są zdecydowanie droższe u nas w mieście... nie chcę, żeby chomika zamęczyła, co robić?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #1 : 2007-05-23, 17:11 »
To akwa ma 10 litrów.  Przedstaw jej porządne argumenty np:
- chomik będzie się męczył, w takich warunkach w niektórych przypadkach może wręcz 'znienawidzić" ludzi :(
- Jest to owiele za małe akwa, a zresztą akwa są dla rybek nie dla chomika.
- Nie będzie jej żył długo
- Cholernie duża kltka kosztuje u mnie ok. 45 zł to taka średnia mało kosztuje
- chomiki lubią gryżć druciki od klatki i bardzo lubią się po nich wspinać.
- klatka ładniej wygląda niż akwa (no jeżeli klatka jest z chomikiem)
- klatka nawet mała daje więcej możliwości chowania czy wieszania pokarmu, by chomik wspinał się naprzykład po jakiś smaczny kąsek.

Na razie więcej Ci nie powiem muszę zapytać się swojego chomika co o tym myśli :D
Może coś tam źle powiedziałam ale ktoś na pewno to skoryguje :P
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #2 : 2007-05-23, 21:33 »
ja mam jeszcze kilka argumentów:
- w klatce jest więcej miejsca na np. pojemniki na wode(może być wiszący, a w akwarium spazł mi na mysz) lub na kołowrotek
- klatke łatwiej się czyści(doświadczenie)
-w akwarium jest mała przewiewność powietrza w klatce te szpary i tp
- z akwarium niektóre chomiki moga wyskoczyć (skoczki :D) a z klatki nie

mam nadzieje ze pomogłam i że przemówisz koleżance do rozsądku
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Durna decyzja
« Odpowiedz #2 : 2007-05-23, 21:33 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #3 : 2007-05-23, 22:15 »
miejmy nadzieję że uda jej się przemówić do rozsądku :D Daj Boże, daj Boże ....
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Kira

  • Gość
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #4 : 2007-05-24, 00:30 »
to jest fragment mojego vademecum o chomikach i pare atutów  klatki :D mam nadizej ze sie przekona



Cytuj
Klatka czy Akwarium
Są plusy i minusy i trzeba je rozważyć.
W klatce chomiki maja możliwości powspinanaia się i karłowate i syryjskie to lubią wyjątkiem są roborki, które rzadko się wspinają woli biegać wzdłuż klatki i uciekać..
Klatka musi mieć odpowiedni rozstaw prętów w każdym miejscu nie możemy zapomnieć ze młode chomiczki kupione w sklepie sa tak tycie ze przez odstęp 9 mm się spokojnie wydostana dla karłowatych odstęp 5-6 max 7 mm może zabezpieczyć przed ucieczką. tak samo należy zabezpieczyć zamknięcia metalowe na wejściach w klatkach sa normalnym korytarzem dla chomików.
Dla syryjskich chomików dobre sa klatki wysokości 40-50 długości 50 30 głębokości chomiki te uwielbiają sie wspinać a wersje niższe nie zapewniają im możliwości wspinaczki ani swobodnego wyprostowania się na prętach
Wymiary minimalne klatki dla karłowatych długość 45 na wysokość 30 głębokość 30
RADA z doświadczenia dotyczaca SyryjskichKupując klatkę np. z dwoma metalowymi kratkowymi piętrami jedno piętro można wymontować i dokupić metalowy kołowrotek. Powód takie kolorowe metalowe kołowrotki gdy chomik syryjski rośnie staja sie za małe. Średnica odpowiednia dla dorosłego chomika to max 16 cm do 20 cm z czym dzięki wymontowaniu pietra chomik może sie również wspinać prawie 20 cm i chodzić po suficie co bardzo lubi 
Dla chomików syryjskich polecam klatki z wysoka kuweta chomiki karłowate mogą być w klatkach o niskiej kuwecie gdyż one nie maja zwyczaju aż tak intensywnych podkopów robić w wiórkach.
Występują również klatko akwarum np. Ferplastu czy Savika które sa cale plastikowe na górze maja kratke i odzczepianą kuwete od góry też plastikowej. z takiej klatki nie wysypuja sie wiórki lecz chomiki nie maja mozliwosci wspinania sie i jest słaba cyrkulacja powietrza... dlatego wszystko jest wedle własnych przekonań czy akwarium czy klatka czy może klatka własnej roboty...
Polecam klatki nie malowane a ocynkowane -mamy pewność ze chomik który z reguły lubi obgryzać pręty sie nie zatruje farbą poza tym nie wystąpi na ocynkowanej klatce nigdy rdza która w czarny i białych i kolorowych klatkach prawie zawsze w końcu wychodzi
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #5 : 2007-05-24, 13:16 »
no wiecie, przedstawiałam jej wszystkie możliwe argumenty, logiczne i nielogiczne, żeby tylko go sobie odpuściła... sprubuję jeszcze wasze jej przedstawić, ale wątpię, żeby coś to dało... to najgłupsza dziewczyna jaką kiedykolwiek znałam... ona 4 mieczyki trzymała w kuli około 5l, więc za nią nie ręczę... ale już jej zapowiedziałam, że jak tego chomisia kupi i da do tego małego akwa to ją TOZem poszczuje... spróbuję jej przedstawić argumenty, może to coś da...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

eL

  • Gość
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #6 : 2007-05-24, 15:11 »
Jesli jednak dziewczyna będzie bliska kupienia sobie zwierzątka to po prostu poszłabym do jej rodziców i wytłumaczyła jaki błąd popełniają.
Bo przepraszam jeśli kogoś uraże (nie przecze, że są wyjątki) ale do co najmniej 14 roku zycia rodzice powinni kupic zwierzątko bardziej dla siebie niż dla dziecka. Dziecko powinno w tym czynnie uczestniczyć itd. ale to rodzice powinni pełnić funkcje głównego opiekuna tak aby dziecko nauczyć odpowiedzialności za nie, wpoić mu pewne zasady obchodzenia się z żywymi istotami.

Bo, gdy tak nie jest to własnie z braku czegoś takiego wyrastają ludzie nie odpowiedzialni, znęcający sie nad zawierzętami, bo własnie wtedy słyszym o zagłodzonym chomiku, myszce w pudełku, czy szczurze zyjącym w akwarium 20 na 20 cm i dostającym odpadki z domowego talerza.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #7 : 2007-05-24, 19:10 »
15 lat, jak już powiedziałam, ze zwierząt MIECZYKI w KULI!! to masakra, nie dziwię się ,że po pół roku zdechły... jej mama może coś zaradzi, ale powtarzam, może... Angela to postrzelona istota i robi co chce... nie ręczę, że rozmowa z jej mamą coś da...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #8 : 2007-05-24, 19:34 »
do co najmniej 14 roku zycia rodzice powinni kupic zwierzątko bardziej dla siebie niż dla dziecka.

Nooo...według mnie rodzice powinni pilnować tego zwierzaka tylko i wyłącznie. Ja od .....uhuhu..... mam jakiegoś zwierzaka w domu od zawsze, były jakieś krótkie przerwy. Rodzice od początku wychowali mnie tak jakby ludzie to były istoty takie jak zwierzęta i trzeba o nie dbać. //gdyby wszyscy rodzice tak uczyli to nie było by czegoś takiego jak wcześniej napisałaś :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Durna decyzja
« Odpowiedz #8 : 2007-05-24, 19:34 »

Kira

  • Gość
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #9 : 2007-05-24, 21:59 »
tak zdecydowanie jezeli zwierzak dla  12 latka to rodzice powinni pilnowac czy ma jesc czy pic...   Dziecko ma uczyc sie obowiązków a rodzice maja dawać przykład.
Dawniej w zoologikach aby kupić trzeba było przyjśc z rodzicem albo z zgoda na piśmie z tel kontaktowym:)

teraz sprzedawcy  daja tak poprostu bo chca jak najwiecej sprzedać. Mi wieku 12 lat myszek nie chceli sprzedac(w zoologicznym na puławskiej) rodziców musiałam przytargać;)
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #10 : 2007-05-25, 16:34 »
gadałam z nią, upiera się ,że jestem w błędzie i moje gadanie jest gó*o warte i jeszcze mi wmawia, że w zoologu kupi najlepsze chomiki na świecie i, UWAGA, pokazała jakiej wielkości... wybrechtałam ją, bo pokazała mi jakieś 5cm... pójdę do jej mamy i pogadam z nią o tym...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Gabi_d

  • Gość
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #11 : 2007-05-28, 21:54 »
mozesz jeszcze jej powiedziec ze jezeli bedzie trzymala chomika w akwarium to bedzie smród  jak sto diabłów............. :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #12 : 2007-05-29, 10:23 »
 i co dała rozmowa z jej mamą :(
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #13 : 2007-05-29, 12:56 »
hmmmmm,jak szłam do niej, to nie mogłam natrafić na jej mamę... a szkoda... i chyba Angela zrezygnowała z chomika... ale jeszcze ją dopytam...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #14 : 2007-05-29, 15:25 »
gadałam z nią, upiera się ,że jestem w błędzie i moje gadanie jest gó*o warte i jeszcze mi wmawia, że w zoologu kupi najlepsze chomiki na świecie i, UWAGA, pokazała jakiej wielkości... wybrechtałam ją, bo pokazała mi jakieś 5cm... pójdę do jej mamy i pogadam z nią o tym...

Cóż...syndrom słodkiej nieświadomości, a do tego głupota. A szczerze? Takich ludzi są miliony. A zwłaszcza jeśli chodzi nie o psa, czy kota, ale właśnie rybkę, chomika, itp. Ech...ideałem by było, jakby ludzie zastanawiali się przed kupnem zwierzaka i przedtem dowiedzieli się coś o nim, ale cóż. To przecież "tylko" zwierzę :/

tak zdecydowanie jezeli zwierzak dla  12 latka to rodzice powinni pilnowac czy ma jesc czy pic...   Dziecko ma uczyc sie obowiązków a rodzice maja dawać przykład.

Wypraszam sobie ._. Ja mam 12 lat <jeszcze>, a, nie chwaląc się, mojego psa uczę, wyprowadzam na długie spacery i ogólnie się nim zajmuję TYLKO ja, nie rodzice, i myślę, że to robię dobrze, chyba, że o czymś nie wiem :/ A Alik ma już prawie 6 lat. Więc, miło by było, jakbyś nie pakowała wszystkich do jednego worka.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: Durna decyzja
« Odpowiedz #14 : 2007-05-29, 15:25 »

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #15 : 2007-05-29, 17:47 »
ja od malutkiego przyzwyczajona byłam do zwierząt, w domu zawsze pełno było psów, czasem kotów, a czasem jednych i drugich, a ja pomagałam w opiece nad nimi... ale Angela to co innego, ona ani nie poczyta ani nie popyta, tylko kieruje się obserwacjami chomika pewnej dziewczyny, która też dżungara trzymała w 10l akwa i jakimś cudem jej żył 5 lat czy więcej...myśli, ze jak miała rybki to potrafi zająć się chomikiem... to jest chore moim zdaniem...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #16 : 2007-05-29, 18:03 »
Cytuj
dziewczyny, która też dżungara trzymała w 10l akwa i jakimś cudem jej żył 5 lat czy więce

5 lat albo wiecej? maksymalna dlugosc ycia chomika to 3 lata - srednia - niecale dwa, bo te trzy lata zdarzaja sie baaardzo rzadko. jesli chomik tamtej "zyl" piec lat - to moge z cala pewnoscia stwierdzic, ze to nie byl jeden chomik a co najmniej trzy - albo i wiecej, biorac pod uwage warunki.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #17 : 2007-05-29, 18:05 »
chomik żył samotnie, nie widywał innych chomików, nie wiem, jakim cudem żył tak długo... ale ja to tylko słyszałam, więc to nie musiała być prawda...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #18 : 2007-05-29, 20:00 »
chomik żył samotnie, nie widywał innych chomików, nie wiem, jakim cudem żył tak długo... ale ja to tylko słyszałam, więc to nie musiała być prawda...

Loleczka, niekoniecznie o to chodzi. Od razu po śmierci jednego mógł być kupowany drugi, i tyle xP
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #19 : 2007-05-29, 20:04 »
aaa, to źle zrozumiałam, "wybacz mi, juuuuuż wiem!" (by Stachursky)... możliwe, nie wykluczam, chociaż Aga nie ma w zwyczaju kłamać i oszukiwać...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kira

  • Gość
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #20 : 2007-05-30, 12:01 »
Rodzice mogli jej identyczne kupować:P z dzungarami to nie problem. I podmienic jak jeden odszedł
z innymi chomikami bywa wiekszy problem :( syryjki sie róznią roborki tez
lepiej aby dziecko zyło w nieświadomości
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Durna decyzja
« Odpowiedz #20 : 2007-05-30, 12:01 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #21 : 2007-06-01, 17:47 »
podmiana chomikow zdarza sie bardzo czesto - dziecko o tym NIE WIE - mysli ze chmik zyl dluuugo, a tymczasem bylo to wiele chomikow, a nie jeden - to ze syryjskie nie sa identyczne to nie problem. Najczesciej jest tak, ze dziecko idzie np do szkoly, wraca - nie ma chomika - rodzic mowi, ze chomiczek zachorowal i musial isc do lekarza - kilka ni pozniej chomik "wraca" od lekarza - tylko ze jest to juz zupelnie inny.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #22 : 2007-06-01, 18:14 »
Jak można nie zauważyć różnicy w rozmiarze (dorosły - młody)... Dawno widać nie byłam dzieckiem... więc nie pamiętam...

A moze tak się jej "zapamiętało"? I to naprawdę były 2 lata lub mniej...
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #23 : 2007-06-02, 15:24 »
to jej sprawa czy kupi chomika, czy nie. jej sumienie to tylko zwierze... żartuje!! to było tak tylko żeby uświadomić jak ta dziewczyna myśli :|. ja kocham zwierzaki  :kocham:

no więc jeśli kupi chomika to gadaj wszystkim pokolei jaka ona nieodpowiedzialna że męczy tego zwierzaka... zniszczysz jej reputacje i może odda chomiczka komuś odpowiedzialnemu...
mam nadzieje że to coś poskutkuje te wszystkie porady forumowiczów a nie będzie jak grochem o ściane nagadaj jej!!  :motz: to może pomoże
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kira

  • Gość
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #24 : 2007-06-03, 09:47 »
lepiej odrazic skutecznie bo niewiele osób w jej otoczeniu(rodzice) przejmie sie losem choma - maki malutki  moga zasze myslec ze chom umarł po chorobie bo takimalutki jest a nie przez zameczenie w małym akwa :/
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #25 : 2007-06-03, 11:45 »
heh, stwierdziła, że kupi miniaturkę dżunagara, co w naszym mieście jest niemożliwe...potem znów na nią nawrzeszczałam, a ona na to, że weźmie od wujka klatkę i kupi... KANARKA!! bo stwierdziła, że jak mu da jeść i pić to nic więcej nie będzie musiała robić i kanarek jej pośpiewa... żal mnie bierze na nią i jej głupotę... a ja była u mnie ostatnio i zobaczyła, że wam napisałam i radzę się was w tej sprawie to mi nawymyślała od plotkar i kapusiów i że to jej sprawa... ona jest po prostu chora...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kira

  • Gość
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #26 : 2007-06-03, 19:47 »
a potem wymysli weża.bo on bedzie mogł zjeśc gryzonia ktorym sie znudzi DRAMAT i KOSZMAR... aby nie kupila zadnego zwierzaka
Zapisane

eL

  • Gość
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #27 : 2007-06-04, 19:40 »
Loleczka, ja juz bym w tym czasie 3 razy u jej rodziców wylądowała ;] słowo daje.
Nie można bac sie mówić, co sie myśli.
Ostatnio w zoologu trafiłam ma wycieczke i dzieci: ooo jakie sliczne szczurki, boi sie pani (do swojej wychowaczyni), a ona, że nie i coś tam. Aż mnie coś tknęło i aby zapobiec tragedii, którki wykładzić po cichu owej pani walnęłam :}
O człowieka wiecej uświadomionego ;]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Durna decyzja
« Odpowiedz #27 : 2007-06-04, 19:40 »

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #28 : 2007-06-04, 22:07 »
byłam, a jej mama na to: jak to? ja nic o tym nie wiem! i na tym się skończyło... no to ciekawe, jak to będzie z animalsem...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kira

  • Gość
Odp: Durna decyzja
« Odpowiedź #29 : 2007-06-05, 11:05 »
Miejmy nadzieje ze jej rodzice nie pozwola na żadnego zwierzaka. Bo dla gryzonia czy jakiego kolwik pupila to bedzie życie codzienne jak w Horrorze :(
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.148 sekund z 28 zapytaniami.