Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Krolicze kupki - wszystko ok?  (Przeczytany 2064 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Krolicze kupki - wszystko ok?
« : 2006-01-09, 07:58 »
Malec uczy sie dopiero kupki robic w kuwecie i juz ktorys dzien z kolei rano widze po jedna pare tych kupek co je zjesc powinien.. dzisaj akurat zdarzylo sie, ze byly przygniecione i trudno sie z dolu klatki czyscilo.. z tym ze jak sie rano budze to widze taka pare kupek, potem w ciagu dnia juz nie. krolis dostaje swoj granulat (kolezanka co ma dluzej krolisia patrzyla na sklad i mowila ze jest ok dla krolika), sianko i nic innego na razie, uczylam go koperku ale nie wiem czy przez to nie zjada tych kupek, wiec nie dostaje na razie zieleniny ani nic...  co mam zrobic?

czytalam na stronie uszatej o tym problemie, ale.. Pepparkaka tylko po nocy ma taka jedna partie kupek.. nie co chwila.. mam odstawic granulat? zaczynam sie zastanawiac czy wlasnie on na pewno ma 12 tyg...
« Ostatnia zmiana: 2006-01-09, 08:30 autor tusia1987 »
Zapisane

Aseti

  • Gość
Odp: Krolicze kupki - wszystko ok?
« Odpowiedź #1 : 2006-02-10, 00:54 »
Jeśli królik zostawia cekotrofy (bo tak się nazywają te miękkie kupki), oznacza to, że ma zbyt kaloryczną dietę.
Spróbuj ograniczyć mu ilość podawanego granulatu i zrezygnuj z warzyw (jeśli je podajesz). Podaj za to wiecej sianka.
Jeśli kupki nadal będą się pojawiać, to możesz przerzucić królika na dietę siankową.

Jeżeli okazałoby się, że te miękkie kupiki są coraz rzadsze i wyglądają jak biegunka, podaj malcowi Lakcid i pędź do weta.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 24 zapytaniami.