Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej  (Przeczytany 1317 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aluniek

  • Gość
Kumpela ma taki problem:

Mam 3 przeziebione swinki, dostaja antybiotyk doustnie, ale jedna z nich zabarwia trociny na brazowawo-czerwonawy kolor, w kazdym razie starsznie je pociemnia ( podejrzewam ze to robi siczkami). Choc wczesniej zauwazylam na bulce suchej ze tez ja zabarwia ktoras z nich na taki kolor ( oczywiscie nie cala bulke).Czy on ma chore nerki czy cos w tym rodzaju? A moze to normalne? Bo jest bardzo mlodziutki.

Swinka ma ok 5-7 tygodni. Razem z antybiotykiem oslonowo ma podawany lakcid. Karmiona jest tak jak pozostala dwojka: marchewka, suchy chleb, siano, ziarno...
Czy ktos moze mial doswiadczenie z podobna dolegliwoscia?
Czy moze to byc reakcja na antybiotyk?
Zapisane

emir

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #1 : 2004-03-02, 08:53 »
Aluniek podobne zabarwienie trocin mogliśmy zaobserwować u swoich świniaków - stosowane były CHIPSI, a w międzyczasie wet (specjalista od gryzoni) nie stwierdził żadnych dolegliwości u świnki - więc wyglądałoby na to, że po prostu taka "uroda".
Zapisane

psotka

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #2 : 2004-03-02, 09:21 »
u naszej to bylo stego co pamietam zaraz po antybiotyku na zanokcice, ale nie pamietam nazwy... dobrze jednak bylo by spytac weta czy ten antybiotyk moze powodowac taka reakcje
Zapisane

Forum Zwierzaki

dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedz #2 : 2004-03-02, 09:21 »

emir

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #3 : 2004-03-02, 09:24 »
y... :) to ja przepraszam, wydawało mi się, że później...
Zapisane

mili

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #4 : 2004-03-02, 11:38 »
hmm... moj świniak Joker dostawał niedawno zastrzyki z antybiotykami no i zauważyłam, że zostawiał takie małe ślady jakby krwi czy czegoś tam  :?  po za tym miał po tym biegunkę i w ogóle... być może że u Twoich świnek to jest właśnie jakimś działaniem ubocznym czy coś takiego... wiesz... ja sie na tym nie znam... tak tylko przypuszczam bo w przypadku mojego maluszka tak było.
Zapisane

Aluniek

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #5 : 2004-03-02, 12:41 »
Jak juz wspomnialam, to nie sa moje swinki. Kolezanka boryja sie z tym u swojej -  reprezentuje ja. Tekst na niebiesko, to jej post przeklejony z innego forum, gdzie nie bardzo umiano jej pomoc.

W kazdym razie dzieki za pomoc :)
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #6 : 2004-03-02, 15:39 »
jeszcze polecam
http://www.swinkowe-pogotowie.w.pl
przydaje sie ! dlatego warto bylo zalozyc, chyba dobry pomysl mialam
Zapisane

fynn

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #7 : 2004-03-02, 18:31 »
Ja przepraszam, że sie tak wtrące ale... wiecie co.. takie pogotowie przez inetrnet to po pierwsze nie bardzo bezpieczne a po drugie troche że talk brutalnie napisze.. do dupy skoro na każdy post praktycznie widze odpowiedź idź do weta..  :roll:
To to i ja moge polecić.
Wiem, że strasznie trudno jest ocenić co dolega śwince czy innemu zwierzakowi tak na odległość ale w takim ukladzie po cholerę zakładac takie pogotowie  :roll:
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #8 : 2004-03-02, 19:00 »
akurat sie myslisz jesli chodzi o co drugie idz do weta, bo tak piszemy jesli tyljko jest stan bardzo powazny + mamy w ekipie lekarza weterynarii... z 2 strony wiem ze nie zawsze pogotowie moze pomoc, bo nie da sie i tyle.. ale kazda opinie szanuje
Zapisane

Forum Zwierzaki

dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedz #8 : 2004-03-02, 19:00 »

Aluniek

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #9 : 2004-03-02, 19:20 »
Odnosnie pogotowiem to sie spotkalam z roznymi opiniami i nie koniecznie pozytywnymi... :( Sama nie jestem do niego niestety przekonana. Do weta w razie czego zawsze moge zadzwonic, natomiast na forum uwazam, iz mozna czasami wiecej sie dowiedziec i wymienic poglady.

p.s. nie bedzie mnie przez najblizszy dni, takze niebede mogla na bierzaco pisac co i jak. Kumpeli podesle linka, by mogla czytac co i jak. Natomiast wszelkie info o stanie swintuszka, uaktualnie w przyszly poniedzialek. Pozdrawiam :)
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #10 : 2004-03-03, 08:58 »
z drugiej strony pomyslcie co my, jako ekipa, mozemy zrobic... ile mozemy tyle robimy i pomagamy :) ale szanuje kazda opinie !!
Zapisane

psotka

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #11 : 2004-03-03, 10:13 »
forum i pogotowie to dwie bardzo podobne sprawy, i tu i tu mozna zapytac i uzyskac odpowiedz :) tylko, ze na pogotowie duzo latwiej trafic wpisujac w przegladarce swinki morskie ;)
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #12 : 2004-03-03, 13:35 »
no to prawda ;-) z reguly zawsze ktos od razu odpowie w pogotowiu, bo ekipe mamy porzadna i nowe osoby np. Giovanna sie swietnie spisuja :-)
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #13 : 2004-03-03, 18:50 »
Moja świnka też miała kiedyś trociny zabarwione na lekko czerwono, ale na szczęście już tego nie ma.  :)
Zapisane

Aluniek

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #14 : 2004-03-10, 15:36 »
Szanuje wasza dzialalnosc - pogotowia swinkowego, bo wiadomo - sa sytuacje, gdy kazda pomoc, rada sie przydaja. No ale tak jakos nie umiem sie do tego przekonac.
Mnie samej proponowal ktos przylaczenie sie do niego, ale jeszcze troche i czasu nie bede miala za wiele, no i....
Giovanne znam z innych forum i wiem, ze jest dobra w temacie swinek :)

Odnosnie koloru moczu, jeszcze z kumpela nie rozmawialam. Moja nieobecnosc lekko sie przedluzyla, a nie mialam z nia kontaktu. W kazdym razie ja juz jestem i dam znac co i jak gdy bede cos wiedziec.
Zapisane

Forum Zwierzaki

dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedz #14 : 2004-03-10, 15:36 »

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #15 : 2004-03-10, 16:39 »
ok, to czekamy na nowe fakty :) i oby bylo dobrze
a pogotowie to czasem sie przydaje, ale tylko w lekkich przypadkach
Zapisane

emir

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #16 : 2004-03-10, 16:53 »
powiem w temacie pogotowia, że sama idea jest dobra... lecz niestety w większości przypadków jednak konieczne jest obejrzenie zwierzaka przez weta... ale ogólnie jestem  dobrego zdania o pogotowiu i jego idei ;) tusia1987 :wink:
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #17 : 2004-03-10, 17:15 »
dlatego powiedzmy pogotowie sie sprawdza powiedzmy: co zrobic do jedzenia jak nie ma zebow..itd ale czasem ludzie pisza ze stan tragiczny swinki a oni na pogotowie dopiero  :grr:
Zapisane

Aluniek

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #18 : 2004-03-10, 17:30 »
no zgadza sie, czasami pomoc sie nie da...
Wet tez przez tel nie wyleczy zwierzaka.
Aczkolwiek zycze wam sukcesow w dzialalnosci  :wink:

Kumpela sie jeszcze nie odezwala :(
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #19 : 2004-03-10, 18:07 »
dzieki :) zawsze dodaje @ przy pytaniu, zeby kazdy inny tez mogl cos poradzic
Zapisane

Aluniek

  • Gość
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #20 : 2004-03-10, 21:18 »
No wiec z kumpela gadalam, z czasem wszystkie swinki zaczely siusiac na "kolorowo", jednakze skonczyla dzis juz podawac antybiotyk i teraz bedzie czekala na to co z moczem u swinek. U weta byla z inna dolegliwoscia, ale ciapa zapomniala sie zapytac o ten mocz... :( tyle tylko wiem.... nie wiele....
Zapisane

Forum Zwierzaki

dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedz #20 : 2004-03-10, 21:18 »

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
dziwnie zabarwione trociny u swinki morskiej
« Odpowiedź #21 : 2004-03-11, 18:37 »
no to zycze powodzenia
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 26 zapytaniami.