Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?  (Przeczytany 2751 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

owlman

  • Gość
Witam, bratowa  chce zakupic sobie zwierzaka i mysli nad kroilkem lub swinka morska, zapytala mnie, (a ja pytam Was  :oops: ) ktore zwierze jest "blizej czlowieka" tzn np, po wypuszczeniu w domu nie zwiewa jak np chomik, lubi byc glaskane a przy glaskaniu siedzi spokojnie i wtula sie w czlowieka :)

ja doradzilem swinke, a Wy?

krolik? swinka? czy cos innego?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #1 : 2007-06-24, 18:29 »
przede wszystkim - czy bratowa miala kiedykolwiek przedtem jakies "klatkowe zwierze" ? I czy wie cokolwiek na temat swinek morskich i krolikow - kazde zwierze ma indywidualne potrzeby i nie mozna podchodzic do tego w sposob taki, ze jakosc opieki wyjdzie "w praniu". Dodatkowo dochodzi do tego pytanie o to, czy bratowa bedzie miala czas - kilka godzin dziennie, zeby ow czas poswiecic zwierzeciu, czy bedzie w stanie odlozyc przynajmniej 200zl. na ewentualna opieke lekarska - zeby nie bylo podejscia takiego, ze "jak zdechnie to sie nowe kupi" czy "po co leczyc skoro taniej wyjdzie kupienie nowego". Jeszcze jest tez taka kwestia, ze swinki zyja 6-8 lat, kroliki natomiast 8 - 10 - wiec nie moze to byc zachcianka, ktora znudzi sie gdy zwierzak dorosnie, czy zacznie przeszkadzac przy wyjezdzie na wakacje, albo tez znudzi sie po dwoch latach....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

owlman

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #2 : 2007-06-24, 18:39 »
wczesniej miala swinke:) jak pamietam ponad 8 lat no ale swinka odeszla...

wszystko TAK :)

jeszcze sobie przypomnialem ze pytala mnie czym sie krolik miniaturka od balwanka (w kilku sklepach zoologicznych byla i jedyne co umieli odpowiedziec to tyle ze baranek ma inne uszka  :/ )


wiec?:)


Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedz #2 : 2007-06-24, 18:39 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #3 : 2007-06-24, 19:01 »
wiec - zwykla miniatura, to po prostu miniatura - krolik "baran" rozni sie od zwyklaka tym, ze 1. ma klapniete uszka. 2. jest to najwieksza z odmian miniatur - wagowo dochodza do 2 - 2,5 kg, podczas gdy zwyklak powinien wazyc nie wiecej niz 1,5 kg. Jesli chodzi o to co jest blizsze czlowiekowi - trudno powiedziec - swinka bedzie witala kwikaniem, podczas glaskania bedzie "gadala" itp. - jednak swinka wciaz pozostaje zwierzakiem "klatkowym" ktorego nie powinno sie wypuszczac bez nadzoru - krolik w tym ma przewage, gdyz klatka moze sluzyc tylko jako kuweta, czy stolowka. Jesli chodzi o wtulanie sie przy glaskaniu i spokojne siedzenie - to u krolika nie ma raczej co na to liczyc - chociaz kroliki sa z drugiej strony takie, ze same potrafia przyjsc i wlezc na kolana... 
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

owlman

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #4 : 2007-06-26, 21:19 »
ok, dzieki za informacje, padlo na krolika:))

teraz jeszcze mam takie pytanko, czy krolika miska powinna byc caly czas pelna?
czy sa jakies okreslone rozmiary karmienia?

na pokarmie jest napisane aby karmic go 2-4% jego masy (wydaje mi sie to troche malo?)


Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #5 : 2007-06-27, 10:06 »
krolicza miska powinna byc napelniana nie czesciej niz 2 -3 razy  na dzien - poza takim zarciem krolik musi bezwarunkowo miec siano - nie jako sciolke, ale jako jedzenie. Siano musi miec 24h na dobe. Jesli chodzi zas o ilosc jedzenia - 1 -2 lyzki.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kaska9141868

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #6 : 2007-07-02, 12:56 »
Ja napewno wybrala bym KROLIKA to najwspanialsze niedrogie zwiezatka i dlugo zyja wiec sa super!!
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #7 : 2007-07-02, 13:00 »
karmic go mozesz 2 razy dziennie karma sucha VITAPOL caly czas w klatce sianko i wiory.Wiorki zmeniaj co 4-5 dni by niebylo nieprzyjemnego zapachu.Cały Czas W Klatce Musi Byc Woda!!!
Wypuszczaj go czesto aby sie nienudzil..Wychodz na dwor jak ci nieucieka albo na smyczy pozderko i padlo na wspaniale zwierzatko--->KROLICZEK---<
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #8 : 2007-07-03, 22:40 »
Vitapol? :/. Polecasz to badziewie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedz #8 : 2007-07-03, 22:40 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #9 : 2007-07-03, 23:16 »
Cytuj
Ja napewno wybrala bym KROLIKA to najwspanialsze niedrogie zwiezatka

sam krolik - 50 - 80zl.
klatka o wystarczajacych wymiarach - 100zl (allegro)
poidelko - 15zl.
miseczka - 2 - 20 zl.
domek - 20zl.
wizyta u weta  na samym starcie - jeszcze pprzed powrotem z krolikiem do domu - 0 - 50 zl.

sciolka na miesiac - jakies 80 zl. (granulat drzewny, trociny sie nie nadaja)
siano - 2,50 za paczke, paczka wystarcza na maks 2 dni - 40 zl.
zarcie - w zadnym wypadku vitapol, megan czy inny syf (wszelkie mieszanki dla gryzoni, nie nadaja sie dla krolikow - to tak jakby ktos przez cale zycie odzywial sie zupkami w proszku), tylko granulat dobrej jakosci jakies 5 zl. za 0,5kg. - jakies 30 - 40 zl.
minimum 200zl. zaskorniakow na ewentualne leczenie,  przycinanie pazurkow srednio co miesiac - 10zl.  od cholery zniszczonych rzeczy - srednio wychodzi cos jakies 30 - 100zl. miesiecznie - zaleznie od tego co zniszczy.
szczepienia co roku - 50zl.

czyli wychodzi ze na starcie wydaje sie okolo 200 zl.  Dodatkowo jakies 200 zl. miesiecznie.

Jesli komukolwiek wychodzi mniej - to wspolczuje krolikowi....

Jesli chodzi natomiast o vitapol - ladne opakowanie i nic poza tym - zarcie takie to tuczace paskudztwo bez zadnych wartosci odzywczych, granulaty vitapolu jeszcze jakos, jakos ujda - ale tak naprawde to ostatecznosc, gdy juz naprawde na gwalt potrzeba zarcia i niczego innego nie mozna dostac....

Wiory w klatce u krolika to proszenie sie o grzyba, swierzba, choroby ukladu oddechowego, zatkania, odor, i mase innych rzeczy. sprzata sie co DRUGI DZIEN!!!!!!! jesli ty swojemu sprzatasz co 4 -5 dni to sory - ale moje okreslenie tego w czym twoj krolik siedzi (inny topik) bylo najwyreazniej prawidlowe - komora gazowa, krolik siedzi u ciebie w oparach wlasnych szczyn, duszac sie od pylu z wior...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kaska9141868

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #10 : 2007-07-04, 08:16 »
vitapol to bobra firma ja niedaje krolikowi samego granulatu.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #11 : 2007-07-04, 09:03 »
Vitapol to zła karma. ;) Jak widać nie zmienia się to w zależności dla jakiego zwierzaka produkują. Skład nei jest zbyt różnorodny, do tego są tam głuwnie uzależniacze-zapychacze. ;)
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #12 : 2007-07-04, 09:26 »
to jaka firma jest dobra??? moze animal z karaluchami w srodku??
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #13 : 2007-07-04, 09:50 »
Kaśka, a może mniej agresywnie, co? zaczynasz sie zachowywać jak rozpieszczony dzieciak, który nie raczy przeczytać co mają do powiedzenia inni. Zobacz ile osób odradza Vitapol i to nie tylko na tym forum
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #14 : 2007-07-04, 09:55 »
Aminals też nie dobry. Tak, wiele osób sądzi, że mamy tylko 2 filmy produkujące karmy w Polsce, ale to nie prawda. Ale jeszcze w temacie Animalsa, nie widziałam tam owadów, ale polecam zachowywać paragon i odnosić do sklepu trefny towar to się nauczą. ;) (Bez względu na to kto produkuje te karme.) A co do polecanych pokarmów, to można o nich zapewne poczytać na króliczych stronach. Dobry jest Herba Pets czy Zuzala. O tym, że karma jest dobra nie świadczy brak owadów i niska cena (niestety ustalająca poziom). Ważny jest skład.

No i popieram Kucyk. Ton nie zachęca do odpowiedzi. :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedz #14 : 2007-07-04, 09:55 »

kaska9141868

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #15 : 2007-07-04, 15:42 »
tak ale ja mialam tam owady swieszccze i karaluchy jeszce jednen wielki robal tam byl ale niewiem co to.Odniaslam do sklepu wraz z paragonem,otrzymalam druga karme firmy animal tez byly w niej robaki.Niepolecam A wy jakiej firmy karmy polecacie???? powiedzcie jaka jest najlepsza bo ja juz sie w tym gubie sadzilam ze viatapol jest dobry moj krolik to jje i nigdy jeszce niezachorowal tfuu tfuu
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #16 : 2007-07-04, 15:56 »
Dobre jest Prestige np.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #17 : 2007-07-04, 15:57 »
Kasko, krolikowi najlepiej dawac granulat, tak jak juz powiedziala Iras. Moze on sprostac jego wymaganiom zywieniowym, i nie zawiera roznego typu 'smieci' zawartych w mieszankach.
Sproboj go przestawic na taki pokarm, im wczesniej tym lepiej.
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #18 : 2007-07-04, 16:12 »
Ale tu u nas niemozna kupic samego granulatu.ale w tej karmi jest granulat 3 czy 4 rodzaje ej mozecie pzreczytac moj nowy watek na temat....bardzo dziwny???i odpowiedziec co o tym sadzicie ale tam na tym watku
A wracajac do najepszej firmy karmy to niema u nas w sklepach takiej firmy jak PRESTIGE mozecie wiecej podac????
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #19 : 2007-07-04, 19:53 »
A poszukać sobie nie możesz? :P. kaska, a co do animalsa - to wina sprzedawcy[złego przechowywania]że tam są robaki, nie samego producenta przecież :P. Tylko takie sprostowanie, nie poleca się karmy z powodu składu ;). [rzeczywistego].
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #20 : 2007-07-05, 07:09 »
Oki Oki to jaka karma jest najlepsza???? podajcie kilka firm i czy to sam granulat czy nie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedz #20 : 2007-07-05, 07:09 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #21 : 2007-07-05, 12:28 »
Cytuj
Dobre jest Prestige np.

Cytuj
Dobry jest Herba Pets czy Zuzala.

masz tu firmy. Dodam jeszcze firme burgess.

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kaska9141868

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #22 : 2007-07-05, 14:41 »
Dzieki:):):))))
Zapisane

owlman

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #23 : 2007-07-07, 20:31 »
...Jesli chodzi zas o ilosc jedzenia - 1 -2 lyzki.

chodzi o lyzki stolowe? czy "lyzeczki"?
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #24 : 2007-07-07, 20:38 »
chodzi o lyzki stolowe? czy "lyzeczki"?

hyba raczej 2 stalowe lyyzki.
Zapisane

Gabi_d

  • Gość
Odp: Co wybrac? Krolik? swinka morska? a moze co innego?
« Odpowiedź #25 : 2007-07-08, 17:57 »
Vitapol to zła karma. ;)

czasami zdarzy mi się kupić ten vitapol, bo nie ma u mnie nic innego... Dzisiaj rano w mieszance dla królika znalazłam martwą zeschłą biedroneczkę :|
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.128 sekund z 26 zapytaniami.