Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: krółik pomóżcie!!  (Przeczytany 9436 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

izka-s

  • Gość
krółik pomóżcie!!
« : 2006-05-29, 14:05 »
pomóżcie! Jak mam oduczyć królika załatwiania się na łóżku??
Zapisane

Orange

  • Gość
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #1 : 2006-05-29, 15:26 »
Krółik?
może po prostu go tam nie sadzaj
Zapisane

izka-s

  • Gość
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #2 : 2006-05-29, 15:34 »
on sam niestety tam wskakuje
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedz #2 : 2006-05-29, 15:34 »

kate8828

  • Gość
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #3 : 2006-05-29, 17:32 »
To go nie wypuszczaj z klatki jak cie nie ma a kiedy jestes to pilnuj go czy juz obsikał chyba ze to jest taki królik co sika jak tylko wejdzie to go wtedy nie wypuszczaj z klatki a jak go wypuszczasz to go pilnuj.....i po kłopocie
« Ostatnia zmiana: 2006-05-29, 22:56 autor kate8828 »
Zapisane

Myszoskoczka

  • *
  • Wiadomości: 1826
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #4 : 2006-05-29, 20:00 »
Wiesz, ja sie na królikach nie znam, ale czy w ogole da sie oduczyć krolika sikania na łózko?
Zapisane
Ibara ni karamu taiyou tameiki to mazatte torokeru koukai...
Miaki ta yume ni tsuba o haki warau
Dir kodoku ni kuwareta hitotachi no kokoro wa zankoku ni sodatsu...
--

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #5 : 2006-05-29, 22:14 »
przede wszystkim - czy on po prostu sika, bo sika, czy specjalnie wchodzi na lozko jak jest wypuszczony? może mieć to rózne przyczyny - znaczenie, to ze "ustawil" sobie tam toalete, albo po prostu mu sie zdarza. A jak go oduczyć.. cóż- zaczac od niewpuszczania na lozko...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Essey

  • Gość
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #6 : 2006-05-30, 14:57 »
Jest wykastrowany?
Mój królik tez niestety się załatwia, z tym ze na szafce i już się przyzwyczaiłam ze latam ze ścierka i wycieram :P
Zapisane

Orange

  • Gość
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #7 : 2006-05-30, 17:41 »
Wskakuje sam?!
Jakiś sportowiec...
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #8 : 2006-05-30, 19:31 »
??
W końcu to królik ;)
Mój np. wyakakuje na łóżko a z łóżka na szafe i nikogo to juz nie dziwi :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedz #8 : 2006-05-30, 19:31 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #9 : 2006-06-08, 15:22 »
Hehe... skad ja to znam :P. Moja może nie robi na łóżko..ale jak ja wypuszczam na balkon czy na przed pokój to sie licze z tym,że mam zbomardowane całe pomieszczenie czarnymi bobkami ;P. Zającowi poprostu nie pozwalaj siadać na łóźko :). Mój drugi zającieć kocha łóżka... tlyko widzi .. i juz tam siedzi.. a posciel jak widzi to ona sobie zawse sama musi ułożyć..i tylko spróbować jej przerwać !
Ale nie załatwia się na nim i w pościeli. Poprostu nie pozwalać i zdejmować z wyrka :)... pozdrawiam ^^
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #10 : 2006-06-16, 08:10 »
Z tym zdejmowaniem królika z łóżka to nie jest taka prosta sprawa. To są bardzo uparte stworzenia - możesz go zdejmować do woli (żadko który się nauczy).
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #11 : 2006-06-19, 14:30 »
Jeżeli sie zdejmuje  to warto powiedzieć głośno i stanowco "nie wolno". A jak widzimy,że królik chce skoczyć to stanowcze głośne " nie wolno!". Za 100. razem królik wkońcu zrozumie o co chodzi (chyba,że jest faktycznie uparty/a).
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #12 : 2006-06-19, 15:12 »
Moj krolik rowniez lubi załatwiac sie na łozko. Ale kiedy widze, ze szykuje sie do skoku, wystarczy ze powiem glosno Lana(jej imie) i juz po problemie. A jesli juz skoczy, to wystarczy ze pokaze palcem, wtedy schodzi ;) OCzywiscie niezawsze tak jest, bo mimo wszystko jest tu uparta bestia :P
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #13 : 2006-06-19, 17:04 »
Jeżeli sie zdejmuje  to warto powiedzieć głośno i stanowco "nie wolno". A jak widzimy,że królik chce skoczyć to stanowcze głośne " nie wolno!". Za 100. razem królik wkońcu zrozumie o co chodzi (chyba,że jest faktycznie uparty/a).


Każdy królik jest uparty :P Tylko jedne mniej, a inne bardziej :)

Mój królik ma stały wstęp na łóźko (nie zdarza mu się już załatwić na nie), ale oduczyć go wskakiwania tam nie dałam rady  -  z siusianiem przeszło mu samo.
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #14 : 2006-06-19, 23:20 »
Gaber.. masz racje. Nie kązdy sie nauczy..ale wyjątki sie zdarzają :D . Moja wskakuje tylko jak ja nie widze ,a jak widze to nie wskakuje.To skubane jets :P
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedz #14 : 2006-06-19, 23:20 »

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #15 : 2006-06-20, 19:54 »
Gaber.. masz racje. Nie kązdy sie nauczy..ale wyjątki sie zdarzają :D . Moja wskakuje tylko jak ja nie widze ,a jak widze to nie wskakuje.To skubane jets :P


Mój niezaleznie od tego czy patrze czy nie i tak wskakuje. Należy do najbardziej upartych z upartych. Potrafi tam położyć się i gapić się na mnie tymi swoimi wielkimi oczkami. Tak jakby chciał powiedzieć: "i co mi teraz zrobisz??"
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #16 : 2006-06-20, 19:55 »
Moja to różnie..ale przeważnie jak patrze na nią, prosto w oczy to rezygnuje.A czasem jej pozwalam
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

paula044

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: krółik pomóżcie!!
« Odpowiedź #17 : 2008-11-19, 16:44 »
hej ja też miałam taki problem z moją tosią , ale teraz nie pozwalam jej wskakiwać na łóżko , ale na dywanie to zawsze po jej obecności mam pełno bobków i nie tylko  :(
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 30 zapytaniami.