Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jamnik długowłosy  (Przeczytany 1783 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Jamnik długowłosy
« : 2011-08-16, 14:37 »
Hej. Pisze ponieważ potrzebuje porady. Podczas linienia mój jamnik nie gubił wielu włosków. Raczej zdarzały się pojedyncze, a teraz zauważyłam leżące "pukle" na dywanie. Sprawdziłam mu skórę. Nie ma wysypki, żadnych strupów, nie drapie się. Nie zmieniałam mu karmy. W internecie znalazłam informacje że jamniki długowłose nie powinny gubić aż tyle futerka. Nie widzę żadnych niepokojących objawów. Pies jest wesoły, skóra czysta bez żadnych zmian. Czemu tak się dzieje? Czy to kwestia wieku?    a. Nie widzę żadnych niepokojących objawów. Pies jest wesoły, skóra czysta bez żadnych zmian. Czemu tak się dzieje? Czy to kwestia wieku?     to kwestia wieku?   
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jamnik długowłosy
« Odpowiedź #1 : 2011-08-16, 18:33 »
Bardzo mozliwe,ze jest to przejsciowe , związane z pogoda i wiekiem , ale ja bym kupila Megavit i wspomogla regeneracje jamniczego futerka :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Jamnik długowłosy
« Odpowiedź #2 : 2011-08-16, 18:44 »
Przy czesaniu strasznie się "sypie"martwię się trochę, ale wygląda na to że wszystko ok. Spróbuje tych witamin może to coś pomoże. Zapytam jeszcze u weterynarza
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Jamnik długowłosy
« Odpowiedz #2 : 2011-08-16, 18:44 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jamnik długowłosy
« Odpowiedź #3 : 2011-08-16, 22:56 »
U moich szpiców takie linienie to norma raz do roku , ale na jamniczym futerku sie nie znam. Przy zdrowej skorze jednak zalozylabym,ze to wymiana wlosa.
Hasiory Twojego chłopaka też pewnie nieźle potrafia liniec, przada ? :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Jamnik długowłosy
« Odpowiedź #4 : 2011-08-16, 23:03 »
Oj tak... Z nich to dopiero się sypie. U huskich ciężko nazwać to linieniem. To prawie całkowita wymiana futerka. Genialne jest ich zimowe ubranko. Takie mięciutkie...  Ale u mojego psa to nowość. Zawsze spotykałam pojedyncze włoski na dywanie, ale nie takie pukle. I czytałam że powinny być pojedyncze włoski, ale zmian skórnych nie ma. Łysych placów też nie
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Jamnik długowłosy
« Odpowiedź #5 : 2011-08-16, 23:33 »
ja pare miesiecy temumialam podobna sytuacje z moja jamniczka, czesalam czesalam a tu normalnie pukle a jest to jamnik szorstkowłosy, i strasznie sie drapała , poszlam z nia do weta nic niepokojacego nie zauwazono ale profilaktycznie dostala jakis zastrzyk odczulajacy
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Jamnik długowłosy
« Odpowiedź #6 : 2011-08-16, 23:44 »
Mój się nie drapie. Zero jakichkolwiek zmian na skórze. Pies zadowolony z życia... Tylko sporo włosków wypada
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jamnik długowłosy
« Odpowiedź #7 : 2011-08-17, 17:39 »
To kup mu Megavit na wzocnienie i regeneracje siersci - powinno wystarczeć :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

wetsklep_pl

  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Jamnik długowłosy
« Odpowiedź #8 : 2011-08-17, 18:55 »
Megavit bardzo dobrze wpływa na sierść,polecają go także na innych forach więc coś w tym musi być. Polecam dodawanie do jedzenia oliwy z oliwek na poprawę wyglądu sierści.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jamnik długowłosy
« Odpowiedz #8 : 2011-08-17, 18:55 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Jamnik długowłosy
« Odpowiedź #9 : 2011-08-17, 19:16 »
Dzięki za rady...ale z oliwa się wstrzyman bo włoski mojego psa są śliczne, błyszczące. Nie trzeba poprawiać ich wyglądu tylko zmniejszyć wypadanie. 
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 26 zapytaniami.